Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 19:35   #3921
kako proknjižiti sredstva koja su uplaćena od proračuna za financiranje materijalnih troškova? evo konkretnog primjera: obično nam proračun financira samo plaće, ali dogodilo se da su jedan mjesec uplatili malo više pa je ostao višak koji moramo proknjižiti za kupovinu uredskog materijala. a ne znam kako?
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:11   #3922
Nije valjda da ste svi na godisnjem pa ne cackate po forumu :-)
Zanima me kako ispravno proknjiziti strucno osposobljavanje? Zavod nam je isplatio troskove za doprinose unapred,knjizeni su ko obaveza po izvodu. Kad platimo doprinose knjizimo obavezu/prihod na temeljnicu i trosak po izvodu. Je li to u redu? I da li mogu putne troskove knjiziti na naknade osobama izvan radnog odnosa?
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:12   #3923
Nije valjda da ste svi na godisnjem pa ne cackate po forumu :-)
Zanima me kako ispravno proknjiziti strucno osposobljavanje? Zavod nam je isplatio troskove za doprinose unapred,knjizeni su ko obaveza po izvodu. Kad platimo doprinose knjizimo obavezu/prihod na temeljnicu i trosak po izvodu. Je li to u redu? I da li mogu putne troskove knjiziti na naknade osobama izvan radnog odnosa?
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:29   #3924
Quote:
rokokoko kaže: Pogledaj post
Nije valjda da ste svi na godisnjem pa ne cackate po forumu :-)
Zanima me kako ispravno proknjiziti strucno osposobljavanje? Zavod nam je isplatio troskove za doprinose unapred,knjizeni su ko obaveza po izvodu. Kad platimo doprinose knjizimo obavezu/prihod na temeljnicu i trosak po izvodu. Je li to u redu? I da li mogu putne troskove knjiziti na naknade osobama izvan radnog odnosa?
a sada su ti svi manje više ovdje

https://web.facebook.com/groups/186364315177782/

dođi, pa pitaj. prosječno vrijeme odgovora na pitanje je cca 2-3 min...
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:31   #3925
Quote:
rokokoko kaže: Pogledaj post
Nije valjda da ste svi na godisnjem pa ne cackate po forumu :-)
Zanima me kako ispravno proknjiziti strucno osposobljavanje? Zavod nam je isplatio troskove za doprinose unapred,knjizeni su ko obaveza po izvodu. Kad platimo doprinose knjizimo obavezu/prihod na temeljnicu i trosak po izvodu. Je li to u redu? I da li mogu putne troskove knjiziti na naknade osobama izvan radnog odnosa?


Uplata države se knjiži kao prihod od refundacije za rad radnika na izvanredne prihode razreda 7, a obračun doprinosa knjižite kao obvezu na razred 2 gdje Vam je protukonto trošak na razredu 4.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:37   #3926
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Uplata države se knjiži kao prihod od refundacije za rad radnika na izvanredne prihode razreda 7, a obračun doprinosa knjižite kao obvezu na razred 2 gdje Vam je protukonto trošak na razredu 4.
S time da bi bilo ispravno vremenski razgraničiti prihode od HZZ.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:48   #3927
Molim vas pomoć ako netko zna. Dakl, turistička djelatnost, poseban postupak oporezivanja. Imam primljeni predujam a zatim i otkaz rezervacije i povrat predujma umanjen za naknadu zbog rezervacije. Što radim sa naknadom? Izdajem račun na kupca i ide ppo, ili izdajem račun sa pdv-om? Hvala
blonddee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:22   #3928
Molim vas za savjet..koji je ispravan nacin knjizenja kamata po ulaznim racunima,
Kamata od dobavljaca i kamate po kreditima i leasingu:
Na 4..na D
Ili na 7.prihod na D?
Ja knjizim na 4 redovne kte od leasinga za svaki mj.
No cula sam i za ovu dr.varijantu,
??
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:51   #3929
Evo imam pitanje u vezi knjiženja proizvodnje. poduzeće se bavi izradom i prodajom namještaja. Kupljenu robu knjiži na 3( zlihu ), kad krene u proizvodnju ide na 6, gotov proizvod ide sa 6 na 63, kada ide u trgovinu ide sa 63 na 5 i kada je prodana izda se račun koji ide 1200? jesam dobro shvatila ili?

Može neko to objasniti ili kopirati ako je vec negdje napisano( ne mogu pronaći)
linola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:49   #3930
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet..koji je ispravan nacin knjizenja kamata po ulaznim racunima,
Kamata od dobavljaca i kamate po kreditima i leasingu:
Na 4..na D
Ili na 7.prihod na D?
Ja knjizim na 4 redovne kte od leasinga za svaki mj.
No cula sam i za ovu dr.varijantu,
??
Uvijek sam stavljala na 4 ako je trošak,znači radim kao ti. Na 7 samo stavim prihode od kamata na potražnu stranu.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:32   #3931
Nogometni klub je sklopio ugovor o cesiji s gradom i firmom za kupnju traktorske kosilice. Račun je 19xxx kn, a od toga je grad dao 16xxx kn, a o statak plaća klub, pa me zanima kako to proknjižiti? Hvala!
Milky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:02   #3932
Quote:
Milky2 kaže: Pogledaj post
Nogometni klub je sklopio ugovor o cesiji s gradom i firmom za kupnju traktorske kosilice. Račun je 19xxx kn, a od toga je grad dao 16xxx kn, a o statak plaća klub, pa me zanima kako to proknjižiti? Hvala!
1. Faktura za kosilicu
Dobavljači 19.000 P
Zalihe 15.200 D
Pretporez 3.800 D

2. Potraživanja od grada
Potraživanja od grada 16.000 D
Ostali prihodi 16.000 P

3. Cesija
Dobavljači 16.000 D
Pot od grada 16.000 P

4. Plaćanje preostalih 3.000
ŽR 3.000 P
Dobavljači 3.000 D
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:06   #3933
Quote:
rokokoko kaže: Pogledaj post
kako proknjižiti sredstva koja su uplaćena od proračuna za financiranje materijalnih troškova? evo konkretnog primjera: obično nam proračun financira samo plaće, ali dogodilo se da su jedan mjesec uplatili malo više pa je ostao višak koji moramo proknjižiti za kupovinu uredskog materijala. a ne znam kako?
Potraživanja od proračuna D
Ostali prihodi (prihodi od subvencija?) P

Potraživanja od proračuna P
ŽR D

ŽR P
Obveze za plaće/dobavljači/trošak D
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:30   #3934
Molim Vas ako netko zna kako knjižiti ulazne račune za robu i usluge za koje se dobivaju nepovratna sredstva u okviru EU iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Za HAMAG taj trošak mora biti knjižen odvojeno , radi se o nabavi inf.opreme i usluzi instalacije iste. Klijent je otvorio žiro račun samo za plaćanja za taj projekt. Kako provedti plaćanja jer se priznaje iznos bez PDV ?
veronika04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:26   #3935
Quote:
veronika04 kaže: Pogledaj post
Molim Vas ako netko zna kako knjižiti ulazne račune za robu i usluge za koje se dobivaju nepovratna sredstva u okviru EU iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Za HAMAG taj trošak mora biti knjižen odvojeno , radi se o nabavi inf.opreme i usluzi instalacije iste. Klijent je otvorio žiro račun samo za plaćanja za taj projekt. Kako provedti plaćanja jer se priznaje iznos bez PDV ?
Knjiži se normalno kao i svaka druga faktura, ako te već netko uvjetuje nekakvom posebnom evidencijom onda njega i pitaj kako da evidentiraš. Ne vidim što možeš u glavnoj knjizi, osim otvoriti novi analitički konto i dodati u nazivu npr. "Traktor - financirano eu sredstvima".
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:39   #3936
Kako je ispravno knjižiti obavezu za financijski leasing razred 2 ili 9?
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:30   #3937
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
Kako je ispravno knjižiti obavezu za financijski leasing razred 2 ili 9?
Knjiženje za fin. leasing se u osnovi ne razlikuje od dug. kredita.

2
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:22   #3938
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Knjiženje za fin. leasing se u osnovi ne razlikuje od dug. kredita.

2
Zbunilo me što u časopisu teb piše da se obaveza za financijski leasing knjiži na razredu 9, ako sam dobro upamtila na 97, kao i dugoročni krediti, a kod mene je to na razredu 2 kao dugoročna obaveza.
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:43   #3939
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
Zbunilo me što u časopisu teb piše da se obaveza za financijski leasing knjiži na razredu 9, ako sam dobro upamtila na 97, kao i dugoročni krediti, a kod mene je to na razredu 2 kao dugoročna obaveza.
Prvi put čujem to da bi išlo na devetku. I mi oduvijek knjižimo na dvojku kao obvezu. Tak da ili su krivo napisali ili je možda bio neki drugi primjer za nešto,ali da bi samo zato što je leasing išlo na devetku nema smisla. Leasing-kredit... sve su to obveze.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:56   #3940
U časopisu Financije pravo i porezi za 10/17 je naveden primjer knjiženja financijskog leasinga kod primatelja leasinga. Obaveza za leasing je na kto 9770-Dugoročne obaveze s temelja financijskog leasinga.
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.