Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 02:34   #161
Jedno privremeno rjesenje iz domace radinosti koje je meni pomagalo kada sam imao probleme sa mravcima...

Nadjite gdje kolona mrava ulazi, sazvacite Orbit zvakacu i zalijepite na ulaz otkuda dolaze... Valjda im ta kemija 'smrdi' i ne pada im na pamet vise dolazit...

Kosta 10 lipa i 2 minute zvakanja, a moze pomoci...
calypsori is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:50   #162
Quote:
calypsori kaže: Pogledaj post
Jedno privremeno rjesenje iz domace radinosti koje je meni pomagalo kada sam imao probleme sa mravcima...

Nadjite gdje kolona mrava ulazi, sazvacite Orbit zvakacu i zalijepite na ulaz otkuda dolaze... Valjda im ta kemija 'smrdi' i ne pada im na pamet vise dolazit...

Kosta 10 lipa i 2 minute zvakanja, a moze pomoci...
orbit?? do sada sam sve isprobala, i cimet, i sol, i papar i nedavno sodu bikarbonu, ništa od toga ne vrijedi. Orbit?? I to mi je totalno sumnjivo, zvuči kao i ovi nabrojani niškoristi.
Mislim da ću probati s petroidom ili kako se već zove onaj jeftini bijeli prah, samo što ne mogu posuti tamo gore tim prahom...a ništa, morat ću im staviti negdje na put. Stvar je u tome da ti mravi dolaze nekud iz cijevi od gornjeg susjeda, vidim da se spuštaju s cijevi koja dolazi odozgo, i tako cijeli dan gore dolje, i po cijelom stanu. Ne znam što rade tamo gdje nema hrane, čini mi se da dolaze ljeti i onda nestanu kako su došli, ali ove godine ne kuže da je došla jesen!!
Orbit, hm... ne bude li vrijedilo, doći ću i zalijepit ću ti je na vrata!
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:59   #163
Kupila sam nekakvu tekucinu biokill i nestali su insekti.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:20   #164
Biokill je zakon za sve.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:46   #165
Dezinsekcija prskanjem i izlaganjem gela je učinkovita za faraonske mrave, ali se mora odraditi 80% stanova barem..

Faraonski mravi se pojavljuju kad im treba hrana i onda ih viđate, kada skupe zalihe za svoje leglo pritaje se i ne viđate ih dok ne potroše zalihe.

Izlaganje gela je odlična metoda jer taj isti nose u leglo, pa ako strada kraljica, stradat će i cijelo leglo. Nakon izlaganja gela oni se mogu pojavljivati i do 2 mjeseca još, no ako ima dovoljno gela, nema mjesta za paniku.
dezinsekcijad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 23:08   #166
Pozdrav ljudi, imam u stanu neke vrlo male sitne mrave, jedva vidljive okom. Vrlo ih je malo i gotovo je nemoguće odrediti otkuda dolaze. Eliminirali smo hranu, ali se i dalje pojavljuju. Kada ugrizu, u početku izgleda kao ugriz komarca, ali dosta jače svrbi i traje po tjedan dana. Kada ih se zgnječi imaju neki specifičan miris na kiselinu. Molim Vas ako imate ikakav savjet kako ih se riješiti.
Mislim da nisu faraonski mravi zato što nemaju crni zatiljak. Uploadat ću par slika, ako itko uspije prepoznati koji su mravi, bio bih jako zahvalan.

Na linku su slike:

https://1drv.ms/f/s!Ar6Dmre3wlXzg_Qst4ljEhLw5Sy9mg[/IMG]
gperes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 18:05   #167
Uselili smo prije dva i pol tjedna u stan koji smo prethodno potpuno adaptirali. Promijenjene su sve instalacije, podovi, naravno i glazura, vanjska i unutarnja stolarija, zakrpane su sve rupe, stavljen novi namještaj, itd. Uglavnom, u kuhinji smo odmah po useljenju primijetili mrave. Kasnije guglanjem otkrivam da je riječ o faraonskim mravima.
Voda u kuhinji je spojena tek par dana prije useljenja, a kuhinja je stigla dva tjedna prije.
Je li moguće da su mravi stigli s novom kuhinjom? Kuhinja je iz Elgrada, mravi su viđeni na radnoj ploči, šanku i drvenom zidnom panelu (sve halifax). Kad smo počeli kuhati, doselili hranu itd, mrava je bilo sve više.
Stavila sam dvije Raid klopke, ali ni nakon dva dana mravi u nju nisu ulazili. Kupila sam danas Raid pjenu protiv mrava i žohara, nanijela na rubove ormarića, na spoj panela i visećih elemenata i definitivno ima učinka.
Zanima me koji je mogući izvor mrava? Je li moguće da su došli s kuhinjom?
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2019., 23:16   #168
Ako netko slučajno zna, puno mu hvala.
Mravi su mi se uvukli u kuhinjski ormar i potamanila sam ih s Biokillom. No nešto se malo pošpricalo i po suđu. U vrelu vodu i oprati ili za bacanje? Je li to jako otrovno? Nemam perilicu suđa, ali mogu prokuhati.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2020., 14:09   #169
Podižem temu....

Udaljavanje mrava u krugu 2m kuće
Imam kućne ljubimce pa nisam siguran jesu li insekticidi za njih otrovni...

Preporuke?
Hvala

.
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2021., 17:38   #170
Raid "pastete" za mrave. U dm-u ih ima. Stvar je u tome da je unutra neopitroid i neki miris koji privuce mrave. Mravi uđu , neopitroid se zalijepi za noge i onda ga odnese u koloniju i potruje sve mrave.

Mi se s 3 takve pastete rijesili copora mrava u stanu

A ako jr vanjska povrsina, onda kupis neopitroid kod peveca i posujes okolo
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2021., 20:56   #171
Ja sam danas potrošila pola Biokilla na kuhinju i dječju sobu, sve puno mrava, katastrofa.
Ak ih to ne pobije, probati ću te dm paštete.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2021., 11:42   #172
kod biokilla je problem što mrav krepa prije nego se vrati u gnijezdo. ja sam pred 2 godine isto špricao biokillom ko lud i skužio da oni krepavaju al novi dolaze.
sa par raid pašteta nakon tjedan dana više nijednoga

i nemoj ih (ko moja žena u početku) ubijat kad vidiš da idu prema paštetama... pusti ih neka odu kući
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2021., 17:45   #173
Quote:
kljaka-bj kaže: Pogledaj post
kod biokilla je problem što mrav krepa prije nego se vrati u gnijezdo. ja sam pred 2 godine isto špricao biokillom ko lud i skužio da oni krepavaju al novi dolaze.
sa par raid pašteta nakon tjedan dana više nijednoga

i nemoj ih (ko moja žena u početku) ubijat kad vidiš da idu prema paštetama... pusti ih neka odu kući
Da, Biokill nije pomogao. Barem ne u dječjoj sobi, opet sve puno mrava. Kuhinja je ok.
Uzet ću te paštete pa nek se otruju i odnesu otrov i gnijezda.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2021., 23:31   #174
Kupio sam stan u zgradi u kojoj ima nesto mrava... U stanu sam vec par tjedana, sve je prazno i ne vidim mrave... Posto su zidovi raskopani, stolarije nema, planirao sam preventive radi u rupe od stolarije i u zidove nesto staviti ili naspricati (kad vec imam mogucnost).

Sto bi bilo najbolje naspricati, odnosno ima li nesto trajno sto moze stojati dugo vremena?

Neopitroid nije dobra opcija jer ne mogu zavuci ruku duboko. Dakle bilo bi dobro nesto u spreju.

Hvala.
WZ100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2021., 09:16   #175
Quote:
WZ100 kaže: Pogledaj post
Kupio sam stan u zgradi u kojoj ima nesto mrava... U stanu sam vec par tjedana, sve je prazno i ne vidim mrave... Posto su zidovi raskopani, stolarije nema, planirao sam preventive radi u rupe od stolarije i u zidove nesto staviti ili naspricati (kad vec imam mogucnost).



Sto bi bilo najbolje naspricati, odnosno ima li nesto trajno sto moze stojati dugo vremena?



Neopitroid nije dobra opcija jer ne mogu zavuci ruku duboko. Dakle bilo bi dobro nesto u spreju.



Hvala.
Mi smo imali problema na balkonu s mravima. Kupili smo raid zamke i nestali su u roku 2-3 dana.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
__________________
No matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up!
mallena-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2021., 11:47   #176
Hvala, to mi je jasno... Ali nije to bas bilo pitanje
WZ100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2021., 18:15   #177
Quote:
WZ100 kaže: Pogledaj post
Hvala, to mi je jasno... Ali nije to bas bilo pitanje
Nazovi ddd i pitaj. Imas Fučkala
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2021., 18:10   #178
Neo pitroid prah je meni rijesio muku po zutim mravima. Sve smo probali i nakon pola godine borbe najjeftinije rjesenje je bilo najucinkovitije. Nema oh vise 😀
certina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2021., 19:06   #179
Kako si ga koristio? Kupio ga i ja al ne znam jel bi random po nekim kutevima stana postavio ili se to direktno na mrave stavlja ili kako?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2021., 20:24   #180
Treba ga stavit gdje se mravi krecu. Kljucno je da ga na nogama odnesu u leglo
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.