Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 08:52   #1
Jednom zauvijek - zašto je Golf II GTD trošio puno a išao slabo

Išao sam kod raznih majstora, svi su nešto pametovali, a većina je govorila da turbo kompresor ne može utjecati na potrošnju barem u gradskoj vožnji jer se navodno turbina tu i ne "otvara". Međutim, nakon €220 koje sam puko za remont turbine (i dobio godinu dana garancije), auto je poletio a potrošnja je sa 7 litara pala na 4.5 litre na otvorenom, a u gradu sa 10 litara na 6.5. Znači bosch pumpa je u savršenom stanju iako je većina automehaničara lupala da je ona u pitanju, a kvar turbine su ignorirali. Čak mi ni boschisti nisu znali pouzdano reći da li turbina može toliko utjecati na potrošnju i performanse. Čak su govorili da taj auto više troši kad mu radi turbina ?!?! Ispravno su mi jedino rekli, još prije popravke, upravo u servisu gdje sam odlučio da odem popraviti turbinu. Tako da znate, ako ikada budete imali sličan problem, riješite prvo turbo kompresor.
goranvu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 10:08   #2
To su pravi mehaničari koji su ti rekli da turbina u gradskoj vožnji ne radi. Imaju li oni uopće pojma o funkcioniranju turbine, ili su priučeni majstori za Tomos Automatic koji su s vremenom počeli popravljati G 1 i 2 dizel, ali bez turbine.

Turbina radi stalno, tj. kad god ima ispušnih plinova, a ispušnih plinova ima svaki puta kad dodaš gas.
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 17:31   #3
Ma nije bila kriva turbina nego usrani tlačni regulator na V pumpi. Najklasičnija greška na tim prastarim pumpama bez elektronike.

A idući put pazi što pišeš KOJI model Golfa imaš.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.