Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 23:56   #3421
Quote:
Ernest Fulir kaže: Pogledaj post

Par praktičnih pitanja:
Primaju li automati za karte metroa/RER-a bankovne kartice (Maestro)?
Kakva je situacija s radnim vremenom nedjeljom (restorani, trgovine)?

Hvala
primaju.

trgovine nedjeljom rade kako koje i kako kada. uglavnom, veće trgovine s odjećom u centru rade i nedjeljom, obično do 19h. u turističkim dijelovima grada trgovine orijentirane turistima rade, na Champs-Elyséeu svakako.
u običnim kvartovima se gleda da barem jedna pekarnica bude otvorena nedjeljom pa onda bude zatvorena neki drugi dan. male trgovine neće raditi.
za restorane vrijedi slično, češće neće raditi ponedjeljkom nego nedjeljom. nekad zatvore nedjeljom u 23h umjesto u ponoć itsl. restorani mogu imati popodnevnu pauzu, tj. da se otvaraju za večeru od 18:30 nadalje.

uglavnom, ne brini da ćeš nešto značajno propustiti.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:55   #3422
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
utorak mi se čini prenatrpanim, tj. ne vjerujem da bi se sve te udaljenosti + posjećivanje objekata (ND, St-Chapelle) moglo dovršiti do 15h. mislim da će džamija izvisiti, ali možda i stigneš, ovisi kakav si hodač, da li se lijeno zadržavaš i ideš laganini ili si oštar hodač (vidim da si i ranoranioc, to je dobro). Ili ćeš koristiti metro za povratak s desne na lijevu obalu?
Vidim da katakombe rade do 20h, možda to možeš u subotu nakon Tour Montparnasse, ostalo bi ti dovoljno vremena za večernju šetnju St-Germainom, a utorak bi bio rahliji.

ostalo se čini ok, jedino trebaš biti realističan oko Musée de l'armée. Praktički si ostavio dva sata za to, ako pola sata potrošiš na crkvu s Napoleonovim grobom, u sat i pol možeš pošteno pogledati jedan odjel (ili samo privremenu izložbu). Pogledaj na web stranici muzeja pa odluči što te najviše zanima (staro razdoblje s oklopima, 17-19. stoljeće s Napoleonovom vojskom, ili novo razdoblje, WWI i WWII), odaberi jedno i posveti se samo tome. Velik je to muzej, odlična kolekcija, niti cijeli dan nije dovoljan za sve.
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
Sad sam ponovo pročitala post i vidjela da imate i vođenu šetnju, tako da ćete već vidjeti dobar dio toga i prvi dan. Onda do kraja boravka, tj. do utorka imate vremena da, ako treba, prerasporedite ono što vam je preostalo, bez pritiska.
U nedjelju, kad se zasitite šopinga (nedjelja je i Badnjak, stvarno nisam sigurna koliko će dugo biti otvorene robne kuće i trgovine), ako vas zanima moderna arhitektura, možete se zaletiti metroom do La Défense, tamo je isto božićni sajam (već ćete pogledati onaj na Champs-Elysées i na drugim mjestima), pa pojedite nešto tamo (npr. raclette).

Hvala na sugestijama!

Premjestio sam Les Catacombes na subotu u 18h te sam odabrao jednu kolekciju u Musee de L'Armee

Trebao bih jos samo preporuke za neke ok restorane sa normalnim cijenama. Npr. u blizini Louvrea, u Montparnasseu, u Montmartreu. Zapisao sam vec neke poput L'as du Fallafel, Le Centre du Monde, Joe burger.. Ali mi trebaju neki na gore navedenim lokacijama, tako da ih mogu uklopit u dnevni raspored.
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:25   #3423
Nama se datum putovanja polako približava, a ja još uvijek iščitavam temu prije nego sastavim konačan itinerar

Molila bih znalce da mi iskomentiraju lokaciju stana koji smo rezervirali:
https://hr.airbnb.com/rooms/584183

Također, koja nam je najbolja opcija što se prijevoza tiče? Putujemo u srijedu 27. i vraćamo se u petak 5. Možda za drugi tjedan (od pon do pet) Navigo, a prvi tjedan (sri-ned) karnet karata?
justy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:40   #3424
Hvala, Lizzie M, na odgovoru.
Zapravo je Maestro bio spas jer automat na CDG nije primao novčanice veće od 10€, a ja imao samo 20.
Quote:
srkzzzr kaže: Pogledaj post
Trebao bih jos samo preporuke za neke ok restorane sa normalnim cijenama. Npr. u blizini Louvrea
Nije baš blizina Louvre-a, već Notre Dame, ali ako zatreba:
Le Nouvel Institut.
Kako većina restorana u blizini ima loše recenzije, bilo je kasno, bio sam umoran i gladan, ovo mi je uletilo kao spas. Pečena piletina, pomfrit, 0,5 točene pive i pita od ananasa za 25€. Sve fino, konobar pravi profi, ugodan ambijent.
Možda negdje postoji bolje/jeftinije, ali nisam istraživao dalje.
Ernest Fulir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:45   #3425
Quote:
justy kaže: Pogledaj post

Molila bih znalce da mi iskomentiraju lokaciju stana koji smo rezervirali:
https://hr.airbnb.com/rooms/584183
lokacija je ok, po komentarima izgleda da je povezanost dobra.
ulica Faubourg St-Antoine mi ima nekog šarma za prošetati se po njoj do Bastille, nije turistička ali ima svoj karakter (tu su nekad bili smješteni proizvođači namještaja pa još ima taj nekakav shabby-artsy-working class štih. ima i zgodnih mjesta za hipsterski ručak/piće)
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 10:55   #3426
Hitno hitno!

Koja je najbolja opcija za uzeti sim karticu, samo nam internet treba? Cisto da ne ovisimo o imanju/ne imanju wifija..

Ima li itko iskustva?

Hvalaaaa, lp.

Ps. Jos par sati do leta.. Woooohooooo

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 15:19   #3427
Pa ako imate tarifu na hrv. kartici, ista ta vam radi i u Parizu.
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 10:39   #3428
https://hr.airbnb.com/rooms/3124680?...-03&s=kmn2CeHQ

iskusnjare, jel ovo ok kvart?

i jel ok cijena za ovakvo nešto?

nije da mi treba konfor, samo mjesto za prespavati...

i ako može komentar i na ovo:

https://hr.airbnb.com/rooms/1173475?...-03&s=kmn2CeHQ
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 18:09   #3429
U redu ti je to, moći ćeš se iz šopinga vratiti kući pješke. Mislim da je 45 eura noćenje za dvoje jako dobra cijena praktički za centar grada, uzimaj to.

Prva lokacija je ovako općenito bolja od druge.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 13:44   #3430
na kraju smjestaj uzeo na ovoj adresi. kad smo sve zbrojili i oduzeli, ovo nam je izgledalo kao najbolja opcija. nadam se da je kvart ok

26 Rue d'Avron
26 Rue d'Avron, 75020 Paris, Francuska

https://goo.gl/maps/vJ77eh16eAp

e sad, drugo moje pitanje je vezano za javni prijevoz, tamo smo od srijede do utorka pa me zanima koja je najbolja opcija za kretanje? vidio sam ove navigo, jel to vrijedi od srijede do utorka?

i najjefriniji i najlaksi dolazak s CDG do ove adrese? mozda uber? ili ipak javni prijevoz?
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:29   #3431
ok je kvart.
za prijevoz, pročitaj malo unatrag, već se dosta o tome pisalo, ne možemo stalno ponavljati iste stvari. Navigo vrijedi od ponedjeljka do nedjelje, znači ne odgovara vašim potrebama. vjerojatnije je da će vam se najviše isplatiti kupovina karneta od 10 pojedinačnih karata. za uber napravi sam neki search, nije li svrha te aplikacije da ti softver pruža informacije? regulirani taksiji imaju fiksiranu cijenu od CDG aerodroma do desne obale (vaša lokacija), i to iznosi 50 eura. javni prijevoz je 10,30 eura po osobi (RER B i prelazak na liniju 9, sve s tom jednom kartom).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:04   #3432
Lizzie, hvala puno. Gledao sam malo unatrag, citao na netu o tome, pa rekoh, idem i pitati da budem siguran.

Uber je 26 eura, a ako je ovo 10,3 X 2 onda mozda bolje Uberom.

Budem vidio, ima jos do polaska, al volim na vrijeme sve srediti i znati.

u svakom slucaju, hvala puno
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:09   #3433
taman se nabrijao na velib kad ono, skocila mu cijena od 1.1. duplo
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 16:53   #3434
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Lizzie, hvala puno. Gledao sam malo unatrag, citao na netu o tome, pa rekoh, idem i pitati da budem siguran.

Uber je 26 eura, a ako je ovo 10,3 X 2 onda mozda bolje Uberom.

Budem vidio, ima jos do polaska, al volim na vrijeme sve srediti i znati.

u svakom slucaju, hvala puno
nisam ziher da ti je uber samo 26 eura.
platio sam od parka prinčeva do rue rambuteau u Maraisu 20 eura, a to je dosta kraća relacija nego od aerodroma do grada..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:39   #3435
Bila sam aktivnija na ovoj temi prije par godina kada sam prvi put išla u Paris, pa da se javim i sa dojmovima sa mog drugog putovanja tamo.

Prvo ću reći, puno je ljepše i bolje ići po ljetu. Neusporedivo. Do 9 ujutro je bio mrak, ceste prazne, malo dućana i pekarnica otvoreno. Imali smo samo jedan sunčani dan, te ostali su bili kišni i vjetroviti, nimalo idealno za šetnje i hodanje po gradu. No, na stranu vrijeme, Pariz je još uvijek divan i čaroban kakvim mi se pokazao prvi put.

Smještaj je bio ovaj: https://www.airbnb.com/rooms/13489826
Apsolutno odlična lokacija, preko puta Chatelet Les Halles, 3-4 min šetnje do Pompidua.
Stan je bio čist i topao, sve što trebam, ako nekog zanima koja info više, neka se javi.

Za prijevoz smo koristili Navigo, prošli put sam bila na karnetima jer smo bili od petka do petka ako se dobro sjećam, a ovaj put utorak do nedjelje i taj Navigo je tako odlična stvar. Već u startu se isplati samo sa dvije vožnje od i do aerodroma je skoro ista cijena. Po gradu smo se više vozili RER-ovima nego metrom, i koristili smo i buseve što nisam zadnji put. Lijepo je voziti se po gradu i gore, sa pogledom.

Zadnji put sam bila mlađa pa sam imala besplatne upade po muzejima, sada više nije bila ta situacija, te smo uzeli Museum Pass od 4 dana. Napravila sam listu što nas zanima, i moram priznati da sam se jako ugodno iznenadila sa njime. Gdje god smo došli samo mahneš s tom knjižicom i puštaju te, nema redova, posebni ulazi i sl. Što sam također primjetila, da skoro nigdje nisu skenirali knjižicu niti gledati datum, već samo puštali, te da se u taj poseban red sa Museum Passom može i bez njega, kako smo na par mjesta švercali frendicu koja ga nije imala. Nitko nije gledao, i nakon što smo ušli ona bi unutra kupila kartu.

Na Eiffela ponovno pješke stepenicama, suveniri ponovno od crnaca oko njega. Nas 3 kupili privjeske i par onih većih Eiffela pa nam lik još hrpu privjesaka dao "free", a opet sve par eura na kraju.

Veliki napredak od prije par godina je moram priznati Notre Dame tornjevi, za koje je sada dovoljna aplikacija kojom se odabere vrijeme dolaska i vratiš se u to vrijeme i to je to. Nema više 3 sata čekanja u redu.

Sa Museum Passom smo obišli:
- Louvre - 15 €
- Orsay - 12 €
- L'Orangerie - 9 €
- Picasso - 12,5 €
- Pompidu - 14 €
- Arc De Triomphe - 12 €
- Notre Dame tornjevi - 10 €

To je 84,5 €, a Pass je 62 €. Po meni vrijedi i zbog prelaska redova, ušteda vremena je vrijedna kao i ušteda novaca.

Fino smo jeli, fino smo pili, nadohali smo se, napeljali, uz nabrojano bili smo i na Montmantru, šetali po latinskoj čevrti, Jardin de Luxemburg, Champ Les Elysee, Trocadero, Champ de Mars i klasične bitne točke.

Božićno doba je lijepo u Parizu, bili smo i na par božićnih sajmova koji su fora, jedan ispod Eiffela, i jedan kod našeg stana. Oba jako lijepa, ali inače nije neki preposeban ugođaj. New York je recimo druga priča.

Gužve su bile nesnosne, ne samo na turističkim mjestima, već random na cestama, dućanima, podzemnim. Da li je to do Božića ili Nove godine bilo, ne znam, ali užasno puno ljudi.

Moje preporuke su za toplije vrijeme, proljeće, ljeto, jesen, bilo kada, inače ne volim zimu, ali kada usporedim svoja dva putovanja ljeto pobjeđuje u svakom pogledu.
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:17   #3436
Pozdrav!

Iduću subotu putujem u Pariz.
Slijećemo na CDG aerodrom, a apartman mi je odmah kraj metro stanice Cluny- La Sorbonne.
Sad me zanima RER prijevoz od aerodroma do stana.

Vidim da mi je blizini apartmana RER stanica Saint- Michel Notre Dame.
Prema ovome šta sam vidila, sa aerodroma direktno dolazim RER B i iskrcavam se na tu stanicu?

Hvala
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:29   #3437
da.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:51   #3438
Ide se u Pariz treći put, odn drugi put nakon 2015. prvi put je bilo davne 1990. preko agencije. Idem u isto vrijeme kao i 2015. kraj lipnja, nadam se da ovaj put neće biti rekordne vrućine kao prošli put.

Smještaj - Hotel Agate na Nationu, naišao na neki mali popust, uglavnom oko 3.000 Kn po osobi u dvokrevetnoj sobi, 7 noćenja.

Aviokarte - CA 1.700 Kn po osobi, ZAG - CDG

Itinerar

DAN 1 - Kako smo ovaj put na desnoj strani, u 12. arr. prvi dan ćemo imati vremena za ponavljanje gradiva od prošli put (Pere Lachaise i kanal Saint-Martin) i premijerno park Buttes-Chaumont.

DAN 2 - Klasična ruta po otocima de la Cite i Saint-Louis, ovaj put bez obilaska Notre-Dame i sličnih znamenitosti. Nastavak u Latinskoj četvrti i na Saint-Germain-de-pres. Ovaj dan mislimo posjetiti Orsay, navodno se odnedavno može fotkat u ovom muzeju.

DAN 3 - Mislimo potegnut kroz kvart Grenelle do otočića aux Cygnes s replikom Kipa slobode pa obalom Seine do Les Inavlides, Champ de Mars i Trocadera. Ovaj put bez penjanja na Eiffel. Zatim podzemnom do Arc de Triomphe i kružna ruta po Champs Elysees. Ako bude vremena, još jedna kružna ruta - Concorde - Madeleine - Opera - Place Vendome.

DAN 4 - Versailles, ovaj put bez obilaska dvorca, detaljni obilazak vrtova uz Musical Fountain Show, karta se može kupit online (€27). Ako ostane vremena i snage mislimo još do posjeda Marie-Antoinette.

DAN 5 - Obilazak Tuileries vrtova, Louvrea (izvana), crkve Saint-Germain l'Auxerrios i zatim odlazak prema vrtima Palais Royal. nakon toga mislimo proći nekoliko pasaža, Colbert, Vivienne i des Panoramas. Metroom nazad do Hotel de Ville pa prema fontani Igora Stravinskog i Centre Pompidouu.

DAN 6 - Montparnasse, počevši od tržnice Moufettard, pa prema parku Montsouris, groblju Montparnasse, parku Luxembourg i premijerno Pantheonu koji se prošli put preuređivao.

DAN 7 - Montmartre, slično kao prošli put (možda više zadržavanja sa sjeverne strane) i ovaj put bez obilaska Sacre-cour, place Tetre malo detaljnije i premijerno muzej Espace Dali. Zatim ista ruta prema groblju Montmartre i dalje metroom prema parku Monceau.

DAN 8 - Nije još isplaniran, možda neki muzej, Carnavalet, Ars et Metiers, uglavnom ne puno jer poslijepodne imamo let natrag.

Nikakve muzejske passove nismo uzimali, prošli put smo pogledali većinu bitnih muzeja tako da nam se za ovih 5-6 novih ne bi isplatilo.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:18   #3439
hoćeš li par sugestija?
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:53   #3440
bok
pitanje. planiram za produzeni vikend u lipnju na 3-4 dana u pariz.
gledam karte preko Lufthanse. let za pariz sa presjedanjem u frankfurut. Imam 1 sat i 5 min izmedu letova. Moze li se stici na let ovaj za pariz? pretpostavljam da ce prtljaga ici dirketno tj da necu imat doticaj sa njome do pariza.
zadar19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.