Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 22:35   #301
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje. Kronološki je ovdje situacija malo zaribana. Kada dođu do Lova na vuka, mogu ići pet brojeva nakon kojih idu od SD-a preskočene epizode izdane pod Ludensom pa se 20 brojeva poslije nastavlja SD.
Kad se malo dublje uđe u problematiku i bolje razmisli, ne bi uopće bilo loše da extra ponovi ta izdanja

Slobodna Dalmacija je tu na samom početku dosta radila eksprementiranja sa epizodama, kompliciranja da vjeruješ da ne može kompliciranije biti Samo kad pogledamo taj kronološki red čitanja:

SD 001 - SD 005
LU 074 - LU 093
SD 006 - SD 071
LU 072 - LU 073
LU 094 - pa do današnjeg broja

Neobjašnjivo da su nakon tih 5 epizoda preskočili čak 20 orginalnih epizoda. Onda se sa brojem 6, 7 i 8 radila ta preslagivanja, gdje smo izgubili 12 stranica stripa i jednu naslovnicu. Možda bi Ludens to sa extrom uspio ispraviti.

Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Slažem se, zbog slabijeg otiska volio bih imati Ludensa u kolekciji, mada mi je SD-ov format jako drag.
Istina, taj format je baš dobar, Ludens-ov je centimetar uži. Točno se to primjeti na polici kad su složeni, pa taj prijelaz Slobodne u Ludens Evo jedan zanimljiv citat iz ove teme forumaša Nick7 koji je lijepo objasnio tu situaciju:

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
..i ja sam bio zahvalan da je netko nastavio s daljnjim izdavanjem. Samo eto ta razlika u kvaliteti je bila baš preočita. A sjećam se da su se i neki strastveni kolekcionari jadali oko manjeg formata, jer im se nije uklapalo u kolekciju
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Mrzio sam jedino kada bi se prsti zamazali od tinte. Slobodna Dalmacija je izdavala baš kvalitetne brojeve. Kada je preuzeo Ludens, to je neko vrijeme bila prava katastrofa. Kada sam došao do kraja čitanja prsti koji su bili položeni na stranice stripova su bili crni ko čađa. Što je još gore iz nekog razloga su se stripovi počeli raspadati, stranice su se odljepljivale od korica. Također je format bio nešto malo manji od onoga od Slobodne Dalmacije. Baš me na početku malo odbilo od kupovine novih brojeva u Ludensovom izdanju. Ne znam kako je sad, ali na samim počecima je bilo živi užas.
Navodno Ludens zbog toga što je strip centimetar uži, zna obrađivati, docrtavaju, prepravljaju naslovnice. Valjda da se uklopi u format hardcore fanovi su dobro primjetili nedavno grešku kod tog docrtavanja, gdje su primjetili na Ludensovom stripu Zagor Extra 272: Žrtveni hram kako Zagor "lebdi" na naslovnici, dok mu u orginalu desna noga dotiče tlo.

U Ludensu su samo copy/paste-ovali lijevu nogu Zagora i "napravili" desnu. Možda zanemariv detalj, ali mnogim fanovima to smeta.



ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:39   #302
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Zagor Extra 274: Vladar ponora
Original #267
30.05.17. u snk
31.05.17. na kioscima

Stigao "Vladar ponora" u SNK, sutra vjerojatno na kioscima.

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...ar-ponora.aspx
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:53   #303
Došao "Vladar ponora" jutros i na kioske - već kupljen

Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Mislim da ta priča neće biti gotova i u "Vladaru ponora", već u broju poslije tog koji bi trebao biti "Bijeli pakao".
Ovo je krivo, u ovom broju priča završava na kraju stripa, a nova počinje u sljedećoj epizodi "Bijeli pakao".
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:39   #304
Vidim raspravljali ste o prodavačima na Trešnjevci, na žalost Siniša je umro prošle godine, a i Zoki na Savskom mostu je također preminuo, ne znam točno kada, možda koju godinu prije.

https://www.vecernji.hr/zagreb/zale-...ripova-1132549
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:25   #305
Uf. RIP

Davnih godina sam od njih stripove kupovao tako da ih se nažalost ni ne sjećam. A čini mi se da ih je bilo i 2-3 na Trešnjevci i Savskom mostu.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:17   #306
Nisam ni ja za ovo znao, RIP
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:49   #307
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Zagor 261: Pod južnim nebom
Original #580
01.06.17. u snk
02.06.17. na kioscima

Pojavio se danas u SNK, sad nisam siguran za kioske, ali vjerojatno ovih dana..

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...nim-nebom.aspx
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 12:04   #308
Prošli mjesec sam imao dosta dobar "ulov" (da se tako izrazim) u popunjavanju kolekcije. Mogu slobodno reći da sam imao i dosta sreće.

Kompletirao sam:
Almanah (svih 14 komada)
Chico Specijal (svih 27 komada)
Zagor Specijal (svih 35 komada)
Zagor Kolor (sva 4 komada)
Slobodna Dalmacija Extra (svih 75 komada)

Ostalo još:
Maxi - fale 2 komada od ukupno 27
LUDMX 24: Helingenovo nasljeđe
LUDMX 26: Nova Verybadova ludost
Novji su Maxiji, pa vjerujem da ću ih naći.

Gigant - fali 1 od 3 orginalna talijanska
LUDGG 06: Priča o Betty Wilding
Naravno, želja je skupiti i ta prva 3 koji su reprinti.

Slobodna Dalmacija Redovni - fale 3 od 71 ukupno
SD 33: Brod Trgovaca Robljem
SD 36: Indijanska Zemlja
SD 38: Izgubljeni Sin
Ova 3 iz Slobodne ne mogu nigdje naći, valjda će se negdje pojaviti.

Fali mi još 41 extre i 32 redovna broja, znači ukupno 73 komada.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:02   #309
Hjaaaooo, izazvati ćete mi opet sjetu na djetinjstvo pa ću početi opet kupovati stripove i skupljati starije brojeve. Što neće biti dobro na moj budžet budući da si moram kupiti novi bicikl, laptop, a i robe za planinarenje.

Nego jel postoji neka edicija Zagora gdje je po par nastavaka u tvrdim koricama? Nešto ovakvo kako ima za Nathan Nevera.

Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 20:22   #310
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Hjaaaooo, izazvati ćete mi opet sjetu na djetinjstvo pa ću početi opet kupovati stripove i skupljati starije brojeve. Što neće biti dobro na moj budžet budući da si moram kupiti novi bicikl, laptop, a i robe za planinarenje.

Nego jel postoji neka edicija Zagora gdje je po par nastavaka u tvrdim koricama? Nešto ovakvo kako ima za Nathan Nevera.


Ovo na primjer, a imaš i Libelus u boji, no to je dosta skupo.

http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=150
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 21:09   #311
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Hjaaaooo, izazvati ćete mi opet sjetu na djetinjstvo pa ću početi opet kupovati stripove i skupljati starije brojeve. Što neće biti dobro na moj budžet budući da si moram kupiti novi bicikl, laptop, a i robe za planinarenje.
Hehe, sorry A ja sam se nakon dugo vremena vratio stripovima i što da kažem, tako mi drago i ne žalim kune što dam za strip valjda je u meni opet "proradilo" to nešto što me opet vraća u to vrijeme kao što je prije bilo još ako djeca budu za koju godinu htjela ih čitat, nitko sretniji od mene

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Nego jel postoji neka edicija Zagora gdje je po par nastavaka u tvrdim koricama? Nešto ovakvo kako ima za Nathan Nevera.
Ovo što je Kruger napisao, ali isto mislim da postoji i Klasik izdanje u tvrdim koricama, tzv. HC.

Izguglao sam primjerice Klasik Zagor broj 5, sadrži 3 kompletne epizode iz Slobodne Dalmacije Extra:

SDX 09: Odlazak u nepoznato
SDX 10: Fakir Ramath
SDX 11: Gusarski brod

Ludens Zagor Klasik 05: Odlazak u nepoznato, 296 stranica





-
-

Ako si na tako nešto mislio
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 21:36   #312
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Hehe, sorry A ja sam se nakon dugo vremena vratio stripovima i što da kažem, tako mi drago i ne žalim kune što dam za strip valjda je u meni opet "proradilo" to nešto što me opet vraća u to vrijeme kao što je prije bilo još ako djeca budu za koju godinu htjela ih čitat, nitko sretniji od mene
A vidim već da i mene čeka sličan scenarij. Mislim nije da se žalim .
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Ovo što je Kruger napisao, ali isto mislim da postoji i Klasik izdanje u tvrdim koricama, tzv. HC.

Izguglao sam primjerice Klasik Zagor broj 5, sadrži 3 kompletne epizode iz Slobodne Dalmacije Extra:

SDX 09: Odlazak u nepoznato
SDX 10: Fakir Ramath
SDX 11: Gusarski brod

Ludens Zagor Klasik 05: Odlazak u nepoznato, 296 stranica





-
-

Ako si na tako nešto mislio
Eh da, tako nešto. Imaju sve brojeve u takvim izdanjima, ili samo određene specijalne?
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 22:07   #313
Nisam siguran, ali rekao bi da imaju. Evo jedan oglas sa njuskala od proslog mjeseca, lik prodaje Klasik ediciju brojeve od 2-15 za 700 kn, sve tvrdi uvez.

http://www.njuskalo.hr/stripovi/zago...oglas-20465494

Imas i dosta slika tamo da vidis kako to izgleda.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 03:51   #314
Opa, nice .

Pitam čisto jer sam mislio kako bih krenuo u skupljanje tih primjeraka s tvrdim koricama. Jest da su puno skuplji, ali nekako idem za time da bi se s godinama, i nakon više čitanja, puno bolje očuvali. Koliko god čuvao i pazio, većina primjeraka s mekim koricama mi se zbilja loše održao, godine listanja su učinile svoje. A ja sam još tip koji ekstra nježno i pažljivo okreće stranice. Imao sam frenda u djetinjstvu koju je pošteno izravnao svaku stranicu zajedno s koricama .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 08:18   #315
Potpuno te razumijem

Vidim da ti pise u profilu da si iz ZG-a, pa bi ja na tvom mjestu prije same kupnje otisao posjetiti striparnice SNK i Skab13, da vidis uzivo ta izdanja, pa ce lakse pasti odluka.

U SNK imas ove knjige sto je Kruger stavio, Ludens Zagor biblioteka, a u skab13 imas Libellus Zagor kolor biblioteka. Kad nadjem malo vise vremena, napisat cu ovdje razlike izmedju njih, neke prednosti i mane.

Pa usput mozes pitati i za te Zagor Klasik HC (mislim da je HC skraceno za "hard cover"=tvrde korice, a SC "soft cover"=meke korice), jer ne znam u kolikoj nakladi rade taj klasik hc, nisam ga imao prilike vidjet na kioscima

Dok sam primjetio na njuskalu da se prodaju i Maxi hc, Specijali hc, cak i drugi junaci (npr. Mark i Blek u hc). Pa bi najbolje bilo da pitas malo u tim striparnicama za takva izdanja koliko ih ima, tih Klasika u hc, a mozda im je i cijena tamo standardna (mislim 39,90 koliko inace kosta klasik).
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 14:52   #316
Da, hvala i kolegi @Kruger Jr na informacijama .

Malo sam u poslovnoj stisci zadnjih mjesec dana, no čim uhvatim vremena zaletit ću se do ovih striparnica. Trenutno mi je veliko zadovoljstvo da tako nešto postoji, pa barem i u manjoj nakladi.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:42   #317
Ja cu pokusati ovih dana kad stignem, sloziti neki tekst sa slikama, da malo vidis razlike tih izdanja (knjigama), prednosti i mane, cijene kako se krecu. Vjerujem da ce i drugima dobro doci koji prate temu, ali i sam cu nesto nauciti taj tekst sa slikama cu sloziti od saznanja ljudi sa s.com, ima puno topica i komentara o tome, ali sloziti ono najbitnije u jedan ili dva posta.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 17:52   #318
Evo par riječi o Zagor kolor biblioteci koju izdaje Libellus. Saznanja su sa s.com iz različitih topica i komentara.

Talijanska Republica izdaje Zagora u boji od prvog broja, znači kronološki. Libellus koristi to izdanje Republice, te je 2012. krenulo u Hrvatskoj to izdanje Zagora u boji, kronološki od prvog orginalnog broja. Znate i sami koliko je kod nas tih izdanja, a nijedno nije krenulo sa prvim brojem kako treba. Prema mnogima, ovo je najbolje, ultimativno izdanje Zagora, ali opet ljudi nađu i neke mane, nedostatke.

Najviše ljudi zamjeraju što u knjigama nisu kompletne priče, već postoji ono "nastavlja se...". Ako ste propustili koju knjigu, onda vam knjiga prije i knjiga poslije gubi smisao, jer nemate početak, odnosno nastavak/kraj priče. U tom slučaju ste "primorani" imati sve knjige, iako nisu baš jeftine. Mnogi fanovi bi željeli da su u svakoj knjizi kompletne priče.

Ali očito tako radi i Republica pa dolazi i do preslagivanja pasica.

Kako Libellus koristi to izdanje Republice, Republica, odnosno Talijani izbacuju pasice, ponekad dio kadra, najvjerojatnije želeći pritom da im bude uvijek isti broj stranica, da to naštimaju. Libellus te izbačene pasice vraća u svoje izdanje i sami ih koloriraju, jedan primjer toga usporedbe Slobodne Dalmacije/Republice/Libellusa:

Slobodna Dalmacija (kraj i nastavak stripa)



Na stranici 3 od Slobodne Dalmacije primjetit će kod tog preklopa epizoda, u Republici je izbačeno ta sličica odmah ispod naslova, ova sličica gdje Čiko govori "..tada sam iščupao strelicu...", Republica je to izbacila.

Republica



Libellus

Libellus je tu sličicu vratio natrag:



..ali i njima (Libellus) se nažalost potkrade greška. Forumaši su to primjetili kod knjige broj 30 (Slobodna Dalmacija Extra 22), nedostaje srednji red koji ima kod Slobodne Dalmacije:



Komentar Libellusa na to:

Quote:
Repubblica je nazalost izbacila na desetke pasica, i stalno ih izbacuje, a mi ih sami koloriramo i vracamo...
Ponekad izbace samo dio kadra, nekad cijelu pasicu i slicno...
No ocigledno smo jednu previdjeli, nazalost...
To je jedan mali detalj, ali one hardcore fanove i najmanja sitnica smeta.

Također su primjetili jednu grešku uspoređujući Ludens Klasik i Libellus knjigu, pozicije Zagora i časnika zamijenjene:



U Repubblici je isto ovako kao u Libellus izdanju, a izgleda da ti oblačići štimaju bolje u Libellusu nego u ovom crno-bijelom Klasiku.

Sve u svemu, sami dizajn je super, ljudi koji rade to izdanje se stvarno trude. Za razliku od Talijana, Republice, Libellus stavlja unutar knjige naslovnice u boji, Talijani ne.

Ono što je prednost tih knjiga je boja, iako mnogi isto tako komentiraju da je Zagor prvobitno zamišljen u crno-bijeloj verziji, pa da to i možda nije neka prednost. Ali mnogima se dopada. Također je prednost odličan prijevod, ali i sami ritam izlaženja.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 19:05   #319
Par riječi o Ludens Zagor Biblioteci.

Ludens je krenuo sa ovim knjigama 2011. godine, također kronološki od prvog orginalnog broja. U njima je strip crno-bijeli, te sadrži nekoliko epizoda, a bitno je naglasiti da je svaka knjiga kompletna i nema onoga "nastavlja se..". Ono što je možda nekima manjak, što su naslovnice unutar knjige crno-bijele, a mnogi su željeli da budu u boji. Navodno su te naslovnice unutar knjige originalni Ferrijevi crteži u tušu. Jedini veći minus ovdje je ritam izlaženja, dosta spor. Od 2011. je izašlo samo 10 knjiga.

Primjer knjige 3 kako to izgleda..

Knjiga 3. sadrži epizode:
Indijanski Zakon
Ples Sjekire
Otok Straha
Na tragu Titana

Broj stranica: 495
Cijena: 150 kn





ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 13:04   #320
Vizualna usporedba Republice i Libellus izdanja, pa ako nekoga zanima..





ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.