Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 19:08   #4941
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Eto, ako su djetetovi troskovi toliki zasto je jedan prisiljen da ih snosi? Zasto se taj trosak ne podijeli u jednakom omjeru? Onda bi tih 1200 kn bilo dovoljno
Ovi ostali troskovi su po meni van te kategorije. Ja sigurno ne bih zivio u stanu bez grijanja, struje i tople vode da nemam djecu tako da mi je ta prica skroz glupa jer sumnjam da bi itko tako htio zivjeti i u takvim uvjetima. Ti troskovi stanovanja bi trebali biti liseni bilo kakve racunice jer i kad mi nema djeteta ima struje i tople vode tak da mi je to skroz bezveze. Kako uopce iskazati djetetov udio u tim rezijskim troskovima i kako uopce doci do neke cifre? Tipa ukupno rezije su toliko, nas je toliko i po glavi ispadne toliko? kaj s tim troskom kad je dijete kod drugog? Da li onda taj trosak ide kod drugog ili ne? Ma sto glupih pitanja i zavrzlama.
Ali zato uvijek moze lijepo posluziti u ovakvim situacijama.
Ovo ni meni nikad nije bilo jasno. Kao kad su me neki forumasi/ce napali kad sam rekla da sto ja jedem da jede i moje dijete, s pitanjem koliki je udio racuna za djetetov dio hrane
Znala je moja baba reci, di ima za dvoje, ima i za troje...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:11   #4942
ovdje iz krajnosti u krajnost

il dijete 'pojede' pola godišnjeg budžeta il stara crkvena 'di ima za dvoje ima i za troje' pa praktički ko kućni ljubimac jede ostatke kaj mu se bace u zdjelicu
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:31   #4943
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
ovdje iz krajnosti u krajnost

il dijete 'pojede' pola godišnjeg budžeta il stara crkvena 'di ima za dvoje ima i za troje' pa praktički ko kućni ljubimac jede ostatke kaj mu se bace u zdjelicu

Pravo u sridu.
Narocito ovo kako djecu dozivljavas ko zivotinje ili ne znam kakve vec ljubimce. Pravi materijal za roditelja.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:31   #4944
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
i opet ti kažem lagati je grijeh..

uzmi si vremena...vraćaj se unazad na ovoj temi i sličnima, pa čak i nekoliko godina
avelina nije razvedena, ali je rekla da ne bi tražila alimentaciju
2015/16 javille su se 2 razveden ,koje nisu nimalo gnjevne na bivše, nego smtraju da su se potpune sam u stanu brinut za djecu, što je izazvalo oravu lavinu pozitivnih postova od posve drugih
u stvarnom živozu, znam za 3 majke koje su same podigle djecu, ali ne iz razloga koje ti navodiš

i, uopće, već sam ti rekao da mi je s takvom količinom predrasuda, uopćavanja, i feminizma koji izvire iz svih tvojih postova, vrlo teško realno i racionalno komunicirati

i tebi savjet
čitati s razumjevanjem
A otkud tebi da ja uopće pričam o avelini i forumašicama?
'Ajde se malo, za promjenu, smiri i čitaj normalno.
Ne znam za avelinu niti me je briga.
Ja ti samo kažem da odbijanje alimentacije vrlo često ide u paketu sa namjerom da se bivšeg isključi iz života potpuno. To je sve.
I to trebaš imati na umu prije nego što se počneš zanositi gluparijama.
Pogotovo kad ideš nekoga drugog prosvjećivati, što ti je, vidim, misija.
Nabrijat ćeš neupućene na gluposti i odvesti ih na krivi put.
A osoba čistih namjera ne nabrijava.

Pročitaj post ponovno kad se smiriš pa ćeš ga možda konačno razumjeti.

I smiri malo tu mizoginiju, reakcije su ti nerazumne, divljačke i agresivne.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:44   #4945
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
ovdje iz krajnosti u krajnost

il dijete 'pojede' pola godišnjeg budžeta il stara crkvena 'di ima za dvoje ima i za troje' pa praktički ko kućni ljubimac jede ostatke kaj mu se bace u zdjelicu

Ah, pa kaj će mu više...
Ipak je najvažnije imati majku koja se inati i dokazuje. Makar ni sama ne zna što.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:57   #4946
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
...ali ovo je totalno krivo.
nije - točno je.

na stranu tvoja osobna priča; općenito... jedno je kad se bivši supružnici dogovore pa svatko daje koliko može i KADA može - alimentacija po strani. međutim... odbijati prihvatiti alimentaciju roditelja koji ŽELI i MOŽE platiti i tako financijski sudjelovati u životu vlastitog djeteta = neću ništa od tebe, ne treba mi, sve ja mogu sama, samo mi se skloni s očiju. i takav stav se vidi i u svim ostalim situacijama gdje bi se odluke trebale donositi zajednički.

prema tome, odbijanje alimentacije nije ništa drugo doli preseravanje i spašavanje nečega što ljudi umišljaju da je dostojanstvo.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:21   #4947
Štokrlice, napisala si vrlo, vrlo realne troškove. Možda djeca siromašnijih nemaju đeparac i teretanu, ali velik broj ima i nešto drugo ili iscuri na nešto treće.

Ako je to važno, otac 193 mati 179, njemu 5 godina. Normalan mališa, bit će visok, možda će s 15 jesti puno više, ali za sad ovoliko pojede bez problema.

Doručak: 2 kuhana jajeta, kruh s maslacem, dvije šalice bijele kave divke ( malo mu jedna, lijepo pita, naravno da će dobiti.)
Doručak sveukupno: recimo 7 kuna
Ručak: pečena pastrva 15 kuna, krumpir s mahunama 200 g recimo 3 kn
Ručak sveukupno: 18 kuna

Užina: šaka oraha 10 kuna
Večera: sir i vrhnje 4 kune
Pred spavanje on bi još čokolina s mlijekom. 3 kune
Svaka čest roditelju koja može prehraniti dijete s 40 kuna dnevno. Svaka čast.

Laže tko kaže da studira sa stipendijom od 1000 kuna izvan mjesta stanovanja. Laže, studira što mu društvo plaća i olakšava i roditelji potegnu ili sam radi i snalazi se ili traži druge izvore financiranja. S 970 kuna nitko nikad nije zadovoljio mjesečne potrebe djeteta. To je prosto fizički nemoguće. Netko je te cifre ponudio jer se podrazumijeva i "svi znamo" da majka pridonese jednako toliko novaca i veliku većinu brige i skrbi.

To je isto kao da netko kaže vrtić vrijedi 600 kuna u većini gradova, ja priznajem, grad je rekao, toliko košta. Ne, košta 3000, ali se plaća 600; svejedno ga svi nekako platimo. Tako i to. Djetetove potrebe nadilaze 970 kuna, samo se dio forumaša, očeva, većim dijelom, čini mi se, pravi da je ta svota tobože sve i pokriva, i kao, pretekne.

Bilo je negdje, poodavno da se na ortodonta čeka godinama, ne može dobiti pola usluga, i sve više i skuplje plaća. Na to sve skupa, ne daj Bože, bolesnog djeteta.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:52   #4948
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ti troskovi stanovanja bi trebali biti liseni bilo kakve racunice jer i kad mi nema djeteta ima struje i tople vode tak da mi je to skroz bezveze. Kako uopce iskazati djetetov udio u tim rezijskim troskovima i kako uopce doci do neke cifre?
Pa nije teško. Ljudi koji žive u stanovima ponešto plaćaju po broju članova obitelji. Meni je voda i smeće recimo 120 kuna mjesečno po glavi. Rastavljenoj susjedi s dvoje djece dođe 360. Što bi ti, da ona odjavi djecu sa sebe, dok su dva tjedna kod oca? Ti bi se potrudio odmah dojaviti da su ovaj mjesec kod tebe, i da se broj povećao za dvoje da sretan idući mjesec platiš 240 kuna skuplju vodu, pa opet odjaviti kad odu?
Ili, netko dobiva uplatnicu iz vrtića, ljeti čuvanje mjesta 240 kuna, žena plaća s uplatnicama, plus ocu što je dijete kod njega. Ne kužim.
To su stvari koje se plaćaju redovno.

Dva lijeka 165 kuna, traju 30 dana. Mati plati 30. srpnja, ti vratiš dijete 20. kolovoza nakon tri tjedna. Ona će opet platiti lijek 30. kolovoza. Što bi trebala tebi staviti na račun? Promisli malo.

Netko je zbrojio sve očekivane troškove, tijekom cijele godine, podijelio na pola i dao onom roditelju kod kojega dijete ne živi, da bar to pridonese. Zna se da uvijek ima većih i manjih troškova, ekskurzija i neprilika, bolesti i nevolje, želje za reketom ili nekim instrumentom, podijeli se na 12 mjeseci i to je to.


Previše puno ljudi tuđu dobru volju i pomoć uzima zdravo za gotovo.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:40   #4949
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa nije onda ni čudo da si miljenica u klasi profesor KHSa



Đizis, pa nije svaki moj upis upućen tebi

Pa nije baš da zadnjim dahom tvoje ime šapućem u mrak

E da i još nešto, ak si ti skrbnik da li se sad boriš da bivša ne treba alimentaciju plaćat tebi ili šta. Meni ništa nije jasno.
Idemo,dakle...
Onaj upis na koji sam definitivno poludio bio je upucen meni...i to znamo i ti i ja
Sad...
Jako mi je bilo zanimljivo promatrati tu preobrazbu iz strpljive,duhovite,realne ubracene zene u feministicu,i to vec prema potrebi,kako od koje teme,osobito kad znam da se razvodis..
Kao da su tvoji postovi bili upuceni tvojim ukucanima,muzu prvom,i da im putem foruma pokusavas nesto objasniti ili dokazati u buducnosti
Vidis,koristis forum u osobne svrhe
A tvoja se percepcija stvarnosti mijenja prema potrebi,zar ne?
I jadno i pateticno
Ja sam o rvackoj kao nepravednoj zemlji po pitanju obiteljskog zakona znao i mislio ovako i prije mog razvoda...davno prije
A ti postajes potpuno drugacija u casu kad si donijela odluku o razvodu
Nezrelo mi je to i nekako,ne u skladu s tvojim upisima od prije 1g
I jos se izvlacis...4
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:00   #4950
@mamekica
Ne mislis valjda da svi koji su se razveli zele upravo ovo sto imaju?
Tebi su i ja i svi ovdje inspiracija za put kojim ne zelis ici...mislis da sam ja ili bilo tko ovdje to zelio? Ti mislis da predikcijom i oprezom te planiranjem mozes izbjeci sve moguce uzase koii te cekaju u razvodu i nakon njega?
Ne ide to tako...
Pa nitko normalan nije zelio od svog zivota stvarati pakao
Zaboravljas da postoji i druga strana...
I zaboravljas da je gotovo uvijek najciviliziranije na pocetku razvoda
Da nisi napravila ovaj salto u promisljanjima na forumu,jos bi mi tr i bilo zao...ovako
Zasluzujes zaista sve sto te vrlo brzo ceka...
Kad npr.tvoj muz dozna da se vi razvodite,nekako nemam osjecaj da ce to prihvatit vedro i bez otpora
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 07:08   #4951
A miš mali, toliko si ufuran u horor ženske zombi apokalipse da ti prvo pada na pamet da tajim i spletkarim.

Slušaj, sve, ali ama baš sve što kažem i napišem ovdje, mogu ponoviti kome god hoćeš u facu. Sve. I jesam. Vrlo sam transparentna osoba. Kao drugo, od kud ti to da on ne zna. Zna apsolutno sve i zna sve korake koje kanim poduzeti. Znaju i djeca. I slažu se.

Jedino što te u životu štiti je poštenje. Prvenstveno, jamči ti ugodan život samimsa sobom. Zatim sa najbližima. Ono što ti daje opcije izbora je rad. Koji vrijedi.

I dalje ne vidim kojih bi problema ja kao takva osoba trebala imati, osim onih koje sam vlastitim odlukama sukreirala. Kako sam te činjenice svjesna, preuzimam i dio odgovornosti na sebe za situaciju u kojoj živim. Ne očekujući jednostrane promjene isključivo od mog partnera.

Znam dane kužiš koncept, al dobro. Vidi se na tvojim upisima. Pa nisam se ja udala za idiota i s njim naredila djecu, kaj ti je.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.

Zadnje uređivanje Mamekica : 15.09.2017. at 07:31.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:00   #4952
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Eto, ako su djetetovi troskovi toliki zasto je jedan prisiljen da ih snosi? Zasto se taj trosak ne podijeli u jednakom omjeru? Onda bi tih 1200 kn bilo dovoljno
Upravo to! Treba podijelit trošak. Većina ima neki prihod u razredu 4.501-5.500 kn i mislim da je prema tablici minimalnih alimentacija određen iznos od cca 1.200,00 kn mjesečno za klince od 7-12 god.
Postoji izračun, realan je i zaista ne shvaćam čemu onda ta neka grčevita borba i mišljenje da se otac pljačka alimentacijom.

Osobno sam pristala na manji iznos, iako bi po tablici prema njegovim prihodima iznos bio bitno veći, jer mi nije cilj onemogućit normalan život bivšem.
Isto tako i on je realno svjestan toga, pa kad dođu neki veći troškovi tipa maturalca, zimovanja, kampiranja - podjelimo ih.
Može se normalno ako jedna strana nema cilj alimentaciju kao sredstvo za lagodan život, a druga strana realni trošak ne smatra pljačkom.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:12   #4953
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Upravo to! Treba podijelit trošak.
Trošak se ne dijeli pola-pola jer se podrazumijeva da roditelj s kojim djeca žive doprinosi i nematerijalno. Ono, kuha, pere, pegla, bla. Osim toga, samo je manji dio režijskih troškova paušalan i ne ovisi o potrošnji (koja opet ovisi o broju članova kućanstva).

Valjda sad neće krenuti tko zna koja po redu rasprava na temu "nek onda djecu daju ocu!!!11!" - nematerijalni doprinos bi vrijedio i u tom slučaju.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:21   #4954
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Trošak se ne dijeli pola-pola jer se podrazumijeva da roditelj s kojim djeca žive doprinosi i nematerijalno. Ono, kuha, pere, pegla, bla. Osim toga, samo je manji dio režijskih troškova paušalan i ne ovisi o potrošnji (koja opet ovisi o broju članova kućanstva).

Valjda sad neće krenuti tko zna koja po redu rasprava na temu "nek onda djecu daju ocu!!!11!" - nematerijalni doprinos bi vrijedio i u tom slučaju.
Ovo stoji apsolutno - no u "našem" slučaju ja na to gledam ovako - ja kao majka možda podnesem neku dodatnu "žrtvu" u smislu kuhaj, peri, sumprešaji, no i on kao otac je podnio žrtvu mirno pristajući na to da su klinci u osnovi samnom, da ih ipak viđa manje no što je navikao - moja je "žrtva" fizička, njegova emocionalna....

Samo dvoje normalnih koji nakon svega dobrog i lošeg imaju zajednički cilj klincima omogućiti mirno odrastanje.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:22   #4955
Ma nema vajde. Dio ljudi ne može shvatiti da su određeni parovi, bili svjesni svojih problema, aktivno i predano radili na rješavanju istih, te u jednom momentu shvatili da ne mogu više. I bez obzira na taj put, ne žale i mogu ostati u partnerskim odnosima. Ne predbacuju i krive isključivo svog partnera.

Osim što se malo izventiliram ovdje, moja kompletna okolina će od nas dvoje saznati samo izvršnu verziju našeg budućeg odnosa, koji će biti partnerski, a radna ostaje u obitelji. Kakva god bila, poštovat ću je.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:24   #4956
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Trošak se ne dijeli pola-pola jer se podrazumijeva da roditelj s kojim djeca žive doprinosi i nematerijalno. Ono, kuha, pere, pegla, bla. Osim toga, samo je manji dio režijskih troškova paušalan i ne ovisi o potrošnji (koja opet ovisi o broju članova kućanstva).

Valjda sad neće krenuti tko zna koja po redu rasprava na temu "nek onda djecu daju ocu!!!11!" - nematerijalni doprinos bi vrijedio i u tom slučaju.
uvijek isto..
glavno da si uvijek suprotan upisima muškaraca, a muškarac si ... bar tako pišeš
ajde, molim te, napravi onda konkretnu kalkulaciju
koji je to paušalan trošak (telefon, struja, komunalni doprinosi koji se ioanko plaćaju), i onaj koji se uvećava brojem članova (voda, ponegdje smeće, koje se kod mene plaća po kvadraturi npr.)
koliko to npr više struje mimo paušala zaista potroši to dijete? perilica pere samo njegovu robu, kuhaš samo za njega, a svjettlo gori samo za njega? ili bi sve to trošilo isto energije i da si sam u tom stanu/kući?
voda se plaća po članu, ponegdje, a ponegdje i po potrošnji...pa izračunaj koliko to dijete zaista čini dodatni trošak kad odvojiš ali zaista dodatne troškove
koliko je skuplji gulaš npr.kad se kuha za troje a ne za dvoje???

koliko više riže potrošiš kad je kuhaš samo za sebe, ili još za djecu?
uvijek imaš neke "von oben "komentare, pa onda kreni s konkretnim brojkama
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:29   #4957
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
koliko to npr više struje mimo paušala zaista potroši to dijete? perilica pere samo njegovu robu, kuhaš samo za njega, a svjettlo gori samo za njega? ili bi sve to trošilo isto energije i da si sam u tom stanu/kući?
voda se plaća po članu, ponegdje, a ponegdje i po potrošnji...pa izračunaj koliko to dijete zaista čini dodatni trošak kad odvojiš ali zaista dodatne troškove
koliko je skuplji gulaš npr.kad se ckuga za troje a ne za dvoje???

:
KHS nemaju klinci vazda 2 god, a i s dvije potroše ponešto.
Moji klipani bome troše svega isto kao i ja - hrane u ovoj fazi puno više od mene.

Osim žarulje - koja bi da sam solo svitlila u jednoj prostoriji i grijanja koje bi opet da sam solo radilo u max 3 prostorije - ostali svi troškovi su uvećani po članu.
Umjesto 2 mašine tjedno, perem bome 6, topla voda - oboje je potroše koliko i ja čak i više jer su u fazi nikad dovoljno čist, pegla - radi više upravo za one 4 mašine tjedno više, fen isto....sve su to jako realni troškovi.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:32   #4958
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma nema vajde. Dio ljudi ne može shvatiti da su određeni parovi, bili svjesni svojih problema, aktivno i predano radili na rješavanju istih, te u jednom momentu shvatili da ne mogu više. I bez obzira na taj put, ne žale i mogu ostati u partnerskim odnosima. Ne predbacuju i krive isključivo svog partnera.

Osim što se malo izventiliram ovdje, moja kompletna okolina će od nas dvoje saznati samo izvršnu verziju našeg budućeg odnosa, koji će biti partnerski, a radna ostaje u obitelji. Kakva god bila, poštovat ću je.
super

naglasak je na onom "shvatili da ne mogu više"

a nisi li ti to jednostrano shvatila da nakon 20 i nešto g.braka i djece muž nije ono što si mislila da je, pa si onda donijela jednostranu odluku o razdruživanju?
i prije tog razdruživanja poduzela sve kako ti baš i ne bi ostala nimalo materijalno zakinuta u toj priči, koju ste zajedno gradili četvrt stoljeća, a najviše ipak na njegovom početnom kapitalu?
i tvoj muž isto misli da se trebaš mijenjati, pa je i on odlučio da se razvede od tebe?
i misli da sve što imate treba ravnopravno podiječiti, iako je on u startu npr podnio sav teret početnog kapitala?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:36   #4959
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
KHS nemaju klinci vazda 2 god, a i s dvije potroše ponešto.
Moji klipani bome troše svega isto kao i ja - hrane u ovoj fazi puno više od mene.

Osim žarulje - koja bi da sam solo svitlila u jednoj prostoriji i grijanja koje bi opet da sam solo radilo u max 3 prostorije - ostali svi troškovi su uvećani po članu.
Umjesto 2 mašine tjedno, perem bome 6, topla voda - oboje je potroše koliko i ja čak i više jer su u fazi nikad dovoljno čist, pegla - radi više upravo za one 4 mašine tjedno više, fen isto....sve su to jako realni troškovi.
e, ovo sam čekao...
jer to slušam godinama

sory, ali ti možeš i za samu sebe prati 6 mašina tjedno...to je tvoj izbor, kao i mnogih drugih sumanitih štovaoca svakodnevnog pranja robe

tečaj racionalizacije bi vam svima dobro došao...imam 2 djece, vrlo su uredni po vanjskoj općoj ocjeni, mjesec dana ljeta, kad je češće pranje, išla je jedna perilica svakih 5 dana...
i nitko nije smrdio
većina stanova u metropoli je na toplane, npr, tako da grijanje plaćaš po kvadraturi
itd

tek sad vidim da spominješ i fen...
e, to je vrh
djeca ti peru kosu svaki dan? i nije baš zdravo,provjeri kod bilo kojeg dermatologa, kao i koristit fen...
ali potrudit ću se pa izračunati koliko ti feniranje kose potroši extra struje
hahahahah
vrh...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:40   #4960
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
super

naglasak je na onom "shvatili da ne mogu više"

a nisi li ti to jednostrano shvatila da nakon 20 i nešto g.braka i djece muž nije ono što si mislila da je, pa si onda donijela jednostranu odluku o razdruživanju?
i prije tog razdruživanja poduzela sve kako ti baš i ne bi ostala nimalo materijalno zakinuta u toj priči, koju ste zajedno gradili četvrt stoljeća, a najviše ipak na njegovom početnom kapitalu?
i tvoj muž isto misli da se trebaš mijenjati, pa je i on odlučio da se razvede od tebe?
i misli da sve što imate treba ravnopravno podiječiti, iako je on u startu npr podnio sav teret početnog kapitala?
Pri razvodu, ništa se ne može aršinom pravedno podijeliti. I taj dio razumijevanja je potreban da ne učiniš niti sebi, niti onom drugom od rastanka pakao.

Meni je to jasno, te kako o materijalnim stavkama ja niti ne mogu odlučivati, jer je takav bio koncept našeg dosadašnjeg stvaranja, morati će odlučiti on i ja ću to poštivati.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.