Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 22:29   #21
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to je isto ono - popovi protiv gay brakova, a ti isti oženjeni sa Isusom
Nisu, sveci su zaručeni sa Kristom, Crkva je njegova zaručnica.
Osobno mislim kako nema ni jednoga sveca u vjerskim institucijama, ne znam kako bi im Duh dopustio šutiti protiv njih.
Ali i svećenici još uvijek moraju govoriti protiv grijeha, a grijeh je sve što se opire Božijoj volji, čovjek je mnogo više od tijela i njegovih požuda, one vode u smrt.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:30   #22
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Trokut s Božjim okom je stari krscanski simbol Svetog Trojstva koji datira još iz 16. stoljeća i kao takav je opisan i u Leksikonu ikonografije, simbolike i liturgije Zapadnog kršćanstva.

Piramida predstavlja Presveto Trojstvo, a u sredini je sveprisutno Božje oko koje “svuda gleda i sakrit mu se ništa ne da”

Radi se prvenstveno o kršćanskom simbolu, ali nije zabranjeno da ga drugi upotrebljavaju.

Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...o-je-bozje-oko


Kada je primoštenski načelnik Stipe Petrina nedavno donirao zvona za crkvu svetog Juraja u Prhovu kod Primoštena, za vrijeme mise posvećenja na oltaru je primijetio simbol piramide s okom u sredini.

Smatrajući kako se radi o masonskom znaku, na svojoj je Facebook stranici izrazio čuđenje što se takva ikonografija nalazi u katoličkoj crkvi te, u izjavi za jedan lokalni portal, prozvao šibenskog biskupa mons. Antu Ivasa i don Stipu Perkova, koji je bio tamošnji dugogodišnji župnik, da su masoni.


- Radi se prvenstveno o kršćanskom simbolu, ali nije zabranjeno da ga drugi upotrebljavaju. Piramida predstavlja Presveto Trojstvo, a u sredini je sveprisutno Božje oko koje “svuda gleda i sakrit mu se ništa ne da” - objašnjava Perkov i najavljuje kako će sam biskup razmotriti ovaj slučaj i osnove za podizanje tužbe za klevetu protiv Petrine.

Tumačenje koje je ponudio Perkov potvrđuje i Marina Lambaša, povjesničarka umjetnosti u Muzeju grada Šibenika, navodeći kako je trokut s Božjim okom stari simbol Svetog Trojstva koji datira još iz 16. stoljeća i kao takav je opisan i u Leksikonu ikonografije, simbolike i liturgije Zapadnog kršćanstva.

Također, piramida na primoštenskom oltaru nije krnja, što načelnik očito nije dobro vidio, već se radi o cijelom trokutu pa se postavlja pitanje radi li se ovdje doista o masonskoj uroti ili neriješenim razmiricama.


http://www.maxportal.hr/naslovna/sto...onski-simboli/
Na vrhu piramide nalazi se Horusovo oko – egipatski simbol (Oko koje vidi sve.) Masoni ovo povezuju s Bogom, Stvoriteljem svemira. Taj simbol potječe iz Zlatne ere štovanja Sunca u starom Egiptu. Oko u piramidi, odnosno “oko koje vidi sve”, simbolizira božje trojstvo. Koriste ga i masoni, a ono zapravo treba štititi novu naciju.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 00:17   #23
A tko kaže da nisu to s obzirom šta promoviraju? Ili je Isus npr rekao dajte radite idolopokoničke lutke da ljudi vise nad njima. Previše simbolike umjesto duhovne mistike, ako ćemo tako reći.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:51   #24
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nisu, sveci su zaručeni sa Kristom, Crkva je njegova zaručnica.
Osobno mislim kako nema ni jednoga sveca u vjerskim institucijama, ne znam kako bi im Duh dopustio šutiti protiv njih.
Ali i svećenici još uvijek moraju govoriti protiv grijeha, a grijeh je sve što se opire Božijoj volji, čovjek je mnogo više od tijela i njegovih požuda, one vode u smrt.
Bože me sačuvaj,muškarac zaručen s muškarcem.

Nije mi jasno onda zašto crkva osuđuje muško muško odnose ili tu privilegiju imaju samo svetci i taj vaš Krist.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.