Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.08.2017., 19:37   #10
Quote:
prostetnic kaže: Pogledaj post
1. Ja sam po ocu Bunjevac iz Hrvatske, i cijeli sam se život izjašnjavao kao Hrvat. Moje prezime se spominje više puta na ovom forumu, ima "ić" i slavensko je. Prefiks je turskog porijekla, što govori o vremenu kad je prezime nastalo.
2. Prvi moj predak spomenut u literaturi (potkraj 15. stoljeća) ima isto to moje prezime i romansko osobno ime.
3. Moja je baka ponekad znala koristiti meni nerazumljive riječi, za koje se je kasnije ispostavilo da su romanskog porijekla a nisu bile talijanske.
4. Živio sam vani i bio dio istraživanja Y-kromosomske DNK. Ja sam I2, a moji ruski i poljski kolege bili su R1a.
5. Scenarij po kojem su prastanovnici ovog prostora izvršili masovno samoubojstvo kad je nekih 50-100.000 Slavena navalilo, pa da se njihov trag u nama više ne vidi, mi se ne čini uvjerljivim.
6. Etnogeneza europskih naroda se je zbivala tijekom 19. stoljeća, ovdje i kasnije. Pa su tako gotovo svi vođe ilirskog pokreta bili stranci da bi u konačnici postali najžešći Hrvati. Etnogeneza je jedno a davno porijeko drugo.
7. Možemo izmisliti i neko drugo ime za Vlahe ako to ime nekoga smeta.
Ovdje ćeš naći neke od tih riječi.
I nemoj ist palentu iz padele, stavi je sebi na pladanj.
Dilberth is online now  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.