Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 13:31   #4021
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
P.S. Da se ja i moj dragi razidjemo, cak i da deckima nista ne daje- na kontu ce imati skoro tisucu eura manje. Posto sam mu i to,uz sve druge stvarcice koje mi smetaju u nasem odnosu poslozila (otkucala i odstampala), poceo je pokazivati znakove Zivota. Hm, posto sam prije uvijek ukazivala samo manjkavosti naseg odnosa, nekako mi se mrvicu cini da muske fakat najvise boli- novcanik.
Eh, ništa ne oživljava ljubav tako žustro kao ucjena...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 13:57   #4022
My dear,nisam ga ucjenjivala, nego sam mu predocila sta ce se desiti ako ja a) zavrsim u bolnici, b) kako ce se razvijati nas brak ako ostanemo na istom, c) sta ce se desiti ako se razvedemo...ako ti mislis da samo sa mico-maco mozes nesto uciniti onda molim te dodji i izvoli. Da sam ja slusala druge i "ma ti ne znas sa njim" i "pretjerujes,njemu je dobro" on je dosao do Toga da sam ga hitno vozila u bolnicu. Ali sta da radis kada sam kuja koja se trebala pokupiti na ljetovanje dok on cuci u bolnici,sto su svi ljubljeni i voljeni napravili( a Ok na vajber su nekad pitali kako je,sto ces)
OK, Lotus, fino me, za svaki slucaj pribiljezi, mada jos nisam dobila povelju Hasanaginice, probacu vjezbati. Moracu im prvo ukinuti da jedu toliko, voce potpuno, cisto da bih vjezbala. No, prije toga moram odustati od toga da se skolujem, radim i moram poceti uciti gledat sapunice i reality ( dobro pa cu uskoro doc' dolje,pa cu se baciti na neki ubrzani kurs).kao i kako se nauciti ne premisljati se oko cipela za djete ili novih sandalica za mamu(jer ja to zasluzujem )
Joj, bice tesko, ali cu se morati navikavati.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:08   #4023
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Hehe, sta, a jel vrijedi i obratno, ako majka opstruira vidjanje, onda otac ne mora platiti alimentaciju? Mora, jer "taj novac je pravo djeteta"...a vidjanje oca nije pravo djeteta?

Sve kod tebe pocinje i zavrsava na tome da otac pod mus daje pare majci, dalje je sve nebitno.
pa imas presude i sentence sudova da moras davat novce bez obzira koliko viđaš dijete.

dok je presuda na snazi, nema izmotavanja !
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:10   #4024
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
naravno da je došlo do ročišta. čovjek nije platio 2 alim.kad je tužba podignuta, dok se ročište zakazalo dugovanje je bilo 4 x mjesečni iznos.gužve na sudovima i tako to , prođe neko vrijeme..poanata je da je žmk znala da joj bude plaćeno, samo se trebala strpjeti, tjerala je mak na konac...kome na korist ili štetu...to je ono što ne razumijem. vidiš, mene ne zanima pravni dio posla i što sve treba sadržavati tužba, ne vidim potrebu za tim, za to angažiram odvjetnika pa nek on brine, a po pitanju alim.imam svoje mišljenje koje ovdje slobodno iznosim. a na žalost više vidim zloupotrebe nego pravilne upotrebe onog što je prvenstveno dječje pravo.
pravo djeteta je i da se viđa s ocem, kojeg ste svjesno odabrale za razmnožavanje, pa smo svjedoci da se puno oko toga manipulira.
viđanje djeteta je glup protuargument jer nema nikakve pravne veze s alimentacijom i plaćanjem iste
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:14   #4025
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
naravno da je došlo do ročišta. čovjek nije platio 2 alim.kad je tužba podignuta, dok se ročište zakazalo dugovanje je bilo 4 x mjesečni iznos.gužve na sudovima i tako to , prođe neko vrijeme..poanata je da je žmk znala da joj bude plaćeno, samo se trebala strpjeti, tjerala je mak na konac...kome na korist ili štetu...to je ono što ne razumijem. vidiš, mene ne zanima pravni dio posla i što sve treba sadržavati tužba, ne vidim potrebu za tim, za to angažiram odvjetnika pa nek on brine, a po pitanju alim.imam svoje mišljenje koje ovdje slobodno iznosim. a na žalost više vidim zloupotrebe nego pravilne upotrebe onog što je prvenstveno dječje pravo.
pravo djeteta je i da se viđa s ocem, kojeg ste svjesno odabrale za razmnožavanje, pa smo svjedoci da se puno oko toga manipulira.
a ne kuzim koji je tvoj problem sa zenom koja je tuzila zbog neplaćanja alimentacije.
jel ima pravo na to? ima.
jel vjeruje bivsem muzu od kojeg se rastala? naravno da ne, sta bi se rastajala inace. Njihovi odnosi su ocito poremeceni. Pa i ja bi tuzila, sta ja znam oce on meni platit i kad ce platit

bas mi se cini da se tu stalno prikazuje da su zene ovakve i onakve, a ocevi su ispali jadnici kojima se manipulira. Totalno krivo sto toliko naglasavate rodna obiljezja JER SU NEBITNA. zakon vrijedi za sve jednako.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:41   #4026
Uopce mi nije jasno na koji nacin doprinose ovi vasi postovi ovoj diskusiji. Ovo se pretvorilo u festival izdrkavanja na sve moguce nacine.
Ovo je prestrasno.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 15:33   #4027
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Uopce mi nije jasno na koji nacin doprinose ovi vasi postovi ovoj diskusiji. Ovo se pretvorilo u festival izdrkavanja na sve moguce nacine.
Ovo je prestrasno.
Ovo ti je inače preslika RL-a...ŽMK u akciji
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 16:33   #4028
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
My dear,nisam ga ucjenjivala, nego sam mu predocila ... sta ce se desiti ako se razvedemo.
Dakle uradi kako kazem ili cu ti uzeti tisucu eura mjesecno tj parsto tisuca eura ukupno, ali to nije ucjena. Ako ovo cita koji pljackas banaka sigurno mu je zabavno.

No, sumarno, dok stoje tri stupa:

1. djeca dolaze s alimentacijom
2. majke imaj dramaticno vecu sansu dobiti skrbnistvo
3. razvod tj prekid zajednice nije uvjetovan

...vjerojatnost da ce muskarac biti voljan praviti djecu je obrnuto proporcionalna njegovoj inteligenciji. Tko je gledao Idiocracy?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 20:18   #4029
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ne mogu se složiti. sudim po svojoj limitiranoj okolini & odvjetnicima u familiji i vidim da se trend mijenja - očevi obično traže vještačenje koje je bitnije od preporuke Centra (koja rijetko ide u korist oca) i ako otac ima bolje uvjete... vještačenje će to i pokazati. svi ovi očevi koje osobno poznajem, a žive sa svojom djecom - majka je i zdrava i dobra i odlična i nema nikakvu ozbiljnu manu... samo je znatno slabijeg financijskog stanja. i to je to.

a znam i jedan slučaj gdje je otac dobio djecu na zajednički život samo zato što se vrlo brzo upario i čekao novo dijete pa sudu objasnio da je to nova obiteljska situacija koja će djetetu odgovarati bolje od života samo s majkom - pouzdano znam da je to JEDINI razlog. i to je bila kap koja je presudila jer su oboje bili jednako odlični roditelji. ima i mučnijih situacija gdje je otac taj koji uzme dijete i ode pa mu ono bude dodijeljeno na zajednički život temeljem toga što vrijeme čekanja odluke žive zajedno.

nije to više tako rijetko. nije ni često i ne tvrdim da se djeca šakom i kapom daju očevima na zajednički život... DAPAČE, ali velim... trend se mijenja. smatram da je na odvjetniku da se barem potrudi, a ne da uzme novac i ono - pihhhhh, nećemo dobiti ništa. jedno je biti realan, drugo je odustati u startu i ne pokušati obaviti posao za kojeg si plaćen.
Bio sam danas kod drugog odvjetnika i on mi je manje vise isto rekao. Doduse bio je malo manje uporan od proslog u objasnjavanju da nemam sanse jer centar uvijek dodjeljuje djecu majci i pristao je da me zastupa.
No, bilo kako bilo sutra idem na centar da pokrenem postupak promjene postojece odluke o skrbi, vidjanju djece i alimentaciji. Zivo me zanima kako ce centar pravdati odluku da djeca ne "pripadnu" meni u situaciji gdje bivse nema doma i nije u stanju izvrsavati svoje obaveze i brinuti o djeci. Bas me zanima da li je u dobrobiti djece i dobro za njihov razvoj da su stalno s bakom a ne zivim i zdravim te zaposlenim i smjestenim ocem.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 22:30   #4030
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo ti je inače preslika RL-a...ŽMK u akciji
:top
Žene -majke-kraljice su i na forumu mrak.

Toliko smireno i argumentirano obrazlazu svoje stavove i brane svoja gledista da bi ih trebalo staviti kao primjerdijalektike::borba suprotnosti i suceljavanje misljenja na demokratski nacin donijeli bi im mjesto predavaca u nekoj PR agenciji

Npr black lotus ili eritrinken,to su toliko smireni,zanimljivi i smisleni postovi da zaista ozbiljno razmisljam ponuditi im posao u instituciji u kojoj radim
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:04   #4031
Znam da sam smislena i zanimljiva i da raspolažem informacijama koje se tebi ne sviđaju, to se na žalost za tebe ne može reći, zato te i jesam usporedila s očerupanim nojem, gospodine Sve-su-žene-grozne-a-muškarci-super-patnici-i-nalemat-ću-vas-sve-svojim-očerupanim-batrljcima-ako-se-ne-slažete-sa-mnom

Misliš li ti čitav život sjediti na ovoj temi i urlati kak su sve žene grozne(osim one jedne koja ne želi alimentaciju za svoju djecu ), nije ti zadnjih godinu dana dosta? Predlažem jednog kognitivno-bihevioralnog doktora: opsesivno kompulzivni, PTSP, antisocijalni, ima on dosta za riješit s tobom.

Od ovih 1242 posta koja si naljepio po forumu, ima li i jedan jedini u kojem izravno ili neizravno ne vrijeđaš žene?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 19.07.2016. at 23:26.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:32   #4032
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Znam da sam smislena i zanimljiva i da raspolažem informacijama koje se tebi ne sviđaju, to se na žalost za tebe ne može reći, zato te i jesam usporedila s očerupanim nojem, gospodine Sve-su-žene-grozne-a-muškarci-super-patnici-i-nalemat-ću-vas-sve-svojim-očerupanim-batrljcima-ako-se-ne-slažete-sa-mnom

Misliš li ti čitav život sjediti na ovoj temi i urlati kak su sve žene grozne(osim one jedne koja ne želi alimentaciju za svoju djecu ), nije ti zadnjih godinu dana dosta? Predlažem jednog kognitivno-bihevioralnog doktora: opsesivno kompulzivni, PTSP, antisocijalni, ima on dosta za riješit s tobom.

Od ovih 1242 posta koja si naljepio po forumu, ima li i jedan jedini u kojem izravno ili neizravno ne vrijeđaš žene?
Ovo je isto jedan smiren i argumentiran post

A to,koliko ti imas potrebu vrijedjati mene,lazuci o tome da vrijedjam npr.zene,odlucit ce dezurni moderatori...

Inace,ton tvojih postova,osobito upucenih meni,vrlo je lezeran,argumentiran i pristojan

No rekoh ti vec,ima ovdje netko tko ce odluciti o razini komunikacije i pristojnosti
Slobodno npr.jos jednom porocitaj svoj post #3999 koji je vec prijavljem nadleznima(po prvi put od kad sam na forumu sam to napravio)

Biljezim se sa stovanjem
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:49   #4033
Počašćena sam. Vjerujem da sam zavrijedila ovu čast isto kao što si ti zavrijedio moju da ti se obraćam s ovom razinom poštovanja.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 10:04   #4034
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Ovo sto tvrdis u 1 stavku, u zakonu ne postoji.
Ali naravno da nije time dopusteno. Ako on ne zeli postovag svoj dio dogovora, zasto bi ona? Neka ide na sud pa ce vidjet sto ce mu rec sudac kad cuje da on ne placa alimentaciju. Ici ce isto nacelo obveznog prava kao i drugdje-stranka koja nije spremna udovoljiti svojoj obvezi ne moze traziti ni drugu stranu ispunjenje njezine.

2. Sto tvrdis-da im je cilj zdrav odnos sa djetetkm onda ne bi bio sud taj koji ce odredivat tko sto i koliko placa i kako se organizirani susreti s djetetom jrr bi roditelji to sporazumno napravili medu sobom. Tako da ti ta prica pada u vodu, bar u tvom slucaju kada je sud morao postupat. I u svim ostalim slucajevima u kojima je sudska odluma izvor prava za strane. Prisila mora postojat ako nema dobrovoljnosti, da svatko ispunjava ono sto bi trebao, kogentno pravo i sudovi ne bi ni postojali.
...evo sto si ti napisala prije samo 3 dana
Ergo
Ako muz ne placa alimentaciju,zena ima pravo uskratit mu vidjanje djece
Molim,citiram tvoj post
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 10:05   #4035
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
viđanje djeteta je glup protuargument jer nema nikakve pravne veze s alimentacijom i plaćanjem iste
....a evo sto npr.o tome pises jucer
Svaki dalji komentar je suvisan
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 10:20   #4036
KHS ne trudi se...vidla sam ali jednostavno nemam inspiraciju.ali mi je super ubacivanje latinskog u postove za nas sirote neobrazovane
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 14:59   #4037
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
:top
Žene -majke-kraljice su i na forumu mrak.

Toliko smireno i argumentirano obrazlazu svoje stavove i brane svoja gledista da bi ih trebalo staviti kao primjerdijalektike::borba suprotnosti i suceljavanje misljenja na demokratski nacin donijeli bi im mjesto predavaca u nekoj PR agenciji

Npr black lotus ili eritrinken,to su toliko smireni,zanimljivi i smisleni postovi da zaista ozbiljno razmisljam ponuditi im posao u instituciji u kojoj radim
Zar bi trebalo braniti tvoje stavove?

Riječi argument i demokracija, u tvom svemiru imaju neka druga značenja.

Kada se čitaju postovi nekih muškaraca ovdje, ne čudi me da ne mogu do djece.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 15:25   #4038
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Zar bi trebalo braniti tvoje stavove?

Riječi argument i demokracija, u tvom svemiru imaju neka druga značenja.

Kada se čitaju postovi nekih muškaraca ovdje, ne čudi me da ne mogu do djece.

Ajde lijepo na str 200 ovog podforuma,procitaj post #3999....
Pa onda slijedeci...
Itd
Koja je to demokracija i koji svemir?
Kultura komuciranja?
Izmisljanje,vrdanje,preokretanje cinjenica,u narodu se zove laganje?
...evo sam ti naprijed citirao post zene-majke-kraljice u kojem kaze da se neplacanje alimentacije "prebija"uskracivanjem djetetu da vidi oca,da bi samo 3 dana kasnije ta ista dama rekla da jedno s drugim ne smije imati veze

Pa sam i to citirao....

Inace,jako jako mi je zanimljivo da "muske"stavove,da su oni kao spol diskriminirirani i dovedeni u neravnopravan polozaj na ovom podforumu JAVNO,jasno i glasno podrzale su i moge zene,poput lea123,voorn7,harderfaster,miskice,nesretna1,scarl et,brezia...da ne vrtim jos 4-5 nicka kojih se ne mogu sjetiti
Dok se ali bas nikad nije nasao ni jedan muskarac da podrzi "napacene zene-majke-kraljice"

Pametnom dosta
__________________
heroj ulice

Zadnje uređivanje K H S : 20.07.2016. at 16:06.
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 15:45   #4039
Ti BLACKLOTUS nisi bas prisebna.

Tako da molim te, ne citiraj me vise. Vec i ovo sto si napisala ide na prijavu.

Barem su me na faxu naucili sto je obrnuta logika i dokazivanje negativnih cinjenica.

A bome i sto je ad hominem argumentacija.

Eto, moja je mater radila cijelo vrijeme ali nije me trpala u vrtic. Bas je bila ogavna. Zato ja danas ne znam komunicirati s ljudima, dok ti i tvoje dijete ste vjerojatno vrlo uspjesni u tome.

Nadalje, rekla sam "vecina zena majki kraljica". Ne vecina zena, ne vecina majki, ne vecina kraljica. Nego vecina ŽMK. Značenje mojih riječi se znatno mijenja, ako procitate oba dvije rijeci zajedno a ne odvojeno. Semantika. Razumijevanje.

Odustajem od svoje teorije da bi ŽMK trebale biti s djecom doma. Sad kad vidim ovo rezoniranje, mislim da im je bolje cak i u vrticu.

Sretno Onom tati, koji se ide boriti za skrbnistvo. Biti ce ti jako tesko, ali barem ces biti ciste savjesti da si napravio sve sto je bilo moguce.

__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:06   #4040
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
smisao alimentacije nije da se oca na nešto priesili nego da djetetu bude bolje i da ima osnove za život i školovanje. Pa nemaju sve majke 10000kn plaću-većina nema do 40godine života sigurno. I zar bi dijete trebalo ispaštat?
svi znamo da su veće posljedice na dijete kad nema ono što imaju njegovi vršnjaci, kad u školu ide sa starom torbom, knjigama itd. Ja mislim da to jako udara na psihu djeteta i da je zato potrebno prislino naplaćivati alimentaciju jer ako je znao napravit dijete onda nek se i brine za njega.

novci su najmanje što može napravit i dat djetetu. Nitko ga ne tjera da se skrbi o njemu na drugi način-na kraju, može bit lišen roditeljske skrbi pa će mu samo imovinska obveza ostat, a kod takvog postoje i dovoljni razlozi da ne nasljeđuje dijete ako prije umre

Imate krajnje socijalistički stav, kada se rodiš nitko ti nemože jamčiti ništa. Ovo što vi pišete je čista prisila. Po meni normalno društvo bi trebalo urediti zakon da država plaća alimentaciju. Nema prisile prema drugoj osobi u tom slučaju ma kakva ona bila.
jdoric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.