Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 17:28   #61


Quote:
Parket je postavljen. Iscrtane su i linije. Sjedalice na tribinama su montirane, a upravo se postavljaju i montažne tribine za VIP goste i novinare. Struja je priključena prekjučer. Semafor se postavlja sutra ili preksutra, a u sljedećih tjedan dana bit će dovršene i posljednje finese u dvorani i oko nje.

Još malo - ispod peke
Sve je gotovo spremno da ispod "peke" bude pakleno, dakako uz paklene i paklenu zadarsku navijačku skupinu - Tornado. Riječ je, dakako, o novoj dvorani na Višnjiku, u Zadru od šale nazvanoj Pod pekom, a koja će za nešto više od tri tjedna biti domaćin rukometnih kvalifikacija za Olimpijske igre u Pekingu.

Najbolji hrvatski rukometaši nakon nedavnog osvajanja naslova europskih doprvaka, izrazili su želju da upravo u Zadru igraju kvalifikacije za Peking, nakon čega je počela, tada po mišljenju mnogih i nemoguća, misija dovršetka dvorane na Višnjiku.

Ggradnjom dvorane u Zadru, Hrvatski rukometni savez dobit će prvi argument za dokazivanje sposobnosti organiziranja Svjetskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj početkom 2009. godine i stoga se u Zadru očito moralo nemoguće učiniti mogućim. U to se prekjučer uvjerio i izaslanik HRS-a Slavko Goluža.

Ipak, iako je sve očitije da će 15. svibnja biti tehnički pregled dvorane, za igranje rukometnih olimpijskih kvalifikacija u Zadru preostalo je još samo riješiti jednu dvojbu. Naime, EHF od HRS-a traži i odigravanje nekoliko ili barem jedne utakmice prije predolimpijskog turnira, no ostalo je pitanje tko će utakmicu igrati. Budući da su na svježe postavljenom parketu iscrtane sve linije za košarkaški teren, a zbog zadarske košarke Višnjik je i građen, jasno je da bi čast svečanog i službenog otvorenja možda i 150 milijuna kuna vrijednog projekta trebali imati upravo zadarski košarkaši.

Košarkaši se nećkaju
U terminu između dovršetka dvorane i rukometnih kvalifikacija 28. svibnja, igrat će se i polufinale hrvatskog košarkaškog prvenstva i mnogi su već pomislili da bi Zadar polufinale, i to najvjerojatnije s Cibonom, mogao igrati upravo na Višnjiku. Mnogi, ali ne i ljudi iz KK Zadar.

- Igrajući na Višnjiku zapravo bismo bili gosti, jer bismo igrali ondje gdje nismo trenirali. Stoga ćemo završnicu košarkaške lige igrati u Jazinama - tvrdi predsjednik Zadra Kristijan Magaš.

I u otvaranje Višnjika neslužbenom utakmicom zadarskih košarkaša teško je povjerovati budući da su svi napori košarkaša usmjereni na osvajanje naslova prvaka. Stoga, ako baš ne budu morali, na parket dvorane za 8500 gledatelja neće prvi košarkaši, nego možda baš pakleni u sklopu priprema za kvalifikacije na Višnjiku. Na Višnjiku - Ispod peke?

Da, to su termini koji će se još svega nekoliko mjeseci koristiti za novu dvoranu u Zadru, jer u rujnu kada će biti dovršene i četiri male dvorane i uređen sav okoliš, zadarsko Poglavarstvo donijet će odluku s kojom se u Zadru i prije prijedloga i njezina donošenja svi slažu. Dvorana na Višnjiku nosit će ime proslavljenog hrvatskog košarkaškog velikana Krešimira Ćosića.
Navodno će se dvorana krstiti tekmom protiv Splita 10.5. , znači prije polufinala play-offa...
fortaleza is offline  
Old 06.05.2008., 21:24   #62
Prekrasna dvorana.
Josip321 is offline  
Old 07.05.2008., 00:20   #63
Je predivna je, jel kruže po ZD kakve informacije koliko će biti ulaznice za rukometne kvalifikacije??
ABV is offline  
Old 07.05.2008., 21:02   #64
Rukometaši Zagreb Croatia Osiguranja u posljednjem su kolu prvenstva pobijedili Moslavinu 41:20 te tako i službeno po 17. put postali najbolja momčad Hrvatske.

Sastav Line Červara do novog je trijumfa u nacionalnoj ligi stigao bez poraza, sa samo jednim remijem, a novo slavlje zagrebački rukometaši očekuju sljedećeg vikenda kada se u Dubravi održava završnica Kupa.

Iz 1. lige ispali su Metković, Medveščak, Gorica i Bjelovar, koji će u drugoligaškom društvu završiti pomalo i zbog prošlogodišnje odluke Skupštine HRS-a o smanjenju najelitnijeg ranga natjecanja.


Metković Nekad sam jedva čekao susrete Zag-Met, oni su se jedini mogli oduprijeti Zagrepčanima. BTW. Zagreb jedina ekipa koja je u momčadskim sportovima odnjela sve naslove prvaka od osamostaljenja Hrvatske
Luyindula is offline  
Old 07.05.2008., 21:04   #65
Flensburg umjesto Laca dovodi Muratovića iz Valladolida...link
fortaleza is offline  
Old 09.05.2008., 14:03   #66
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Flensburg umjesto Laca dovodi Muratovića iz Valladolida...link
razlog zbog kojeg flensburg baš nije pravio probleme da lacković već iduće sezone ode u Hsv,naravno i 330 000 eura

link

ovo ljeto bi se mogao dogoditi još jedan veliki transfer u kojem bi sudjelovao hrvat,navodno put ciudad reala bi trebao krenuti kim andersson,a u tom slučaju noka je izrazio želju da ga zamjeni baš sa metličićem
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Old 09.05.2008., 15:12   #67
citam po novinama da bi Metlicic mogao nagodinu u Zagreb.
ima li tu sta istine?
frostinho is offline  
Old 09.05.2008., 15:54   #68
Je, Noka je Bildu cini mi se izjavio da bi rado mijenjao Kima za Peru.

Ono sto je sigurno, u Crodemaru iduce sezone igraju Buntic, Bicanic, Alilovic.

Bozic odlazi u... novog prvoligasa.

Vukovic ide u Gummer vec ovog ljeta, usput moja sucut zbog oca.

Blazevic u Koper.

Ivan Pesic u Fotex.

A sto je jos sigurnije, Balic je daleko bolji rukometas od Karabatica. Onog dana kad KArabatic bude najbolji rukometas svijeta, tog dana ce umrijeti i rukomet. Bem ja takav rukomet, 20 udaraca po golu da bi zabio 10, industrija. Jebes to.
Vanjushka is offline  
Old 09.05.2008., 16:20   #69
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Je, Noka je Bildu cini mi se izjavio da bi rado mijenjao Kima za Peru.

Ono sto je sigurno, u Crodemaru iduce sezone igraju Buntic, Bicanic, Alilovic.

Bozic odlazi u... novog prvoligasa.

Vukovic ide u Gummer vec ovog ljeta, usput moja sucut zbog oca.

Blazevic u Koper.

Ivan Pesic u Fotex.

A sto je jos sigurnije, Balic je daleko bolji rukometas od Karabatica. Onog dana kad KArabatic bude najbolji rukometas svijeta, tog dana ce umrijeti i rukomet. Bem ja takav rukomet, 20 udaraca po golu da bi zabio 10, industrija. Jebes to.

potpisujem, jeb... takav rukomet,Balić je genije i točka!
__________________
ddfdggds
maluda is offline  
Old 09.05.2008., 16:41   #70
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Je, Noka je Bildu cini mi se izjavio da bi rado mijenjao Kima za Peru.

A sto je jos sigurnije, Balic je daleko bolji rukometas od Karabatica. Onog dana kad KArabatic bude najbolji rukometas svijeta, tog dana ce umrijeti i rukomet. Bem ja takav rukomet, 20 udaraca po golu da bi zabio 10, industrija. Jebes to.
ne bi on mjenjao kima, nego je kim dobio ponudu da prijeđe u ciudad ,a onda je noka rekao da ako ovaj slučajno želi otići neka mu kaže da može onda dovesti peru ili islanđanina

pitali su noku tko je najbolji rukometaš svijeta i izgleda da je rukomet umro
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Old 09.05.2008., 19:39   #71
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Je, Noka je Bildu cini mi se izjavio da bi rado mijenjao Kima za Peru.

Ono sto je sigurno, u Crodemaru iduce sezone igraju Buntic, Bicanic, Alilovic.

Bozic odlazi u... novog prvoligasa.

Vukovic ide u Gummer vec ovog ljeta, usput moja sucut zbog oca.

Blazevic u Koper.

Ivan Pesic u Fotex.

A sto je jos sigurnije, Balic je daleko bolji rukometas od Karabatica. Onog dana kad KArabatic bude najbolji rukometas svijeta, tog dana ce umrijeti i rukomet. Bem ja takav rukomet, 20 udaraca po golu da bi zabio 10, industrija. Jebes to.
Noka sere kao i obično. Velik trener, skidam kapu ali...
Čovjek nikako ne može prežaliti to što je još davno govorio da od Balića nikad neće biti igrača i da u Kielu ima mjesta za Dominikovića ali ne za Balića.
Svaka čast Karabatiću ali nikad neće biti do koljena Baliću.
Eto, Onesta ga je u polufinalu stavio na srednjeg pa smo vidjeli kako je to izgledalo.
Roose Bolton is offline  
Old 09.05.2008., 19:41   #72
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post

ovo ljeto bi se mogao dogoditi još jedan veliki transfer u kojem bi sudjelovao hrvat,navodno put ciudad reala bi trebao krenuti kim andersson,a u tom slučaju noka je izrazio želju da ga zamjeni baš sa metličićem
Kiel je tu u dobitku. Metličić je jedan od najboljih obrambenih igrača na svijetu, a napadu ništa lošiji od Anderssona.
Roose Bolton is offline  
Old 09.05.2008., 22:02   #73
Quote:
Roose Bolton kaže: Pogledaj post
Kiel je tu u dobitku. Metličić je jedan od najboljih obrambenih igrača na svijetu, a napadu ništa lošiji od Anderssona.
e to ti je ona razlika koju on radi između balića i karabatića,on priznaje baliću da je najbolji igrač na svijetu u napadu ali nema kompletnost da može jednako igrati i u napadu i obrani ,karabatić je možda malo lošiji napadački ali zato je u obrani miljama bolji od balića

kim andersson je jači igrač u napadu od metličića,ali najveći plus su njegove godine u odnosu na metličićeve ,tu bi kiel ipak malo izgubio
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Old 09.05.2008., 22:19   #74
Kiel bi tu izgubio samo zbog razlike u godinama. U svemu ostalom Metličić > Andersson.

Što se tiče igrane obrane - napad, Karabatić jeste kompletniji od Balića ali to ne znači da je bolji. Uostalom, već odavno se rukomet razdvojio na specijaliste obrane i napadače. Na Karabatiću klub eventualno može uštediti pa ne mora kupovati dva ekstra igrača ali vidi bi što bi govorio Noka da mu klub kojim slučajem uspije kupit Balića.
Odmah bi bilo ono : napokon sam dobio najboljeg ikad. Karabatiću svaka čast ali dvorak-šut nije svao rukometno znanje. Sad je na EP igrao srednjeg pa se dečko nije snašao kad je van sistema klupske igre. Kad treba improvizirat, nema ga.
U tom intervjuu u SN Noka je rekao samo jednu ispravnu stvar, a to je da se Hrvatska u svakoj utakmici mora postaviti kao da je najbolja na svijetu.
Neme nikakve koristi od konstanog kukanja prije i za vrijeme prvenstva.
Noka je pojeo dosta vlastitih govana u vezi Hrvatske repke u zadnjih 5-6 godina. On uistinu nije vjerovao u tu repku pa je čak došlo do toga da je za Njemačku repki govorio mi, a za našu oni. Sada, naravno, ima naknadnu pamet pa je promijenio ploču.
Da je bio malo razumniji možda bi danas bio selektor i postao najbolji trener ikad jer sam siguran da bi on od ove repke izvukao puno više od Ćervara. Noka ima savršen sistem igre u napadu. Bez problema radi višak 6 na 6.
Roose Bolton is offline  
Old 09.05.2008., 22:53   #75
Quote:
Roose Bolton kaže: Pogledaj post
Kiel bi tu izgubio samo zbog razlike u godinama. U svemu ostalom Metličić > Andersson.

Što se tiče igrane obrane - napad, Karabatić jeste kompletniji od Balića ali to ne znači da je bolji. Uostalom, već odavno se rukomet razdvojio na specijaliste obrane i napadače. Na Karabatiću klub eventualno može uštediti pa ne mora kupovati dva ekstra igrača ali vidi bi što bi govorio Noka da mu klub kojim slučajem uspije kupit Balića.
Odmah bi bilo ono : napokon sam dobio najboljeg ikad. Karabatiću svaka čast ali dvorak-šut nije svao rukometno znanje. Sad je na EP igrao srednjeg pa se dečko nije snašao kad je van sistema klupske igre. Kad treba improvizirat, nema ga.
U tom intervjuu u SN Noka je rekao samo jednu ispravnu stvar, a to je da se Hrvatska u svakoj utakmici mora postaviti kao da je najbolja na svijetu.
Neme nikakve koristi od konstanog kukanja prije i za vrijeme prvenstva.
Noka je pojeo dosta vlastitih govana u vezi Hrvatske repke u zadnjih 5-6 godina. On uistinu nije vjerovao u tu repku pa je čak došlo do toga da je za Njemačku repki govorio mi, a za našu oni. Sada, naravno, ima naknadnu pamet pa je promijenio ploču.
Da je bio malo razumniji možda bi danas bio selektor i postao najbolji trener ikad jer sam siguran da bi on od ove repke izvukao puno više od Ćervara. Noka ima savršen sistem igre u napadu. Bez problema radi višak 6 na 6.
da,počelo se dijeliti na one koji samo igraju napad ,i one koji igraju samo obranu,ali serdarušić u kiel dovodi igrače koji mogu jednako igrati napad i obranu,zato je rekao da kod njega balić ne može igrati a dominikovića je doveo,i želio bi metličića
a razlog si vidio ako si gledao samo jednu utakmicu kiela,sve se svodi da natrčavanje protivnika,u kojem oni jednostavno ne dopuštaju da ovi naprave izmijene i dolaze im na nepostavljenu obranu koju onda fenomenalni vanjski pucači lako probijaju

a kaj se tiče repke ni ti ni ja neznamo kakva se tu "kuhinja" vodila ,sam je rekao da su mu nešto obećavali ,a poznavajući tip ljudi koji nam sjedi u savezu nebi ja čovjeka unaprijed osuđivao

za mene je danas svojim izborom igrača stvorio klub koji igra najljepši rukomet na svijetu,a njihova dominacija bi mogla jako dugo trajati s obzirom na starost igrača,definitivno najbolji rukometni trener
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Old 11.05.2008., 12:20   #76
Mogu se sa dosta gore napisanoga složiti.

Kada je riječ o tome tko je najbolji igrač na svijetu, to je apstraktan zaključak. Na taj zaključak lako može utjecati trenutak, trenutna impresija ili tek trenutna forma. Balić je pokazao na EP da je najbolji. Ali isto tako nemože se reći da je se našto puno nadavao golova u Španjolskom prvenstvu. Dali je to zbog ozljeda, ne zainteresiranosti, umora, čega li već neznam. Ali to je činjenica. Dakako da bi i ja volio da je Balić toliko superioran kako što je bio prije nekoliko godina. A što se tiče igre u odbrani po meni je tu Karabatić u prednosti samo zato što je viši i jači od Balića. To je priroda i protiv toga se ne može. U napadu je Balić bolji jer ima raznovrsniji repertuar egzekucije ali čini mi se da se trenutno ne trudi koliko bi mogao u Portlandu.

A što se tiče Karabatićeve potrošnje lopti. Pa nije čovjek kriv što je prvi igrač koji mora reagirati ako zagusti. Sumnjam da bi toliko mogao pucati da to nema efekta, ipak pobjeđuju.
Josip321 is offline  
Old 11.05.2008., 20:45   #77
islanđanin i šterbik odveli ciudad do naslova prvaka europe, jednostavno su bili puno bolji od kiela ,kiel totalno loš ,karabatić još ispod toga
čim počnem navijati za neku ekipu tima odmah krene najgore što može,vjerojatno budu sljedeće sezone ispali u drugu ligu
kiel : ciudad real 25:31
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Old 11.05.2008., 20:46   #78
Evo odmah poslije utakmice svježi dojmovi. Navijao sam za C.R. pa mi je stoga drago što su pobjedili. Šterbik sjajan, kao i Kalman. Ni Stefanson nije loš bio.

Kod Kiel-a najbolji po meni Kavtičnik.

Gužva na kraju najsmješnija scena. Neki njemački penzići iz publike kao nešto udaraju hahahahaha
Josip321 is offline  
Old 11.05.2008., 21:05   #79
Ciudad je totalno nadigrao Kiel.
Apsolutno zaslužen naslov.
Roose Bolton is offline  
Old 12.05.2008., 11:44   #80
Zaslužena pobjeda Ciudada. Nego, Steffanson zabio 12 komada i stigo našeg Kiru
Luyindula is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.