Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2010., 09:03   #101
ovoliko krivih implikacija, navoda i sl. fino zapakiranih u kvazi-kulturno obraćanje na jednom mjestu nisam dugo vidjela.

s nekima se jednostavno ne može...
ovaj forum ima puno previše dežurnih moralista i dušebrižnika...

a moje iskreno mišljenje - trolanje
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 16:25   #102
Školovanje kod kuće

http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...2/0054006.html

Što mislite o tome?
Koji su plusevi a koji minusi?

Neznam kako je to vani. Ima li netko iskustva sa time?

Da li roditelj mora imati određene kvalifikacije za školovanje kod kuće ili je dovoljna samo dobra volja i nastavni plan?

Osobno ne bi...osim što mislim da neznam dovoljno o svemu da ga sama poučavam doma, smatram da gubi važan dio - socijalizaciju..

Kao jednu prednost posminju sigurnost djeteta, tj putovanje od kuće do škole.
Moji će kad krenu u školu ići busom nekih 10ak km do škole. Strah me već sad toga al strah me dosta toga vezanog za djecu i ne mogu utjecat na sve pa nekako ni ne razmišljam o tome..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:21   #103
ja sam čitala o školovanju kod kuće u SAD-u, i čitala upravo suprotno ovome što tip iz ovog članka tvrdi - da su na testovima znanja po rezultatima lošiji, i da ta djeca imaju veliki problem s upisima na fakultete (i zbog testiranja i zato što neki ni ne priznaju takvo školovanje, koliko se sjećam)

a gledala i neki dokumentarac, istina ne pretjerano objektivan, u kojemu su prikazali ekipu koja djecu doma uči kako je teorija evolucije zavjera i tome slično.


minusa mi je hrpa: od toga što su roditelj i učitelj ista osoba, do toga što nema ni surađivanja s vršnjacima (rad u grupama i sl) ni nekakvog nadmetanja ni ništa.

nikad ne bi dijete na taj način izolirala.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:30   #104
ja nisam za to.
kad sam sinu (5. razred), rekla kako će biti moguće da nastavu polazi kod kuće, da mu ja budem učiteljica, da neće morati ustajati rano i sl., rekao mi je da bi on išao radije u školu. kad sam pitala zašto, odgovor je bio "Pa kako ću onda znati da sam najbolji u razredu?" Ja sam ostala paf!!!
djeci je potrebna socijalizacija, potrebno im je uspoređivanje s vršnjacima, nadmetanje, to im je bitan motiv.
vjerujem da školovanje kod kuće ima svojih prednosti, ali mislim da nije sve u samom učenju podataka iz udžbenika.
tako da ja ne bih
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:43   #105
ja bih probala
barem prva dva ili četiri razreda.
jer mi se plače dok vidim kikače koji tegle ko magarci, a torba tri puta veća od njih. tim više jer učitelji od njih traže da nose sve knjige i radne bilježnice, iako ih recimo taj dan u nastavi uopće ne koriste.
što se socijalizacije tiče...hmmm, ispred stana mi je parkić u kojem se ionako svi ti kikači okupljaju nakon škole.

a mislim, u americi taj sustav funkcionira već godinama, i nema problema...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:45   #106
Osim problema socijalizacije, razvijanja natjecateljskog duha i dr. mislim da problem može biti i ono pa ne da mi se sad, pa rađe bi nešto drugo, znam kako se nekad opuste preko vikenda, npr ako u petak nisu napisali zadaću, a subota i nedjelja bila bogata druženjima s rodbinom i prijateljima + oboje imaju trening subotom, onda ih stvarno bude teško natjerati da se pokrenu. Ne znam što bi bilo kad bi im npr rekla da za sutra nešto nauče, a oni ne shvate ozbiljno pa im se nakupi gradivo, ne znam tu bi trebali biti savršeno organizirani i roditelji i djeca.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:47   #107
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
jer mi se plače dok vidim kikače koji tegle ko magarci, a torba tri puta veća od njih. tim više jer učitelji od njih traže da nose sve knjige i radne bilježnice, iako ih recimo taj dan u nastavi uopće ne koriste.
pa ne znam, to valjda ovisi od učitelja, moja mala prvačica nosi u školu samo udžbenik i bilježnicu, sve drugo stoji u školi
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:52   #108
Nisam za školovanje kod kuće, vjerujem da ima više negativnih nego pozitivnih strana.

A što kažete na "unschooling": Extreme Parenting: 'Radical Unschooling' ?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:57   #109
[QUOTE=tiki-vz;
a mislim, u americi taj sustav funkcionira već godinama, i nema problema...[/QUOTE]

O, tiki, ima problema, itekako.
Home schooling je u SAD-u mogućnost koju koristi manjina, a i najnovija istraživanja pokazuju da su klinci školovani kod kuće obrazovno slabiji pri upisu na fakultete.
Socijalizacija je, po mojem mišljenju, bila manji problem u Hrv. negoli to jest u SAD-u. Štaš, da i mi nerazvijeni sirotanovići imamo nekaj bolje od velikih.
__________________
Život je ono što se događa dok ti planiraš
gwendolynD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:33   #110
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Nisam za školovanje kod kuće, vjerujem da ima više negativnih nego pozitivnih strana.

A što kažete na "unschooling": Extreme Parenting: 'Radical Unschooling' ?
Stvarno ljudima svašta na pamet padne....hej ajd da klinci ne idu u školu...ili hej zašto ih ne bismo pustili da rade šta hoće, kad hoće i gdje hoće....wtf????
Meni ovo nije normalno....

A školovanje kod kuće možda nekima i odgovara...meni ne...ipak je to jedno vrlo bitno razdoblje u životu svakog čovjeka...sa svim svojim poteškoćama i problemima...i sa svim svojim radostima i uspjesima...i još mnogo toga...
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:36   #111
u SAD postoji mogućnost školovanja kod kuće jer bi u protivnom roditelji mogli prigovarati da im se ugrožavaju njihova osnovna prava (pravo na određenu vrstu odgoja i obrazovanja).
roditelji ne moraju imati neke visoke škole, srednjoškolska diploma je dovoljna.
sunny_side is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:15   #112
Quote:
sunny_side kaže: Pogledaj post
u SAD postoji mogućnost školovanja kod kuće...
Osim što nisam siguran da su SAD uzor na koji bi se naše školstvo trebalo ugledati, postoji tu jedna banalna činjenica: SAD su velike, i nije nemoguće da u nekoj teškoj zabiti home schooling bude jedini izvedivi oblik školovanja.

Ali, pustimo po strani znanje koje se (ne) dobije takvim obrazovanjem - to je potpuno promašen koncept zbog (ne)socijalizacije djeteta. "Školovanje" je puno više od pukog usvajanja znanja.

Osim toga, koliko je ljudi zaista upoznato sa školskim programima (da, i nižih razreda) pa se osjeća i kompetentno podučavati dijete, i imaju dovoljno vremena da bi podučavali dijete?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:29   #113
ja sam protiv!

br. 1. sebični razlog-ja sam učiteljica pa ako će svi učiti doma gdje ću ja kruha zaraditi

Toliko se pljuje po nesposobnim učiteljima a sad je odjednom svaka šuša kompetentna za taj posao

Funkcionira u Americi? Ajmo mi prepisati sve od Amera, jer Amerika je savršenstvo. Pa da oni jedu govna neki bi rekli "kak mogu Ameri, ajmo i mi".

Ako ćemo djecu školovati kod kuće da ih poštedimo svega i svačega, onda najbolje da i faks riješe dopisno i da rade neki posao od kuće... i gdje je kraj??? Dragi roditelji, vaša djeca moraju odlepršati iz gnijezda, kad-tad.

Danas se toliko radi na tome da se što više djece sa hendikepom uključi u redovitu nastavu, da bi se djeca osjećala kao i sva druga djeca a neki imaju potrebu svoje potpuno zdravo dijete zakinuti za radosti iz školskih klupa.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:31   #114
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"Školovanje" je puno više od pukog usvajanja znanja.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:57   #115
Quote:
maalena kaže: Pogledaj post
ja sam protiv!

br. 1. sebični razlog-ja sam učiteljica pa ako će svi učiti doma gdje ću ja kruha zaraditi

Toliko se pljuje po nesposobnim učiteljima a sad je odjednom svaka šuša kompetentna za taj posao

Funkcionira u Americi? Ajmo mi prepisati sve od Amera, jer Amerika je savršenstvo. Pa da oni jedu govna neki bi rekli "kak mogu Ameri, ajmo i mi".

Ako ćemo djecu školovati kod kuće da ih poštedimo svega i svačega, onda najbolje da i faks riješe dopisno i da rade neki posao od kuće... i gdje je kraj??? Dragi roditelji, vaša djeca moraju odlepršati iz gnijezda, kad-tad.

Danas se toliko radi na tome da se što više djece sa hendikepom uključi u redovitu nastavu, da bi se djeca osjećala kao i sva druga djeca a neki imaju potrebu svoje potpuno zdravo dijete zakinuti za radosti iz školskih klupa.
Ima i učitelja svakakvih al i to je dio životne škole..

Debeli potpis na boldani dio..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:02   #116
Quote:
maalena kaže: Pogledaj post

Ako ćemo djecu školovati kod kuće da ih poštedimo svega i svačega, onda najbolje da i faks riješe dopisno i da rade neki posao od kuće...:
X

Ne moraju cijeli zivot izaći iz kuće van.
vuvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:15   #117
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
SAD su velike, i nije nemoguće da u nekoj teškoj zabiti home schooling bude jedini izvedivi oblik školovanja.
i za zabiti izvedivi oblik školovanja može uvijek biti obrazovanje na daljinu koje je država dužna osigurati. homeschooling i obrazovanje na daljinu su različiti pristupi.
sunny_side is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 10:09   #118
Nisam za školovanje kod kuće ukoliko to nije nužno. Definitivno nije isto družiti se s djecom iz ulice i vršnjacima u razredu i dijeliti razredne brige.
Osim toga, mislim da bih samoj sebi dosadila s poučvanjem i na poslu (u školi) i kod kuće.
Djetetu treba društvo, socijalizacija, a ovo s teškim torbama, ma, i mi smo vi preživjeli, preživjet će i oni. Ja recimo do 4. razreda nisam imaa raspored sati pa sam svaki dan nosila sve knjige u školu.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 10:13   #119
ne bih.
nema šanse.

tj. ima.
da dođe do 3. svj. rata...bih...
da državno školovanje košta milijarde... bih.


ovako u normalnim uvjetima... ne kužim... čemu?...

spooky mi je to sve. podsjeća me na one lude američke majke od 250 kila kaj ne znaš jel su muško ili žensko i nose razmrljani crveni ruž na ustima.
i onda tak odgajaju djecu na bolestan način...i onda dobiješ nešto u stilu teksaškog masakra motornom pilom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 11:05   #120
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
jer mi se plače dok vidim kikače koji tegle ko magarci, a torba tri puta veća od njih. tim više jer učitelji od njih traže da nose sve knjige i radne bilježnice, iako ih recimo taj dan u nastavi uopće ne koriste...
Ovo se može riješiti puno jednostavnije - poboljšanjem cijelog obrazovnog sustava.

Quote:
maalena kaže: Pogledaj post
Toliko se pljuje po nesposobnim učiteljima a sad je odjednom svaka šuša kompetentna za taj posao

Funkcionira u Americi? Ajmo mi prepisati sve od Amera, jer Amerika je savršenstvo. Pa da oni jedu govna neki bi rekli "kak mogu Ameri, ajmo i mi".

Ako ćemo djecu školovati kod kuće da ih poštedimo svega i svačega, onda najbolje da i faks riješe dopisno i da rade neki posao od kuće... i gdje je kraj??? Dragi roditelji, vaša djeca moraju odlepršati iz gnijezda, kad-tad.

Danas se toliko radi na tome da se što više djece sa hendikepom uključi u redovitu nastavu, da bi se djeca osjećala kao i sva druga djeca a neki imaju potrebu svoje potpuno zdravo dijete zakinuti za radosti iz školskih klupa.
Potpisujem.

To mi je jedna od žešćih gluposti.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.