Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 18:20   #1041
Ruska intervencija u Siriji

Oce to ako zesce gutas Kurire i ine.

Umjerena oporba, to su ovi koji se jos hvale kako su pilote izresetali dok se spustali padobranima?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:46   #1042
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Lijepo je snimati kako bombardiraš dok ti jednom ne poćnu rušiti avione i helikoptere.
Nisan zna da su ovi koje su bombardirali oborili avion, ja san mislija da je to Turska, mada nema razlike...
Turci su to napravili ispod kaputa NATO/USA, mi nemožemo dignit dežurni par bez njih a kamoli da će Turci povuć obarać.
Ako je po tebi lako bilo Rusima bombardirat dok in nisu poćeli rušit avione ( Turci??? ), onda se valjda nebi Turci tribali ljutit kad bi in ovi poćistili vojne aerodrome u blizini, da mogu mirno nastavit. Koja je razlika....
Po tebi nisu oborili radi povrede teritorija nego šta su napadali umjerenu oporbu...
Po tome su Rusija i Turska u ratu formalno, jel Rusija podržava legitimnu vlast a Turci umjerene pobunjenike, a Turci su oborili Ruski avion.
Bilo bi zanimljivo da Rusi krenu podržavat umjerene Kurdske pobunjenike u Turskoj, samo drugi kut gledanja. To otvara pandorinu kutiju koja je ipak tribala ostat zatvorena.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:05   #1043
Ne kuzim , hrpa nelogicnosti . Suhoj sam u borbenoj misiji leti uz granicu turske , pa jel koji pzo stiti te avione ? Jel bilio price da su rusi iskrcali S300 , 400 doli i napravili nekakav kisobran ? Zatim ovaj helihopter koji je spusten , ekipa isla na marendu , kupit pive ? Ko stiti ove helice .. Rusi se igraju rata sa jednom eskadrilom aviona starih 30 godina
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:11   #1044
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
mi nemožemo dignit dežurni par bez njih a kamoli da će Turci povuć obarać.
A nemoj mjesati Hrvatsku i Tursku. Ja sam poprilicno uvjeren da Turska radi kako sama hoce. Sjecas li se koliko dugo nisu dali USA da koriste bazu u Turskoj za bombardiranje po Siriji. Turci znaju pokazati zube bilo kome...

Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Po tebi nisu oborili radi povrede teritorija nego šta su napadali umjerenu oporbu...
umjerena oporba = pobunjenici koje financira i oprema Turska
inace nisu ovi nis umjereni ni kulturni ni dobri...

Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Bilo bi zanimljivo da Rusi krenu podržavat umjerene Kurdske pobunjenike u Turskoj, samo drugi kut gledanja. To otvara pandorinu kutiju koja je ipak tribala ostat zatvorena.
Pa ima puno mogucih odgovora Rusije, to s Kurdima je jedan, npr da priznaju Kurdistan na teritoriju Turske i Sirije i pocnu im slati oruzje za "borbu za slobodu"...
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:13   #1045
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Ne kuzim , hrpa nelogicnosti . Suhoj sam u borbenoj misiji leti uz granicu turske , pa jel koji pzo stiti te avione ? Jel bilio price da su rusi iskrcali S300 , 400 doli i napravili nekakav kisobran ? Zatim ovaj helihopter koji je spusten , ekipa isla na marendu , kupit pive ? Ko stiti ove helice .. Rusi se igraju rata sa jednom eskadrilom aviona starih 30 godina
Za kozoljube sasvim dovoljno, za Tursku nedovoljno. Mislim da nemaju nista teze od Pantsyr-a od AA u Siriji. Jedino sta je na brodovima.
Ali s kome ono Turska granici na drugoj strani, hmmm, velika slavenska zemlja s velikom vojskom, pocinje na R i zavrsaa na A?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:16   #1046
SAA spasila ruske spasioce iz pogođenog helikoptera. Jedan je navodno poginuo.


(klik na sliku za originalnu veličinu)
Kevin Malone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:20   #1047
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Ne kuzim , hrpa nelogicnosti . Suhoj sam u borbenoj misiji leti uz granicu turske , pa jel koji pzo stiti te avione ?
Koga bi PZO trebao štiti?
Misliš na nekakvu lovačku pratnju jurišnim avionima?

Kozojebi nemaju ni LPRS-e, a kamoli lovačko zrakoplovstvo koje bi bilo prijetnja ruskim avionima.
Kozojebi nemaju, ali ljubitelji kozojeba imaju.
Kao što je Putin rekao:"Nož u leđa."
Nachtjager is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:22   #1048
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Nisan zna da su ovi koje su bombardirali oborili avion, ja san mislija da je to Turska, mada nema razlike...
Turci su to napravili ispod kaputa NATO/USA, mi nemožemo dignit dežurni par bez njih a kamoli da će Turci povuć obarać.
Ako je po tebi lako bilo Rusima bombardirat dok in nisu poćeli rušit avione ( Turci??? ), onda se valjda nebi Turci tribali ljutit kad bi in ovi poćistili vojne aerodrome u blizini, da mogu mirno nastavit. Koja je razlika....
Po tebi nisu oborili radi povrede teritorija nego šta su napadali umjerenu oporbu...
Po tome su Rusija i Turska u ratu formalno, jel Rusija podržava legitimnu vlast a Turci umjerene pobunjenike, a Turci su oborili Ruski avion.
Bilo bi zanimljivo da Rusi krenu podržavat umjerene Kurdske pobunjenike u Turskoj, samo drugi kut gledanja. To otvara pandorinu kutiju koja je ipak tribala ostat zatvorena.
Ajde drugi puta čitaj bolje što sam napisao ili imaš problem sa shvaćanjem.
Drugo turci su ih već nekoliko puta upozoravali zbog povrede zračnog prostora,ali su se rusi kao i uvijek pravili naivni.

Dali je legitimno srušiti borbeni zrakoplov koji ti povrijedi zračni prostor koliko je toga bilo za vrijeme hladnog rata

Ja sam samo htio reći da je Rusija stekla neprijatelja tamo gdje nije trebala,a to je Sirijska oporba.
A to da Turska simpatizira ISIL je odavno poznato,a sve zbog Kurda.

A helikoptere su srušili ko

E da odakle sad tu Turkmeni?
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:23   #1049
Quote:
Nachtjager kaže: Pogledaj post
Kao što je Putin rekao:"Nož u leđa."
Koji je odgovor na noz u ledja?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:24   #1050
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
A nemoj mjesati Hrvatsku i Tursku. Ja sam poprilicno uvjeren da Turska radi kako sama hoce. Sjecas li se koliko dugo nisu dali USA da koriste bazu u Turskoj za bombardiranje po Siriji. Turci znaju pokazati zube bilo kome...
A pretpostavimo da Rusi napravu neku vrst odmazde i krenu gađat njihove aerodrome uz Siriju projektilima, ili sl. Bili i dalje bili samostalni ili bi krenili plakat Amerikancima i NATO-u.

Malo nezgodna situacija, svima je jasno da Turska podržava ISIL, i priko njih trguju i komuniciraju sa sviton, pa i ovi teroristi iz Pariza su otišli priko Turske u Sriju i vratili se nazat.
I sad kad bi tribalo pobunjenike svih vrsta odvojit od granice koju triba osigurat, ovi gađaju Ruske avione, i NATO daje podršku Turskoj... ko tu koga.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:26   #1051
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Drugo turci su ih već nekoliko puta upozoravali zbog povrede zračnog prostora,ali su se rusi kao i uvijek pravili naivni.
Turci se nesto jako pusu s tim svojim zracnim prostorom, ali vidi se da imaju agresivnih apetita prema Siriji i rado bi rusili sirijske avione u sirijskom zracnom prostoru.

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Dali je legitimno srušiti borbeni zrakoplov koji ti povrijedi zračni prostor
Ne u tudjem zracnom prostoru.

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Ja sam samo htio reći da je Rusija stekla neprijatelja tamo gdje nije trebala,a to je Sirijska oporba.
Koja oporba covjece? CIA je izmislila taj termin. Ne postoji nikakva umjerena oporba. Postoje prljavi islamisti iz ove ili one koljacke organizacije izmedju kojih su minorne razlike.

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
A to da Turska simpatizira ISIL je odavno poznato,a sve zbog Kurda.
Pa da, Turska je pocinila genocid s Kurdima pocetkom stoljeca, sad bi ponovo nesto htjeli. Mislim da je krajnje vrijeme da se i njima dese kakvi borci za slobodu uz stranu potporu.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:29   #1052
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
A pretpostavimo da Rusi napravu neku vrst odmazde i krenu gađat njihove aerodrome uz Siriju projektilima, ili sl. Bili i dalje bili samostalni ili bi krenili plakat Amerikancima i NATO-u.
Krenuli bi plakat sigurno, ali je veliko pitanje da li bi NATO rekao: sami ste poceli, sad se sami vadite ili bi krenuo u rat s Rusijom.
Inace bude li kake odmazde ja je ocekujem prije sa sjeverne strane Turske ili krstarecim projektilima koji lako udare gdje god ili par anti-radiation po radarima.

Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Malo nezgodna situacija, svima je jasno da Turska podržava ISIL, i priko njih trguju i komuniciraju sa sviton, pa i ovi teroristi iz Pariza su otišli priko Turske u Sriju i vratili se nazat.
I sad kad bi tribalo pobunjenike svih vrsta odvojit od granice koju triba osigurat, ovi gađaju Ruske avione, i NATO daje podršku Turskoj... ko tu koga.
Evo, mogla bi Francuska objavit rat Turskoj radi masakra u Parizu... Turska se u svakom slucaju ne ponasa kao odgovorni clan saveza nego kao islamisticka despotija.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:29   #1053
Navodno su u listopadu Turci dali upozorenje svima ne samo sirijskom ratnom zrakoplovstvu da se ne leti 15 km od njihove granice s Sirijom, već prije je oboren nečiji dron (najvjerovatnije Ruski), a par Migova 29 je "obojilo" turske F-16 s radarom.

Znači Su-24 je upozoravan kad je bio u zoni od 15 km više puta od strane F-16, a zatim i oboren.

Su-24 opremljen GPS-om iz dućana.

Opet navodno čitam da je F-22 izveo svoju Top Gun rutinu na nekom sirotom Su-30 iznad Sirije.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:30   #1054
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Opet navodno čitam da je F-22 izveo svoju Top Gun rutinu na nekom sirotom Su-30 iznad Sirije.
??? clanak govori o iranskom F-14???

Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Navodno su u listopadu Turci dali upozorenje svima ne samo sirijskom ratnom zrakoplovstvu da se ne leti 15 km od njihove granice s Sirijom
Ne mozes zabranjivati suverenoj drzavi da leti nad svojim teritorijem. Sta da Rusija zabrani Turskoj da lete 1000km od ruske granice?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:35   #1055
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
??? clanak govori o iranskom F-14???


Ne mozes zabranjivati suverenoj drzavi da leti nad svojim teritorijem. Sta da Rusija zabrani Turskoj da lete 1000km od ruske granice?
Da, referiram se na nešto što je službeno priznato, ovo sa Su-30 nije, zasad je samo internetska glasina, ali daje mogućnost da je priča istinita, jer se već dogodilo, kužiš?

Ovo sa zabranom leta samo prenosim, ne komentiram.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:38   #1056
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Ajde drugi puta čitaj bolje što sam napisao ili imaš problem sa shvaćanjem.
To je tvoja specijalnost na ovome forumu

Quote:
Drugo turci su ih već nekoliko puta upozoravali zbog povrede zračnog prostora,ali su se rusi kao i uvijek pravili naivni.

Dali je legitimno srušiti borbeni zrakoplov koji ti povrijedi zračni prostor koliko je toga bilo za vrijeme hladnog rata
To je njihovo pravo, samo je situacija specifićna, i svi bi ka tribali bit na istoj strani , situacija svakako nije zahtjevala obaranje aviona, nit je iša prema dubini teritorija nit mu je to bila namjena. Nije moga bit 5s na Turskome teritoriju ako je moga i tolko.
Da Turska ne podržava ISIL nebi ni tribala intervencija uz granicu.

Quote:
Ja sam samo htio reći da je Rusija stekla neprijatelja tamo gdje nije trebala,a to je Sirijska oporba.
A to da Turska simpatizira ISIL je odavno poznato,a sve zbog Kurda.

A helikoptere su srušili ko
Sirijska oporba su isto islamisti zapakirani u drugi omot, Tursku vodu također islamisti, neka obisu mačku o rep svoju sekularnost, nije samo stvar u Kurdima....
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:47   #1057
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Koji je odgovor na noz u ledja?
Još veći nož u leđa, kad se najmanje nadaš.



Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
A pretpostavimo da Rusi napravu neku vrst odmazde i krenu gađat njihove aerodrome uz Siriju projektilima, ili sl. Bili i dalje bili samostalni ili bi krenili plakat Amerikancima i NATO-u.
U konvencionalnom sukobu ruskih ekspedicijske snage i turske vojske... u toku tjedan-dva bi se Turci ušetali u Latakiju.

600 tisuća ljudi i 3 tisuće tenkova bi i na ruskoj granici bio povelik problem.
Nachtjager is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:53   #1058
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Opet navodno čitam da je F-22 izveo svoju Top Gun rutinu na nekom sirotom Su-30 iznad Sirije.
A datum clanka je: Sep 19 2013
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:56   #1059
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
A datum clanka je: Sep 19 2013
Ne mogu ti pomoći.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:57   #1060
mislim da se Turci nebi usudili srušit ruski avion a da ovaj stvarno nije ušao u njihov prostor. Mislim da su Rusi namjerno provocirali Turke da to učine. Mislim da će najviše od svega profitirati Rusi, jer će sada dovući i kopnene snage koje će rokati po ISISu, a to znaći kopnene operacije uz tursku granicu, a Turci ima da budu kuš...
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.