Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 14:15   #61
ja bi se apsolutno slozila s ovom konstatacijom o likovnom ili glazbenom ili cak tjelesno kada ta ocjena ne bi utjecala na mogucnost upisa u zeljenu skolu.
malo je sumanuto da dijete jer nije talentirano za crtanje/sviranje/trcanje ne moze upisati mioc.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:24   #62
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja bi se apsolutno slozila s ovom konstatacijom o likovnom ili glazbenom ili cak tjelesno kada ta ocjena ne bi utjecala na mogucnost upisa u zeljenu skolu.
ne znam dal se sad drugačije boduje, ali kad sam se ja upisivala imala sam maksimalni broj bodova - 60, bez obzira na četvorke iz ikovnog i tjelesnog
boduje se opći uspjeh u sedmom i osmom (s kol'ko si prošao toliko dobiješ, tu sam dobila 10 bodova) i ocjene iz ta dva razreda iz pet relevantnih predmeta (kako sam to imala 5, tu sam dobila 50 bodova)
zajeb bi bio jedino da sam htjela u primjenjenu, jer bi mi se onda vjerojatno bodovao likovni, al to bi trebao biti i point - da ja, likovno putpuno nenadarena, nemrem upisati primjenjenu, da netko s četvorkama iz matematike i fizike ne može u mioc, da netko s četvorkom iz engleskog ne može u jezičnu
(da, znam, bude puno onih sa 60 bodova, ja sam onda u jednu od škola nosila svjedodžu šestog razreda i onda su bodovali isto iz šestog razreda i tako dobili detaljniju listu)

mislim da sam jedne godine čak imala tri iz tjelesnog
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:29   #63
nemam pojma kako je sad, niti se sjecam kako je bilo , ali znam da se u masu skola ne moze bez prolaza sa 5
a 4 iz likovnoga ne znaci da si netalentiran i onda dobio realnu ocjenu.
ako se zalazes za realnu ocjenu netalentiranom djetetu, onda ne moze biti vise od 3 da se ubijes
i onda 3 iz likovnog, 3 iz glazbenog i 3 iz tjelesnog...
ne nzam, daleko sam jako od ikakvih upisa, ali mi se sve to cin jako blesavo kao i masa drugih stvari
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 17:39   #64
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A sjećam se i kako sam satima buljila u onaj jebeni končić na štapiću nad dunstflašom i čekala da vidim hoće li se nahvatati dovoljno kurčevih kristala modre galice...
Sorry al pisam od smjeha jer se jos sjecam kak se moji nisu htjeli nalovit
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 17:39   #65
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Već prije kraja osnovne škole roditelj dolazi u situaciju da "ispituje" dijete o gradivu koje sâm roditelj - ne zna. Onda se to "ispitivanje" pretvara u roditeljevo čitanje udžbenika i pretvaranje udžbeničkih rečenica u upitni oblik i slično.

Na taj se način može provjeriti je li dijete fotografski upamtilo sadržaj udžbenika. Manji su izgledi da se utvrdi razumije li dijete išta od toga, je li u stanju logički povezivati činjenice, itd.

Najgore što se može dogoditi je da dijete dobije osjećaj da "zna", pa se onda u školi ispostavi da baš i nije tako.

Roditelj koji ne kuži fiziku, može ponajbolje vidjeti gdje dijete šteka - u razgovoru s nastavnikom fizike.
Zaboga,koji sam se klinac skolovala i imala petice ako ne znam gradivo iz osnovne skole?!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 18:14   #66
Dok nisam ovdje pročitala, nisam ni pomislila da je vrijeme za žicanje ocjena :štreber u osnovnoj:
Da, počeli su već :klap: Mogu li ja imati 5, a ono 4,2,5,3,5. Roditelji ih filaju tim da su jedino ocjene važne, a sasvim je nevažno koliko se oni trude i zaslužuju li tu ocjenu svojim znanjem.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 19:35   #67
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Dok nisam ovdje pročitala, nisam ni pomislila da je vrijeme za žicanje ocjena :štreber u osnovnoj:
Da, počeli su već :klap: Mogu li ja imati 5, a ono 4,2,5,3,5. Roditelji ih filaju tim da su jedino ocjene važne, a sasvim je nevažno koliko se oni trude i zaslužuju li tu ocjenu svojim znanjem.
Istina je.

Negdje su stvari naopako poslozene,a riba,obicno,smrdi od glave.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:11   #68
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nemam pojma kako je sad, niti se sjecam kako je bilo , ali znam da se u masu skola ne moze bez prolaza sa 5
Pa komotno možeš proći s 5 i ako imaš 4 iz likovnog. Imaju 12 predmeta, možeš imati i 2 iz likovnog i proći s lijepom peticom. I imati bar 60 bodova na upisu.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:37   #69
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Dok nisam ovdje pročitala, nisam ni pomislila da je vrijeme za žicanje ocjena :štreber u osnovnoj:
Da, počeli su već :klap: Mogu li ja imati 5, a ono 4,2,5,3,5. Roditelji ih filaju tim da su jedino ocjene važne, a sasvim je nevažno koliko se oni trude i zaslužuju li tu ocjenu svojim znanjem.
Jedan profesor koji mi je ostao u jako dobrom sjecanju (za vrijeme skole vrlo suzdrzan/cudan/zahtjevan/temeljit)
...taj je za ocjene 1, 4, 3, 5 zaklucivao cetvorku ...ako je ta jedinica ispravljena u cetvorku...ili ako imas 1, 5, 1, 4, i ako su ova cetvorka i petica ..za isto gradivo za koje si dobio 1..ali naucio si ih za 4 ili 5 ..dobio si tu peticu kao zakljucno, jer naucio si to za 4 i 5 = 4,5 ...tj. 5 zakljucno.

Ne, nije covjek bio nije poklanjao, nije bio popustljiv, bio je bas pravi profa...tek kasnije sam shvatila da je covjek super...
I pozdravio me imenom 5 ili ne znam koliko godina nakon srednje (na hodniku skole), a nisam pojma imala da nam zna imena, bas sam se zacudila i odusevila (prozivao je po prezimenima)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:40   #70
znači ako si većinu vremena zujao i nemao blage veze pa dvaput godišnje nabubetao za 4 i 5 dobio bi za nagradu peticu na kraju?! taj je stvarno poučavao o vrijednosti znanja!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:48   #71
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
znači ako si većinu vremena zujao i nemao blage veze pa dvaput godišnje nabubetao za 4 i 5 dobio bi za nagradu peticu na kraju?! taj je stvarno poučavao o vrijednosti znanja!
Iako kazem da je profa bio super, nekako je to tesko dozivjeti ako nisi bio u njegovom razredu. A ni moj opis mozda nije bio bas najbolji.
Da, taj je stvarno poucavao onako kako treba ...
Jos mogu kao tako dobrog profesora izdvojiti samo dva...tokom cijelog skolovanja.
On je svaki sat ispitivao gradivo od proslog i pretproslog sata.
Ako netko nije to pogledao pa je dobio jedan, a kasnije to ispravio na 3, 4 ili 5, jedinica mu se nije racunala, jer je to gradivo naucio za 3,4 ili 5.
Ja mislim da je bio stvarno kvalitetan i pravedan profesor, ako ti mislis drugacije...ok, iako mislim da ne mozes znati, obzirom da nije bio tvoj profesor.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:59   #72
pa, naravno da ne mogu znati, vjerojatno je i bio dobar profesor...ali ak je netko dobivao jedinice koje bi poispravljao na 4 ili 5 - nije mi baš ok da na kraju ima 5. ak se nekom zalomi jedinica pa ju ispravi na 5 pa ju prof ne gleda nego gleda samo tu ispravljenu, al kod više jedinica to baš nije pokazatelj nit znanja nit truda za pet na kraju.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 01:05   #73
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
znači ako si većinu vremena zujao i nemao blage veze pa dvaput godišnje nabubetao za 4 i 5 dobio bi za nagradu peticu na kraju?! taj je stvarno poučavao o vrijednosti znanja!
Učenje za ocjenu nema veze s učenjem zbog vrijednosti znanja. Forsanje kontinuiranog rada nije odgajanje o vrijednosti znanja nego o vrijednosti kontinuiranog rada i, recimo, poštivanja deadlineova. Ako netko na kraju stekne znanje koje se smatra znanjem za peticu, onda je, avaj, stekao znanje za koje se smatra da vrijedi peticu. To što ga nije stekao na vrijeme za prvi termin kontrolnog ne znači da ga nije stekao uopće.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:35   #74
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Učenje za ocjenu nema veze s učenjem zbog vrijednosti znanja. Forsanje kontinuiranog rada nije odgajanje o vrijednosti znanja nego o vrijednosti kontinuiranog rada i, recimo, poštivanja deadlineova. Ako netko na kraju stekne znanje koje se smatra znanjem za peticu, onda je, avaj, stekao znanje za koje se smatra da vrijedi peticu. To što ga nije stekao na vrijeme za prvi termin kontrolnog ne znači da ga nije stekao uopće.
štajaznam, meni se više čini da je taj netko nabubetao za peticu nego da je iskreno znatiželjan i da je stekao pravo znanje. jer bi ga inače stekao i prije, pa bar za dva ili tri.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 15:08   #75
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ne, nije covjek bio nije poklanjao, nije bio popustljiv
Je.
Djeci je to simpatično jer dobiju višu ocjenu koju realno ne zaslužuju, ali to tako ne ide. 1 5 1 4 ne može na kraju godine biti četvorka, može biti trojka. Jer tako bi onda svatko mogao ne učiti, dobiti 1, i onda kad konačno odluči naučiti - dobiti 5, a tako baš ne funkcionira sustav.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 19:01   #76
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dok su oni koji su bubetali za petice na vrijeme to činili iz iskrene znatiželje, i sigurno su stekli pravo znanje, a ne neko koje im je ishlapilo iz glave one sekunde kad je zazvonilo za kraj sata.
A ovaj koji ga je nabubetao za nategnutu peticu na kraju je to učinio iz kojih razloga?


Bit je da se ocjenjuje i kontinuitet rada i odnos prema nastavi i pisanje zadaća i zalaganje i blać srać, a ne samo iskrena želja za sticanjem znanja.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 10:23   #77
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Zaboga,koji sam se klinac skolovala i imala petice ako ne znam gradivo iz osnovne skole?!
Dan-danas znaš svo gradivo osnovne škole? Zemljopis, povijest, biologiju, kemiju, fiziku, gramatiku, svesvesve? Ti si onda fenomen. Ili osmaš .

Tako bih se rado dokopao nekoliko udžbenika osmog razreda pa složio kratku provjeru ove hrabre tvrdnje .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 10:38   #78
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dan-danas znaš svo gradivo osnovne škole? Zemljopis, povijest, biologiju, kemiju, fiziku, gramatiku, svesvesve? Ti si onda fenomen. Ili osmaš .

Tako bih se rado dokopao nekoliko udžbenika osmog razreda pa složio kratku provjeru ove hrabre tvrdnje .
He-he...ja mislim da nije bas pametno pisati djeci zadace, bolje da pisu sami i dobe 4 ili 5, nego da dobe neku trojkicu. I da si ako je vec losija ocjena...sam bude kriv, a ne da se mama i/ili tata zblamiraju.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 09:19   #79
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dan-danas znaš svo gradivo osnovne škole? Zemljopis, povijest, biologiju, kemiju, fiziku, gramatiku, svesvesve? Ti si onda fenomen. Ili osmaš .
pa ne zna vjerovatno sve (tipa godine bitaka i slično, al to ionako dijete mora nabubetat samo), ali vjerojatno zna ono što je potrebno skužiti, tipa zadatke iz matematike. i nitko ne kaže da se roditelj kad piše zadaću djetetu ne smije služiti udžbenikom.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 08:54   #80
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dan-danas znaš svo gradivo osnovne škole? Zemljopis, povijest, biologiju, kemiju, fiziku, gramatiku, svesvesve? Ti si onda fenomen. Ili osmaš .

Tako bih se rado dokopao nekoliko udžbenika osmog razreda pa složio kratku provjeru ove hrabre tvrdnje .
Iskreno,neke predmete tj.lekcije bi mi bilo dovoljno samo procitati,pa se podsjetiti gradiva,a za matematiku,fiziku i kemiju mi daj jedan vikend,eventualno dva,za svaki predmet.

Da,ja sam bila pravi peticar ,nisam ni fenomen ni osmas.

I nes ti teska gradiva (u odnosu na moje ondasnje) danasnjih osnovaca.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.