Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2009., 21:31   #61
Jedem tunjevinu u vodi s umiješanih 20-ak kikirikija i 20-ak indijanera. Fino je
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 21:40   #62
Tunjevina + riža

Tunjevina + riža

Riža se priprema isto kao u postu sa piletinom(ili kako god netko voli).
Znači kombinacija toplo/hladno.
Riža topla,tuna hladna.
Može se sve izmiješati ali ja jedem odvojeno(makar je isto).
Uz to s tunom izmiješam paradajz koji je narezan na sitne komadiće(ili paprika).
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 22:59   #63
Pečena pilatina sa rižom
-1 bijelo meso ili već komad pileta po želji
-Integralne riže po potrebi, tipa jedna šalica
-sol,papar, vegeta
-mrvica ulja

U vatrostalnu posudu staviti mrvicu ulja ispod bijelog mesa kojeg smo posolili i popaprili po želji(može i bilo kojim začinom).
U čašu od kojih 3-4dcl ubaciti integralne riže po želji i žlicu vegete, naliti vodom do kraja i malo izmješati te sve skupa uliti u vatrostalnu zdjelu s mesom.
Rižu rasporediti ravnomjerno oko mesa i peći na 200, nakon pola sata pogledati količinu vode odnosno natopljenost riže te popotrebi zaljevati do kraja pečenja.Osobno volim rižu bolje zapečenu s vrha, a unutra je mekana.
Prilog po želji i mogućnostima
__________________
bez panike
apić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 10:57   #64
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Posni je odličan s voćem. Kad sam jela posni i voće, onda sam ga miksala sa smrznutim bananama, šumskim voćem,...
ovo sam si jučer radila par žlica posnog, šaku smrznutog šumskog voća i pola banane zmiksala i zamrznula. predobro...ko sladoled
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 11:50   #65
Meni je ova salata otkriće- s tunjevnim i povrćem...Možda je malo previše sastojaka, ali ja radije pojedem to nabrzinu nego sendvič.
- integralna tjestenina
- zelene i/ili žute mahune
- paradajz
- tuna iz konzerve
- jaje (1, 2 ili po želji)
- masline

Odvojeno se skuha tjestenina, mahune i jaja. Mahune se izrežu onako na manje djelove, a jaja na kriške. Poslije se to sve izmješa, doda se paradajz izrezan na kockice, usitni se tuna, a začini se maslinovim ulje i malo papra. Može se jesti dok je tjestina i ostalo još toplo, ali fenomenalno je i hladno.
jeula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 22:51   #66
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
ovo sam si jučer radila par žlica posnog, šaku smrznutog šumskog voća i pola banane zmiksala i zamrznula. predobro...ko sladoled
Ja sam prije uvijek imala smrznute banane, za te glatkiće s posnim ili jogurtom. Sad posni jedem bez voća, ali zato u zobene stavljam smrznuto šumsko voće. Isto je super.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 12:55   #67
Upravo sam napravila faširance od tune

Dakle, promiješati 2 konzerve dobro ocijeđene tune u salamuri (K-plus), 2 srednja jaja, 1 manji luk nasjeckan, 1 usitnjen režanj češnjaka, malo suhog vlasca i bosiljka, vegetu (malu žličicu). Oblikovati 6 šnicli (svaku dobro stisnuti da izađe voda) i ispeći u teflonu s malo maslinovog ulja na dnu Prilog - paradajz.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 07:20   #68
jako volim tikvice i danas planiram spremiti neki mix tikvica i posnog sira,
plan je da naribam tikvice i oslobodim vode te dodam posnoga sira , vlasca , malo crvene paprike i soli. sve zajedno to izmjestiti i praviti male pogačice koje ću peći na papiru za pečenje. Možda dodam i malo zobenih pahuljica koje ću mljeviti u mlincu , čisto zbog konzistentnosti.
poslužiti ću ih uz paprike i kiselo mlijeko.
__________________
Koyaanisqatsi
Phased is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 07:44   #69
Evo i mene s jednim ukusnim a opet zdravim jelom!

Dinstati na maslinovom ulju malo luka, na kockice izrezanu papriku i rajčicu. Dodati 1/2 l vode... Pustiti kratko da kuha pa ubaciti začine.
Kad sve omekša uz mješanje se dodaje palenta (količina ovisi o tome koliko gustu smjesu želite, naravno)!
Jedem je hladnu, preukusno!
Stavit ću jedan dan sliku...
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 10:19   #70
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Evo i mene s jednim ukusnim a opet zdravim jelom!

Dinstati na maslinovom ulju malo luka, na kockice izrezanu papriku i rajčicu. Dodati 1/2 l vode... Pustiti kratko da kuha pa ubaciti začine.
Kad sve omekša uz mješanje se dodaje palenta (količina ovisi o tome koliko gustu smjesu želite, naravno)!
Jedem je hladnu, preukusno!
Stavit ću jedan dan sliku...
To sam jucer radio, ali bez palente. Dodao sam bucu. Klasicni sataras, ali puno finiji jer je na maslinovom ulju. E da, ja ne stavljam vodu, stavim vise paradajza, onog domaceg, koji je jako socan.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 11:37   #71
ja kuham tako... Mediteranski... Na maslinovom ulju, dosta povrća i tjestenine. Tunjevinu obožavam!
Salata je neizostavni dio svakog ručka, od mesa uglavnom bijelo, crveno me nekako ne ide! Ribu 3-4 puta u misecu, tila bi češće ali je ne znam kupiti! Virujem samo onoj koju svekrva kupi.

Forsiran više kuhano a manje pečeno...
Izbjegavam suhomesnate prizvode, uvik u frižideru imam margarina i marmelade, Zdenke ili Dukata za namazati.

Što se tiče slatkog, umjerena sam, znam skužiti da cili tjedan nisam jela čokoladu!
Meni se čini da se hranim OK a opet uz sve to ponosna sam vlasnica celulita!
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 18:36   #72
Libanonska piletina s yoguurt

opet BB friendly recept to sam danas njamnjamala i totalno odvalila

potrebno:

pileći file
sol


šaličica čvrstog jogurta
2 čajne žlicice svježe mljevenog čajnog papra
4-5 režnjeva češnjaka sasjeckat ili zgnječkat
prstohvat crvene paprike mljevene
prstohvat vegete
prstohvat kajenskog papra

ove začine sve izmiješat u šalici,pustit par minuta da češnjak doda na aromi-za to vrijeme očistimo file i posolimo.

file se baci na električni roštilj po mogućnosti (može i na gril tavu..ajd) i premaže se s ovom smjesom jogurta i začina.
ne okreće se dok se ne stvori lagana korica od jogurta.
prekrene se, premaže donji dio koji je sad gore jel...dobije se korica..i to je gotovo..i njam njam
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 03:10   #73
znam da treba ostaviti neki recept i već pol sata razmišljam kaj bih mogla napisati, ali stvarno ne znam. fali mi kreativnosti.

išla sam isprobati vaše recepte i niš mi nije uspjelo kak se spada.

plietina s jogurtom- kako dobiti koricu?
ja sam sve lijepo priremila i namazala i onda mi se taj jogurt raskeljio po tavi (nemam roštila), na mesu nije ama baš ništa stalo, kakva tek korica?!
gdje sam pogriješila?

a i radila sam onu piletinu s jajima, ista stvar. kao da sam ispekla piletinu i odvojeno jaje. ajd tu mi se jaje bar nije uništilo. ali je bilo skroz odvojeno od piletine.

i tak.....
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:39   #74
Ovo s jogurtom nisam nikad pripremala, ali pretpostavljam da bi se trebala napraviti korica ako si koristila čvrsti jogurt. Možda autorica recepta još pojasni.

Recept od Masline, onaj s jajima, bi trebao biti ok ako si se točno pridržavala. Dakle, malo prepržiš piletinu i na to baciš razmućeno jaje. Rezultat bi trebao biti neki mesni omlet.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:13   #75
Quote:
_alias_ kaže: Pogledaj post
znam da treba ostaviti neki recept i već pol sata razmišljam kaj bih mogla napisati, ali stvarno ne znam. fali mi kreativnosti.

išla sam isprobati vaše recepte i niš mi nije uspjelo kak se spada.

plietina s jogurtom- kako dobiti koricu?
ja sam sve lijepo priremila i namazala i onda mi se taj jogurt raskeljio po tavi (nemam roštila), na mesu nije ama baš ništa stalo, kakva tek korica?!
gdje sam pogriješila?

a i radila sam onu piletinu s jajima, ista stvar. kao da sam ispekla piletinu i odvojeno jaje. ajd tu mi se jaje bar nije uništilo. ali je bilo skroz odvojeno od piletine.

i tak.....
a booo ..koristila jesam čvrsti jogurt,ali mislim da je osnovno to što si radila u tavi-nije da ispadne baš korica, ali zgruša se nekako.....makar i da si dinstala sve to skupa, ne bi trebalo biti loše , kao neki umak bi ti došlo..a nj
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 22:15   #76
ajd...recimo da je ono moje s jajetom bio...neki...kvazi mesni omlet... ali ovo s jogurtom...
ma da mi je bar ispalo kao neki saft. to bi na neš i ličilo, al ovo....lijepo ja sve to u zdjelici izmućkam, narežem meso, namažem ga s tim, stavim u tavu....kad ono to s mesa sve isklizi po tavi, speče se/zgori po tavi. dodam ja još poskije na meso, ali ista stvar. dobila sa klasično pečeno meso koje je imalo malo okus po češnjaku. i tavicu koju sam jedva oprala.
ajd bum probala opet. možda je stvarno problem kaj sam ja radila s bioktivom. kao on nije tak jako tekući, nisam htjela pravi čvrsti jogurt jer ima 3.2 mm.
tenx!!

evo, ovaj put ću ipak nešto ubaciti. nije prekreativno, ali tek tolkio da ne blebećem bez veze bez ikakvog recepta.

počet ću tu i tami jesti zobene pa sam eto danas nešto iskemijala- zobene s makom i kokosom- meni je bilo baš ljac mljac, mak me se posebno dojmio.

btw.kak mak i kokos uopće kotiraju na našoj ljestvici zdrave prehrane, mogu ja to jesti ili radije ne?
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 02:08   #77
evo recept iz casopisa zdravlje i ljepota koji jos nisam probala ali planiram i to umak uz nesto drugo a ne kokice jer po njima s tim se preljevom preliju dvije salice pecenih kokica

dakle pikanti preljev ---> pomjesat zlicictu sezamova ulja, cetvrtinu zlicice currya (ili chilija ako volite ljuto), cetvrtine zlicice soli i cetvrtine zlicice kima

i jos dva recepta koja neznam koliko su zdrava ali oni kazu da jesu a ja ih bas ne planiram probat jer ne volim sastojke

Slatko ---> nasjeckajte dvije svjeze smokve i stavite ih na dno posude se destak malina, prelijte smjesu jednom zlicom meda pa dodajte 1.5dcl jogurta i pospite sa pola zlicice kakaa.

Kremasto ---> izmrvite veci komad feta sira (ili svjezeg kravljeg) pa ga pomjesajte s velikom zlicom vrhnja, dodajte zlicicu nasjeckanog bosiljka i zlicicu nasjeckane susene rajcice. moze se koristit ko namaz ili prilog uz povrce.

inace zobene sam probala stavit u sladoled i dobro je iako jos bolje pasu one old school kukurzne, prve koje su dosle kod nas, nije bas zdravo ali
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:36   #78
Evo zguglala sam jedno slatko jelo od zobenih, nije baš nekalorično, ali sastojci su zdravi, i sasvim je okej za neki pms-ični zimski doručak
Zobene s jabukama

I još jedan zanimljiv način za progutat zobene za ručak
Zobene s vratinom

Dakako, ima još

Zobene s bademima i brusnicom
Super brza ideja za početnike, koji još nisu naviknuti na okus
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 14:51   #79
ej, nakon što sam pročitala temu o zobenima sam se oduševila
https://www.forum.hr/showthread.php?t=376221&page=5

ako će se nekome možda dati čitati.
vi stariji tu na forumu vjerojto znate za ove pločice, ali nekom novom će sigurno dobro doći, preeedobre su!!

http://www.building-body.com/Protein...uradi-sam.html

evo recepata s te stranice:

Čokoladne proteinske pločice

Stavite ove sastojke u jednu posudu:
250 gzobenih pahuljica
65 g maslaca od kikirikija
2.5 dcl obranog mlijeka
4 mjerice proteinskog praška arome čokolade malo cimeta ili kakao praha (bez šećera)
4-8 paketića splenda, stevije ili nekog drugog zaslađivača
mješajte dok se ne stvori ljepljiva masa (budite strpljivi, jer potrebno je malo vremena)
kuhačom raspodjelite masu po posudi koja je prethodno lagano namašćena ili posprejana sprejem za pečenje
smjesu dodatno pospite zaslađivačem
preko noći ostavite u hladnjaku i raspodjelite na osam jednakih djelova
Hranjiva vrijednost svake pločice iznosi:

26 g ugljikohidrata
21 g bjelančevina
11 g masi (dobre monozasićene masti)

--------------------------------------------------------------------------------
Pločice za definiciju


Stavite slijedeće sastojke u jednu posudu:
8 mjerica whey proteina (preporučujem vaniliju od Dymatize-a)
250 g zobenih pahuljica
1 paketić pudinga (bilo koje arome)
½ l obranog mlijeka
Mješajte sve dok se ne stvori ljepljiva masa ( i do par minuta)
Kuhačom ravnomjerno raspodjelite maješavinu u staklenu ili metalnu posudu
Stavite u hladnjak preko noći i podjelite na osam jednakih pločica od kojih svaka sadrži:

28g ugljikohidrata
30g bjelančevina
3g masti
ukupno-257 kalorija
Ove pločice imaju odličan okus i savršen su izbor za doručak, te prije i poslije treninga.

Ako želite da se pločice brže stvrdnu, probajte slijedeći recept:

100 g svježeg posnog sira
2 dcl nemasnog jogurta
4 mjerice whey proteina (vanilija)
Dobro izmiksajte
Zatim ulijte u 250g zobenih pahuljica, oblikujte, izrežite i zamrznite
Zatvorite u vrećice za zamrzavanje i dodajte malo zobenih u vrećice, te držite u zamrzivaču i 2-4 sata kasnije pločice su gotove!
24g ugljikohidrata
21g bjelančevina
3g masti
ukupno 200 kalorija
Koristite li jogurt bez arome, tada dodajte zaslađivač pošto okus može biti i lagano kiselkast (što nekome i odgovara)

--------------------------------------------------------------------------------
Gorila pločice


230g bezmasnog kremastog kravljeg sira
4 mjerice proteinskog praška (preporučujem čokoladu od Dymatize)
250g zobenih pahuljica
200g splenda zaslađivača
malo cimeta
stavite splendu, proteinski prašak, cimet i sir u jednu posudu i izmiksajte električnim mikserom najvećom brzinom sve dok mješavina ne postane glatka.
dodajte zobene pahuljice i miksjte dok smjesa ne postane homogena. -pripazite, ako smjesa postane pregusta, tada dodajte malo mlijeka ili vode.
izlijte smjesu u posudu (prethodno namašćenu), posipajte splendom i stavite u hladnjak na oko sat vremena.
Izrežite na 10 pločica od kojih svaka sadrži:

18g ugljikohidrata
15g bjelančevina
9g masti
otprilike 150 kalorija po pločici


ja sam radila ove gorila pločice, samo nisam stavila zaslađivač uopće i stavila sam normalni posni. i stavila sam proteine od čokolade i kokosa, možda 2/3 čokolade. s time da sam npravila nekolilo varijanti:

1.) normalne- samo whey, zobene, posni, mlijeko
2.) dodale bademe- one već narezane (iz bio i bio) i nekoliko normalnih cijelih
3.) natrpala puuuno maka
4.) stavila cmet i mlo nektarine (nisam imla jabuke doma)

najboolje su mi bile s bademima i s makom, onda ove voćne i tek onda ove obične. preeedooora stvar!! zdrava, a za one koji muče bitku s ugh je čak bolje od zobenih samih jer se ja od zobenih baš ne najedem (a nemrem baš staviti 200 g), a tu uz zobene ima dosta proteina pa se smih zobenih manje pojede. ako mi se baaaš jede slatko tu su pločice. ma mraaak!!

i saam jedno pitanjce za kraj- vi koji ste to radili, vama svi ovi recepti ispadaju onak 'drackasto'? ne znam kak da opišem, stvrdnu se one meni (samo sm ih to jednom rdila), ali i dalje to ba nije skroz tvrdo. a ove na slici izgledaju ko normalna (ne fitness) hrskava pločica.... takve bih isto htjela da si mogu to pnijeti s soboom na fax ili di već....

stavila bih sliku da vidite, ali sam malo mutava za stavljanje fotki...
vidi se na linku....
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 15:09   #80
Upravo sam sklepala salatu od tune i slanutka, brijem da bum je patentirala

Tuna se pomijesa sa slanutkom iz konzerve, nasjeckanim lukom i paprikom (ja volim crvenu), ubaci se zlica pinjola i poskropi maslinovim uljem.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.