Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2012., 14:59   #121
ja iman od boscha ika neki multipraktik i stajaci mikser u jednom. prezadovoljna sam. a dobro je sta se mogu kupit jos kojekakvi dodaci za njega, npr mlin za meso, sladoledomat...
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 18:19   #122
mamamia ja imam sličan ovakav moulinex kao što si stavila u drugi link
ako ti treba za tijesto raditi, vodi računa da svi ti multipraktici koji imaju motor odozdola zagrijavaju dosta posudu za miješanje, pa ako radiš tijesto na bazi maslaca to nikako ne ispada jer se maslac previše zagrije i rastopi
http://www.onyougo.com/tristar-mx-4153-mixers_pi1518205
evo ja sam dobila ovaj na poklon, u konzumu košta 600 kn
ogroman je, zauzima puno mjesta u kuhinji, ne može se prati u perilici, ali sva tijesta za prhka tijesta (znači ona sa maslacem) radim s njim. super izmiksa i dizano tijesto
__________________
mali ptič
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 11:43   #123
Družim se s multiprakticima već duže. Prvi je bio robustan Philipsov koji me je služio dugi niz godina, a kad smo napokon uspjeli uništiti plastične dijelove do te mjere da je došlo vrijeme kupiti novi, odlučila sam se za jedan manji Moulinexov. Koji sam koristila otprilike dva mjeseca, strpala ga u kutiju i dala sebi riječ da nikad više Moulinex u moju kuću. Dakle to je doslovno bila dječja igračka - slab, krhak, doslovno bi poskakivao kad bi se nešto rezalo ili mutilo u njemu.
Pa sam nakon dužeg vaganja između Boscha i Philipsa odlučila opet dati povjerenje provjerenom - i nisam požalila. Evo što mi je sad doma.
Dobre strane: snažan, tih, stabilan (ne poskakuje ko zec dok se riba mrkvica, jel), ogromna zdjela, radi baš sve što meni treba. Nema faširanje mesa, no za to postoje drugi modeli.

U svakom slučaju mogu preporučiti Philips, mišljenja sam da je izvrstan omjer cijene i kvalitete.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 18:26   #124
i moj moulinex skače kada koristim one nastavke za ribanje
ne bi više nikada kupila taj
__________________
mali ptič
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 10:39   #125
Ima li koji kvalitetni multipraktik koji može sjeckati na štapiće i kockice različitih debljina? Krumpir, mrkvu, gljive, rajčicu..
Npr. kod ovog philipsovog vidim samo nastavke za ribanje i rezanje na ploške
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:23   #126
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ima li koji kvalitetni multipraktik koji može sjeckati na štapiće i kockice različitih debljina? Krumpir, mrkvu, gljive, rajčicu..
Npr. kod ovog philipsovog vidim samo nastavke za ribanje i rezanje na ploške
gle ne znam ,ja sam prije mjesec dana kupila i fakat se raspitivala i obišla sve dučane,da nađem koji je dovoljno jak,da radi što više toga i da nije ono 5 soma
kupila na kraju ovaj phillips gore spominjan,
fantastičan,zvijer od aparata
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:59   #127
Pitanje.

Naime, čitam već mjesecima sve živo i nisam pametna. Treba mi samostojeći mikser, koji mijesi sve vrste tijesta, tuče snijeg itd. a da može i naribati recimo bajame ili čokoladu, a i mrkvu, jabuke ili štogod drugo. Blender imam, lani kupljen, imam i ono za cijedit agrume, dakle ti nastavci su mi nepotrebni. Htjela bih nešto zbilja solidno, fond je do ajmo reć 500 eura. Mislila sam uzet KitchenAid ali sam odustala jer sam sigurna da za moje potrebe mogu dobiti nešto dobro za dosta manje love, a da ne moram davati još po 100 eura za svaki dodatak posebno. Multipraktik sistemi sa noževima/metlicama s donje strane, kao ovaj zadnji hvaljeni Philips, mi nisu simpatični, radije bih baš mikser na postolju.

Ako ima tko kakav pametan savjet, blagodarim.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 13:51   #128
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ima li koji kvalitetni multipraktik koji može sjeckati na štapiće i kockice različitih debljina? Krumpir, mrkvu, gljive, rajčicu..
Npr. kod ovog philipsovog vidim samo nastavke za ribanje i rezanje na ploške
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Pitanje.

Naime, čitam već mjesecima sve živo i nisam pametna. Treba mi samostojeći mikser, koji mijesi sve vrste tijesta, tuče snijeg itd. a da može i naribati recimo bajame ili čokoladu, a i mrkvu, jabuke ili štogod drugo. Blender imam, lani kupljen, imam i ono za cijedit agrume, dakle ti nastavci su mi nepotrebni. Htjela bih nešto zbilja solidno, fond je do ajmo reć 500 eura. Mislila sam uzet KitchenAid ali sam odustala jer sam sigurna da za moje potrebe mogu dobiti nešto dobro za dosta manje love, a da ne moram davati još po 100 eura za svaki dodatak posebno. Multipraktik sistemi sa noževima/metlicama s donje strane, kao ovaj zadnji hvaljeni Philips, mi nisu simpatični, radije bih baš mikser na postolju.

Ako ima tko kakav pametan savjet, blagodarim.
Ja imam Gorenje i on radi štapiće, nema kockice, a može mjesiti tijesto i tući bjelanjke ili šlag, ribam jabuke, mrkvu, sjeckam ili meljem orahe, bademe i lješnjake, koštao je oko 800 kn
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:14   #129
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ima li koji kvalitetni multipraktik koji može sjeckati na štapiće i kockice različitih debljina? Krumpir, mrkvu, gljive, rajčicu..
Npr. kod ovog philipsovog vidim samo nastavke za ribanje i rezanje na ploške
Ako ti staviš okomito, povrće narezano na štapiće brida 7x7 mm, a on reže ploške od 7 mm, onda ćeš dobiti kockice 7x7x7.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:27   #130
O, znači ima šanse mandy, daj molim te pogledaj model tog tvog čuda, pa da potražim ima li ga po dućanima. Zvuči kao da savršeno odgovara onome što meni treba.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 17:43   #131
Meni treba neko čudo koje melje led usput. Tj neki multipraktik, želim ga pokloniti mužu da mi radi sladač ala Jamie.
Neke preporuke?

Ona Moulinexova rezalica ne vrijedi ni prebijene pare. Jedino što ju je krasno vidjet na pultu od kuhinje.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 19:41   #132
Danas sam gledala raznorazne Kenwoode. Ako zanemarim modele od po 1000 i više eura, koji uz miješanje i sjeckanje komponiraju opere i pilotiraju spejsšatl, za cca 250 eura se dobije tenk od stroja i tona opreme. Izgleda mi solidno. Ima možda neko recentna slaba iskustva?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 12:10   #133
i ja tražim odgovorajući multipraktik i isto gledam Kenwoode. koliko sam se raspitala, to je dobar i pouzdan stroj (sigurno više nije one kvalitete kao prije 20 godina kad su ti aparati trajali i po 30 godina, ali ništa više toliko ne traje), a i po konstrukciji je vrlo solidan i koriste ga profesionalni kuhari. Ali, kako puno košta bilo bi dobro da oni koji ga imaju kažu kako su zadovoljni.
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:18   #134
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
O, znači ima šanse mandy, daj molim te pogledaj model tog tvog čuda, pa da potražim ima li ga po dućanima. Zvuči kao da savršeno odgovara onome što meni treba.
Gorenje 750 EAS

ovaj je moj
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 16:46   #135
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ja imam Gorenje i on radi štapiće, nema kockice, a može mjesiti tijesto i tući bjelanjke ili šlag, ribam jabuke, mrkvu, sjeckam ili meljem orahe, bademe i lješnjake, koštao je oko 800 kn
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Gorenje 750 EAS

ovaj je moj
A je l' baš dobro melje orahe?
Znam da većina tih el. aparata orahe samo nasjecka ili ih nekako krupno samelje tako da ostanu još komadići.

A ja bih htjela da mi ih baš skroz samelje, kao za npr. orehnjaču.

Je l' tvoj multripraktik može tako?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 20:59   #136
mandy, hvala ti. Na kraju sam se ipak odlučila za Kenwood KM 264:



Sad se još moramo sprijateljiti ali čini mi se da će ljubav biti intenzivna
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 08:49   #137
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
A je l' baš dobro melje orahe?
Znam da većina tih el. aparata orahe samo nasjecka ili ih nekako krupno samelje tako da ostanu još komadići.

A ja bih htjela da mi ih baš skroz samelje, kao za npr. orehnjaču.

Je l' tvoj multripraktik može tako?
bademe i lješnjake mi skroz samelje onako sitno, orahe nisam nikad usitnjavala al vjerojatno i njih onda može

Cats javi dojmove
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:20   #138
sokovnik

nisam baš stručnjak za multipraktike, pa me zanima imaju li oni osim sjeckanja i miješanja tijesta (što se ovdje većinom spominje) i mogućnost napraviti fine zdrave sokiće od voća i povrća? imam jedan stariji siemens, super je, ali samo usitnjava hranu, p aod voća ili povrća napravi kašicu...
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:35   #139
ajem Cats ovo izgleda odlično!

baš sam malo guglala (ove male sličke me zaintegrirale) i ima ga tu

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/m...KENWOOD-KM264/

piše da ima centrifugalni sokovnik pa valjda i sokove radi
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:41   #140
Ima mikser sa zdjelom i tri nastavka, blender, sokovnik, food-processor (kako god da se to zove na hrvatskom) sa 6 različitih noževa za sjeckanje i mljevenje i ono za cijedit agrume. Morala sam pola ormara oslobodit za sve to Nisam još stigla ništa isprobati, možda sutra bude sreće

Jedino ću morati još jednu zdjelu nabaviti jer mi nije jasan koncept kako napraviti kolač samo s jednom zdjelom :brlja skoro ko đejmi:
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.