Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2013., 17:13   #221
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ponavljam, postoje škole koje nisu davale ispis ocjena. Nitko nije dobio ni otkaz ni išta. Ako to nije argument, onda jebiga...
Ovo je definitivno jak argument.

Ukratko, pogrešno navodiš dvije stvari. Nije točno da su izvješća posljedica "fantomskih" članaka u Zakonu. Nije točno da možeš opravdano zanemariti zahtjev ravnatelja jer u ovom slučaju to nije niti neetično, niti nezakonito niti upućeno od nenadležne osobe. Koliko smisla imaju takvi papiri druga je priča.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 20:17   #222
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Ovo je definitivno jak argument.
Oprosti, što je loše u argumentu "nisu sve škole izdale izvješća" kojim se pobija tvrdnja da se to moralo uz navođenje sankcija?
Quote:
Ukratko, pogrešno navodiš dvije stvari. Nije točno da su izvješća posljedica "fantomskih" članaka u Zakonu. Nije točno da možeš opravdano zanemariti zahtjev ravnatelja jer u ovom slučaju to nije niti neetično, niti nezakonito niti upućeno od nenadležne osobe.
Ukratko, "fantomske" članke u Zakonu nisam navodio ja. Ukratko, "zahtjev ravnatelja" nije ono o čemu se ovdje govori (odluka Ministarstva).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 23:01   #223
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Oprosti, što je loše u argumentu "nisu sve škole izdale izvješća" kojim se pobija tvrdnja da se to moralo uz navođenje sankcija?
Iako je brzina na cesti ograničena na 80km/h neki se vozači provezu znatno većim brzinama. Neke od njih zaustavi policija pa plate kaznu, neke zaustavi ali ne plate kaznu, neki samo prođu.

Koji je tvoj zaključak, treba li obraćati pažnju na prometne znakove?


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ukratko, "fantomske" članke u Zakonu nisam navodio ja. Ukratko, "zahtjev ravnatelja" nije ono o čemu se ovdje govori (odluka Ministarstva).
Drugi su ih navodili, ti si ih okarakterizirao "fantomskima", ali svakako smo obojica debelo u OT-u.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 23:19   #224
Dok pišete već se pripremaju nove izmjene izmjena izmjenjenih na izmjene zakona
Onda ćemo otvoriti novu temu o tome
Naputak ministarstva je da se pišu sve ocjene (usmeni naputak) a sada je do ravnatelja kako će postupiti..
Usmenom predajom glavnih u ministarstvu obrazovanja je rečeno da nije obavezno ali... ali ...ako se neki roditelj žali onda se mora pod hitno pisati..
Uglavnom u samom ministarstvu je totalno rasulo (moj dojam) jer tamo nitko se ne javlja..bojim se da su iskopčali telefone
Tu se više ne zna tko pije i tko plaća zapravo zna ali sada nije tema...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 04:29   #225
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Iako je brzina na cesti ograničena na 80km/h neki se vozači provezu znatno većim brzinama.
Ajme .

Primjerena analogija bi bila: zamisli da u ZSPC piše samo i jedino "vozač je dužan prilagoditi brzinu uvjetima na cesti", a na cestama nema nikakvih znakova ograničenja. Na polasku ti pandur preporuči da ne voziš preko 80.

Ne temelju koje odredbe ćeš kažnjavati one koji voze brže?

BTW, ako tvrdiš da će predmetne škole proći nekažnjeno samo zato što nisu otkrivene, meni je to smiješno - ne radi se o seoskim školama u nekoj vukojebini s ukupno dva i pol učenika.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 10:01   #226
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajme
Ovo gore ću samo posuditi.
Jednom prilikom si mi zamjerio straw man fallacy tako da mi ova priča postaje komična. Valjda je lakše vidjeti slamku na drugome nego cijelo strašilo na sebi.

Još jedan pokušaj i nakon toga prekidam OT.
Kako je "službena" verzija došla praktično prekasno u većini škola održana nekakva sjednica na kojoj se raspravilo o ovoj temi (tj. u većini škola u mojoj okolini). Dogovorena je nekakva forma kako bi to trebalo izgledati ili je to potpuno prepušteno na volju razrednicima. Konkretno moja škola je sazvala roditeljske sastanke na temu, a pismeno izvješće je trebalo ići samo onima koji se ne pojave na sastanku.

Dakle, ne tvrdim da će svi koji ne podijele izviješća biti sankcionirani, odnosno da bi trebali biti sankcionirani.

Zadnje uređivanje zoks : 06.01.2013. at 10:07.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:25   #227
?!

Ocjenjuje li se vladanje na polugodistu?
Bizgulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 21:58   #228
Quote:
Bizgulica kaže: Pogledaj post
Ocjenjuje li se vladanje na polugodistu?
Ocjenjuje opisno ka i prije.
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.