Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2007., 16:07   #1
Gdje naći, kupiti...?

Zanima me gdje se kod nas može nabaviti taj weed cloth, tj. tkanina za borbu protiv korova. Slično mulch foliji, samo dugotrajnije i vodopropusno.

Također, ako znate za dobavljače eko herbicida, posebno kukurznog glutena, bio bih vam zahvalan.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 10.03.2009. at 12:01. Reason: promjena naslova zbog spajanja srodnih tema
El Choro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:02   #2
"poljoprivredni ducani"-zadar!?

Dakle gdje u Zadru mogu pronaci neki ducan gdje bi nasao sve na jednom mjestu? od zemlje za cvijece, biljaka, folija i sl?
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:45   #3
Probaj na zaobilaznici,mislim da se zove Agroplant, od semafora na ulazu u Zd (Poličnik) desno nekih 100m.
__________________
ae...
sijena_mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:25   #4
Tresetne kocke

Gdje se može kupiti,od čega se sastoji,može li se samostalno napraviti,kolika je njegova hranjiva vrijednost u odnosu na ostalu zemlju za cvijeće,povrće itd. molio bih info tko ima kakve podatke. Hvala.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 06.03.2009. at 22:18. Reason: promjena naslova (caps lock)
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 23:31   #5
treseta imaš u svakoj polj.apoteci.treset se sastoji od treseta.Može se sam napraviti ali treba koja tisuća ali ne kuna već godina.Nema nikakvu hranjivu vrijednost.I na kraju tresetne kocke se rade presajući treset,znači moraš imati stroj(presu),jer se gotove kocke ne prodaju osim paper pot-a što je nešto slično ali i dosta skuplje.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:17   #6
Hvala.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 21:20   #7
Question izrada maslaca

bok! zanima me zna li itko gdje se može nabaviti električna bućkalica za izradu maslaca?
Pavicusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 21:22   #8
nemas drvenu? ajd, treba ga dugo mutiti ali maslac izmucen u drvenoj muckalici je bozanstven.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:55   #9
Quote:
Pavicusa kaže: Pogledaj post
bok! zanima me zna li itko gdje se može nabaviti električna bućkalica za izradu maslaca?
Ako je manja količina vrhnje do nekih 5 litara tad upotrijebi mikser , pono si bržiji nego sa drvenom stepkom .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:14   #10
ma trebam svakodnevno mutiti 10L mlijeka, mikserom bi to bilo predugo. bilo je tih električnih sa plastičnim posudama prije iz njemačke, al ih sada ne znam gdje nabaviti.
Pavicusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 09:17   #11
Quote:
Pavicusa kaže: Pogledaj post
ma trebam svakodnevno mutiti 10L mlijeka, mikserom bi to bilo predugo. bilo je tih električnih sa plastičnim posudama prije iz njemačke, al ih sada ne znam gdje nabaviti.
Pa ipak 2 puta po 5 lit i za pol sata si gotova najduže 45 min .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 19:31   #12
možda bi oni znali
jedan mixer recept
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 20:14   #13
Quote:
babkonj5 kaže: Pogledaj post
thanks!!!!!!!!!!
Pavicusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:47   #14
Da li netko od vas radi sok od bobicastog voca i pritom koristi sokovnik na paru?

Npr: http://www.canningpantry.com/a12.html
http://www.paulnoll.com/Oregon/Canni...er-juicer.html

Vidio sam takvo nesto kod ljudi koji rade sok od ribizla no njihov je star barem 20 godina. Gdje ima takvo nesto za kupiti u HR?
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:28   #15
foliju kaj trazite imate u bauhausu ali mi se cini dosta para oko 10-11 kn metar kvadratni mislim da je kvalitetna valjda sam pomogao
zmija6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:22   #16
ima i u baumaxu.
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 18:21   #17
Talking Gdje kupiti veće količine malča u Zagrebu

Trebaju mi nešto veće količine malča(recimo 200-400kg) u Zagrebu ili drvene kore kakve je u malču za vrt.
Ima za kupiti u Bauhausu po 50tak kila ili sl. ali to je dosta skupo.
Zna li neko gdje se to može nabaviti,možda u Zrinjevcu...?
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 00:08   #18
jel iko pohodi ovaj kutak foruma uopće???
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 17:34   #19
Sokovnik

Quote:
strumf78 kaže: Pogledaj post
Da li netko od vas radi sok od bobicastog voca i pritom koristi sokovnik na paru?

Npr: http://www.canningpantry.com/a12.html
http://www.paulnoll.com/Oregon/Canni...er-juicer.html

Vidio sam takvo nesto kod ljudi koji rade sok od ribizla no njihov je star barem 20 godina. Gdje ima takvo nesto za kupiti u HR?
Ovakav sokovnik sam ove godine gledala prije Uskrsa u Kauflandu u Zaprešiću. Nije bio ovako lijep kao ovaj na slici - ono je bio neki crni materijal - i činio mi se dosta jeftin. Rekla sam da do ljeta ga moram kupiti. Na naljepnici sam vidjela i zapisala u mobitel Metalac posudje - Gornji Milanovac - sokovnik
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:03   #20
HITNO pomoc :/

ljudi moze pomoc, dakle zanima me gdje u Zagrebu ili Rijeci mogu nabaviti crnu foliju koja se koristi u rasadnicima čempresa....??

nadam se da će mi netko pomoći.... Hvala
minimarko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.