Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 13:21   #381
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ja sam posebno žalostan što je ispala A.U. I to ne samo zato što mislim da dobro radi kolače.
nije ispala, eliminirali su Snježanu, iako su njeni klipići bili bolji kada su ih isprobavali eliminacija je tek bila po nekom lijevom kriteriju
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:38   #382
Najprije čestitke Sophie i zamolba za njene recepte
Super mi je sad gledat da se Sophie opustila i rastura kako kolačima, tako i replikama


Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Luda vjeverice takav recept s puno jaja i ja imam!Tipična slastica povodom Uskrsa.Zato i ide puno jaja,jer u to doba godine ih je uvijek bilo najviše!
Prvi dan se mjesi,a peče tek sljedeći.Ili se umjesi rano u jutro,a onda se peče kasno na večer.I meni uvijek ispadne dobro.Poslje se može još danima jesti uz jutrnju kavu ili čaj,ako ju ne pojedemo prije.
Inače nije komplicirano za napraviti,ali traži dosta snage u rukama,jer se tijesto mora dobro izmjesiti,a tvrđe je nego u ostalim kolačima.
gven, hajde nabaci taj recept, onak s detaljnim uputama za nekoga tko bi je prvi put radio
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 14:46   #383
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja bi volio da su u žiriju seke iz Orijenta.
To bi bio masakr.
mislim da bi to bila ludnica
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 14:54   #384
Hm hm... u prvoj emisiji zapelo mi je nesto za oko... Nadam se da nisam pobrkala Tajanu sa onom drugom, kasnije cu bas potraziti na video pa linkati i napisati tocno koja minuta... Kad je ovaj iz zirija dosao do nje, kako inace idu kod svakog kandidata, onak su se pogledali i namignuo je... mislim rade to i drugima, kao odobravanje, ali sjecam se da sam tad pomislila hm mozda se znaju, nije mislio da je kamera to uhvatila... nekako mi je bilo cudno.... bas cu potrazit, ako je istina onda FUJ,...
ocito je da je zasluzila ici u dvoboj... mislim sirovo tijesto... hellouuuu
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Slažem se. Tatjana je morala u dvoboj, a ovo s protežiranjem i meni postaje sumnivo. Nadam se da mi se samo čini.

Ja sam posebno žalostan što je ispala A.U. I to ne samo zato što mislim da dobro radi kolače.
dart02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 14:59   #385
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
sophie super si bila jučer

i super mi je bilo kad si Dreletu, kod pitanja oko naknadnog umijesavanja grožđica, rekla ono za suca i marcipan

nije mi jasno zakaj sam nakon drugog "izazova" proglašavaju najbolje i onda ih biraju na osnovu samo drugog izazova
ono, po meni bi recimo logično bilo da su proglrasili najbolju orehnjaču/makovnjaču i najbolju picu...
i još bi bilo logično da ti najbolji imaju neku prednosti sljedeći dan ili tako nešto

i nije mi baš jasan kriterij ispadanja
kažu Međimurki (koja mi je skorz simpa!) da joj je tijesto prepečeno i suho
a ovoj kojoj je ispala da je sve super... samo mrva nečega joj falila (ne sjećam se čega)
i onda kod ispadanja po meni šok...

dmahuje rukom:
ne znam dal si ti pobrkala ili ja, ali sophie je ta Međimurka i ona nije stavljala marcipan nego jabuke u orehnjaču

marcipan je stavila druga Ana i nju su proglasili za najbolju
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:02   #386
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
ne znam dal si ti pobrkala ili ja, ali sophie je ta Međimurka i ona nije stavljala marcipan nego jabuke u orehnjaču

marcipan je stavila druga Ana i nju su proglasili za najbolju
Špic, aj odi skuhat nekaj fino
Ni ja ne funkcioniram kad sam gladna





uglavnom, ti si pobrkla.
Sophie, je Ana M. koja je jučer radila orehnjaču s marcipanom

zanimljivo kak si baš moj post od svih izdvojio, a svi hvale Sophie i traže recept za orehnjaču s marcipanom
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:11   #387
ahaaa, ma Ani U piše na fejsu da radi u anine tortice, a ja sam mislil da je to blog od sophie i sve mi je čudno bilo o čem vi pričate
evo sad smo i to riješili
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:17   #388
i još sam cijelo vrijeme navijao za krivu Anu
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:18   #389
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
ahaaa,

evo sad smo i to riješili

__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:22   #390
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
sophie super si bila jučer

kažu Međimurki (koja mi je skorz simpa!)
Kaj nije Sophie Međimurka?
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:25   #391
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
mislim da bi to bila ludnica

To bi bio show samo takav.
Bili bi prikovani uz male ekrane
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:30   #392
Lolz oprostite nisam pročitala temu do kraja kad sam postavila pitanje Al sad nemam pojma tko je Sophie.

Edit: nađoh. Da, sad mi ima puno više smisla. I ja sam pobrkala Ane i još sam se čudila gle ti ta Sophie je neka klinka, a nisam takav dojam stekla na forumu.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 16:26   #393
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
To bi bio show samo takav.
Bili bi prikovani uz male ekrane
Kao žiri, orijentalne plavuše umjesto čiće slastičara i blogerice, umjesto Antonije, Zlo od Patke, a umjesto Dreleta, Deedy.

Tko od natjecatelja ne pogodi omjer kestena i graha...
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 18:35   #394
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Najprije čestitke Sophie i zamolba za njene recepte
Super mi je sad gledat da se Sophie opustila i rastura kako kolačima, tako i replikama




gven, hajde nabaci taj recept, onak s detaljnim uputama za nekoga tko bi je prvi put radio
ja sam čini se zagubila teku s receptima pokojne babe, ali mislim da je sličan receptu za sirnice iz dalmatinske kuharice, na 1 kg brašna ide 8-10 jaja i 5 dg kvasca, ima 3 dizanja, puno mješenja ....i nikad se ne zna kakav će biti rezultat.
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 18:40   #395
Obrisan je post pa moram ponoviti

Hvala svima na podršci i lijepim riječima, ne zaboravite ih večeras

Drago mi je da vam se kao i žiriju dopao moje recept za marcipenjacu, podijelim ga s vama za vikend

Netko je pitao za recepte, tj prve dvije slastice radimo po svojem receptu koji donesemo, a treću duelsku slasticu po zadanom receptu.

Za pince je nažalost taj dan bio najhladniji, a znamo da za njihov uspijeh treba ispoštovati vrijeme i toplinu prostorije, tako da zaista nije moglo bolje.
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:34   #396
Malo sam čitala komentare na FB stranici emisije, nemam FB account tako da ne mogu komentirati, ali nakon silnih pohvala žiriju od kojeg su puno naučili u ove tri emisije, odlučila sam da se moram scoolinirati i još pažljivije pratiti jer ne naučih ništa u tri epizode.
Samo jedna komentatorica je izrazila čuđenje da je Tatjana Car(ica) prošla bez problema u nastavak unatoč sirovoj orehnjači i pinci koja šnjofa na kvasac .. svi ostali oduševljeni i nikome nije čudno što je Snježana ispala
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:42   #397
mda... i mene su danas u prilogu za exkluziv pitali sto sam novo naucila
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:46   #398
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
mda... i mene su danas u prilogu za exkluziv pitali sto sam novo naucila
daj molim te reci dal' je tebi bilo ok što je ispala Snježana, sada kada i ti gledaš i ne sudjeluješ? Ili bi poslala Tatjanu u doigravanje?
Valjda ti sada nije zabranjeno komentirati ... ako ništa naučila si da sacherica mora, ono, baš mora biti okrugla
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:48   #399
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ako ništa naučila si da sacherica mora, ono, baš mora biti okrugla

e vidis, da sam brza na jeziku, sjetila bih se to reci

ma ne smijem nis konkretno komentirati do iza 31.12., a ni tada :ne sjeca se tocno sto pise u ugovoru:
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 20:57   #400
Mene jako čudi da je Snježana išla u dvoboj kraj Carice (Tatjane). Mislim da sirovo tijesto definitivno mora u dvoboj. Pa wtf, žena nije ispekla kolač.
I nije mi jasno da su nekima komentirali kako im se unutra razdvojilo tijesto od file, nekima da su prepekli i onda su ih poslije hvalili i istaknuli, a Sophi čija je orehnjača jedina bila super, nije bila najbolja jučer.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.