Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2022., 20:08   #1
Najmorbidnija religija?

Obzirom da živimo u izopačenom svijetu gdje je zlo prisutno u velikoj količini u prirodi u ljudima te u društvu i državama možemo koristiti jezičnu figuru da živimo u "psihijatrijskom sustavu" bez liječnika i nadzora te bez ovozemaljske pomoći koja bi stavila stvari na svoje mjesto i svatko se mora sam snaći.

U svom tom zlu i očaju ljudi traže svakojaku pomoć, najčešće je to kroz religijski sustav koji je u svojoj biti obmana i manipulacija jer ne pruža to što obećava niti daje odgovore na pitanja niti može pomoć ljudima.

Kod svih tih relgija postoji hjerarhija psihijatrijskih dijagnoza poremećaja i izopačenosti koje nitko od institucija ili organizacije se ne usudi propitkivati, barem ne u institucionalnom smislu ili na nivou države (osim komunističkih država). Obzirom da su i države i društva izopačeni i nepravedni, to bi se moglo reći da "ruka ruku mije a zajedno peru obraz", no s obzirom da smo na pdf religija trebali bi ostati u okvirima "religije" i napisati svoj osvrt na morbidnosti religija.

Cilj ove teme je naći najmorbidniju religiju, ja ću napisati argumente zašto smatram da je katoličanstvo jedna od, ako ne i namorbidnija i izopačenija religija koja postoji.

Zanemarit ćemo izumrle religije i one s malim brojem vjernika što znaći da plemenska vjerovanja i one religije koje nisu poznate većini nečemo spominjati.
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1290109
Bolesna civilizacija = ropstvo djece
SvijetJePrevara is offline  
Old 29.11.2022., 20:16   #2
Ne bih nijednu religiju vrijeđao ako želim da se poštuje moja, ali religija u kojoj je grijeh čak i masturbacija je poprilično uvrnuta

Kao i ona koja kaže da imam slobodu odabira, a ako krivo odaberemo idem u pakao.
To mi nikad nije sjelo kao nešto pozitivno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 29.11.2022., 21:22   #3
Katoličanstvo- morbidno umobolna religija od koje se normalnom čovjeku život zgadi, evo zašto:

Argumenti: 1) Koriste pismo koje je u potpunosti u suprotnosti s njhovim naukom, predajom i tradicijom. Svatko tko je pročitao Bibliju (SZ u skraćenoj verziji, te cijeli Novi Zavjet) može vidjeti da ta reglija nema apsolutno nikakve veze s tim pismom osim što koristi jezične termine i mimiku (oponašanje) pojedinih pojava iz te svete knjige za koji oni tvrde da je to njihovo sveto pismo. To je kao da ja tvrdim za knjigu o tehničkim protokolim za izradu automobila koju smatram svetom i da ju provodim u stvarnosti a u zbilji ne proizvedem niti jedan automobil već samo igračke, plastične replike i tvrdim da je "to to". Nešto poput carevog novog ruha.

Oni ne samo da manipuliraju narodom i prave budalama one koje mogu jer manipuliraju strahom od vječne odbačenosti od Boga i tvrde oholo za sebe da su jedina ispravna "crkva" već oni sve što mogu iz tog pisma izvrću.
To je posve jasno i može se objasniti u detalje, ali da nebi pisao previše teksta u uvodu ostavit ću ovo za kasnije ako bude potrebe.

2) Oni kroz čitavu svoju povijest nisu uopće dali pismo na uvid narodu već su i držali mise na latinskom te tako skrivali istinu od ljudi, što je izuzetno podlo i zlobno, a to su naravno činili iz straha, jer svatko normalnog i razboritog uma uviđa da pismo i ta njihova "crkva" nemaju nikakvu vezu jedno s drugim. To se silom promijenilo reformacijskim pokretom u srednjem vijeku izumom tiskarskog stroja. Sada u ovom vijeku kada je ljudima Biblija dostupna ljudi koji ju pročitaju i nastave ići u tu religijsku instituciju čine to iz tradicije, straha, reda radi, ili jednostavnije rečeno nikad nisu bili niti pravi vjernici već su se držali društvenih protokola i osjećaja pripadnosti ili podsvijesnih obrazaca iz djetinjstva kada su ih roditelji vodili u tu crkvu.

3) Koliko znam to je jedina religija koja proturiječi sama sebi kada tvrdi da se nesmije imat idole, kipove, moliti se ikome drugom osim Bogu a sve to sami čine i tako uče druge. To je psihijatrijski fenomen koji koliko ja znam nije nigdje drugdje tako javno zastupljen.

4) teško bezumlje u smislu vjerovanja da je Bog sišao na zemlju da bi postao doslovno komad kruha od pšenice pred kojim se ljudi trebaju klanjati, oni to zovu "presveti oltarski sakrament"- koliko je ovo iracionalno, bezumno, nerazumno, ludo i izopaćeno je teško pojasniti, teško je naći prave riječi. Ljudi se tamo klanjaju pred pšeničnim kruhom poput teških debila rade takve stvari bez imalo samosvijesti, svijesti, razuma, razboritosti, ljudskog dostojanstva itd. A upravo za takve stvari ta njihova sveta knjiga Biblija propisuje najgore kazne

5) stvar autoriteta- po Bibliji Bog je jedini i najveći autoritet i zabranjeno je slijediti, štovati i vjerovati nekome drugome, jer isto to može biti jako opasno i vrijeđa tog Boga iz Biblije, te isto to pismo kaže da provjeravamo sve duhove i ukazanja, makar izgledali kao i anđeli. Bog može opunomoćit neke ljude za određene zadatke ali za to onda postoje jasni dokazi i potvrda od samoga Boga. U tradiciji i predaji katoličke crkve oni vjeruju ukazanjima žene za koju smatraju da je to Marija (majka Isusa nazarečanina, obećanog mesije od Boga) i slušaju upute te Marije koje se u svemu proturiječe s Biblijom te štuju tu Mariju poput Boga (iako to ustima niječu) time što joj posvećuju svetišta, građevine gdje se okupljaju, upućuju joj molitve, zovu je svojom zaštitnicom, majkom, imaju Marijanske "pobožnosti" zovu je suotkupiteljicom, predaju joj svoje životei slično.
Slične stvari rade sa njihovim svecima. To je teška poganština protiv koje se oni kao bore.
To je kao da ja otvorim klaonicu i zlostavljanje životinja a javno se predstavljam kao prijatelj životinja udruga ili što već.
Ja neznam ništa izopačenije i izvrnutije od toga što oni rade s tom Marijom i svim ostalim svecima, nigdje nisam našao takve proturiječnosti, licemjerstva i ludilo.

6) Oni za ljude koje su smatrali svetima nakon smrti uzimaju dijelove tijela (doslovno sijeku organe ili pojedine dijelove) i ugrađuju ih fizički u njihove oltare u crkvama,
ovo je još jedan primjer gnjusobe i ludila, bezumnosti i izopačenosti

7) za sebe govore da su oni kao apostoli (prema svetom pismu to su oni koji primaju poslanje od Isusa krista i njegovi su namjesnici u jednom smislu na ovoj zemlji) a nemaju nikakve dokaze dok su apostoli imali dokaze, jasno govorimo prema pismu.
Koliko bezobrazan, lažljiv, ohol, manipulator i đubre moraš biti da radiš takve stvari pred drugim ljudima da bez ikakve naznake ili dokaza za sebe tvrdiš takve stvari.

Tu ima još mnogo stvari, čovjeku bude muka kad uopće pomisli na njih, i kad piše o tome što oni rade zgadi mu se dalje obrazlagati te stoga mislim da je dovoljno da se proglase kao najveći idolopoklonici, licemjeri, oholice, lažljivci, manipulatori, bezumnici, debili, zlotvori jednotavno naj morbidniji ljudi unutar religije koji postoje.

Jer da podvučem crtu, niti jedna religija nema tako istinito i dobro pismo kao Novi Zavjet za koje odabrani ljudi znaju da je istina jer imaju susret s osobama iz tog pisma i neoborive dokaze u živote bilo na osobnom unutarnjem nivou ili na nivou zdravlja kroz razna ozdravljenja i slično, i onda od te istine i tog pisma oni naprave najveću bljuvotinu u povijesti čovječanstva. To je tako kad se svinje i zmije na dvije noge domognu vlasti.

Za pravoslavlje nisam toliko upućen ali mislim da je to slična bljuvotina i morbidnost.
Protenstatizam nema dokaza u općem smislu niti da su oni apostoli ali barem nemaju bljuvotina Marijom, kipovima, svecima, komadom pšeničnog kruha koji obožavaju, rezanjem mrtvaca, uskraćivanjem pisma i slično.

Muslimani nemaju istino pismo pa niti nemogu biti na pravom putu, ali barem ne izvrću u to što vjeruju i što im piše u pismu, iako nije točno u načelu se nastoje držati toga, iako i kod njih ima podjela i svega, pišem ovo načelno, ako netko hoće neka napiše morbidnosti pa ću pročitati.

Za hinduizam znam da je bezumna religija sama po sebi, i da nemaju pismo koje im svjedoči izliječenja i tranformaciju već takvi sami po sebi bez da išta izokreću su bezumni, besmisleni po vjerovanju, onoliko koliko ja znam kod njih nitko nikad nije bio sjena Isusu (savršenom čovjeku) da bi uopće imali neke dokaze po pismu na koje bi se mogli pozvati. Imaju mnogo prljavština i ludosti ali u kontekstu kad povučemo crtu, Katolici su najveći psihopati po mom argumentiranom odgovoru ovdje.
Molim vas odgovarajte prema kontekstu, jer netko može npr tvrditi da je lupanje glavom u zid sveto djelo i da će ići u raj zbog toga, ali to je samo po sebi bezumno i ludo i tu se nema šta puno izokretati, dovoljno je samo biti lud i u to vjerovati.
Dok je kod tkz kršćanstva tj konkretno ovdje katolicizma stvara specificirana gdje oni sami su kontradiktorini sebi u svemu, sami su licemjerni u svemu, sami proturiječni, sami sve izokreću jer njihova polazišna točka je pismo i predaja koji su racionalni i istiniti gdje je stvarno netko doživi ozdravljenje, izbavljenje iz pogibelji i raznih drugih zala i onda oni to sve unište.

Možda bi bolji naslov bio koja religija sama sebe najviše pobija i kontradiktira, ali ovako sam nekako htjeo obuhvatiti sve i ta pobijanja i kontradiktornosti i licemjerstvo i samu zlobu, jer to je jako zlo tako varati druge i u konačnici sam izabrao riječ morbidnost koja možda najbolje obuhvaća to sve.

__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1290109
Bolesna civilizacija = ropstvo djece
SvijetJePrevara is offline  
Old 29.11.2022., 21:59   #4
Islam je danas najgora religija. Tu se slažem s Dawkinsom.

Imaju tezu o neistomišljenicima kojima će Allah Bog pržiti kožu u paklu, pa kada ona izgori, zamijenit će je novom kožom da cvrči i tako unedogled.
O agresivnom militarizmu u Islamu da i ne govorim...

A po Muhamedu, žene će biti najbrojniji stanovnici pakla, "jer su takve".

Forumska rasprava o većini žena u Muhamedovu paklu, gdje su forumski muslimani svi redom poklekli pod argumentima:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=...&postcount=301
Nepoznati is offline  
Old 29.11.2022., 23:45   #5
Religija "kauboji i indijanci"zamaskirana pod borbom za ljudska prava od toga treba strahovati.
Ove religije stare su ispusena mustikla.
Ablathtalba is offline  
Old 30.11.2022., 08:09   #6
Rođen sam u katoličkoj obitelji. Kad sam pitao oca o crkvi i vjeri - "rađe ću u pakao, nego u crkvu"!
Za vrijeme 2.S.R. vidio je i doživio takva sranja da mu se vjera zgadila!
Inače nije bio u Partiji, radio je na Željeznici - popravljao telefone, telegrafe i ostalo slično tome.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 30.11.2022., 08:13   #7
Tema postavljena na uvredljiv nacin. Kljuc.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.