Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2009., 19:10   #21
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
dva puta imao sam priliku proslog ljeta na plesu dobit mjesto uz prozor, sunce pici na pisti, direkt kroz prozorcic, sjenila nema, hladjenje nikakvo, u zraku ista prica....nisam se sjetio na jutarnji da nabijem na prozorcic.
.
Ja ako sjedim do prozora obicno navucem sjenilo osim u prigodi uzlijetanja i slijetanja, tako da bi me ta "usteda" poprilicno iznervirala. Osim toga nekoliko sam puta bio u avionima u kojima je posada prilikom vecernjih slijetanja od putnika trazila da zatvore sjenila - mislim da je na nekim aerodromima poput Tripolija u Libiji ili bivseg (starog) aerodroma u Ateni to cak i obaveza, iako nemam pojma zasto. Dakle takav avion koji nema sjenila na neke aerodrome nebi smjeo uopce ni letjeti.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 22:12   #22
Fatal Event Rates for selected Airliner Models


http://www.airsafe.com/events/models/rate_mod.htm
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 08:57   #23
Zapravo bi teoretski to trebao biti jako dobar avion. Letio sam dosta s ATR-om, a jedan kompanije Tarom je bio kao da je upravo obavio desantiranje na dan D, prepun zakrpi, a zakrpana je bila cak i elisa... Tako da ipak bi radije letio s Q-400 nego s ATR..
Jako dobar clanak o Dash 8:
http://en.wikipedia.org/wiki/De_Havilland_Canada_Dash_8
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:35   #24
Hrvatske zračne lajne imaju 3 vrste aviona A320, A319 i Dash 8 Q400...
koji od njih je najsigurniji?
__________________
Who Dares Wins
Poručnik Jaksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 19:07   #25
Quote:
Poručnik Jaksa kaže: Pogledaj post
Hrvatske zračne lajne imaju 3 vrste aviona A320, A319 i Dash 8 Q400...
koji od njih je najsigurniji?
A3120 i A319 su podjednako sigurni - to su normalni mlazni avioni, razlika je manje vise jedina u broju sjedista za putnike. Ovaj Q400 mi se sve manje dopada.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 20:28   #26
pa kako čitam i meni se sve manje dopada...
__________________
Who Dares Wins
Poručnik Jaksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 15:38   #27
Croatia Airlines - tema o nacionalnoj aviokompaniji

Podržavate li?
Što mislite o ovom potezu?

Mene interesira kako su oni to mogli ZAKONSKI dokazati da su stjuardese baš bile u štrajku, a ne da su recimo bile bolesne?

Tko osim liječnika to može potvrditi?
I kako liječnik može zaključiti da njegov pacijent laže i da doista nije imao dijareu ili se osjećao loše?

Ja, recimo, želim izvanredan otkaz podobnoj Upravi, a mogu povest i ministra sa sobom!

Quote:
Uprava Croatia Airlinesa odlučila je dati otkaz stjuardesama i stjuardima koji su nedavno bili na bolovanju zbog čega je hrvatska nacionalna aviokompanija morala nekoliko dana otkazivati letove jer nije imala dovoljno kabinskog osoblja.

Ukupno je za 42 stjuardese pokrenuta procedura za otkazivanje ugovora o radu, a o tome se sad mora očitovati Radničko vijeće CA. No, iako RV ne bude dao suglasnost za te otkaze, a što vjerojatno neće, upravu to ne sprječava da realizira svoje namjere.
http://www.vecernji.hr/vijesti/otkaz...-clanak-550947
Potempkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 15:50   #28
Još jedan trošak državi. Kad nakon 5-10 godina dobiju tužbu, sve zastale plaće onda će se česat po glavi vladajući što se je to dogodilo.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 15:57   #29
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Još jedan trošak državi. Kad nakon 5-10 godina dobiju tužbu, sve zastale plaće onda će se česat po glavi vladajući što se je to dogodilo.
do tad će croatia airlines već odavno bit pokojna
ili će bit u stečaju pa će se nasmirivat iz stečajne mase i dobit kitu u zube
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:34   #30
I treba im dat otkaz. Kod svakog normalnog privatnog poslodavca te osobe bi dobile otkaz u roku odmah, a i sumnjam da bi se usudili tak nešt napravit.
Jedino mi je žao što nastradaju samo najsitnije ribe, a kad tako nešto naprave neke veće ribe nikom ništa. Trebali bi svi dobiti ono što zasluže(otkaz).

A što se tužbe tiče, CA bi trebala tužiti te radnike zbog štete koju su prouzročili (nije najam tuđeg zrakolova i osoblja bio besplatan)..
Troller fhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:40   #31
Sve je pitanje medicinske dokumentacije.

S jedne strane, ako se radi o bijelom štrajku zaslužili su otkaz. Oštetili su kompaniju financijski i narušili joj iovako relativno loš ugled. Kompanija je na koljenima i potrebno je restrukturiranje ako je misle uvalit nekome ili ostavit na nogama. Zahtjevati nekakva enormna prava kao da lete za Turkish je nerealno. Za ovaj čin jednostavno nema opravdanja i zaslužuju otkaz.

Međutim već je bila tema o CA na politici gdje sam rekao da je uništena isključujući zbog lošeg vodstva tvrtke. Oni su je doveli do ovog stanja a kabinsko osoblje samo otežava ionako lošu situaciju. Sad sve ovisi o liječničkoj evidenciji.

Razumijem i dijareju i sve te "jednokratne bolesti" ali da se pola osoblja razboli u jednom danu. Slučajnost je premala. Pitanje je samo što će reći medicina i liječnici jer bi se CA ovo moglo obiti o glavu nekakvom tužbom. Bit će zanimljivo pratiti što će se dalje događati.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:50   #32
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Međutim već je bila tema o CA na politici gdje sam rekao da je uništena isključujući zbog lošeg vodstva tvrtke. Oni su je doveli do ovog stanja a kabinsko osoblje samo otežava ionako lošu situaciju. Sad sve ovisi o liječničkoj evidenciji.
nije, to ti je sudbina malih zrakoplovnih kompanija, samo veliki i jaki opstaju.
da nije bilo raznih pomoći države, državnij jamstava za kredite, CA bi već odavno bila mrtva.
ulaskom u eu, upumpavanje love poreznih obveznika u tvrtke gubitase ili neakva jamstva za kredit za održavanje na životu više neće bit moguća.
tako da je CA do kraja godine pokojna, kao i večina gubitaša koje država održava na životu

Quote:
jer bi se CA ovo moglo obiti o glavu nekakvom tužbom. Bit će zanimljivo pratiti što će se dalje događati.
mogu tužit, al će se nikad neće moć naplatit
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:55   #33
Quote:
Micek123456 kaže: Pogledaj post
ulaskom u eu, upumpavanje love poreznih obveznika u tvrtke gubitase ili neakva jamstva za kredit za održavanje na životu više neće bit moguća.
tako da je CA do kraja godine pokojna, kao i večina gubitaša koje država održava na životu
EU mi se sve više i više sviđa
Troller fhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:06   #34
Mislim da ne bi trebali dat otkaz bez da svako bolovanje jako dobro provjere i imaju dokaz.

Pa cak i da je bio nelegalni strajk, mozda je netko od 42 osobe zaista bio bolestan i sto sad da dobije otkaz zbog postupaka drugih, a da nije nista kriv?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:08   #35
A mozemo li dati otkaz i prilicnom broju saborskih zastupnika koji se cak ne potrude niti da izmisle neku bolest kao ispriku za nedolazenje na sjednice, kao i za stetu koju rade Hrvatskom narodu?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:11   #36
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne bi trebali dat otkaz bez da svako bolovanje jako dobro provjere i imaju dokaz.

Pa cak i da je bio nelegalni strajk, mozda je netko od 42 osobe zaista bio bolestan i sto sad da dobije otkaz zbog postupaka drugih, a da nije nista kriv?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
HZZO kaže da nema indikacija simuliranja, sve su dijagnoze različite. Uprava i dalje inzistira.....smiješno. Ali ak se ne varam to je samo prijetnja, morađ bit straobalni idiot dati nekome otkaz radi simuliranja bolesti a liječnik i natkontrola HZZO-a ti kažu nije simulirano.
Ako ipak uprava da otkaz tada je treba tužiti za nanošenje štete organizaciji jer nema šansi da dobe taj spor.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:12   #37
Ma kakvi otkazi....

Ukupno je za 42 stjuardese pokrenuta procedura za otkazivanje ugovora o radu, a o tome se sad mora očitovati Radničko vijeće CA. No, iako RV ne bude dao suglasnost za te otkaze, a što vjerojatno neće, upravu to ne sprječava da realizira svoje namjere.

Sad će Radničko vijeće naravno bit protiv, pa će uprava to razmotirit i odustat...ovo je psihološka igra, ništa više. Jer većina njih su kao i ostali u nekim kreditima i obvezama, pa da im ne bi opet palo na pamet ovako se zaigrat.

Di će se zajebavati sa osporavanjem medicinske dokumentacije i vještačenjima u svakom pojedinom predmetu na sudu, jer to vuče posljeice i za liječnike...previše komplikacija...zar nije lakše otpustit x broj na način da im daš poslovno uvjetovani otkaz.

Vidićemo....
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:12   #38
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne bi trebali dat otkaz bez da svako bolovanje jako dobro provjere i imaju dokaz.

Pa cak i da je bio nelegalni strajk, mozda je netko od 42 osobe zaista bio bolestan i sto sad da dobije otkaz zbog postupaka drugih, a da nije nista kriv?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
HZZO kaže da nema indikacija simuliranja, dijagnoze su različite. Uprava i dalje inzistira.....smiješno. Ali ak se ne varam to je samo prijetnja, moraš bit straobalni idiot dati nekome otkaz radi simuliranja bolesti a liječnik i natkontrola HZZO-a ti kažu nije simulirano.
Ako ipak uprava da otkaz tada je treba tužiti za nanošenje štete organizaciji jer nema šansi da dobe taj spor.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:41   #39
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A mozemo li dati otkaz i prilicnom broju saborskih zastupnika koji se cak ne potrude niti da izmisle neku bolest kao ispriku za nedolazenje na sjednice, kao i za stetu koju rade Hrvatskom narodu?
Ako stujardese ili avionske tete dobuju otkaze, onda ce nesto slicno kao radnici Diokija mozda se zaposliti kod keruma ili konzuma, uvijek treba negdje na blagajni
__________________
...
ivan.iv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:51   #40
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Još jedan trošak državi. Kad nakon 5-10 godina dobiju tužbu, sve zastale plaće onda će se česat po glavi vladajući što se je to dogodilo.
baš sam to htio napisati
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.