Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 21:12   #101
Quote:
takomlada kaže: Pogledaj post

ajme super ideja! Gdje si našla krunicu?


i
U Zagrebu na Kaptolu, u knjižari, ali ne Kršćanska sadašnjost nego dalje od nje jedna mala knjižara na desnoj strani kad se ide od Trga i mislim da je treća po redu u nizu tih knjižara kad prođeš katedralu. Samo da se ne iznenadiš košta oko 1000 kn i uz to dobiš certifikat da je to swarovski. Moja nećakinja kojoj sam bila kuma se oduševila, ovo joj je definitivno za uspomenu, još sam je dala posvetiti u crkvi gdje je ona prije živjela.
Moja svekrva je smatrala to bezveznom idejom, dok je mama moje nećakinje bila oduševljena. Oni imaju svega tako da je to bio definitivno znak pažnje. Da sam joj dala novac to joj ne bi ništa značilo jer ga stvarno imaju kao i sva ostala čudesa tehnike.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 11:50   #102
vjerojatno ne bi dali ni toliko novaca, mala stvarno ima sve, ali njezin brat je isto bil kum taj dan jednom drugom dečku iz tog sela otkud jesu, i platil je malome odijelo, sat za 500kn i isto tak 1000kn u kuverti. pa da mi iz grada ne ispadnemo "škrti", odlučili smo se dati u istoj financijskoj mjeri. e, da, i tortu sam platila.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 19:49   #103
hajmo malo dignuti temu..

eto došla opet godina nova a s time na umu i nova nam naša draga omladina spremna prisupiti punoljetna pred Bogom u njegovu kuču..

na kakve se poklone odlučujute kao kumovi?
naravo,dijete ništa ne želi niti očekuje no ipak..

recimo,osobno sam malome uzeo sat,bibliju s porukom,mislio staviti još 100kn u kuvertu + torta.. (sljedeči vikend je krizma)
volim maloga i drag mi je,nije mi žao dati za njega,s braćom i sestrama sam si i znamo se oduvijek..

ne znaš kako je to dok i sam jednom ne budeš kum..uvjek pričamo kako je to sve previše materijalno i bespotrebno no opet..
istina,nemam za bacanje ali eto malo se špara pa se i skupi..

eto,i sestra je danas imala također krizmu..
naravno,ništa nije zahtjevala niti tražila,a dobila od kume liniju,tortu,bijelo zlato lančić te još kojekakve ´sitnice´ od ostalih + 700kn..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe

Zadnje uređivanje Mr.Cipelić : 07.05.2011. at 20:17.
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 01:28   #104
Moj je sin za krizmu od kuma dobio čestitku u koverti i u njoj 300 eura, što je mene šokiralo i smatram da je malo previše.
No, pametno smo ih potrošili - od njih smo ga opremili svečano za taj dan (košulja i hlače), kupio si je novi mobitel i još mu je ostalo nešto malo za džeparac.
I ja sam mišljenja da se pretjeruje kad kupuju motore, namještaje za sobe i slične nebuloze.
nina-nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 10:03   #105
ovdje ima super stvari za poklonti
http://www.verbum.hr/
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 11:33   #106
Danas idem na krizmu dječaku kojeg praktički ne poznam i još nisam kupila poklon. Doduše, šokirala sam se što sam uopće pozvana i htjela sam se izvući, a njegova mama počela plakat šta sam htjela otkazati. Nisam kuma, ali isto se očekuje da se nešto da/pokloni. Otići ću u DM-a i kupiti neki parfem i neku knjigu ako nađem. Parfem će biti do 250kn. Jednostavno ne mogu više jer u 6.mj. imam 2 vjenčanja bliskim ljudima i ne gine mi da ću morati dati po 250e svakome, ali nije mi žao jer su mi to kuma, a nakon toga prvi rođak. Jeli ovo u redu za krizmu? Računam na ga ipak ne poznam i da će mu to biti 1.parfem pa se nadam da će mu se svidjeti.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 12:12   #107
Zlatno pravilo za roditelje,onoliko koliko Vaše dijete dobije toliko morate i vratiti.
Mario11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:41   #108
nego zanima me sada jel kum nosi tortu?
od nekih sam čuo da može ali nije obavezno a drugi pak pričaju da ne,to kume rade,dok kum samo daruje..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 22:05   #109
Quote:
Mario11 kaže: Pogledaj post
Zlatno pravilo za roditelje,onoliko koliko Vaše dijete dobije toliko morate i vratiti.
nije istina....
bilo bi super kad bi se moglo (i znam da ljudi osjećaju takvu obavezu - osjećam je i ja) ali što ako nemožeš....???
ako npr. "naručuješ poklon" - e to je već druga stvar....
ali ja sam za svoje klince dobila hrpu toga velike vrijednosti kad su se rodili (ok ovo je tema o krizmi ali poklanjanje je poklanjenje - nebitan povod sad na ovu tvoju izjavu) ali nažalost neću moći tako i uzvratiti....(pogotovo ovima koji uskoro trebaju roditi a imam ih par jer smo trenutno u stisci s parama)
jbg.... i kaj sad bi ja trebala???

ovima drugima ću možda jednog dana moći uzvratit - ovisi kad tko odluči roditi
Quote:
Mr.Cipelić kaže: Pogledaj post
nego zanima me sada jel kum nosi tortu?
od nekih sam čuo da može ali nije obavezno a drugi pak pričaju da ne,to kume rade,dok kum samo daruje..
pa nemora - (mi budemo iako je mm kum a ne ja ali nije obavezno)
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 08:55   #110
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Danas idem na krizmu dječaku kojeg praktički ne poznam i još nisam kupila poklon. Doduše, šokirala sam se što sam uopće pozvana i htjela sam se izvući, a njegova mama počela plakat šta sam htjela otkazati. Nisam kuma, ali isto se očekuje da se nešto da/pokloni. Otići ću u DM-a i kupiti neki parfem i neku knjigu ako nađem. Parfem će biti do 250kn. Jednostavno ne mogu više jer u 6.mj. imam 2 vjenčanja bliskim ljudima i ne gine mi da ću morati dati po 250e svakome, ali nije mi žao jer su mi to kuma, a nakon toga prvi rođak. Jeli ovo u redu za krizmu? Računam na ga ipak ne poznam i da će mu to biti 1.parfem pa se nadam da će mu se svidjeti.
možda mu nije prvi parfem
ma ok poklon
ak imaš onih 25% popusta kupiš neki fakat ok za male pare

možeš mu kupiti i poklon bon za nešto ? mi smo to u većini slučajeva poklanjali......
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:01   #111
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
pa nemora - (mi budemo iako je mm kum a ne ja ali nije obavezno)
tako če i biti,sve stoji kao i do sada samo torta otpada..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:23   #112
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Danas idem na krizmu dječaku kojeg praktički ne poznam i još nisam kupila poklon. Doduše, šokirala sam se što sam uopće pozvana i htjela sam se izvući, a njegova mama počela plakat šta sam htjela otkazati. Nisam kuma, ali isto se očekuje da se nešto da/pokloni. Otići ću u DM-a i kupiti neki parfem i neku knjigu ako nađem. Parfem će biti do 250kn. Jednostavno ne mogu više jer u 6.mj. imam 2 vjenčanja bliskim ljudima i ne gine mi da ću morati dati po 250e svakome, ali nije mi žao jer su mi to kuma, a nakon toga prvi rođak. Jeli ovo u redu za krizmu? Računam na ga ipak ne poznam i da će mu to biti 1.parfem pa se nadam da će mu se svidjeti.
ovo ti je ok... ili neki poklon bon - ali možda mu i nije prvi parfem (moja braća se špricaju sa parfemčićima od svoje 12 -13god ....kao oni su frajeri....hihihi)
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 13:37   #113
Kupila Just Cavalli i mali oduševljen parfemom.Pun pogodak-i da, prvi mu je parfem,ha-ha! Cijena 190kn u DM-a. Dobio još jedan, ali se našprica s ovim jer mu je bio draži i rekao:Ovaj ću stavit večeras za izlazak!"
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:44   #114
eto ´riješeno´.. bilo jučer,sve fenomenalno prošlo,u izvrsnom društvu i ambijentu.. crkva dobro izorganizirana,sve lijepo i glatko prošlo,trajalo 1.45h..poslije se eto malo podružili,ručali i kako to sve več ide..mali se eto ugodno iznenadio za poklon,kaže lijepi mu sat.. kao dodatak dobio još i uspomenu te kuverticu.. tortu smo ipak na kraju nosili i ispalo je .. eto,sve u svemu,predivna jedna svečanost i dan.. sada idem zasluženo odmarati.. možda vam kasnije i zakeljim koju slikicu mog predivnog kumčeta i mene..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:23   #115
moje kumce/necakinja je trazila marte, ne voli nakit, nece sat, ja ne zelim mob, ionako je dobila sad novi. bas mi je bzvz, htjela sam neku uspomenu, al ajd barem smo nasle nesto sto zeli...
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 14:16   #116
Quote:
djura19 kaže: Pogledaj post
moje kumce/necakinja je trazila marte, ne voli nakit, nece sat, ja ne zelim mob, ionako je dobila sad novi. bas mi je bzvz, htjela sam neku uspomenu, al ajd barem smo nasle nesto sto zeli...
ni ovaj moj ništa nije htio,kako da ne.. ne voli nakit,kompjuter je dobio,sve ostalo im tako da.. uzeo sam mu sat,i uspomenu za potvrdu ako sat odluči prodat..
tako da barem nešto ima za sječanje..mali molitvenik s posvetom u svečanim koricama..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:48   #117
Pobogu ljudi zar vi to ozbiljno??? I mobitel i nakit i novac???? Ja mjesec dana radim za 3000 kn.jos i kredit otplacujem!!! Ako je to stvarno tako nema mi druge vec probat dignut jos jedan kredit. Gdje su nestala ona vremena kad se za krizmu dobivalo nesto za uspomenu a ne ovo .... Znaci uzmi neke tehnicke stvari, po mogucnosti bijelo zlato jos mjesecnu placi u kuvertu.... A da jos i prsut i baksu pica pa da bude glavnina na kumov racun?? Mislila sam pitat moje buduce kumce sto bi htjela al nakon ovog nema sanse, strah me i pomisliti sto bi mogla reci
caja2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:07   #118
Caja, nisu sva djeca ista i ne mora biti najcrnji scenarij koji ti predviđaš.
recimo, prošle godine sam i ja razmišljala kao i ti, jednostavno radi informacija iz prve ruke - moj brat je bio kum našem prvom rođaku i zajedno su birali sat, 2000kn. Ja sam skoro u nesvijest pala. al moj brat tvrdi da manje od toga nije nikako moglo, da satovi ispod te cijene ne vrijede.
drugi primjer - od mm prvi rođak se krizmao, kum mu je bio prijatelj - na poklon je dobio sat (ne znam vrijednost), mobitel sony experia mini i još novca.
za kolače i te stvari nemam pojma.
kad sam to čula, došlo mi je sjest i plakat, jer sam iduće godine trebala biti kuma.
i došlo moje kumstvo, ovu subotu taman prošlo moje kumče je jedno predivno stvorenje, koje ne traži ništa, ima doduše sve, ali razumije situaciju današnju, imam mamu koja ne bi dozvolila skupe poklone i njoj je najveći dar bio da sam joj ja kuma. Doputovala sam iz Splita u Zg, i ona ne želi ništa, ja sva nesretna, ne znam šta bi i dogovor je pao na original starke (450kn) i dala sam još 500kn u koverti i napravila joj tortu. Mogla sam tortu i kupiti, ali sam željela sama napraviti. I znaš šta, ona je presretna, a i ja isto s takvim djetetom, i najsretnija sam šta je mene odabrala za kumu
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:30   #119
Žalosno ali istinito da se djeca raduju svojoj prvoj pričesti ili krizmi samo zbog poklona ili love.
To je istina od koje možemo bježati ali nećemo pobjeći. Ja sam već za neku djecu dobila naputak što žele - tj. novac ili stvar.kao prvo - meni kao roditelju bi bilo neugodno doći i reći moje dijete želi kompjuter a da ne kažem da ako ja ne mogu priuštiti svom djetetu još manje bi uvaljala nekog drugog.
Ja bih doslovno napravila/kupila tortu - kupila lančić (koji bi se po putu negdje izgubio, bibliju (s njom bi se vjerojatno lupali po glavi ili bi im služila kao podupirač za ormar) jer što mi ostaje?
NI sama ne znam jer ovo postaje grozno.
Postaje mi degutantan način njihova pristupa vjeri..a ne znam da li se danas i može bolje kada svečenik kaže djetetu na pripremama za krizmu da će mu papir ugurati u pakšu.....
Gadi mi se sve, za ozbiljno..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 17:07   #120
Dečko je kum svojem nećaku na krizmi. Da, naravno da me šlag strefio kad je ovima uopće palo na pamet da njega pitaju, al u isto vrijeme ih i razumijem jer kog smiješ drugog pitat da ti iskešira 3000 kn za majmunovo ....nego familiju, jelte?


Nisam mislila s ovim 'majmunovo' vrijeđati sakrament, ali to se zbilja pretvorilo u majmunovo jer se slavi ko mini svadba, a djeca očekuju brda i dolove. Za što krivim roditelje... Rijetka su djeca koje su roditelji odgojili da budu skromni i u kojim prilikama možeš tražiti i očekivati bogate darove.

Uglavnom, mali je prvo tražio laptop. Onda su se nešto posvađali mali i njegov stari,pa je stari zabranio laptop...a moj dečko se onda raspalio i rekao da će mu dati novce i baš ga briga šta će ovaj s tim.

Meni je iskreno muka takvih događaja i mislim da neću ni doći tamo...ali zapravo je ispalo sasvim slučajno jer imam ispit taj dan!
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.