Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2012., 23:52   #81
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vrlo hrabra i vrlo ozbiljna tvrdnja, part I. Naime, budući da iskreno ne znam gdje si naišla na ikakav primjer moga bilo kakvog roditeljstva, a posebno moga posesivnog roditeljstva, fakat bih rado čuo konkretne temelje za ovakvu dijagnozu. Onak', ko za bedaka: u toj-i-toj situaciji si takav-i-takav, a to je posesivno roditeljstvo. Evo, čak se neću hvatati one o mišljenju i znanju .


Vrlo hrabra i vrlo ozbiljna tvrdnja, part II. Kao i kod vrlo hrabre i vrlo ozbiljne tvrdnje Part I, fakat bih rado čuo konkretne temelje za ovakvu dijagnozu. Onak', ko za bedaka: tu-i-tu si napisao to-i-to.
Nije nastala od jučer, ali kako nisi primjetio onu pozitivnu.

Edit: Ovo ide u krivom smijeru ja nisam mislila da je on manipulator ili da to radi namjerno, ja osobno doživljavam tog čovjeka kao vrlo brižnog roditelja, ali ovdje u raspravam pretjeruje, možda je doma suzdražaniji možda njegova partnerica kompenzira, tako je kod mene doma funkcionirao odgoj. Molim da se moj upis obriše, pogriješila sam što im to nisam poslala u PP-u.

Zadnje uređivanje d@d@ : 13.04.2012. at 23:58.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 00:07   #82
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Ovo ide u krivom smijeru
Kakvom krivom smjeru? Pa nitko nije napisao nista negativnog.
Quote:
ja nisam mislila da je on manipulator
ili da to radi namjerno
Sto to? Pa i nisi nista posebno napisala...tvoj dojam je takav kakav je...pa nisi bezveze napisala da mislis da su veliki pozitivci. (s cime cu se ja polovicno sloziti jer ih ne "poznajem" oboje dovoljno)
Quote:
, ja osobno doživljavam tog čovjeka kao vrlo brižnog roditelja,
Pa i ja...i vecina (vjerujem) onih koji ga pazljivije citaju.
No, imas pravo...pustimo to...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 03:42   #83
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je pre intimno pitanje i da neces odgovoriti, ali pitat cu svejedno...koliko si tada imala godina?
Zasto pitam? Zato jer nije svejedno reci to mami ako imas npr. 18 ..ili17 i ako imas mozda tek 16 ili 15.
Imala sam 18 Imaš pravo, vjerojatno mi je zato bilo lakše. Ali opet si nekako mislim, i da je bilo ranije, mislim da bih joj rekla. Od ranog puberteta, još kad me u 5. razredu osnovne škole ispitivala prirodu gradivo čovjeka i njegove seksualnosti mi je objasnila da u seksu između dvoje ljudi koji se vole i koji si u potpunosti vjeruju, nema ništa loše. Mislim da taj dio i je bio ključan što to nisam napravila s 15, što mi je btw i prestrašno da se djeca od 14, 15, 16 godina seksaju. Moji starci su uvijek bili dosta otvoreni što se tih tema tiče. Također mi je objasnila da je nužno da joj kažem kad se to dogodi jer postoji jedan doktor koji služi upravo za to i mogu ga sve pitati, mama nije s tobom u toj prostoriji, a on mora poštovati moju privatnost i ne mora mi biti neugodno jer je to njegov posao i svaki dan tisuće djevojaka i žena idu kod njega iz tog razloga, između ostalo. Eto, to je bilo moje prvo objašnjenje ginekologa
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 13:21   #84
Quote:
isabella01 kaže: Pogledaj post
Imala sam 18 Imaš pravo, vjerojatno mi je zato bilo lakše. Ali opet si nekako mislim, i da je bilo ranije, mislim da bih joj rekla.

što mi je btw i prestrašno da se djeca od 14, 15, 16 godina seksaju.
Moje je misljenje da ako ti je dan danas to prestrasno, da ipak ne bi mami to rekla sa svojih npr. 15 jer bi mislila (bez obzira na otvorenu pricu o sexu i kontracepciji) da bi njoj to bilo prestrasno.
Ne mora biti, ali meni se tako cini. Ne u vezi tebe konkretno, nego opcenito.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 11:06   #85
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Sama djetetova potreba da skriva nešto ove naravi od svojih roditelja jasno ukazuje na činjenicu da roditelji nisu spremni na njihovo odrastanje i sazrijevanje jer dovesti dečka doma i upoznati ga s roditeljima je samo čin zrelosti na kojeg neki roditelji evidentno nisu spremni.

Djeca zbilja uglavnom imaju opravdane razloge zašto bi nešto skrivali.

A po meni je skrivanje ovako bitnih stvari od roditelja ne samo tužno nego i opasno.

Tebi je zbilja, ali zbilja normalno da ti dijete kaže kako ide frendicama, a ode na drugi kraj grada?
Pa da se nešto dogodi...di ćeš ju tražit?
Zbilja ti ne bi bilo draže da znaš gdje je tvoje dijete pa makar bilo s dečkom s kojim se "žnjara"? Radije ćeš trpit da ti laže i zavaravat samu sebe da igra Čovječe ne ljuti se s frendicama nego da se "bari" s tipom?
Katastrofa.

Ja ne očekujem od svog djeteta da bude samo po sebi otvoreno. Ja očekujem od sebe da ću odgojiti dijete da bude dovoljno zrelo u određenoj dobi da postupi kao zrela osoba u određenoj situaciji.
Skrivanje s dečkom definitivno ukazuje na nezrelost djeteta. Za tu nezrelost je prvenstveno odgovoran roditelj.

I da, bila bih sretna da moje dijete na svoju inicijativu, bez problema dođe doma i kaže:"Ovo je Marko Žnj i to je moj dečko."
pa ja ne smatram da se apsolutno sve , baš sve treba reći roditeljima...
mislim - ja sam imala svoje male tajne koje sam rađe dijelila s prijateljicama nego s roditeljima....kaj nitko od vas nije imao tajne i tajnice??? baš sve, ali apsolutno sve ste govorili roditeljima??
ja sam imala i imam i dalje super odnos s roditeljima....al da su baš sve morali znati - nisu.... ipak sam imala neku svoju privatnost...
znali su za moje "ozbiljnije" dečke, a sad baš da su znali za svakoga s kim sam "zabrijala" - nisu.... iskreno - ne vidim svrhu toga da znaju
i čekala sam uvijek oko 1-2 mj prije nego kaj bi rekla da imam dečka....
za par vezica koje su trajale manje od 2 mj nisu ni znali...
o problemima, sexu i sl sam uvijek s njima mogla razgovarati, ali ja sam bila ta koja je odlučivala o kojim problemima ćemo razgovarati....
neke probleme (a bilo je i manjih i većih problema) sam jednostavno htjela riješiti sama bez njihovog uplitanja pa za neke nisu ni znali (i još uvijek neznaju) i ne smatram to "lošim odgojem" s njihove strane nego jednostavno sam takva -odgojena da budem samostalna, ali da znam a se u svako trenutku ako mi zatereba pomoć mogu na njih osloniti
tako da... niti osuđujem tu djevojčicu što nije rekla sve odmah prvi dan niti osuđujem mamu da ju je loše odgojila....ona bi vjerovatno rekla kroz par dana kad bude sigurna na čemu je s tim dečkom, a mama je ok postupila....
tako da - nemora roditelj baš sve znati - koliko god otvoren odnos s njima imala ja sam ipak neke stvari htjela zadržati za sebe kao dio svoje intime.....isto tako sam neke stvari radje podjelila sa frendicama nego s roditeljima....i to isto smatram da je ok... dođe doba kada su ti roditelji "glupi, ovakvi, onakvi" i kad tajne radje podjeliš s frendicama.....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:32   #86
Za manje od dva mjeseca navršam 18 godina, dečko sam i zanima me vaše mišljenje da li je to normalno vrijeme za prvi poljubac? Kroz razgovore sa mamom sam zaključio da je prilično konzervativna, vidjela je mog prijatelja koji ima 19 kako se ljubi sa djevojkom (također punoljetnom) i ostala je šokirana, njoj je to nezamislivo za te godine, a i rekla mi: "Smiješ se ti razgovarati sa curama, ali samo razgovarati."
4160titan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:42   #87
Quote:
4160titan kaže: Pogledaj post
Za manje od dva mjeseca navršam 18 godina, dečko sam i zanima me vaše mišljenje da li je to normalno vrijeme za prvi poljubac? Kroz razgovore sa mamom sam zaključio da je prilično konzervativna, vidjela je mog prijatelja koji ima 19 kako se ljubi sa djevojkom (također punoljetnom) i ostala je šokirana, njoj je to nezamislivo za te godine, a i rekla mi: "Smiješ se ti razgovarati sa curama, ali samo razgovarati."
Rekla bih da se salis.
Ako ipak ne, morat ces ozbiljno s mamom porazgovarati.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 12:00   #88
Quote:
4160titan kaže: Pogledaj post
Za manje od dva mjeseca navršam 18 godina, dečko sam i zanima me vaše mišljenje da li je to normalno vrijeme za prvi poljubac?
Ako ti to želiš i spreman si za poljubce, onda je normalno.

Quote:
4160titan kaže: Pogledaj post
Kroz razgovore sa mamom sam zaključio da je prilično konzervativna, vidjela je mog prijatelja koji ima 19 kako se ljubi sa djevojkom (također punoljetnom) i ostala je šokirana, njoj je to nezamislivo za te godine, a i rekla mi: "Smiješ se ti razgovarati sa curama, ali samo razgovarati."
Uh, mama ti je zbilja konzervativna. Mislim da joj se neće svidjeti ideja da imaš curu i da se s njom ljubiš. Srećom, još malo pa si punoljetan, a ona ne mora baš sve znati.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 12:02   #89
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Rekla bih da se salis.
Ako ipak ne, morat ces ozbiljno s mamom porazgovarati.
Ne šalim se, što je tu je.
4160titan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 11:37   #90
Quote:
4160titan kaže: Pogledaj post
Kroz razgovore sa mamom sam zaključio da je prilično konzervativna...
Vrijeme je da ti mama prestane biti prijateljica i postane mama. Vrijeme je i da ti presiječeš pupčanu vrpcu ("Meni mama priredi svaki dan za obući (gaće, čarape, hlače i majicu), ako to ne poštujem ona se ljuti na mene ili ne želi razgovarati sa mnom. ") i počneš nositi svoju glavu na ramenima, koliko god ti bilo udobnije da ti mama čisti životni put k'o da si curling-stoner.

U tim stvarima, njezina zadaća je da te uputi na činjenice o kontracepciji i spolnim bolestima, da te dobro prodrma dok se ne uvjeri kako ne odmahuješ rukom na to (uvjeren da se to uvijek događa nekima drugima), i tak .

"Konzervativnost" nije među riječima kojima bi se moglo kvalificirati njezino propisivanje što bi, a što ne bi smio u kontaktu s djevojkama.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:22   #91
Quote:
4160titan kaže: Pogledaj post
Za manje od dva mjeseca navršam 18 godina, dečko sam i zanima me vaše mišljenje da li je to normalno vrijeme za prvi poljubac? Kroz razgovore sa mamom sam zaključio da je prilično konzervativna, vidjela je mog prijatelja koji ima 19 kako se ljubi sa djevojkom (također punoljetnom) i ostala je šokirana, njoj je to nezamislivo za te godine, a i rekla mi: "Smiješ se ti razgovarati sa curama, ali samo razgovarati."
U sličnoj sam situaciji.
Moja majka je mišljenja da ja ne bih smjela imati dečka dok ne završim faks. Stalno to ponavlja i to joj je sav razgovor o ljubavi i seksu koji je ikad obavila sa mnom. Pa, kad je ona tako isključiva, mogu biti i ja - o tom dijelu mog života ne zna ništa i tako će i ostati do daljnjeg.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 17:15   #92
Samo polako. Sa strogim zabranama nećeš ništa riješiti.

Poučiti ju da se ne da nagovarati na seks i ne znam šta, da ima vremena za sve i da nije istina da sve cure to rade ... mislim, ljubljenje je ok, ali za seks prerano čak i do punoljetnosti...(moje skromno mišljenje, makar znam da je to u današnje doba za očekivat ko da će ovaj tren past komet!!! )

Ako uspijete imat s njom ok odnos i da vam se povjerava, još bolje.

Možda joj nabavit neku literaturu iz knjižnice o sigurnom spolnom ponašanju ili je to naučila već iz Teena i OK-a?

A što se tiče ovog drugog dijela, uglavnom neka misli svojim mozgom... nije sve u fizičkoj ljubavi nego i da se dečko ponaša lijepo prema njoj i da nije neki je*ivjetar i propalica.

Sretno!
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 21:07   #93
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Samo polako. Sa strogim zabranama nećeš ništa riješiti.
Tko to? Kome je ovo upuceno?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 21:15   #94
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Tko to? Kome je ovo upuceno?
Autorici teme?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 09:48   #95
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Autorici teme?
Da. Btw, gdje je ona. Najbolje mi je kad netko otvori temu i onda napiše 2 posta i ode u Zanzibar.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 10:30   #96
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Najbolje mi je kad netko otvori temu i onda napiše 2 posta i ode u Zanzibar.
K'o da si jučer došla na forum. Vrlo jednostavno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 21:36   #97
Sa svojim roditeljima nikada nisam ( kao srednjoškolka ) razgovarala o svoji dečkima i tim problemima.
Za takve razgovore sam imala stariju prijateljicu.
Njoj mi je bilo lakše "ispovijediti se ".
Mislim da je moja mama to kužila i zbog toga bila možda i povrijeđena, ali ona nije imala načina da sa mnom postigne tu prisnost.

Onda sam ja odlučila da ću kao roditelj biti max na raspolaganju svojemu djetetu.
Od malih nogu pitanja i na koja sam se trudila dati odgovor primjeren za dob djeteta.
I tako puno priče iz godine u godinu, problema i veselih zgoda, u školi, s prijateljicama.
kćer je uvijek iznosila događaje iz škole,situacije koje su za nju bile teške i nerješive, ali smo o svemu razgovarale taj čas dok se ne bi umirila i shvatila da joj želim najbolje.
Danas je srednjoškolka, odgovorna i marljiva.
Ljubavni problemi naša su stvarnost, i zapravo se pitam nekad čime sam zavrijedila da mi se povjerava i uvlači me u svoje dileme.
Je li to iz nesigurnosti ili smo više u odnosu prijateljice ?

Ne mogu reći da uvijek postupi po mojem savjetu, jer ona ima svoje mišljenje i postupi prema svojoj osobnosti ( iako to na kraju uključuje moje smjernice).
Mislim da smo je dobro odgojili i usvojili joj radne navike.
Ali smo u nečem očito i pogriješili jer je "kućni poslovi" ne zanimaju.

Kad sam bila mlađa, uvijek sam govorila-pa to su si roditelji sami krivi-tak su je odgojili.
Roditelji su najbolji primjer.



A sad vidim da je odgoj lice, a društvo i okolina naličje te medalje.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 23:38   #98
kad sam imala 15 godina i mislila da imam "ozbiljnu vezu" (trajala je duže od 2 tjedna, za mene je to bilo ozbiljno ) rekla sam starcima za vezu zato što im nisam htjela lagati di idem van i s kim. jednostavno sam ih obavjestila da imam dečka. rekla tko je i što je. Ali nisu dobro reagirali, rekli su mi da mi je pametnije držat se knjige a ne vucarat se okolo s dečkima. Smireno su to rekli, nije bilo svađa ni ičega, jedino je bilo srama sa moje strane. Odjednom me je postalo sram jer imam dečka. Poslje toga oni nisu znali ni za jednog mog dečka, simpatiju, ništa. Mislili su da sam godinu i pol bez dečka. Možete si misliti koji im je šok bio jedne večeri, u 3 ujutro, uletiti u moju sobu (jer su čuli "čudne zvukove") i naći polugolog dečka u mom krevetu Začudo, TADA su reagirali bolje nego kada sam im lijepo rekla da imam dečka (radi se o 2 različita dečka). Tata se odmah upoznao s njime (nakon što se obukao jel ) i izrešetao ga s pitanjima. Drugi dan je zaršio kod nas na ručku. Ta je veza prošla bez ikakvih problema i prigovaranja staraca, za razliku od one u kojoj sam im normalno rekla da imam dečka. Sad vi meni recite koji je kurac sa mojim starcima.
Ana0212 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.