Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 10:52   #81
Hvala,

znači da ako i ja prestanem plaćati kredit banka kreće u naplatu potraživanja i onda se događa ovo:

"Nevažno je u kojoj banci je dignut kredit, a u kojoj se prima plaća - banka će ići sa AZ poslodavcu, a ako to ne upali, pokrenut će ovrhu i blokirati dužniku sve račune u svim bankama... e ako zaista ne prima ništa, onda će se ići od tebe naplatiti."

Banka će se prvo pokušati namiriti od onoga tko je podigao kredit (ako ima redovna primanja) na način da mu sjednu na račun.
A ako u tome ne uspiju onda od mene.

Ili sam krivo shvatio?
ivanhoe1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 18:48   #82
Quote:
ivanhoe1000 kaže: Pogledaj post
Banka će se prvo pokušati namiriti od onoga tko je podigao kredit (ako ima redovna primanja) na način da mu sjednu na račun.
A ako u tome ne uspiju onda od mene.

Ili sam krivo shvatio?
Dobro si shvatio
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 11:22   #83
Samo da kažem da je prošlo ono što sam poslao izjavu u banku u kojoj je dignut kredit da znam da osoba koja je digla kredit prima plaću, ali ne želi plaćati kredit.
Banka u kojoj je dignut kredit je primila moju izjavu i pokušala preko banke u kojoj dotična gospođa prima plaću sjesti joj na račun.
Ali ne može jer joj je već netko drugi "sjeo" na plaću (naravno, ne znaju tko joj je sjeo na plaću).
ivanhoe1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:58   #84
Quote:
ivanhoe1000 kaže: Pogledaj post
Samo da kažem da je prošlo ono što sam poslao izjavu u banku u kojoj je dignut kredit da znam da osoba koja je digla kredit prima plaću, ali ne želi plaćati kredit.
Banka u kojoj je dignut kredit je primila moju izjavu i pokušala preko banke u kojoj dotična gospođa prima plaću sjesti joj na račun.
Ali ne može jer joj je već netko drugi "sjeo" na plaću (naravno, ne znaju tko joj je sjeo na plaću).
Gle, ovo što ti pišeš jednostavno je... pa, u najmanju ruku, čudno.
Je l ti to možda plaćaš rate kredita, umjesto dužnika?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 10:37   #85
Tako je, ja plaćam.
S obzirom da pravi dužnik radi i prima plaću, pokušao sam na gore opisani način nešto napraviti.
Zanimljivo je da bi to i prošlo samo da dužniku već netko drugi nije sjeo na plaću.
Ovjde možda imam osnove za tužbu protiv dužnika, jer izgleda da je digao kredit iako je već bio drugima dužan s namjerom da ga neće otplaćivati.
ivanhoe1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:42   #86
Je l bi htio reći o kojim bankama je riječ?
Imam dojam da te netko gadno voza u banci....
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.