Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 20:25   #181
Čini se dobro, malo digne glavicu i kao gleda me, ali ne znam koliko vidi uopće. Malo sam mu pjevala, čini se da čuje.

Drugi je još u jaju. :/
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:55   #182
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ima dva dana da se na balkonu iz jaja izlegao golub
Više liči na pilića nego goluba, ali ajde.

Mama i tata ga "griju" i stalno su tu s njim. Imam još jedno jaje koje se nije izleglo, pa sad to čekam.

Sad me zanima, kako pristupiti situaciji? Malenog nisam dirala ni ništa, veliki imaju jesti i piti. Ali maleni se samo trese?? Kad sam ga otišla pogledati, to sam vidjela. Da mu nije hladno?

Ne bih sad htjela da ugine. :/

Inače, tu je neki ormarić s policama, i oni su smješteni u srednjoj polici, ispod je novina i ima malo slame, ne puše i natkriveno je. Ovako mi se čini OK.
Možda mu i je dok ga nitko ne grije, ali nemoj ga dirati ni izmišljati umjetne načine grijanja. Što ga manje diraš biti će bolje. Poslje samo ruke namoči u dušičnu kiselinu na pola sata i biti će sve OK, ne ćeš imati sigurno kožnu bolest

P.S. Nadam se da imaš lijep glas
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 01:44   #183
Najljepši




Nisam ga dirala, samo ga poćirim iz daleka, a tata golub mi nadlijeće nad glavom. Strah me da mi se namjerno ne pokaki po kosi, pa uđem unutra.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 16:11   #184
Možda je i tata golub došao radi glasa
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 20:03   #185
Moguće, moguće


Nego, zašto se drugo jaje ne pokreće? Čitala sam da se jaja izlegu nakon 17 dana. Maleni je provirio u ponedjeljak, a drugo jaje još ništa?? Ili je mrtav :/


Maleni dobro napreduje, čini mi se malo deblji i može više držati glavicu gore; čak me jednom i pogledao dok sam pjevala (bit će misli: Koja je ovo luđakinja šta mi se tu krevelji )
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:14   #186
Evo update što se tiče malenog:

mali je dosta narastao, već sam šeta, dobio je perje i dobro gleda. Problem je u tome što on stvarno puno kaki (ne znam jel to sve on pokaki ili i roditelji kad su tu kod njega), ali uglavnom tu je sve doslovno bilo puno kakice i on je jadan stajao u tome i morala sam mu to promijeniti, tako da sam ga morala dirati, nije bilo druge opcije. Sad neki kažu da se ptić ne smije dirati jer to roditeljima smeta, ali s obzirom na kakicu, nije bilo druge opcije.

Također, primjetila sam ima par dana, otkad je porastao, da roditelji nisu više tu stalno s njim kao prije. Često bude sam po danu. Oni dođu jesti kad im damo i tu kao nešto ga čuvaju iz daljine. Sad ne znam je li to normalno, da tako izbivaju pošto je veći? Ima danas točno 2 tjedna.

Nekako me strah da je gladan... ne znam što bi mogao jesti da mu probam dati? Čitala sam pulenta pomiješana s mlijekom, jel to dobra opcija? Ili da ga pustim s obzirom da su roditelji tu u blizini pa valjda nije gladan?

Ali mislim da je usamljen :/ Mazila sam mu kljun i glavicu i zatvorio je oči i baš mu se sviđalo.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 22:42   #187
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Malo sam mu pjevala, čini se da čuje. : cerek:


Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
... čak me jednom i pogledao dok sam pjevala : cerek:


Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ali mislim da je usamljen :/ Mazila sam mu kljun i glavicu i zatvorio je oči i baš mu se sviđalo. : D


Mislim da bi ovaj golubić mogao slobodno dobiti ime i čip kao tvoj kućni ljubimac. Moja Luna isto tako, kad joj mazim njušku i glavicu, zatvori oči i očigledno pokazuje da joj se to sviđa.


Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Nekako me strah da je gladan... ne znam što bi mogao jesti da mu probam dati? Čitala sam pulenta pomiješana s mlijekom, jel to dobra opcija? Ili da ga pustim s obzirom da su roditelji tu u blizini pa valjda nije gladan? : misli:
Nemoj mu ništa davati jesti! Ako mu roditelji svakodnevno dolaze, onda mu i donose hrane upravo onoliko koliko mu treba. Neki su hranili golubiće pa su se ovi tako nadebljali da nisu mogli poletjeti. Tako da miruj i samo pjevaj.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:49   #188
Ja ne znam kad oni njega hrane.
Dobro, nije da od sumraka do zore bdijem na balkonu promatrajući što rade; moguće da mu donesu rano ujutro dok još ne vidim, ali recimo tokom cijelog dana ništa, onda dođu navečer kad se smrači... Sad ako gledamo tom logikom, on po cijeli dan ne jede ništa??

Probala sam mu dati pulente s mlijekom, ali nije htio. Ne zna kako kljucati.
S druge strane, kad se igra, kljuca okolo po gnijezdu, novinu npr.
Probala sam mu malo staviti na kljun, uzeo je koju mrvicu, ali ništa ekstra. Kasnije sam mu ponudila i glistu, isto nije htio.
Još uvijek dosta kaki pa pretpostavljam da nije gladan; danas je bar 5 puta kakio.

Ali opet, računala sam za svaki slučaj pošto ne jede po danu, da nešto prizalogaji.


I ja stvarno ne znam što će biti kad on bude išao van gnijezda i probao letjeti; ovo je na balkonu visine 4 kat. Može pasti dolje i šta onda. Gdje bi on uopće trebao učiti letjeti; em je visina, em je balkon mali.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 00:20   #189
E Meadow moja! A što misliš kako siđu iz gnijezda negdje visoko na grani? Protupožarnim stepenicama? Zezam te malo, jer vidim da si se potpuno uživjela u situaciju.

Kad dođe vrijeme, odnosno, kad dovoljno stasa, roditelji će ga lagano gurkati da poleti. Do sada su sve ptičice prošle ovu školu, pa će i tvoj goluban. Samo ga nemoj ekstra dohranjivati, jer to ga stvarno može učiniti nesposobnim za let. Samo mu pjevaj. Možeš ga i milovati. No, onda su ti veće šanse da ti ostane na balkonu i nakon što proleti. Pa ti sad vidi!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 20:00   #190
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kad oni njega hrane.
Ajoj, znam da si se raznježila, da ti je to zanimljivo, da strepiš poput druge mamice nad ptićem, no pusti ptice na miru.
Nemoj ga hraniti, nemoj ga dirati, prati i čistiti
Pusti njegove roditelje da se o njemu brinu.
Što se više uplićeš veće su šanse da ga roditelji napuste.

Jedino mu možeš pjevati, al i to probaj potiho i bez da plašiš roditelje svojim motanjem oko gnijezda.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 00:20   #191
Oni idu okolo i dođu samo kad im stavim hranu, a u međuvremenu su tko zna gdje. Mali je sam po cijeli dan i usamljen. Kakice ima puno. Pa ne mogu ja pustiti na balkonu kakicu, tu se onda skupljaju muhe i smrdi, a i maleni ne može biti u kakici do glave, gdje će onda spavati, u govancu???? To tako ne može.

Prala ga nisam još, iako sam i o tome razmišljala, ali ajde.
Mali mi se veseli i voli se igrati. Što će jadan kad je sam.





Fermina, vidjela sam da je počeo kao kljucati, ali na novinu. Ne znam jel mu to igra ili mu dolazi instinkt?? Kad mu probam nešto dati, opet ne zna pojesti.
Danas kad me vidio, bacio se prema meni i zamahao malim krilima.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:56   #192
za sada ga nemoj prati, mislim da nema dovoljno perija, razboliti će se i A to što se veseli Očito mu se sviđaš ili glas, možda voli kada mu pjevaš. Koje pjesme mu pjevaš? Krave navodno vole Bethovena. teško je reći što će se njemu dopasti.

P,S, Ajd' opali koju fotku da vidimo beštiju, ali svakako ugasi blic
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"

Zadnje uređivanje hasnfefer : 15.04.2017. at 13:16.
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:33   #193
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:13   #194
bit ce nije prezivio pranje u ves masini
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:19   #195
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ma ne da mi se zezati sa stavljanjem slika, jer ne mogu direktno, nego puste peripetije, nemam živaca. Poslat ću Fermini pa da ona uploada ako joj se bude dalo.

Mali je OK, počeo je izlaziti van gnijezda, dobijem napad, ali OK, vratim ga unutra, neće pa se musi, i tuče me krilom ha ha

Počeo je solo jesti

Ne voli biti sam pa samo cijuče, a ja ne mogu s njim stajati non-stop na balkonu. Mislila sam ga unijeti unutra, ali nisam znala hoće mu biti šok, pa nisam. Tako da je status quo još uvijek, osim što eto, malo prošeta okolo gnijezda.

Naučio je da se gnijezdo čisti, pa se sad sam makne kad se mijenja novina. Ne šta je moj, ali pametan je

Zove se Gugi.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 11:16   #196
Mislim da bi mi bilo jednostavnije skratiti posao pa fotke odmah staviti na pdf Fotoalbum ljubimaca. Jer, kako je krenulo (pjevanje, češkanje, pripovijedanje, čišenje, intenzivna želja zamijeniti mu roditelje, uspostavljena komunikacija... znači samo jedno ljubimac je stigao u kuću.

Meadow mi je poslala 3 fotke, ali su dvije identične, tako da je ponekad točno i 3 = 2.

1) Gugi s 13 dana. Inače, Gugi je rođen (tako kaže Meadow, a znamo da se ljubimci rađaju, dok se ostali golubovi legu ) 27. ožujka 2017. tako da mu možemo izraditi horoskop.




2) Gugi s mjesec dana + jedan dan.




Mogu samo primijetiti da je Gugi jako lijep golubić, na ponos i diku svoje Meadow!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:43   #197
Imam novosti


Maleni je poletio ima 4 dana. Ali samo gore do krova zgrade, balkon-krov i to je to, ne ide dalje. Tu kod nas još jede i navečer spava u svom gnijezdu.


Ali što se tiče mame....

Dolazim danas, i vidim, gnijezdo mi nekako čudno. Kad ono unutra, novo jaje!!!

Mali nije ni poletio, već je novo jaje proizvela. Neumorna je. Stvarno nemam riječi. Gdje će sada mali spavati kad je tu već donijela jaje??? Stvarno mi je bilo dosta. Nije niti počeo malo šetati okolo, već je novo jaje proizvela. Nevjerovatno. Mislim, čitala sam da po 3x godišnje imaju mlade, ali bome nisam mislila da ih imaju jedno za drugim kao na pokretnoj vrpci!!!

Sad sam razmišljala premjestiti jaje, jer realno, gdje će mali spavati. Ima tu mjesta za dvoje, ali pošto i ona a i muški naizmjenično griju jaje, pa kako će se tu i mali tiskati. Valjda vrijedi ona stara, čim malo odrasteš, nisi poželjan u roditeljskom domu.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:53   #198
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Imam novosti
... novo jaje!!!

O neeeeee !!!!
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:32   #199
Na kraju se maleni dobro prilagodio novom jaju, čak ga je i grijao i čuvao; onda je za koji dan stiglo još jedno jaje. I što se dogodilo, ja dolazim nekidan i gledam u gnijezdo, kad ono, nema niti jednog jaja!! Vidim žumanjak proliven i pola ljuske jednog jajeta.

Ne znam što se tu točno dogodilo.
Gdje su nestala jaja i tko ih je razbio, pojeo, odnio ili što već.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 11:57   #200
RIP

Nisam neki stručnjak u pogledu ptica (mada da budem iskren... nisam ja neki "stručnjak" u ničemu ), no čuo sam da nije rijetkost da - ukoliko se u gnijezdu izlegne istodobno više ptića, oni stariji i jači namjerno izbace svoju mlađu braću i sestrice van iz gnijezda, te se time oslobode konkurencije i osiguraju više hrane samo za sebe. Ili da namjerno porazbijaju ili izguraju iz gnijezda još neizlegnuta jaja.

Možda je to - to, a možda je ovaj tvoj mladac (ko slon u staklari) slučajno porazbijao još nerođenu rodbinu, pa onda pojeo ostatke jaja (znam npr. da kokoši obožavaju ljuske od razbijenih jaja, pa zašto ih ne bi i golub).
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.