Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 16:10   #21
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Osobno sam imala sliku osobe (osobnosti) s kojom bi mogla provesti život i imati obitelj. Ispod tih svojih kriterija nisam pristajala. I da, našla se takva srodna duša.
Traje li to još uvijek? Jer to bi trebale biti cjeloživotne veze. Ako je puklo, onda je vjerojatno riječ o karmičkoj vezi; onoj, u kojoj su ljudi ''suđeni'' jedno drugome kako bi nešto naučili. I to su duše iz naše porodice duša ali nije baš isto.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:22   #22
Quote:
gama-ray kaže: Pogledaj post
Evo ode sam tija postavit pitanje da li je lakše upoznat nekoga pa da se taj odnos sustavno gradi prema "srodnoj duši" (pretpostavljam da neki startni kriteriji odgovaraju za početak odnosa) ili čekati gotovo idealnu osobu (da se uvelike preklapate po osobnosti) pa nastavit sa tom osobom nastavit gradit odnos?
"Idealni" partner uopće se ne mora preklapati po osobnosti, druga stvar ako je to sistem kriterija po kojima ti osobno tražiš svoj ideal. Meni, recimo, uopće ne odgovara osoba koja se preklapa s mojom osobnošću. (ako na jednak način percipiramo pojam "preklapanja" that is)

Dojma sam da većina ljudi pod srodna duša podrazumijeva lakoću zajedničkog toka. Za mene srodna duša je nešto drugo. To bi bila ona osoba za koju jednostavno znaš da "mora" biti tu kraj tebe i kao da se već poznajete. I da, postoji lakoća određenog toka, onog razumijevanja (s tim se s vremenom dođe i do lakoće zajedničkog toka postojanja). Ali pronalazak srodne duše nije imun na poteškoće i ponekad su dvije pronađene duše predodređene da prođu sito i rešeto zajedno. Tako da bi se moglo reći da uopće nije važno da li si pronašao srodnu dušu ili ne, odnos i dalje iziskuje trud.

Mislim da problem nastane u tome što čovjek ne zna točno odrediti na samom početku da li je netko njegova srodna duša a mnogi brzo odustaju. Čini mi se čak s nekim ljudima koji su tako brzo odustali i ostarili...da im je cijeli život nekakva praznina, osjećaj da su nešto propustili, mada čak i imali jako ispunjen, sretan život. Pričala sam s malim brojem ljudi bogatih godinama (a trebala bih povećati taj broj), s onima s kojima sam načimala takve teme osjetila bih nekakav dašak sjete u promijenjenoj atmosferi.

Ne znam, premlada sam, a i već imam osjećaj da sam "pronašla" srodnu dušu, kao da je od prvog dana nekakva nit između nas dvoje koja me stalno privlači njemu uz svo moje racionalno razglabanje na kraju dana između nas je ta jedna iskra koju ja ne mogu opisati.

I uklapa se u moju definiciju- srodna duša iz tebe istovremeno izvlači i najbolje i najgore dajući ti tako apsolutnu priliku da upoznaš i najmračnije kutke svoje unutrašnjosti a u takvom okruženju ako se ide prema "ispravnoj šabloni" skupa možete postići potpuni mir i ravnotežu. Ali to svakako nije "lakše"
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:02   #23
Moze se naci osoba s kojom cemo zbog zajednickih interesa i potreba pristajati na kompromise. To je neka moja definicija srodne duse. Mozda nije dovoljno pateticno, ali da se to ukrasiti nekim lijepim pridjevima.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:07   #24
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Traje li to još uvijek? Jer to bi trebale biti cjeloživotne veze. Ako je puklo, onda je vjerojatno riječ o karmičkoj vezi; onoj, u kojoj su ljudi ''suđeni'' jedno drugome kako bi nešto naučili. I to su duše iz naše porodice duša ali nije baš isto.
Ne bih to baš nazvala karmom, prije vlastitim odabirom.
Ne da mi se sad na široko objašnjavati, a nije ni tema. U svakom slučaju, veza traje još uvijek i ono što mi je bilo i odlučujuće za ulazak brak, njegove osobine i funkcioniranje kroz život je onakvo kakvo mi i odgovara. To je bio i razlog zašto sam baš s njim ušla u brak i zašto još uvijek i jesmo u braku.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:58   #25
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ne bih to baš nazvala karmom, prije vlastitim odabirom.
Ne da mi se sad na široko objašnjavati, a nije ni tema. U svakom slučaju, veza traje još uvijek i ono što mi je bilo i odlučujuće za ulazak brak, njegove osobine i funkcioniranje kroz život je onakvo kakvo mi i odgovara. To je bio i razlog zašto sam baš s njim ušla u brak i zašto još uvijek i jesmo u braku.
Pitam zato jer znam za više karmičkih veza (svojih i tuđih) ali kad se radi o srodnim dušama, samo dvije tri. Rijetka pojava, rekla bih.
Mislim, ako imaš takvo iskustvo, budiš ljudima nadu da je moguće. Sretnice.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:09   #26
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Traje li to još uvijek? Jer to bi trebale biti cjeloživotne veze. Ako je puklo, onda je vjerojatno riječ o karmičkoj vezi; onoj, u kojoj su ljudi ''suđeni'' jedno drugome kako bi nešto naučili. I to su duše iz naše porodice duša ali nije baš isto.
Znam za neke cjeloživotne veze za koje bih jako teško rekao da su to veze dviju srodnih duša.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:13   #27
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Znam za neke cjeloživotne veze za koje bih jako teško rekao da su to veze dviju srodnih duša.
to što ljudi cijeli život provedu zajedno, ne mora značiti da su srodne duše. Obično ne znači.
Druga je to priča.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:18   #28
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
to što ljudi cijeli život provedu zajedno, ne mora značiti da su srodne duše. Obično ne znači.
Druga je to priča.
Čekaj.

One veze koje puknu, nisu veze srodnih duša nego karmičke veze.
One koje ne puknu, možda jesu veze srodnih duša, a možda i nisu, nego nešto drugo. Što drugo?

I koja je onda definicija veze dviju srodnih duša?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:26   #29
@Verdadera

mlada ali si lijepo objasnila. Ja ipak malo stariji pa ću samo dodati da to što je ti je netko srodna duša ne znači da ćeš uspjeti s njom. Ma koliko se ti trudio i pokušavao. I onda je bolje odustati, bit će drugih života kažu budisti ili koji već
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:53   #30
ja mislim da čisto zbog zakona velikih brojeva, za svakog postoji netko ko mu je najbliže tom pojmu "srodne duše". Netko s kim bi se složio savršeno ko dva komada puzzli. Samo kolika je vjerojatnost da se baš ta osoba nađe na istom geografskom mjestu, u isto vrijeme kao i ti, i da se upoznate u pravim okolnostima... Zapravo vrlo mala.
Papa Emeritus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:15   #31
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
@Verdadera

mlada ali si lijepo objasnila. Ja ipak malo stariji pa ću samo dodati da to što je ti je netko srodna duša ne znači da ćeš uspjeti s njom. Ma koliko se ti trudio i pokušavao. I onda je bolje odustati, bit će drugih života kažu budisti ili koji već
Hvala
Znam točno na što misliš i slažem se s tobom. Ali to je jedan opet "miran" osjećaj, koliko god stiskao tugom u unutrašnjosti si zapravo miran. Nema frustracije i ljutnje, ni promišljanja, to želim reći...samo tuge.

Mislim, postoji težina u odnosu i "težina". Prvo je ono kad prolazite kroz gadan period ali unutra nema nikakvog prekida, čak i da se udaljite, tinja tihi osjećaj kako je to samo faza koja ima svoj tijek.
A ima i ona druga težina kad jednostavno znaš da si došao do kraja. To je ta tuga. Ljubav je i dalje tu ali zbog dobra i jednog i drugog prekid je neophodan (nalazim nešto strašno romantistički-dramatično-sjetno u takvim prekidima).

Ali...nedostaju li onima koji su kroz to morali proći ti koje su morali "pustiti"?
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:33   #32
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Čekaj.

One veze koje puknu, nisu veze srodnih duša nego karmičke veze.
One koje ne puknu, možda jesu veze srodnih duša, a možda i nisu, nego nešto drugo. Što drugo?

I koja je onda definicija veze dviju srodnih duša?
Ukratko, karmičke veze su burne, bolne, teške, teško se prekidaju a nikad nisu predviđene da uspiju. Služe učenju i nadrastanju vlastitih mana.

Srodne duše su one koje se međusobno podupiru u daljnjem rastu, kroz zajedništvo. Tu je u startu slaganje (poklapanje) puno veće. Ne moraju biti cjeloživotne (na način da ljudi zauvijek ostanu skupa, jer katkad svatko od njih krene u neku svoju daljnju nadogradnju), ali ako se i rastave, ostanu bliski na nekoj razini - jer su srodne duše. Na taj način su opet cjeloživotne, makar se i ne vidjeli i ne čuli pitajboga koliko dugo. No uvijek mogu računati jedno na drugo.

Prema teoriji, ne mora nam se u životu (ovom, sada) dogoditi nijedna od tih veza. A i može, i jedna i druga ili samo jedna, samo druga, čak i više takvih.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:38   #33
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
ali ako se i rastave, ostanu bliski na nekoj razini - jer su srodne duše. Na taj način su opet cjeloživotne, makar se i ne vidjeli i ne čuli pitajboga koliko dugo. No uvijek mogu računati jedno na drugo.
Kako je moguće da se ne vide i ne čuju pitajboga koliko dugo, ako su ostali bliski na nekoj razini i ako uvijek mogu računati jedno na drugo?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:51   #34
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da se ne vide i ne čuju pitajboga koliko dugo, ako su ostali bliski na nekoj razini i ako uvijek mogu računati jedno na drugo?
Kad budeš imao odgovor na to pitanje onda ćeš znati i o čemu se ovdje razgovaralo
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:54   #35
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da se ne vide i ne čuju pitajboga koliko dugo, ako su ostali bliski na nekoj razini i ako uvijek mogu računati jedno na drugo?
Jednostavno, osjećaš tu bliskost.U duhu. Na neki način, kao da ste stalno skupa. Znaš da se možeš javiti u bilo kojem trenutku i da će reakcija biti ista kao da ste se prije pet minuta čuli.

Nisu to samo veze između žena i muškaraca. Nego općenito, mogu biti u bilo kojoj kombinaciji.

Ja imam prijateljicu srodnu dušu. Od prvog trenutka kad smo se srele to je bilo jasno ko dan. Katkad se čujemo/vidimo češće, katkad mjeseci prođu a da nema ni riječi, ni slova s nijedne strane. Onda se netko nekom javi i nema razlike, kao da protoka vremena nije bilo, mogu se samo podaci razmjenjivati što se u međuvremenu dogodilo.

No voljela bih kad bi mi se dogodila i takva ljubavna veza. Tko ne bi? To je osobit oblik bliskosti koja se vrlo brzo prepozna. Jednostavno kliknete, uklopite se ko puzzle.
Dakako, i na takvoj vezi treba ponešto i raditi da bi uspjela. Ne ide baš sve samo od sebe.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:01   #36
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ja imam prijateljicu srodnu dušu. Od prvog trenutka kad smo se srele to je bilo jasno ko dan. Katkad se čujemo/vidimo češće, katkad mjeseci prođu a da nema ni riječi, ni slova s nijedne strane. Onda se netko nekom javi i nema razlike, kao da protoka vremena nije bilo, mogu se samo podaci razmjenjivati što se u međuvremenu dogodilo.

No voljela bih kad bi mi se dogodila i takva ljubavna veza. Tko ne bi?
Kakva bi to ljubavna veza bila gdje prodju mjeseci a ni rijeci ni slova s nijedne strane.

Treba tu "srodnu dusu" trpit svaki dan i ona tebe...
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:02   #37
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Kad budeš imao odgovor na to pitanje onda ćeš znati i o čemu se ovdje razgovaralo
Ti stvarno nemaš pametnijeg posla od davanja bedastih komentara na moje postove?

Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Jednostavno, osjećaš tu bliskost.U duhu. Na neki način, kao da ste stalno skupa. Znaš da se možeš javiti u bilo kojem trenutku i da će reakcija biti ista kao da ste se prije pet minuta čuli.

Nisu to samo veze između žena i muškaraca. Nego općenito, mogu biti u bilo kojoj kombinaciji.

Ja imam prijateljicu srodnu dušu. Od prvog trenutka kad smo se srele to je bilo jasno ko dan. Katkad se čujemo/vidimo češće, katkad mjeseci prođu a da nema ni riječi, ni slova s nijedne strane. Onda se netko nekom javi i nema razlike, kao da protoka vremena nije bilo, mogu se samo podaci razmjenjivati što se u međuvremenu dogodilo.

No voljela bih kad bi mi se dogodila i takva ljubavna veza. Tko ne bi? To je osobit oblik bliskosti koja se vrlo brzo prepozna. Jednostavno kliknete, uklopite se ko puzzle.
Dakako, i na takvoj vezi treba ponešto i raditi da bi uspjela. Ne ide baš sve samo od sebe.
Ja osjećam duhovnu bliskost i sa nekima kojima se uopće ne smijem javiti.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:02   #38
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Kakva bi to ljubavna veza bila gdje prodju mjeseci a ni rijeci ni slova s nijedne strane.
u tom slučaju bila bi prijateljska veza srodnih duša.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:05   #39
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ti stvarno nemaš pametnijeg posla od davanja bedastih komentara na moje postove?
Komentar uopće nije bedast, samo ga ti nisi shvatio. Razlika je golema.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:07   #40
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ja osjećam duhovnu bliskost i sa nekima kojima se uopće ne smijem javiti.
Vjerujem, ali to ne znači da su ti to srodne duše. Nego samo da su ti na nekoj razini bliske.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger