Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 21:35   #1
Pišete li po srpskim forumima?

Otvaram temu o ovome zato što mi je upala u oči jedna stvar koju baš i ne razumijem.

Radi se o srpskom ženskom forumu Ana.
Sam forum je ok, atmosfera je dobra, sadržaj je zanimljiv.

Ali...
Prepoznala sam tamo dvije osobe sa ovog foruma.
Ista priča, isti sadržaj, sve isto, ali - ovdje pišu ijekavicom, a tamo ekavicom.

E sad, to mi nije jasno.
Da li te osobe pišu tako zato jer moraju ili zato što žele?
Ili zato što misle da moraju?

Čitam malo taj forum i malo mi je čudno kako su baš svi postovi na ekavici.
Na tom forumu je registrirano dosta ljudi, sigurno ima i Hrvata.

Ima li ovdje ljudi koji pišu na tom i/li nekim drugim srpskim forumima pa da nam kažu kakva su tamo pravila u vezi toga?

Osobno, ne bih htjela da me netko tjera pisati na ekavici.

Zadnje uređivanje nicole2007 : 27.08.2013. at 22:03.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 01:33   #2
ne pišem
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 13:41   #3
Piši kako govoriš.
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:17   #4
Na krstarici.Pokusao sam se ubacit na B92,ali nije islo.
Antigona Aesop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 21:26   #5
Quote:
Antigona Aesop kaže: Pogledaj post
Na krstarici.Pokusao sam se ubacit na B92,ali nije islo.
Zašto?
U kojem smislu nije išlo?

Je l' u pravilima tih foruma da se mora pisati ekavicom?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 13:50   #6
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Je l' u pravilima tih foruma da se mora pisati ekavicom?
Meni na Blic-u ne žele objavljivati komentare. A nije da pišem gluposti ili neke uvrede, nego komentiram kao svi

Inače volim čitati regionalne portale , poput dela ili blica , ali mi slovenci uredno ojavljuju komentare dok ovi baš i ne
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 20:17   #7
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
Meni na Blic-u ne žele objavljivati komentare. A nije da pišem gluposti ili neke uvrede, nego komentiram kao svi

Inače volim čitati regionalne portale , poput dela ili blica , ali mi slovenci uredno ojavljuju komentare dok ovi baš i ne
Zašto?
Misliš da je to zbog toga što pišeš na hrvatskom jeziku?

Znači, postoji cenzura na toj osnovi.
Bilo bi dobro kad bi se javio moderator sa nekog od njihovih foruma da nam kaže...
O tome bi se trebalo više pisati.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 13:39   #8
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Otvaram temu o ovome zato što mi je upala u oči jedna stvar koju baš i ne razumijem.

Radi se o srpskom ženskom forumu Ana.
Sam forum je ok, atmosfera je dobra, sadržaj je zanimljiv.

Ali...
Prepoznala sam tamo dvije osobe sa ovog foruma.
Ista priča, isti sadržaj, sve isto, ali - ovdje pišu ijekavicom, a tamo ekavicom.

E sad, to mi nije jasno.
Da li te osobe pišu tako zato jer moraju ili zato što žele?
Ili zato što misle da moraju?

Čitam malo taj forum i malo mi je čudno kako su baš svi postovi na ekavici.
Na tom forumu je registrirano dosta ljudi, sigurno ima i Hrvata.

Ima li ovdje ljudi koji pišu na tom i/li nekim drugim srpskim forumima pa da nam kažu kakva su tamo pravila u vezi toga?

Osobno, ne bih htjela da me netko tjera pisati na ekavici.
Domace srpkinje vjerovatno nase.. ovdje ne zele na ekavici da ne bode u oci.Tamo zele na ekavici jer im to krv nalaze.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 17:59   #9
clan sam jednog manjeg foruma, a koliko ima aktivnih Hrvata na srpskom forumu, toliko ima i Srba na HR forumu istog tipa

na oba foruma dobra zaj..., druzenje, razmjenjivanje stvari, sve u svemu odlicno

postoji i face grupa, gdje ima clanova s cijelog balkana, također sve 5

i naravno da svatko pise, kako i govori, ne znam zasto bi itko i pisao dugacije


al najzanimljivije mi je to, sto svega samo jedna osoba pise na cirilici, od cijelog srpskog foruma, gdje je aktivno 50ak ljudi


hm malo mi cudno ovo za srpske portale, jer nesto mi nema nikakvog smisla, da je razlog ne objavljivanja postova, ako se ne pise na ekavici


a ovi svi koji bi pisali ili pisu drugacije nego kako govore, ti ocito imaju problema s glavom

Zadnje uređivanje yello : 11.09.2013. at 18:06.
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 06:48   #10
Mene evo bas banirali na Krstarici jer sam rekao da Jasenovac bio logor za politicke protivnike.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 12:52   #11
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Mene evo bas banirali na Krstarici jer sam rekao da Jasenovac bio logor za politicke protivnike.
Čudno, je l' da?

SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 16:35   #12
Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Čudno, je l' da?

SF
Ma isao sam provocirat.. jer pretjeruju tamo.Na svako temi koja god ima ikakve veze sa Hrvatskom odjednom Jasnovac... gluposti.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:38   #13
Ne, nemam živaca za tako nešto. A ni vremena. Ali prvenstveno živaca.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 20:40   #14
Većina medija tamo je režimska i njeguju određenu sliku koju žele utisnuti narodu u sjećanje, zato ne objavluju ništa što ruši tu sliku. Uglavnom kod nas je puno više slobode u komentarima da se ide protiv mainstream mišljenja, ali i tamo ima npr Politika ili NSPM sajt intelektualne desnice na kojem ti bez problema objave odgovor (ako nije preoštar). Također na forumima vlada poprilično 'jednoumna' slika o Hrvatima i Hrvatskoj. Mislim da to nije stvar režima nego stvar 'učenja' unutar familije koje ide sa generacije na generaciju. Ima i kod nas takvog odgoja naravno, ali u medijima komentari nisu tako jednostrani.

Npr mene uvijek iznova iznenade ti neki mitovi, recimo koliko ljudi tamo iskreno misli da su sve to srpske zemlje i da smo svi mi ustvari Srbi koji smo se 'pokatoličili' i nikakva količina kontraargumenata ih ne može pokolebati. Svaka vijest sa ove strane (npr table na ćirilici) tamo se protumači kao potvrda već prokušane 'istine' o nama. Nažalost primijetio sam da tamo nema otvorenog dijaloga, samo iznošenja svojih uvriježenih stavova od kojih se ne odstupa. Takv stvari su poprilično štetne dugoročno, teško ćemo mi i oni na zelenu granu u dogledno vrijeme. I naravno da općenito nemam ništa protiv 'njih'
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 21:56   #15
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Tamo zele na ekavici jer im to krv nalaze.
zacudio bi se koliko je podrucja u srbiji gdje se govori ijekavicom
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:57   #16
I ja sam bio na krstarici neko vrijeme.
Zanimljivo je ovo.Druzenje je ok,ljudi su vecinom razumni osim dva kretena,ali vjecito zapinje na velikim istinama,
Nasa istina i njihova istina.Nasa povijest i njihova povijest.

Nastaje abis,raspon u vremenu,sve naopako..
A najbolje od svega je sto ljudi traze odgovore i trude se postici da njihova istina bude prava i objektivna,a to nije nikad tako.
Ljudi od Sforze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 02:16   #17
Ako je pisanje ispod nekog teksta forum onda sam u dubokoj zabludi. Potpuno mi je glupavo to utapanje u okean besmisla.
Inače za mene, dobri forumi su "Parapsihopatologija" i "Dizajn Zona".
herostat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 03:39   #18
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje ljudi koji pišu na tom i/li nekim drugim srpskim forumima pa da nam kažu kakva su tamo pravila u vezi toga?
Ja ne pišem "jer su Srbi uvijek u pravu" pa nemam onda što diskutirati sa njima

Šala mala Išao sam davnije na B92 forum, al ne nešto učestalo i to je to.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 20.10.2013. at 03:49.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 07:17   #19
jedva da sam ih koi put prek gugla otvorio koji a kamol šta drugo
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 01:03   #20
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Većina medija tamo je režimska i njeguju određenu sliku koju žele utisnuti narodu u sjećanje, zato ne objavluju ništa što ruši tu sliku. Uglavnom kod nas je puno više slobode u komentarima da se ide protiv mainstream mišljenja, ali i tamo ima npr Politika ili NSPM sajt intelektualne desnice na kojem ti bez problema objave odgovor (ako nije preoštar). Također na forumima vlada poprilično 'jednoumna' slika o Hrvatima i Hrvatskoj. Mislim da to nije stvar režima nego stvar 'učenja' unutar familije koje ide sa generacije na generaciju. Ima i kod nas takvog odgoja naravno, ali u medijima komentari nisu tako jednostrani.

Npr mene uvijek iznova iznenade ti neki mitovi, recimo koliko ljudi tamo iskreno misli da su sve to srpske zemlje i da smo svi mi ustvari Srbi koji smo se 'pokatoličili' i nikakva količina kontraargumenata ih ne može pokolebati. Svaka vijest sa ove strane (npr table na ćirilici) tamo se protumači kao potvrda već prokušane 'istine' o nama. Nažalost primijetio sam da tamo nema otvorenog dijaloga, samo iznošenja svojih uvriježenih stavova od kojih se ne odstupa. Takv stvari su poprilično štetne dugoročno, teško ćemo mi i oni na zelenu granu u dogledno vrijeme. I naravno da općenito nemam ništa protiv 'njih'
malo sam gledao tu "krstaricu" ali sam odustao kad sam shvatio da je nacionalizam i šovinizam dominiraju. da, zaista, za većinu tamo prisutnih današnja hrvatska je suvremena verzija ndh. bez pretjervanja. ako ne vjerujete, idite i pogledajte teme koje se tiču hrvatske.

ima i onaj "vojvodina.cafe". situacija je kao malo bolja, no sve je to u principu isto (gl. lik je neki blentavi četnik koji ima nekog ćelavog neonacista na avataru). no glavni je problem što je forum, koliko mi se čini, relativno mrtav, tj. slabo posjećen pa sam odustao i od njega.

slično je sa srpskim forumašima koji su na ovom forumu. mislim na "vruće" teme, dakle političke i povijesne. tako nas je neki kreten učio kako je antifašistički pokret jugoslavije nastao, a gdje drugdje nego u vazda naprednoj srbiji, a onda se samo prelio u hrvatsku gdje su nosioci bili u velikoj većini - srbi. kad mu spomeneš četnike i suradnju s nijemcima, zaobilazi i racionalizira... jedne te iste priče i floskule.

zapravo mislim da oni sami i nisu toliko krivi. jer ne možeš ti drugačije misliti kad te praktički od malih nogu uče da su srbi 1389. pobijedili, da su hrvati i muslimani odnarođeni srbi, da su svi štokavski jezici srpski, a hrvatska vatikansko-njemački (dvije vrlo frekventne riječi u srpskom nacionalističkom diskursu) projekt smišljen da nanosi stalno zlo srbima.
i naravno, da je u jasenovcu pobijeno 700 000 srba, a onaj goldstein (kome je, nota bene, dio porodice nastradao u tom istom jasenovcu pa je zadnja osoba na svijetu koja bi broj umanjivala) je valjd bezveznjak kad u procjenama ne ide dalje od 100 000. kao da već taj broj nije zastrašujuć, malo im je to. oni bi valjd voljeli da ih je više pobijeno.

sudjelujem na portalu "e-novine" koji i dalje smatram jednim od najboljih na ovim prostorima. fina i obrazovana ekipa je tamo u velikoj većini, ljudi koji se stide četnika, ustaša, vehabija i ostalog ološa, ljudi koji ne svršavaju na nezavisnost republike srpske i ne smatraju da gej osobe ugrožavaju horvatsku obitelj ili "vazda ugroženo" pravoslavlje; ljudi koji ne puše bošnjački nacionalizam koji se krije iza imena socijaldemokracije itd.
jedna od rijetkih oaza zdravog razuma i kvalitetnog novinarstva.
leone.sb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.