Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 03:43   #81
[QUOTE=Nepoznati;65777181]

Quote:
Ti pobijaš da je teorija evolucije znanstvena činjenica?
Ak je teorija onda nije činjenica.
I da, mislim da "znanost" krivo gleda na to.

Quote:
Jer za "život" se može reći da je nastao kod prvih najprimitivnijih virusa u spoju organskih tvari s kristalima. Zar je potreban Svemogući Sveznajući Bog da se to potakne, i onda milijuni i milijuni godina da se od toga razviju složeniji organizmi u nemilosrdnoj borbi vrsta za preživljavanjem i slučajnih mutacija?
Moćan neki Bog...
Nemaju pojma otkud život, u stvari. Ne znaju.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:57   #82
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ak je teorija onda nije činjenica.

Čime si svima pokazao da ne razumiješ pojam "teorija" u znanosti.
Tako česti promašaj u kreacionista.

Quote:
I da, mislim da "znanost" krivo gleda na to.
Naravno da misliš tako, kad svoj vjerski spis stavljaš iznad znanosti (a znanost je samo racionalna uporaba mozga).

Quote:
Nemaju pojma otkud život, u stvari. Ne znaju.
Znaju mnogo više nego tvoj (ili ičiji) stari sveti spis i teolozi.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 05:39   #83
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Čime si svima pokazao da ne razumiješ pojam "teorija" u znanosti.
Tako česti promašaj u kreacionista.



Naravno da misliš tako, kad svoj vjerski spis stavljaš iznad znanosti (a znanost je samo racionalna uporaba mozga).



Znaju mnogo više nego tvoj (ili ičiji) stari sveti spis i teolozi.
Kak ne znam, teorija nije činjenica jer se nikada ne može 100% dokazati, to je nastavljajući proces.
Znanost je super ali je puna rupa koje su stalno na promatranju.
Kod bogoštovatelja je jasno: Bog je zakon i amen. Od njega sve počinje i po njemu sve opstaje.
Sve što treba je raditi po njegovim zapovijedima i svima će biti dobro i bolje.
Ljudi su i bez znanosti znali da samo život pravi drugi život. A tko je stvorio život saznali su po Tori koja odman na početku veii da je to Bog.
Znanost ima stotine teorija o početku života i ni jedna nije ona prava. A neće ju naći dok god ne uzmu u obzir Boga kao stvoritelja svega živog i neživog.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 06.10.2017. at 05:40. Reason: a
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:48   #84
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Naravno da je Bog svemoćan, inače ne bi bio Bog. To je logika.
Čudo je ono što ne možemo nikakvim prirodnim zakonima objasniti što znači da Bog namjerno preinači neki zakon koji je sam dao. Na nama je poštovati ga ili ne, vjerovati mu ili ne.
kakav proljev bože sačuvaj, kad ovako nešto pročitam padne mi IQ za 50

Kao prvo, zašto bi bio svemoćan? Ima i onih koji vjeruju u panteizam, bog je sve što nas okružuje, bog je svemir i ne znamo točno kakav je što može a što ne može, zašto bi bio osoba, samo zato što smo mi osobe, jako plitko.. kao stari grci kad su im bogovi bili ljubomorni jer su i oni ljubomorni

Kao drugo - ako ne možemo nešto objasniti prirodnim zakonima to ne znači da bog postoji, nego jednostavno to da mi ne znamo to protumačiti, jel razlog taj što ne poznajemo dovoljno dobro prirodu i prirodne zakone, ili možda u tome što mi kao takvi ni nemamo sposobnost protumačiti nešto, pitanje je ali ovako skakati sa zaključcima može samo netko tko zbog svoje ograničenosti ne bi smio (ako želimo neki napredak) davati nikakva mišljenja u teoogiji.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:13   #85
Wow, isprsi mene nikomah siromah na brzaka. Ak ti je več pao IQ na pola nisi baš trebao nastaviti pisati po tom novom nivou. Od dalje budi dobar i ne se javljati samo radi provokacije, ok?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:20   #86
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post



Koliko puta sam već spomenuo da sam pročitao cijeli Kuran, zajedno s komentarima. Koja dosadna knjiga....
Nda, zato si zapeo za Bibliju, ta ti je interesantnija...

zmija, vele, pa prazmija, na koncu opaki zmaj, pa vuk, pa lav... i ajd se ti snađi divljim zvjerima, al zamisli još niko nije reko radi se o morskom čudovištu... pa rekoh ja, morske zvjeri služe drugačije
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:41   #87
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Naravno da je Bog svemoćan, inače ne bi bio Bog. To je logika. Čudo je ono što ne možemo nikakvim prirodnim zakonima objasniti što znači da Bog namjerno preinači neki zakon koji je sam dao. Na nama je poštovati ga ili ne, vjerovati mu ili ne.
kakav proljev bože sačuvaj, kad ovako nešto pročitam padne mi IQ za 50
slažem se da je onakav način promišljanja loš, jer nema rezona da Bog krši svoje zakone. najvjerovatnije je shaganappi kršćanin.

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Kao prvo, zašto bi bio svemoćan?
Bog je svemoćan samo u domeni realno mogućeg, a ne apsolutno svemoćan. Na primjer: ne moće nacrtati trokuti krug, ili ubiti sebe. (može u kršćanstvu, inače ne)

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Kao drugo - ako ne možemo nešto objasniti prirodnim zakonima to ne znači da bog postoji, nego jednostavno to da mi ne znamo to protumačiti, jel razlog taj što ne poznajemo dovoljno dobro prirodu i prirodne zakone, ili možda u tome što mi kao takvi ni nemamo sposobnost protumačiti nešto, pitanje je ali ovako skakati sa zaključcima može samo netko tko zbog svoje ograničenosti ne bi smio (ako želimo neki napredak) davati nikakva mišljenja u teoogiji.
ipak, ne zaboravi da nauka dokazuje da ništa nebi moglo nastati samo od sebe (bez valjskog uzroka). takođe, po nauci o skupovima, ono što važi za sve elemente skupa, važi i za sami taj skup (gdje je "P" skup svih elemenata i pojava u prostoru, tj. prostorvrijeme). U sladu sa tim, jedini mogućui odgovor je da je nestvoreni (vječiti) Bog stvorio svemir. nema drugog objašnjenja niti ga može biti. pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:49   #88
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Koliko puta sam već spomenuo da sam pročitao cijeli Kuran, zajedno s komentarima. Koja dosadna knjiga....
Nda, zato si zapeo za Bibliju, ta ti je interesantnija...
pa rođen je, najvjerovatnije, u kršćanskoj obitelji ili je makar odrastao je u toj sredini. Opet, bolje i tako, da napada, jer makar razmišlja... nego kao oni koji nisu pročitali kur'an a često pričaju o njemu. lakše je slušat uštogljenu gospodu u betelu, ili čitat oprošćene slikovnice koje oni štampaju tumačeći "islam" (iz njihovog krivog kuta), nego sjesti i malo se potruditi se, pročitati.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 07:14   #89
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
slažem se da je onakav način promišljanja loš, jer nema rezona da Bog krši svoje zakone. najvjerovatnije je shaganappi kršćanin.
Nisam kršćanin otkad sam upoznao judaizam, hvala.
Naravno da Bog može promijeniti prirodni zakon da bi dopustio on što mi zovemo čudom. Nije li priroda također Božje čudo?
Tanah je pun čudesa koja su nama nadprirodna. Čije je to djelo nego Božje?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:02   #90
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

nego sjesti i malo se potruditi se, pročitati.
Sjetite se, ko da ste bili tamo makar niste, da je Sotona na dlanu ispružio ruku i rekao "sve ja to posjedujem", rekao je onog dana kad je pristupio Isusu u pustinji. Dan kad je Sotona pomislio da, kako je 'ujeo' čovječanstvo, isto će tako i Sina Božjeg. Ali, nije uspio.

I onda? Po čemu to vrag može ujedati i ubijati? Može po i preko religija, njihovih vođa, a može i preko politike. A ti reci, znaš li ikoju religiju a da nema veze s politikom?
I onda? - ko tu kog 'ujeda' i 'ubija'?

Mudrost, ljudi, mudrost, to je ono što nedostaje ljudima.

Eto, rekoh, pa neka bude što bude.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:37   #91
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nda, zato si zapeo za Bibliju, ta ti je interesantnija...
Pa i jest. Može se čitati kao epska fantazy pripovjetka sa zanimljivim zapletima i sočnim detaljima.

Kur'an je tako dosadan i monoton, cenzuriran i trivijalan, da zaspeš za pet minuta ako te ne prodrmaju Alahove prijetnje paklom bolnim.

Quote:
zmija, vele, pa prazmija, na koncu opaki zmaj, pa vuk, pa lav... i ajd se ti snađi divljim zvjerima, al zamisli još niko nije reko radi se o morskom čudovištu... pa rekoh ja, morske zvjeri služe drugačije
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:20   #92
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa i jest. Može se čitati kao epska fantazy pripovjetka sa zanimljivim zapletima i sočnim detaljima.

Kur'an je tako dosadan i monoton, cenzuriran i trivijalan, da zaspeš za pet minuta ako te ne prodrmaju Alahove prijetnje paklom bolnim.
Problem je utom što autor njihove knjige nije znao kao ni paklom prodrmati ljudi, sad o paklu samo pričaju ala 'ujest će te ako nisi poslušan', a tog ljude sve manje briga.




Biblija? Savršena knjiga. Ne reče se uzalud najčitanija knjiga na svijetu.

Zapis o Joni, vanredno nešto. Posle svih zadataka, nedaća, koje je jadan tvrdoglavko morao proživjeti (pa i kad ga progutala morska neman, rekoh dobre su morske zvijeri ak nisi surfer), popne se on na brdo pa gleda grad Ninivu, i čeka si čeka da Bog spali grad. Al kako ništ od tog, prispeklo ga sunce, hladovinu mu preko noći stavio Bog, al Jona opet tvrdoglavko, oće da se Niniva upropasti, pa mu Bog ukinuo hladovinu izrasle tikve, nek se Jona nauči pameti, našto Jona "dosta mi je svega, želim umrijeti", al on to zbilja klonuo duhom. Valjalo ga je podići na noge, i vrijedilo je, jer Jona nije bio kukavica kako se misli, dapače skroz suprotno na koncu je ispao junak. I ništa ga nije 'ujelo' osim eventualno mrvu njegove vlastite taštine. Tako onda, taj naš heroj, izbjegao je susret s vragom.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 01:16   #93
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kur'an je tako dosadan i monoton, cenzuriran i trivijalan, da zaspeš za pet minuta ako te ne prodrmaju Alahove prijetnje paklom bolnim. p:
A reko si da si pročitao Kuran ?
Jesi li doživio te prijetnje koje su te razbudile da bi bio u stanju nastaviti sa čitanjem ?
A i kako ti se dalo, kada je "tako dosadan i monoton, cenzuriran i trivijalan" .
Ja bih na tvome mjestu reko , to je dosadno i ne bih ni čitao
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 04:59   #94
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kur'an je tako dosadan i monoton, cenzuriran i trivijalan, da zaspeš za pet minuta ako te ne prodrmaju Alahove prijetnje paklom bolnim.
A reko si da si pročitao Kuran? Jesi li doživio te prijetnje koje su te razbudile da bi bio u stanju nastaviti sa čitanjem? A i kako ti se dalo, kada je "tako dosadan i monoton, cenzuriran i trivijalan". Ja bih na tvome mjestu reko, to je dosadno i ne bih ni čitao
Da. Čitati 608 stranica jedne knjige, i nigdje na tih 608 stranica ne naći ništa lijepo već samo stvari za podsmijeh. al dobro, veli čovjek da je pročitao, šta ćeš.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Biblija? Savršena knjiga. Ne reče se uzalud najčitanija knjiga na svijetu.
ja baš suprotno mislim, da je Biblija najmanje čitana knjiga na svijetu. čitaju se neki odlomci biblije, ok. ali cijela?! no way! sumnjam da na čitavom svijetu ima tisuća ljudi koji su cijelu bibliju pročitali. Na ovomformu, možda jedan, ali prije ni jedan.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:22   #95
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

ja baš suprotno mislim, da je Biblija najmanje čitana knjiga na svijetu. čitaju se neki odlomci biblije, ok. ali cijela?! no way! sumnjam da na čitavom svijetu ima tisuća ljudi koji su cijelu bibliju pročitali. Na ovomformu, možda jedan, ali prije ni jedan.
Biblija sadržajem ljudima ponudi naoko prezahtjevno. Razlog zašto ju ljudi čitaju odlomcima, danas novim pa sutra starim, zavjetom. Listaju stranice sve dok se ne odluče Knjigu uzet u ruke pa ju pročitat od A do Ž.

Biblija posjeduje sadržaj preko 1 000 stranica. Koja ikad druga knjiga ima toliko materijala a da se može nazvati Riječ Božja?

Preko Biblije vrag ne može ujedati jer jedino što može je isprintat svoju bibliju i nazvati je "roza biblija", nazivnika jer u takvim kvazi prijevodima se ne pronalazi Riječ Božja. Zato pazite čije prijevode čitate.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 17:33   #96
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Nisam kršćanin otkad sam upoznao judaizam, hvala.
Naravno da Bog može promijeniti prirodni zakon da bi dopustio on što mi zovemo čudom. Nije li priroda također Božje čudo?
Tanah je pun čudesa koja su nama nadprirodna. Čije je to djelo nego Božje?
Jesi li se obrezo ? Ne može bez toga,božija večna odreba.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.