Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2014., 19:11   #41
Ok dečko.I on jer razočarao desnu scenu kao i Gotovina.
Hijerastamn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 01:28   #42
Njegov nastup u Nu2 prilično me razočarao. "Mudrijaš" koji "puno zuji, malo meda daje".

Ono osnovno, što je zapravo bilo glavni povod njegovog gostovanja, tvrdnju kako "je njegova izjava krivo interpretirana, izvađena iz konteksta...) itd. uopće, ni na koji način, nije uspio dokazati ni pokazati. Samo je sve još jednom ponovio, a ponovljena je i ista snimka, a ne neka proširena, koja bi dala taj navodni "širi kontekst"...
Rekao je što je rekao, i nikakvog "krivog razumijevanja" toga nije bilo.

Inače je u emisiji na previše pitanja izbjegavao dati jasan odgovor (a Stanković, za promjenu, nije inzistirao, nego je lijepo pustio da Bojan palamudi i prosipa svoje flosule o multikulturalnosti...)

Npr. pitanje o tome što se dogodilo s tom predivnom multikulturalnošću i "iskrenim suživotom", da su prvi susjedi dohvatili noževe i sjekire, pa po susjedima... Bojan je potpuno preskočio odgovoriti i samo kao papagaj ponavljao: "...mi smo živjeli multikulturalno i govorilo se 7 jezika...."

Kad bih znala njegovo cjelovitije porijeklo i put, valjda bi mi bilo jasnije štošta iz njegovog nastupa. Ovako, znajući samo za njegovog oca, "iznenađena" sam njegovim pristupom tematici na koju smo emocionalno osjetljivi čak i mi, koji nismo izravni sudionici.

Kako pak on uspijeva imati štreberski gard briselskog činovnika koji je nama došao tumačiti što bismo i kako "politički korektno" trebali osjećati i ponašati se vezano uz Domovinski rat, meni zbilja nije jasno...

Tko je zapravo Bojan Glavašević?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 03.11.2014. at 01:46.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 03:07   #43
Čovjek je rekao što su Srbi napravili i da ne može biti jasnije tko je bio agresor. Istovremeno je izjavio da je mržnja opsesivni osjećaj koji razara iznutra i koja navodi čovjeka da razmišlja o načinima kako naškoditi nekome. Izjavio je da bi on o tome imao što reći i da je to ono čega se uspio osloboditi. Da u mnogočemu ne može biti uzor, ali o ovome ima što za reći.

Stvarno je kontroverzan taj Bojan Glavašević, kako je moguće da netko ovako razmišlja.
memyselfni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 03:37   #44
Quote:
memyselfni kaže: Pogledaj post
Čovjek je rekao što su Srbi napravili i da ne može biti jasnije tko je bio agresor. Istovremeno je izjavio da je mržnja opsesivni osjećaj koji razara iznutra i koja navodi čovjeka da razmišlja o načinima kako naškoditi nekome. Izjavio je da bi on o tome imao što reći i da je to ono čega se uspio osloboditi. Da u mnogočemu ne može biti uzor, ali o ovome ima što za reći.

Stvarno je kontroverzan taj Bojan Glavašević, kako je moguće da netko ovako razmišlja.
Imaš li ti dijete?
Ajd sad zamisli da te netko siluje i tjera tvoju kćer da to gleda!
Ili da ti netko na Ovčari izmasakrira sina?
Ti bi oprostila?
Mržnja i ne oprostit nekome, nisu jedno te isto!
To o čemu je on trakeljo, nema veza sa stvarnošću!
Sve je pobrko, a ni jedan odgovor mu nije decidiran.
dylan111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 03:56   #45
špranja, dobru si mu "dijagnozu" postavila, ja ću se malo nadovezat na to tko je on:


bojan definitivno nije branimir.
ovako se ne brani mir.
ovako se boja, farba.
ofarbo je one koji su štitili njegov grad u kojem on valjda nit je ikad živio nit će ikad živit. jel on ikad živio u vukovaru?

jel iko primjetio (u nu2) da je govoreći o onima iz rsk koji su utekli reko da su "žrtve iste te agresije".
znači srbi iz krajine su žrtva jna.
i taki je kod nas pomoćnik ministra. BRANITELJA.

i evo ga sad rade šerbedžija ima dobru pjesmu....

njega što više pustiš da govori, uvalit će se sve dalje i dalje.

nestade i mojih simpatija za zokija, jer ga štiti, tj. on štiti freda, fred bojana.
obojana sva 3.

bojana se drži na pijedestalu, a nema drugog razloga nego njegov ćaća.
(jel pada nekom na um neki drugi razlog? postigao nešto? kad? šta? trebaju li svijetu ovakvi lumeni? da rade šta točno, mire hrvate i srbe onomad, il is-ovce i amere sad? ali ne da smo mi bili ala ameri a srbi is, to čisto velim trenutno koga treba pomirit...srbi su bili manje extremni od is-a, a hrvati manje ameri od amera...hehe...)

il ovo sad (repriza nu2) da je najveća uvreda kad ti neko kaže da si srbin.
sweet jesus, rodio se onaj ko će zaštiti srbe od budala hrvata.
novinarov sin kojem se svidjelo kako u briselu se govori 5 jezika i svi se vole.
neće reć kolko je tih jezika ratovalo dok mi nismo nit znali da smo hrvati, a srbi da su srbi. heh...
i šta je naravoučenje, ovaki naši sjede u briselu?

kaže da ne mrzi nikoga. heb'ga, ja ne volim one koji ne govore istinu tj. činjenicu. znanstvenik koji nije mogo hebeni google konzultirat prije no veli da u srbiji nema ptsp-a?
ne mogu reć nit da njega mrzim. ali mrzim onu ludost koju je izreko tada u vukovaru, jer nije istina.

sad pričaju o rementincu. kao kad sdp vraća hdz-u na svaki napad.
odgovor na sve je u remetincu!

znate..iq nije nikaka garancija pameti. on vjerovatno ima visok iq (ako nema visok iq, a ima sve 5-ice, onda je puno grijo stolicu), a ništa nije skontao o životu.
neki će reć "pa mlad je".
ima i drugih mladih kojima nikad nije (i neće) palo na um reć da ptsp ne postoji, tj. reć da ratnici iz mog naroda su svi odglumili ptsp.
(jesu neki, nije grijeh priznati da ima i takih protuha među hrvatima, ali ovako reć da ptsp ne postoji, ma ajde moj tudume bojane leć...)

a šta treba (koja životna putanja) da se stave navodnici ovako: "hrvatske strane".
jel ta strana nije ni postojala? postoji li sad?

reci bojane ovo (istinu) : "iako neki broj hrvata branitelja je glumio i glumi ptsp, većina ih ima stvarne probleme s tom bolešću, koja se opisuje još od 16-og vijeka
http://en.wikipedia.org/wiki/Posttra...rliest_reports "

ako švabe u ww2 nisu moglo ubijati onoliko koliko su im naređivali (jer su imali nakon toga psihičke probleme, čovjek nije stroj za ubijanje) pa su pravili druge sisteme ubijanja(plinske komore itd.), što bi onda bilo čudno da nekoga rat ošteti samim onime što je vidi i iskusio u ratu? ne može svak podnijeti sve.

bojan je ništa.
ne "ništarija" kao hulja ili sl., već neko koga žališ jer ne zna...zrcalni neuroni mu pokupe krive stvari koje kopiraju....

Zadnje uređivanje i4004 : 03.11.2014. at 04:01.
i4004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 04:15   #46
Quote:
memyselfni kaže: Pogledaj post
Čovjek je rekao što su Srbi napravili i da ne može biti jasnije tko je bio agresor. Istovremeno je izjavio da je mržnja opsesivni osjećaj koji razara iznutra i koja navodi čovjeka da razmišlja o načinima kako naškoditi nekome. Izjavio je da bi on o tome imao što reći i da je to ono čega se uspio osloboditi. Da u mnogočemu ne može biti uzor, ali o ovome ima što za reći.

Stvarno je kontroverzan taj Bojan Glavašević, kako je moguće da netko ovako razmišlja.
to je on pročito u knjizi nekoj o mržnji...možda nekoj šerbedžijinoj...a šerbedžiji bilo super u jugi, i eto ti problema nama danas!

sad ti meni reci kolko se ljudi ubilo od mržnje (kad tako razara iznutra) a koliko ih se ubilo od ptsp-a?
ne moraš se truditi sad time da "onaj ko mrzi će lakše ubiti drugoga" jer nisam vidio da hrvtaski branitelji nešto tamane srbe nakon rata....

on je bio tako mlad za rata da ne zna ništa o ratu:
http://www.tportal.hr/vijesti/koment...a-poslije.html
nit je ikad tamo živio.
šta će nam reći o svom ocu, kad, zapravo, nije nikad nit pričao s njim.
(imo je neke 4 godine kad je ovaj poginuo, o čemu pričaju otac i djete od 4 godine? o politici, hrvatima i srbima?)

on se ponaša i govori kao da hrvati o ničemu ne misle nego o tome kako će se svađati sa srbima, pa onda to treba sprječavati, to su naši glavni problemi u 2014!
i4004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 04:36   #47
Moze li mi netko u par natuknica napisati sto je on tako lose rekao, odnosno koga je uvrijedio,pa da znamo oko cega diskutiramo, jer ovo nema smisla...
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 08:11   #48
Mali mi je ostavio ok dojam...Stanković nesposoban ka i obično - Dakle civilne žrtve s druge strane su one koje su ubijene HRVATSKIM metkom...- mali ga je pogleda ono wtf...inače imam dojam da ne drži puno do mita svog oca (možda negdje osjeća i da ga je "napustio" te je privrženiji majci i baki, samo ne bi to otvoreno rekao...)....možda se varam...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 09:42   #49
može li mi netko objasniti,
kojim se kvalifikacijama i sposobnostima,
dolazi na radno mjesto pomoćnika ministra ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 09:50   #50
Njega na mjesto pomoćnika ministra branitelja (!!), osobu koja je kada joj je poginuo otac imala 4 godine (!!!) kvalificira samo činjenica da je sin UBIJENOG hrvatskog heroja Siniše Glavaševića. S tog aspekta riječ je o gnjusnom populističkom činu sa strane besramnog Predraga Matića.
raspala1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:09   #51
Quote:
Hijerastamn kaže: Pogledaj post
Ok dečko.I on jer razočarao desnu scenu kao i Gotovina.
tko kaže da je Gotovina razočarao desnu scenu?
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:15   #52
Quote:
raspala1 kaže: Pogledaj post
Njega na mjesto pomoćnika ministra branitelja (!!), osobu koja je kada joj je poginuo otac imala 4 godine (!!!) kvalificira samo činjenica da je sin UBIJENOG hrvatskog heroja Siniše Glavaševića. S tog aspekta riječ je o gnjusnom populističkom činu sa strane besramnog Predraga Matića.
Slažem se da te sama činjenica da si bio žrtva rata ne kvalificira da budeš ministar branitelja ili da općenito radiš u ministarstvu branitelja, ali ako se upravo o tome radi - mladoj osobi sa nedovoljno iskustva onda njegove izjave treba i promatrati s tog aspekta a ne s aspekta nepoštivanja branitelja ili mržnje prema braniteljima od strane cijelog ministarstva.

Po meni bi idealni scenarij bio da Ministar branitelja nije niti branitelj niti žrtva rata itd. nego netko neovisan i objektivan, a da taj pritom ima pravo i dužnost redovito surađivati i sa braniteljima i sa civilima koji su bili žrtve rata (odnosno njihovim udrugama). S tim da naglasak bude na razgovorima i pregovorima, a ne postavljanju ultimatuma ili pozivanju na linč.

Na kraju, čak i da ode Matić ili Glavašević, vlada će opet postavit onoga koga želi postaviti jer je predsjednik vlade taj koji bira ministre a ne predstavnici skupina koje pojedina ministarstva zastupaju.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:26   #53
Ja ga ne razumijem, kao dijete poginulog vukovarskog branitelja... "oca mu je ubio metak". Ako mi itko može objasniti
kako je to moguće??!!
bananarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:27   #54
Zanimljivo je primjetitik sjećanje kako je njegov tata volio R. Šerbedžiju, čovjeka koji je cijelo vrijeme ratne agresije šutio kao p....a, a da je samo rekao riječ mogao je spasiti puno života, zaapravo nijedan srpski "intelektualac", bilo da je živio u Hr ili Srbiji nije ništa htio reći protiv srpske agresije. Istina, nije govorio ni jezikom Bore Čorbe, Nede Ukraden i drugih, ali šutiti u ono vrijeme je bilo isto kao i priznavati agresiju!! Ako je njegov tata stvarno "rezao žile" zbog Šerbedžije, u što sumnjam da se on toga sjeća, trebao je zbog navedenog izostaviti pričo o Šerbedžiji...
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:40   #55
on se sjeća dubokoumnih priča s ocem ali se ne sjeća koje mu je pjesme otac svirao na harmoniki
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:54   #56
...

meni je sramotno ono što sam čula na otvorenom stolu u organizaciji documente na kojem je mali i govorio.
očekivala sam ispriku al' sada razumijem da je mali prebalav i ne kuži ništa i da su ga tako dobro odradili ovi jugoslaveni i srbi kojima se okružio. što je odvratno, jer biti oružje u ičijim rukama je dno dna.
žao mi je što si je zapečatio bilo kakvu karijeru i to tako mlad.
shvaćam na što je gađao kada je govorio o ptsp-u i činjenici da se on koristio da se socijalno zbrine branitelje jer im politika nije mogla omogućiti radna mjesta. ali ne može posprdno onda upotrijebiti usporedbu civilnih žrtava rata i agresora jer to na van izgleda ovako - aha, trebamo se čuditi jer je silovana žena žrtva ptsp-a i ne trebamo se čuditi i da četnik koji ju je silovao također boluje od ptsp-a.
mali je jako zelen. nažalost.
gostovanje u nu2 je bio čisti promašaj. nije odgovorio na ključno pitanje zbog čega je i trebao gostovati u emisiji. niti sam čula ispriku od njega što je bio minimum koji smo svi očekivali, uključujući i prosvjednike koji mu ginu i pale se benzinom ispred njegovog prozora.
a kvalifikacija da je dijete poginulog branitelja je potpuno deplasirana pa je ne moramo posebno objašnjavati. i moj brat je bio branitelj i ubijen je - jel mogu ja biti potpredsjednica vlade zbog toga?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:55   #57
Bojana neću komentirati, nije toga vrijedan.....
TotenKopf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:07   #58
lingvist i sociolog radi kao pomoćnik ministra u Upravi za pravne i stambene poslove.
Quote:
I Goran Burčul, predsjednik Udruge maloljetnih dragovoljaca Zadarske županije, slično je doživio Glavaševićev nastup kod Stankovića.

„Ništa on kod Stankovića nije popravio. Baš naprotiv, dodatno nas je razgnjevio. Čini se da nije ni svjestan gdje radi, ni što radi. Nakon emisije mogao se steći dojam da je književnik ili publicist, a ne pomoćnik ministra branitelja. Imam osjećaj da on više vodi brigu o nekim slojevima u društvu, nego o braniteljima. Mislim da se uopće nije snašao, da ni ne zna što mu je posao niti u kojem resoru radi. Zalutao je na funkciju pomoćnika ministra branitelja. Očito je, osim toga, da je još premlad za taj posao. No, postavlja se pitanje tko ga je stavio na to mjesto i zbog čega. Čuo sam se s nekolicinom branitelja nakon emisije i svi smo se složili da je Glavašević nastupom kod Stankovića samo pogoršao stvar. Braniteljski prosvjed nakon ovoga sigurno neće tako brzo završiti“, zaključuje Goran Burčul, predsjednik Udruge maloljetnih dragovoljaca u Zadarskoj županiji.
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:07   #59
totenkopf - moj komentar se odnosio na civilne žrtve o kojima je govorio glavašević na okruglom stolu.
što se pak tiče prava branitelja i tko je obespravljen - možemo i o tome. to je posebna tema. nažalost je previše nepravdi upravo među braniteljskom populacijom učinjeno. namjerno ili slučajno - ?
bojim se da je prekasno za ispravljanje krivih drina.
a likovi poput ovog malog ne pridonose poboljšanju situacije. dapače...
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 12:09   #60
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
totenkopf - moj komentar se odnosio na civilne žrtve o kojima je govorio glavašević na okruglom stolu.
što se pak tiče prava branitelja i tko je obespravljen - možemo i o tome. to je posebna tema. nažalost je previše nepravdi upravo među braniteljskom populacijom učinjeno. namjerno ili slučajno - ?
bojim se da je prekasno za ispravljanje krivih drina.
a likovi poput ovog malog ne pridonose poboljšanju situacije. dapače...
Sranja tipa multikulturalnost kao impresije jednog sedmogodišnjaka ili kako se je izrazio o dvije purgerice u tramvaju da su se vukovarci nakotili ko pesi u Zagrebu je dno-dna, laž i totalna neistina. To nam je hvala što smo ga udomilii i školovali. Imam dojamda je pun gnjeva i prezira samo prema krivoj strani. Nešto kao Oliver Frljić ili Matija Babić. Doći će i novi izbori ili još bolje, u Hrvatskoj će nastati potpuni gospodarski slom pa će i ti niš koristi likovi otić jer više neće imati na čemu paratizirati kao ddosada.
TotenKopf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.