Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2013., 00:34   #4761
Poštovani forumaši
Često čitam diskusije i savjete po forumima i svaka čast svima koji odvoje vrijeme da nešto nekog nauče ili savjetuju. Ja sam nakon nekoliko godina pasivnog promatranja odlučio pitati Vas za savjet jer ja bih najrađe lupao glavom o zid .
Da ne duljim.
Naručio sam pvc stolariju koju ću sam montirati tako da sam i sam mjerio (zbog financijskih okolnosti, tražim, kao i većina što jeftiniju varijantu, koja će se na kraju pokazati i kao najskuplja). Radilo se o 7 kom prozora i 2 kom vrata. Kod jednih vratiju, ulazna vrata, umjesto 202 cm upisao sam 220 cm. Tako da su mi sad vrata za 18 cm veća. Postoji li bilo kakva mogućnost da se već gotova stolarija ( u ovom slučaju ova vrata) naknadno skrate sa svake strane za 9 cm?
Ovo mi je prvi ikada upisani post, pa ako sam ga ubacio na krivo mjesto molim da mi oprostite.
Najljepša hvala svima, ma kakav god odgovor bio!!!
Brmbelj is offline  
Old 02.08.2013., 07:08   #4762
Quote:
Brmbelj kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši
Često čitam diskusije i savjete po forumima i svaka čast svima koji odvoje vrijeme da nešto nekog nauče ili savjetuju. Ja sam nakon nekoliko godina pasivnog promatranja odlučio pitati Vas za savjet jer ja bih najrađe lupao glavom o zid .
Da ne duljim.
Naručio sam pvc stolariju koju ću sam montirati tako da sam i sam mjerio (zbog financijskih okolnosti, tražim, kao i većina što jeftiniju varijantu, koja će se na kraju pokazati i kao najskuplja). Radilo se o 7 kom prozora i 2 kom vrata. Kod jednih vratiju, ulazna vrata, umjesto 202 cm upisao sam 220 cm. Tako da su mi sad vrata za 18 cm veća. Postoji li bilo kakva mogućnost da se već gotova stolarija ( u ovom slučaju ova vrata) naknadno skrate sa svake strane za 9 cm?
Ovo mi je prvi ikada upisani post, pa ako sam ga ubacio na krivo mjesto molim da mi oprostite.
Najljepša hvala svima, ma kakav god odgovor bio!!!
Nisan profi i ne bavin se stolarijon ali kad san pročita vaš post i sjetin se kad smo mi mjenjali stolariju malo mi je bilo žal vas.
S obziron kako su vrata varena u kantunima neznan da li se to more lipo ponovno odrizat. Ali rabi i krilo rizat i kompletno sva vrata rastavit i ponovno ih delat. Neznan da li će van se neki poć sten zaj... jer će zgubit već vrimena za sve to napravit nego storit nove. Žal mi je ali mislin da ćete morat kupit druge. A provajte pitat tamo kadi ste ih kupili da li se to more i za koju cjenu.
leano is offline  
Old 02.08.2013., 10:13   #4763
Quote:
Brmbelj kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši
Često čitam diskusije i savjete po forumima i svaka čast svima koji odvoje vrijeme da nešto nekog nauče ili savjetuju. Ja sam nakon nekoliko godina pasivnog promatranja odlučio pitati Vas za savjet jer ja bih najrađe lupao glavom o zid .
Da ne duljim.
Naručio sam pvc stolariju koju ću sam montirati tako da sam i sam mjerio (zbog financijskih okolnosti, tražim, kao i većina što jeftiniju varijantu, koja će se na kraju pokazati i kao najskuplja). Radilo se o 7 kom prozora i 2 kom vrata. Kod jednih vratiju, ulazna vrata, umjesto 202 cm upisao sam 220 cm. Tako da su mi sad vrata za 18 cm veća. Postoji li bilo kakva mogućnost da se već gotova stolarija ( u ovom slučaju ova vrata) naknadno skrate sa svake strane za 9 cm?
Ovo mi je prvi ikada upisani post, pa ako sam ga ubacio na krivo mjesto molim da mi oprostite.
Najljepša hvala svima, ma kakav god odgovor bio!!!
Da se to skratit, caka je u tome sto moras skratit i krilo i stok a u krilu su cepovi koji dodatno pojacavaju spoj, tj. bar bi trebali biti, treba vadit zeljezo van i skracivat itd. Ustvari to bi vam eventualno pristao raditi taj tko vam je radio ali bojim se da ce vas to kostati gotovo kao vrata.

- Uostalom kakva je to firma koja radi po mjerama kupca.... sve prozore mjerim sam, kupac moze izmjeriti prozore za prvu ponudu ako pristaje ja obavezno idem na konacnu izmjeru, i to je naravno gratis. Stvarno mi nije jasno zasto ste to mjerili sami.

Lijep pozdrav i sretno
schabic is offline  
Old 02.08.2013., 23:14   #4764
Hvala na komentarima. Iako nisu previše optimistični, lakše je kad osjetiš da je ljudima stalo.
Schabic - firma je izuzetno kvalitetna i odgovorna, te osobe s kojima sam ja komunicirao su ok.
To što nisu oni mjerili je samo moja krivica jer u nekoliko navrata sam im rekao da ne treba da dolaze na mjerenje i da mjere koje sam im ja dao su definitivne. Prije nekoliko godina mijenjao sam na isti način dio stolarije i izgleda da sam sada bio previše siguran u sebe. Tako da ne bježim od odgovornosti i ne prebacujem nikome. Samo sam htio, prije nego šta vidim s njima, provjeriti da li se uopće da šta s time napraviti i kakva su iskustva ljudi koji se time bave.
Brmbelj is offline  
Old 03.08.2013., 11:30   #4765
Smile

Quote:
Brmbelj kaže: Pogledaj post
Hvala na komentarima. Iako nisu previše optimistični, lakše je kad osjetiš da je ljudima stalo.
Schabic - firma je izuzetno kvalitetna i odgovorna, te osobe s kojima sam ja komunicirao su ok.
To što nisu oni mjerili je samo moja krivica jer u nekoliko navrata sam im rekao da ne treba da dolaze na mjerenje i da mjere koje sam im ja dao su definitivne. Prije nekoliko godina mijenjao sam na isti način dio stolarije i izgleda da sam sada bio previše siguran u sebe. Tako da ne bježim od odgovornosti i ne prebacujem nikome. Samo sam htio, prije nego šta vidim s njima, provjeriti da li se uopće da šta s time napraviti i kakva su iskustva ljudi koji se time bave.
Šteta što ste se odlučili sami mjeriti jer se ne radi o malim novcima i moj je prijedlog uvijek takve stvari prepustiti stručnjacima.
Šta reći nego na greškama se uči...
Nadam se da ćete uspjeti to riješiti bez kupovine novih vrata

Lp i sretno
schabic is offline  
Old 06.08.2013., 14:30   #4766
Molim za malu pomoć i ponude za slijedeći prozor.
Prozor je dimenzija 155 cm /visina s roletama/x235 cm dužina
Trokrilni i to tak kad se gleda iz prostorije jednokrilni je desno a dvokrilni ljevo
Jednokrilni treba imati komarnik
Dvoslojno staklo punjeno argonom
Vanjska klupćica cc 20cm i treba okvirne lajsne tj letvice izvana i iznutra
Trebaju dva komada istih
Molio bi ponude može i na [email protected]

Zadnje uređivanje zlle : 06.08.2013. at 14:33. Reason: radi se u zagrebu
zlle is offline  
Old 06.08.2013., 14:34   #4767
Quote:
zlle kaže: Pogledaj post
Molim za malu pomoć i ponude za slijedeći prozor.
Prozor je dimenzija 155 cm /visina s roletama/x235 cm dužina
Trokrilni i to tak kad se gleda iz prostorije jednokrilni je desno a dvokrilni ljevo
Jednokrilni treba imati komarnik
Dvoslojno staklo punjeno argonom
Vanjska klupćica cc 20cm i treba okvirne lajsne tj letvice izvana i iznutra
Trebaju dva komada istih
Molio bi ponude može i na [email protected]
Radi se u Zagebu
zlle is offline  
Old 07.08.2013., 07:18   #4768
Pozdrav
Tražim preporuku i savjet u vezi PVC stolarije.
Naime, prijatelj je odlučio promjeniti stolariju na kući, sadašnja je drvena iz 1968god. Kuća je u Šibeniku.
Za promjeniti ima dva prozora sa sjeverne strane, visine 140,širine 160cm, prozori su sa griljama, pa bi i novi prozori imali PVC ili ALU grilje.
Sa južne strane ima dva prozora 160x140 i dvoja balkonska vrata 80x220, s tim da su tu sada rolete, i prozori imaju kutiju za rolete s unutarnje strane (kako se to nekad radilo), tako da bi i novi prozori imali roletu.
Za promjenu su i ulazna vrata, 80x210+50 nadsvjetlo.

Pitanja: kod prozora na koje idu grilje, dali se grilje mogu i naknadno ugraditi (zbog financija)?
Rolete, dali su bolje PVC ili ALU lamele? na što obratiti pozornost?
Dali se komarnici mogu naknadno ugraditi, te trebali li za njih ostaviti prostor?
Ulazna vrata koja su izložena kiši i suncu, dali je bolji PVC ili alu profili?

ako ima neka firma koja radi na području Šibenika, može poslati ponudu
baustelac99 is offline  
Old 07.08.2013., 13:38   #4769
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Tražim preporuku i savjet u vezi PVC stolarije.
Naime, prijatelj je odlučio promjeniti stolariju na kući, sadašnja je drvena iz 1968god. Kuća je u Šibeniku.
Za promjeniti ima dva prozora sa sjeverne strane, visine 140,širine 160cm, prozori su sa griljama, pa bi i novi prozori imali PVC ili ALU grilje.
Sa južne strane ima dva prozora 160x140 i dvoja balkonska vrata 80x220, s tim da su tu sada rolete, i prozori imaju kutiju za rolete s unutarnje strane (kako se to nekad radilo), tako da bi i novi prozori imali roletu.
Za promjenu su i ulazna vrata, 80x210+50 nadsvjetlo.

Pitanja: kod prozora na koje idu grilje, dali se grilje mogu i naknadno ugraditi (zbog financija)?
Rolete, dali su bolje PVC ili ALU lamele? na što obratiti pozornost?
Dali se komarnici mogu naknadno ugraditi, te trebali li za njih ostaviti prostor?
Ulazna vrata koja su izložena kiši i suncu, dali je bolji PVC ili alu profili?

ako ima neka firma koja radi na području Šibenika, može poslati ponudu
- grilje se mogu naknadno ugraditi
- Pvc lamele ja preporucujem, Alu prva tuca i one su udubljene
- rolo komarnici, vodilice se nalaze izmedju vodilica rolete i prozora stoga bi se trebali stavljati odmah pri kupnji prozora.
- Ulazna vrata mogu biti i pvc i alu, nije bitno ali svakako jedan od kvalitetnih profila pvc. Što je bolje teško je reci, ali po meni pvc je dovoljan.
- Profile koje preporučujem su: Veka, Salamander i Rehau.
schabic is offline  
Old 07.08.2013., 23:15   #4770
Hvala na savjetima
samo da nadodam, sa južne strane se nalazi lođa, i prozori sa roletama su na lođu, tako da je opasnost od tuče minimalna (trebalo bi padati stvarno jako u koso da strada donji dio balkonskih vrata).
Dali se nove kutije za rolete mogu ugraditi u staru postojeću betonsku kutiju, tako da bude ugrađeno s unutarnje strane? koja je širina tih kutija za rolete ( da vidim koliko mjesta ostane za dodatnu izolaciju)?

Komarnici na prozorima na koje idu grilje se pretpostavljam mogu ugraditi i naknadno? jer je prozor u sredini zida a grilja ide na fasadu (tako je sada napravljeno, jer su otvori prozora sa "zubom").

Kod ulaznih vrata, dali alu profili mogu imati zaključavanje u više točaka, ili mogu imati samo običnu bravu, u 1 točku? jer jednom mi je monter rekao da samo PVC vrata imaju zaključavanje u više točaka ,da se na Alu to ne radi.
baustelac99 is offline  
Old 07.08.2013., 23:51   #4771
Molim pomoć. Želim pribaviti što više ponuda za stolariju pa bih želio info o firmama koje se bave time što mene zanima. U konkretnom slučaju treba mi firma koja radi i PVC i ALU, s time što bi bilo poželjno sa Alu bude Schuco. Znam za Ilsad, Novomont, Godec Grad, SBS i to je to. Ako netko zna još koju firmu biti ću zahvalan.
One & only is offline  
Old 08.08.2013., 01:43   #4772
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima
samo da nadodam, sa južne strane se nalazi lođa, i prozori sa roletama su na lođu, tako da je opasnost od tuče minimalna (trebalo bi padati stvarno jako u koso da strada donji dio balkonskih vrata).
Dali se nove kutije za rolete mogu ugraditi u staru postojeću betonsku kutiju, tako da bude ugrađeno s unutarnje strane? koja je širina tih kutija za rolete ( da vidim koliko mjesta ostane za dodatnu izolaciju)?

Komarnici na prozorima na koje idu grilje se pretpostavljam mogu ugraditi i naknadno? jer je prozor u sredini zida a grilja ide na fasadu (tako je sada napravljeno, jer su otvori prozora sa "zubom").

Kod ulaznih vrata, dali alu profili mogu imati zaključavanje u više točaka, ili mogu imati samo običnu bravu, u 1 točku? jer jednom mi je monter rekao da samo PVC vrata imaju zaključavanje u više točaka ,da se na Alu to ne radi.
Nove kutije vam dolaze na novi prozor, ako imate betonski zub ona vam dodje s unutarnje strane toga zuba tako da se izvana gotovo ni nevidi. Kutija se nasloni na betonski zub a iznad nje vam ostane uvijek rupa do plafona koju treba zakrpat, o vama ovisi cime i kako; ytong, stiropor, knauf. Visina kutije 190-200.
Komarnici mogu i naknadno ako nema rolete na prozoru da. Grilje mogu ici na fasadu ili direktno na prozor sa posebnim okvirom.

Ulazna vrata mogu imati vise zakljucavanja ali se to ne radi to je tocno. Pvc neki standard je 3 zakljucavanja a za nekih 600 kn skuplji okov dobijete vrata s 5 zaključavanja.
schabic is offline  
Old 08.08.2013., 10:35   #4773
Može li mi netko reći cijenu podizno-klizne stijene dimenzija 300 x 260 cm sa i bez rolete.
lik24 is offline  
Old 08.08.2013., 13:10   #4774
Quote:
lik24 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći cijenu podizno-klizne stijene dimenzija 300 x 260 cm sa i bez rolete.
Cijena vam ovisi o profilu s kojim radite, ako čete uzimati najkvalitetnije cijena bez rolete je cca 6000+ Kn a sa roletom 7500+ Kn.
schabic is offline  
Old 08.08.2013., 15:20   #4775
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
Cijena vam ovisi o profilu s kojim radite, ako čete uzimati najkvalitetnije cijena bez rolete je cca 6000+ Kn a sa roletom 7500+ Kn.
@shabic

iz prijašnjih postova sam zaključio već da vi niste baš sa materiojom dobro upoznati, a sa ovim tek svi vaši postovi padaju u vodu

kako cijena može ovisiti samo o profilu? to je "nonsense"
što je sa ljudskim radom? sa staklom? sa okovom (dal je automatski ili poluautomatski ili onaj zadnji koji morate otvarati sa obe ruke), sa maržom ili zaradom koju određeni proizvođač želi ostvariti, zar ti faktori ne utječu na cijenu, samo profil je tu najmanje bitan
vanOrton is offline  
Old 08.08.2013., 17:08   #4776
Quote:
vanOrton kaže: Pogledaj post
@shabic

iz prijašnjih postova sam zaključio već da vi niste baš sa materiojom dobro upoznati, a sa ovim tek svi vaši postovi padaju u vodu

kako cijena može ovisiti samo o profilu? to je "nonsense"
što je sa ljudskim radom? sa staklom? sa okovom (dal je automatski ili poluautomatski ili onaj zadnji koji morate otvarati sa obe ruke), sa maržom ili zaradom koju određeni proizvođač želi ostvariti, zar ti faktori ne utječu na cijenu, samo profil je tu najmanje bitan
mili Bože dali sam ja rekao da ovisi samo o materijalu... ali očito vi neznate što pričate...

zašto?

1. Ljudski rad, staklo, okov će vam naplatiti gotovo jednaku svugdje!
2. Marža, naravno to se razlikuje od proizvođača do proizvođača, od prodavača do prodavača i to je ono na što nemožete utjecat.
3. Pa zar stvarno mislite da je ista cijena Rehau-a, Salamandera ili Veka-e kao nekog Bugarskog, turskog reciklat profila ili nešto slično.

Dali ste vi ikad čuli za kvalitetu materijala PVC=PVC nije točno, jer kvaliteta profila je ono po čemu se profili razlikuju, kvaliteta plastike a ne okov za boga miloga... na kraju krajeva svi su isti!

Kupujete Stolariju!!!
SAVJET

- Odaberite Rehau, Salamander, Veka i nađite firme koje s rade s tim profilima i odaberite najpovoljnijeg i .
schabic is offline  
Old 08.08.2013., 18:54   #4777
Emsi stolarija

Volio bih da mi se javi netko tko ima njihovu vanjsku stolariju i da mi kaze koliko i dal je uopce zadovoljan s njom. Koje je drvo izabrao i sl?
DankanAjdaho is offline  
Old 08.08.2013., 23:21   #4778
Quote:
DankanAjdaho kaže: Pogledaj post
Volio bih da mi se javi netko tko ima njihovu vanjsku stolariju i da mi kaze koliko i dal je uopce zadovoljan s njom. Koje je drvo izabrao i sl?
Nisam bas ovo razumio, ciju vanjsku stolariju?
schabic is offline  
Old 09.08.2013., 02:04   #4779
Dakle, govorimo o Emsi stolariji. Vrlo su povoljni. Cijenom i rokovima, ali sam nasao par stvari na forumima o njima koje mi se nisu svidjele.
Kako se uglavnom javljaju oni koji govore loshe stvari, zanima me ima li netko da je zadovoljan s njihovom stolarijom ili je Emsi najeftiniji s razlogom.
DankanAjdaho is offline  
Old 09.08.2013., 03:32   #4780
Koja je dimenzija prozora da se ide sa jednim krilom?
Da li prozor dimenzije 140 x 140 može biti jednokrilni ili dvokrilni?
bruce80 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.