Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2007., 21:20   #1
Kupio sam ukradeno vozilo

U studenom 2004. g. kupio sam osobni automobil od fizičke osobe, a u prodaji vozila posredovala je auto kuća. Ta ista fizička osoba je ujedno i vlasnik auto kuće koja je posredovala u prodaji.

Prije dva mjeseca po povratku u Hrvatsku na Austijsko-slovenskoj granici izvršena je provjera vozila i utvrđeno je da su manipulirani brojevi šasije i automobil mi je privremeno oduzet i izdana potvrda.

Slovenska policija je preko interpola obavijestila našu i kako to već ide oni pokrenuli istagu.

Kontaktirao sam PU mariborsku i oni mi objasnili kako su predmet dali na sud i čekaju rešenje suda kome pripada vozilo (najvjerojatnije vlasniku od kojeg je i otuđeno), tek kada dobijem to rešenje mogu tužiti prodavatelja.

Zovam SLO policiju da mi kažu u kojoj je fazi predmet, no oni se više ne javljaju (izgleda da ih boli k.... za mene).

Molio bi za mišljenje, dali ima ikakve nade da se naplatim od prodavatelja, dali ću uspijeti izvući novac koji sam dao za vozilo?

unaprijed sam zahvalan na odgovorima
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 21:39   #2
pa jedino ako ga tužiš za prevaru i postaviš odštetni zahtjev

nećeš vjerovati, sličan slučaj je imao moj poznanik, on je kupio golfa od sutkinje jednog opčinskog suda u HR

u rutinskoj kontroli na cesti, policajac je provjerio broj šasije i utvrdio da je vozilo ukradeno, naravno vozilo je zaplijenjeno, dobio je potvrdu. vozilo je stajalo na nekom policijskom parkingu, negdje, ne sječam se više gdje. bogami poprilično je stajalo tamo, u međuvremenu s njega su skinuli i ratkape i autoradio....ma svašta je tu bilo, a vozilo na njihovom parkingu.

iskreno, ne sječam se kako je pirča završila.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 07:05   #3
hm...

malo mi je to čudno. nikada nisam čuo da bi policija na terenu gledala brojeve šasija?? čudno.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 09:16   #4
znaju gledat
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:13   #5
Ma lira.

Zaustavljali su me valjda 100 puta u svakakvim stanjima u svakakvim autima i nikada mi nisu provjeravali broj šasije.

Ne kažem da nije moguće da ti provjeravaju, ali jako jako rijetko.

I baš njemu idu provjeravat broj šasije. Njemu koji je kupio ukraden auto od predsjednice općinskog suda koja radi za robom koja pada s kamiona.

Sorry.

To su lire tipa rezervni ključ u retrovizoru po povratku iz Zubaka.

Frendu maznuli auto i nakon par godina ide pomoć čovjeku kojem je stao auto sa strane, ono isti njegov, i kad vidi njegova krpa ispod haube. Al niš nije mogao jer je posao prekucavanja bio savršeno odrađen.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:16   #6
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Frendu maznuli auto i nakon par godina ide pomoć čovjeku kojem je stao auto sa strane, ono isti njegov, i kad vidi njegova krpa ispod haube. Al niš nije mogao jer je posao prekucavanja bio savršeno odrađen.
Pa dobro jel mogao bar dokazati da je krpa njegova?
Jel ju dobio nazad?
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 12:37   #7
Quote:
WishFish kaže: Pogledaj post
Pa dobro jel mogao bar dokazati da je krpa njegova?
Jel ju dobio nazad?
Ma drito.

Laž velika.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 13:37   #8
slovenci u zadnje vrijeme dosta provjeravaju broj šasija
a fora je jača ak imaš oriđiđi amera
oni koji imaju znaju o čem pričam
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:02   #9
bitno da netko otvori topic pa se onda lupeta o svemo samo ne o onome što je tema, kakve veze ima da su te i 1000 puta zaustavili i ne gledali, mene jesu i vidiš kak je ispalo, molio sam za pomoć kada ono off topic, molim moderatora da zaključa ovo
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 16:53   #10
zato ja uvijek kažem da je bolje kupit novo il od poznanika,ali ne ovak prek oglasnika i na blef da kupuješ ,a onda ispadne da je ukradeno....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 17:04   #11
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
slovenci u zadnje vrijeme dosta provjeravaju broj šasija
a fora je jača ak imaš oriđiđi amera
oni koji imaju znaju o čem pričam
Ja imam oriđiđi amera, al ne znam o čem pričaš
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:44   #12
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Ma lira.

Zaustavljali su me valjda 100 puta u svakakvim stanjima u svakakvim autima i nikada mi nisu provjeravali broj šasije.

Ne kažem da nije moguće da ti provjeravaju, ali jako jako rijetko.

I baš njemu idu provjeravat broj šasije. Njemu koji je kupio ukraden auto od predsjednice općinskog suda koja radi za robom koja pada s kamiona.
Čuj situacije ti je vrlo jednostavno, ili vjeruješ ili ne vjeruš, ne tjeram ni na jedno od toga

radi se o tome da ga murjak zaustavio rad iprebrze vožnje, onda se ovaj moj pravio pametan i krenuo se prepirati, a murjak onako usput išao provjeriti i broj šasije i eto ti sranja

kaj se tiče provjere broja šasije, vjeruj ili nevjeruj, ali mene su pred par godina na zadnjoj benzinskoj u njemačkoj pred austirijskoj granici kod salzburga zaustavili murjaci i provjeravali mi šasiju na A4. kaj je najbolja fora, ja sam zapravo bio parkiran na benzinskoj, odmarao, tip od nekuda ispao, onako u zelenom, izgledoa ko lovac, mahao mi s iskaznicom pred nosom, i eto ti drame, daj papire, dižu haubu, procedura trajala pola sata, ničim izazvan............
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:41   #13
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Ja imam oriđiđi amera, al ne znam o čem pričaš
kad nisi kod nas
ameri ne ukucavaju brojeve na šasiju nego ih imaju samo pod staklom
a ovaj traži li ga traži ispod auta, a ja pametno šutim (vremena imam a dok se samnom zabavlja neće zaustavit nikog drugog tako da i dobro djelo činim )
i onda te odvede do stanice i tam mu kažu da ameri nemaju ukucani broj šasije
da me ljepo pito reko bih mu odmah, a ne zapovjedno na slovenskom (kaj ja seljak znam kaj mu je lično potvrdilo i slični izrazi, a engleski normalno ni kolegica ni on neznaju)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:44   #14
e da a riješenje je jedino čekanje te potvrde i onda traži novac natrag
obvezno traži više i izračunaj si troškove koje si imao zbog toga što nisi mogao raditi bez auta,itd.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 15:14   #15
ovako, ako si postupao u dobroj vjeri prilikom kupnje moguće je da ostaneš u vlasništvu tog auta ali samo u slučaju da on nije iz posjeda svog pravog vlasnika izašao bez/protiv njegove volje (tj. nije mu ukraden/izgubljen).
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 07:13   #16
Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
ovako, ako si postupao u dobroj vjeri prilikom kupnje moguće je da ostaneš u vlasništvu tog auta ali samo u slučaju da on nije iz posjeda svog pravog vlasnika izašao bez/protiv njegove volje (tj. nije mu ukraden/izgubljen).
Hm petljano je po broju na sasiji a auto iz posjeda pravog vlasnika nije izasao protiv njegove volje Kolike su sanse da auto nije ukraden??? Mozda ga je "pravi vlasnik" ostavio s "namjerom da napusti posjed"

Uglavnom > tuzba - odstetni zahtjev ... Ako imate kupoprodajni ugovor ne bi trebalo biti problema dobiti parnicu. Problem moze iskrsnuti kod naplate ali to je druga prica...
henry_wotton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 16:41   #17
auto je bio od rent-a-cara, iznajmljen na 6mj. i nikada vraćen, broj šasije je manipuliran i vozilo je po tome ukradeno, a za naplatu nema problema, tip je vlasnik auto kuće i ima veliki promet.
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:06   #18
Može li se ikako prije kupnje rabljenog auta provjeriti odgovara li broj šasije?
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 18:06   #19
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
Može li se ikako prije kupnje rabljenog auta provjeriti odgovara li broj šasije?

može, odeš na policiju i zamoliš ih da provjere vozilo, u internim datotekama i preko interpola,

kod mene je situacija bila drugačija, broj su manipulirali profesionalci, tek je vještaćenjem utvrđeno koji brojevi i kako, nebi nikada otkrili vozilo da nisam morao narućiti drugi ključ za auto, onda je najverojatnije otkriveno da ključ ne odgovara broju šasije ...................
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 21:54   #20
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
može, odeš na policiju i zamoliš ih da provjere vozilo, u internim datotekama i preko interpola,
..
U onu u Hajnclovoj ili? Kud onda? Jel se treba najavit? Jel se može telefonski? (Ok,znam da imam nerealne želje,ali zapravo ne vidim zašto ne bi to uveli? lakše provjeravanje=lakši pronalazak ukradenih auta)
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.