Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 11:14   #221
Neki dan sam sanjao Florinu kako svira trombon !

Strašno !

Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 11:28   #222
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Neki dan sam sanjao Florinu kako svira trombon !

Strašno !

nije to ništa strašno, strašno bi bilo da sam te lupala njime po glavi
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:07   #223
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
nije to ništa strašno, strašno bi bilo da sam te lupala njime po glavi
__________________
Implosive FM
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 17:12   #224
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
nije to ništa strašno, strašno bi bilo da sam te lupala njime po glavi
Na to sam i mislio.
Svi se užasavamo pomisli da nam mora sjedi na prsima...nije to ništa.
Kad uđemo malo dublje u ta stanja naletimo na entitete koji su nas u stanju lupat ogromnom trubom po glavi cijelu noć.
Malo sviraju...malo tuku, i tako unedogleg...ajme !
Samo najjači su ta iskušenja u stanju izdržat !

Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:23   #225
Quote:
Michael___Myers kaže: Pogledaj post
znam ali su jezivi
Mislim da bi imao dozivotne traume koliko bi me panika uhavatila za takvog neceg...
Lucidni snovi nisu jezivi, zašto to misliš? Nemam sad neko velko iskustvo u tome, al baš mi se nedavno spontano desio jedan lucidni san. Tu uopče nema ničeg jezivog - sanjaš i svjestan si da sanjaš, that's all U biti je jako zanimljivo. Spremam se to izvježbati
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:52   #226
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To mi se desilo nekoliko puta (jednom fizicko prisustvo "u ovom svijetu" bica koje pokusava uc u mene, jednom ulazak u neke vrlo neugodne predjele psihe ili duha, kako vec zelimo nazvat i jos neke manje situacije.

Sve su bile povezane sa dvije stvari istovremeno: forsiranje AP-a i necist um. U drugoj situaciji recimo kad se nadjoh u toj okolini i shvatih da mogu sto zelim pozelio nesto zlocesto, jel , i zavrsio u vrlo neugodnom stanju, tesko ga opisati, ali nekako tamno, dvodimenzionalno, samo sa osjecajem opipa, valjda bi kakav crv tako nekako dozivljavao okolinu

U situaciji napada sam io klinac jos sa masom problema, nesigurnosti, sukoba oko sebe, a jako sam forsirao AP.

Za razliku od ovog sta uglavnom pricaju zagovornici AP-a jedan Yogi kojeg iznimno postujem je rekao kako to bas i nije potpuno bezopasno i kako ne preporuca rad na svoju ruku, tj bez vodstva naprednog ucitelja koji ce na ucenika paziti dok to radi.

Osim toga previse sklonosti mistici isto vodi ukrivo. AP i slicne stvari nista ne donose po sebi. Najbitnije su one bazicne prakse koje pomazu smirivanju, fokusiranju i prociscenju uma, kad se one razviju niti u AP necemo imati problema, a jednake dobrobiti na razvoj uma cemo imati sa stvarima poput AP-a ili bez njih. To je zanimljiva igra, ali upitne korisnosti sama po sebi, samo ulaz u jednu drugaciju percepciju i direktniji odnos sa nekim dubljim sadrzajima psihe, no kako ce se koristiti i kakvi ce biti dozivljaji ovisi o drugim stvarima.

Moja bi preporuka stoga bila malo potegnut rucnu sa okultnim praksama ako je njima izazvano (sasvim moguce da je spontano) i fokusirati se neko vrijeme (godinama u svakom slucaju) prvenstveno na primarne prakse prociscenja, koncentracije i smirenja uma (japa/mantra, molitva, meditacija, fizicka vjezba, sredjivanje vanjskog zivota i odnosa, samokontrola, moralka isl... )
ah..još jedna zavedena ovčica!

V astral moreš dojti i več nakon 2 tjedna..al kaj bu ti to ak se nesvesten?

Isto tak moreš i za sam par dni otiti v nekov afrički nacionalni park i vuputiti se v visoku travu - bez blage veze vu kaj ideš.

Je, sviesten si astrala, isto tak kak kuliko si svesten visoke trave, a kaj tam vreba i kuliko te je joči več opazilo i njuha namirisalo..nemaš pojma.

Nit Kostanjeda nit "astralna projekcija" ne vuče toj sviesnosti koja je potrebna v astralu.jer ak se ju ima, unda ti se i baš nejde v astral..nije nekov nivo energije..jega bolše!

Tantra/Joga i Steiner pak vuče tu svjesnost.

Neki su ljudi sami po sebi povezaneši s astralom...(kak crnci s visokom travom v savani); a to znači moraju se čim predi navčiti potrebnoj svesnosti.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:23   #227
Ne znam dali ima veze sa temom ali...
Danas sam isao odspavati u 10 i 30 ujutro. Isprva nisam mogao zaspati negdje pola sata. Kasnije kao da sam spavao, ali nisam siguran. To mi se zna desiti ponekad, ali rijetko. Valjda spavam, ali kad se "probudim" nemam pojma dal sam spavao ili nisam Snovi... snovi su bili na neki nacin prisutni, ali ne bas u klasicnom obliku. Zapravo uopce mi se nisu cinili kao snovi, vise kao neke projekcije u mojoj glavi koje ja sam zamisljam. Nesto kao razmisljanje kao kad sam budan, samo mozda mrvicu vise naglaseni. Kad sam se "probudio" nakon 3 sata, bio sam lagano frustriran jer sam mislio da nisam "ni oka sklopio" zbog misli koje su mi se non-stop vrtile u glavi. Medjutim, bio sam puno odmorniji nego kada sam legao u krevet.
Jos uvijek ne znam jesam li spavao ili nisam...
P.S. Tim snovima ja i nisam bas upravljao, vise su mi se pojavljivali kao automatske misli kojih sam bio svjestan
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:37   #228
i ti si pod utjecajem nekvog demona!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:07   #229

ups, postao sam na krivi podforum...
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:29   #230
Prije par mjeseci sanjala jedan san.....spavam na krevetu soba je zamračena,spuštene rolete,zatvorena vrata,vidim u snu točno sobu kakva je,svjesna sam da ležim na krevetu,al u snu sam budna,preplavlja me jezivo prisutstvo i duboki pomračeni glas: Ako mi se prepustiš,učinit ću da te svi ljudi vole...vičem "Ali ja to neću"...budim se prestravljena,iskačem iz kreveta u sobi u hodnik i pokušavam se uvjerit da je to bio samo san...promrla od straha,a pod dojmom sam bila još par dana...
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:23   #231
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Malo sam istraživala na netu i pričala s ljudima u reali o tome i moram zaključiti da nisam nimalo jedinstvena - događa se mnogima.. sa istim simptomima u različitim varijacijama.

Našla sam i jednu sliku koja savršeno oslikava moj doživljaj:

Duhovni svijet postoji. I mi smo duhovna bića, imamo duh i dušu. Kad umremo, ostat će naš duh. I bit će dobar ili loš. Ljudi koji završe u paklu postaju demoni. A ima demona koji nikada nisu ni bili ljudi.
Zaista vas pritišće demon. Kako i neće kad se bavite jogom i takvim opasnim praksama gdje se duša predaje vragu... Odricanje od okultnih praksi, i svega što proizlazi iz istočnjačkih poganstava, molitva, sveta sol, sveta voda, i tada je moguće osjetit anđele Nemojte se mirit, a ni ulazit u borbu s vragom, on je sila puno jača od naše ljudske. Zamolite Boga za pomoć.

Jeste li ikada prisustvovali egzorcizmu? Eto ja jesam i uvjerila sam se u postojanje vraga i njegovo posjednuće tijela osobe zbog raznih okultnih praksi, vračanja, bajanja, joge itd... Zato mi vjerujte.
jedna cura is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.03.2010., 16:42   #232
Ne vjerujem ti. Prodajes krscansku srednjevjekovnu propagandu. Koncept raja i pakla je zastario. Neke sekte u krscanskom kultu nikako da shvate da nitko nije dovoljno dobar za raj niti dovoljno zao za pakao.

A sto se demona tice, budite iskreni prema sebi, odvojite se jednom od sise, postanite odgovorni i nema demona.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:22   #233
da se ubacim..

nisam ni ja bas vjerovala u tako nesto al sam vidila svojim ocima izgrebana leđa od prijateljice sutradan ujutro kad se probudila...spavala je u krevetu do mene i vikala,tirala rukama nesto s nogu u snu...ma svasta nesto...pripala sam se..pitam je sta joj je a ona kaze da je zmije napadaju...i da je sanjala jednu osobu da je grebe po leđima...uglavnom sutradan se niceg nije sjecala al je pogledala leđa...izgrebana ajme...neznam tko se vise pripa ja il ona...
splicanka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:41   #234
ima toga jos...

toliko se prepala da je odma isla u jednog svečenika kojem je trebala donit donju maicu i mene pita ocu li joj ja svoju maicu dat da i nju ponese...ja kazem aj..i tako ona sjedi nasuprot svecenika on drzi maicu i moli...kad joj se ukaze njena kuma na stolici do nje...skoci ona al joj pop kaze da je sve ok..samo nastavi molit...kaze njoj toliko stvari o njoj koje nema sanse da je mogao bilo kako saznat...e a sad uzme moju maicu i pocne molit...kad joj se ukaze moja svekrva...naravno ona je nikad nije vidila al mi je opisala...znala sam da je ona..pop kaze da me ta zena nevoli i da nisam osoba koju je ona zamislila za svog sincica pa me zato mrzi...govorio je i jos puno toga na osnovu cega sam zakljucila da je to svekrva...a glavni dokaz je taj da ce ta osoba u subotu imat crvenu maicu ili đemper na sebi...koja je vjerovatnost 5 dana unaprijed znat koju boju maice ce imat na sebi...ja ni sad neznam za sebe sta cu sutra obuc..
splicanka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:53   #235
uglavnom..

nju je rijesio nocnih mora...a ja jos imam i dalje glavobolje al puno manje nego prije jer sam poslusala njegov savjet da budem u sto manjem kontaktu s njom...al kako to izvest kad hoce unuke vidjet...a nesmim joj rec da znam sta mi radi...jer bi mi kao bilo jos i gore...muzu sam rekla sve....znam da mu je majka i da riskiram rastavu i svasta nesto al kad sam mu rekla sve sta mi je pop rekao,nije mogao nego povjerovat..npr.stalno nam je slala u tecicama hranu kao da sam ja betezna pa neznam kuhat njenom sinu i svojoj dici...jaja zamotana u bjeli papir,voce al dvi banana dvi jabuke...sve u paru...rekao je pop da nam je nesto u hranu stavljala da nas posvađa...tako je i bilo...nekad muza nebi mogla pogledat,tako bi mi se gadia...a covik je prema meni bia savrsen a meni odvratan...ma nemogu to ni opisat...
splicanka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:30   #236
Pokusajte raditi Sodarshan Chakra Kriya... Kazu da je najbolja i najjaca meditacija koja postoji... Ima cijelu paletu dobrih stvari- cisti sve cakre, lose energije, daje psihičke moći i siddhije (znanja za savrsen zivot). Prijevod joj znaci kriya za savrseno ciscenje. stoga ako je kako je gore navedeno od forsiranja ap i necistih misli ova meditacija ce to sigurno rijesiti.
POSTUPAK: nakon ONG NAMO GURU DEV NAMO (molitva za pocetak Kundalini yoge) sjednite prekrizenih nogu (klasicna meditacijska poza), oci otvorene 1 desetinu fokusirane na vrh nosa, lijevu ruku stavite na lijevo koljeno a s desnim palcem stisne desnu nosnicu tako da mozete disati samo lijevom, udahnete i onda 16 puta mentalno izgovorite mantru Wahey guru, ali na slijedeci nacin- tri puta "pumpate stomak do kraljeznice"- jednom kod wa, drugi put kod hey i treci kod guru (to je 48 pumpanja) nakon toga desnim kaziprstom ili malim prstom pritisnete lijevu nosnicu i izdahnete kroz desnu- ponovite postupak. vrijeme od 11 minuta do 2 i pol sata dnevno... malo sam to zakomplicirao ali kog zanima sve u detalje---
http://anmolmehta.com/blog/2009/11/1...deo-sodarshan/
Sretno svima
Jazzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:32   #237
Samo molitva, samo molitva... ako ne želite tonut dublje u taj strašni svijet nečistih duhova...
jedna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:46   #238
Quote:
Uz tu vrstu oduzetosti obično se javlja zujanje ili šum, dojam da tijelo ili krevet vibriraju, snažan osjećaj prisutnosti nekoga ili nečega u sobi, kao i privid neobičnih lebdećih svjetala. Budući da je seksualna uzbuđenost u snovim uobičajena, i ona može biti prisutna. Katkad se ljudi osjećaju kao da ih netko dodiruje, povlači, ili čak podiže iz tijela. (Ako prepoznate simptome i uspijete ostati hladnokrvni, najbolja je reakcija opustiti se i čekati; oduzetost će za minutu ili dvije popustiti. Pokušate li se oduprijeti, samo ćete pogoršati stvar.)
upravo mi se to dogodilo, sve što si napisao stoji
ancy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:28   #239
Dobra večer svima,ovako već godinama mi se događaju čudne stvari,u najmanju ruku tako rečeno,slično kao i u prethodnim postovima,možda ipak malo blaže nego kao kod nekih drugih
sugovornika,uspješno sam do prije par mjeseci ignorirala bilo što ima veze s duhovima,mistikom i za sve sam pokušala naći medicinsko,logično objašnjenje,još uvijek sam skeptična oko vezivanja bilo čega s duhovnim svijetom,dapače ne znam ništa o tome zato sam se i za početak obratila Vama.I meni se dosta često u snu(polusnu) događa da se želim probuditi jer osjećam da sam se dvoljno naspavala,čujem zvukove iz okoline,ali se ne mogu probuditi,osjećam se paralizirano,ponekad osjećam kao da mi krevet lebdi,osjećam nkakvo hladno strujanje zraka,i nečiju nazočnost i ne okrecem glavu jer me strah da ću nešto ili nekog vidjeti, ne mogu vam opisati koliko to stvarno i zastrašujuće djeluje,i odjednom ubrzanje tog lebdanja,strujanje i onda se odjednom sve smiri,uz to postoji jos događaja za koje ne znam kako bih protumačila,smiješna sam sama sebi ali znam osobu koja je jako pakosna i zla,i dok smo se druzile upoznala me s nekom kao vračarom,naravno nisma htjela da mi gata ili nešto,ali dobra sam osoba i na mahove me odjednom spodadne da napravim neku spačku,silno me zelje obuzme naravno da ne napravim nista,razum mi ne da,ali jako često se to događa,veliki sam skeptik i zelim vjeorvat u medicnska objašnjennja ali jer moguce da me netko ili nešto napada,kako da to provjerim,otkuda da krenem?!
maya_21_36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:37   #240
demonski snovi se dešavaja kada osoba ide bez zaštite u astral, dakle, to nije zajebancija, samo osoba koja je inače emocionalno stabilna, može pokušati astralnu projekciju sa zaštitom. Nemojte srljat ljudi u to, nalijepe se svaka čuda na vas
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Miss SaritaQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.