Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2010., 22:54   #1081
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
kaze jedan hindu svetac: pcele zuje samo dok ne slete na cvijet i ne nadju nektar, tako i ljudi raspravljaju o duhovnosti samo dok ju nisu dozivjeli, tada sute

Ergo svi smo mi ode zak*** po toj definiciji, jel
Pa zapravo se o duhovnosti i nema što raspravljati. Onaj tko je živi ne može je raspravom prenijeti drugima, a onaj tko je ne živi ionako mlati praznu slamu

Ali forum je zato dobar za "ubijanje" vremena i intelektualne debate
rati1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:01   #1082
neki nikako da odustanu...
slusao samjednom predavanje u europskom domu Hare Krishna stvari, ubitaco dosadno i ispiranje mozga, kada sam izasao, bio sam tako umoran, pratio sam sve te nzaive Prabhupada, i bla bla...dosao doma i ravno u sobu na spavanje...imao osjecaj kao da sam nosio klupe u tu salu a ne slusao predavanje....

Zanimljivost 0%
Zanos 0%
Moja zelja da se pridruzim Hare Krishna 0%
Moja zelja da me financijski cijede 0%
Moja zelja da izvucem jednog poznanika je 0%
Jer je potpuno u tome, do grla...Promijenio se, ne zna se vise ponasati u javnosti, ljudi ga primjecuju kao nekog cudaka, niti opcenita komunikacija od njega nije dobrodosla...ne kazem da su ostale vjere dobre, ali ova sekta uistinu pretjeruje..sa obmanama, pricama, pokupljenih iz nekoliko religija...osjetio sam samo vrbovanje nakon sastanka, od neke trojice, davali mi neke knjizice, besplatne su, uzmite, uzeo to, htjeli mi i broj telefona uzeti, ali nisam htio dati...sto je previse previse

Zadnje uređivanje WUSTENROT : 18.01.2010. at 18:07.
WUSTENROT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:08   #1083
Quote:
WUSTENROT kaže: Pogledaj post
ne kazem da su ostale vjere dobre, ali ova sekta uistinu pretjeruje..sa obmanama, pricama, pokupljenih iz nekoliko religija...
Da, ali svjedno na kraju kažeš da ova sekta pretjeruje preuzimanjem stvari od drugih religija.
Kršćanstvo nije išta bolje. Preuzelo je anđele, i svakakve gluposti, a pogotovo je na pisce Biblije utjecala istočna kultura.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:36   #1084
Quote:
WUSTENROT kaže: Pogledaj post
Da, ali Hare Krishna kao takva uopc ene postoji u Indiji, ili Pakistanu, to je neka salata svega...ja sam rekao da ni ...
Ajde ne pričaj i ne kritiziraj ako nisi malo pomnije proučio temu.
Vaishnavizam je prisutan u Indiji.
Isto tako, oni ne izmišljaju svoja imena nego im učitelj da to vjersko ime.
Kao što tipa časne biraju svoja imena, samo ovdje ih bira duhovni učitelj.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:01   #1085
Quote:
WUSTENROT kaže: Pogledaj post
Da, ali Hare Krishna kao takva uopc ene postoji u Indiji, ili Pakistanu, to je neka salata svega...ja sam rekao da ni ostale religije nisu zanimljive...
Je li to neki novi križarski pohod "mladih katolika"? Mislim da bi bilo dobro kada bi se malo bolje pripremio prije nego što dođeš na ovu temu pričati o vaišnavzmu. Hare Krišna je jedan smjer vaišnavizma, slobodno pogledaj u enciklopediju o vaišnavizmu u Indiji. Pakistan koji spominješ je danas većinom muslimanska zemlja a vaišnavizam trebaš tražiti malo južnije tj. u Indiji
rati1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 22:37   #1086
Quote:
rati1 kaže: Pogledaj post
Što se mog iskustva s utjecajem mantre na psihofizičko tiče, ne samo da vidim dobrobit u smisu duhovnih realizacija već vidim i dobrobit u pogledu mogućnosti boljeg obavljanja svega. Razvija se veća moć koncentracije, lakše i brže percipiraju stvari oko nas, itd. Sada, je li to stvar duhovnosti ili čisto mentalne kontrole, nije toliko ni bitno ako je rezultat pozitivan. S naglaskom da ja mantram u umu, a ne naglas. Nekada sam mantrao glasno ali nisam imao te efekte mantranja koje imam sada kada to činim u umu.
o rati
hvala išto si se uključio na ovu temu
super text
potpisujem u cijelosti
možda bi mogao i napisati koju rečenicu i o 3 vrste mantranja (manasa,japa,vacik)?
isodyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 08:31   #1087
Quote:
WUSTENROT kaže: Pogledaj post
Zanimljivost 0%
Zanos 0%
Moja zelja da se pridruzim Hare Krishna 0%
Moja zelja da me financijski cijede 0%
Moja zelja da izvucem jednog poznanika je 0%
ali zato prasadam zna bit 100%, a i bhajani kad se dobra ekipica nadje pred mikrofonom
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:08   #1088
Šta se to sprema krajem mjeseca u zagrebu u hramu?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 20:52   #1089
Sprema se višednevni festival-Pojava Gospodina Nityanande+vyasa puja Sacinandana swamijahttp://portal vvz.hr
__________________
Just follow the yellow brick road..
Petar Mećava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 09:42   #1090
Quote:
rati1 kaže: Pogledaj post
Zašto se treba puno mantrati? Pa zapravo mantranje nebi nikada trebalo biti prisila. Mantranje treba biti nešto što dolazi iz naše vlastite želje i potrebe.
S obzirojm da se tjelesnim jezikom ne može izgovoriti Božije ime niti materijalni prostor može bilo što duhovno primiti i predati mantranje je besmislica. Ono što Bog može od nas primiti je naš osjećaj ljubavi. Mantranje je laprdanje kao i papagajsko moljenje Očenaša.

Quote:
Što se mog iskustva s utjecajem mantre na psihofizičko tiče, ne samo da vidim dobrobit u smisu duhovnih realizacija
Kao što postoje umišljeni bolesnici tako postoje i umišljeni duhovnjaci.

Quote:
ali nisam imao te efekte mantranja koje imam sada kada to činim u umu.
Aha,sada dolazimo do onog polako što Slap kaže a to je krajnje:ljubav je jedina mantra. Još je potrebno da isključiš um i da Boga i njegove kvalitete zahvatiš sviješću pa onda ljubav poteče prema Nebu.

Očito je da nisi klasični iskonovac jer ovo što pišeš da si sa zvučne mantre prešao na umnu je čista sablazan njima jer njihov nauk je da je Krišna energetski ušao u zvučnu vibraciju a ne misaonu. No svejedno se proturječiš.

Tu sam da pomognem vama harekrišnijevcima.
Slap. is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.01.2010., 20:07   #1091
Dragi Slape,točno je da Bog od nas može primiti našu ljubav kao i to da postoje i umišljeni duhovnjaci,ali ostatak tvog posta je kao ona arapska-karavane prolaze a psi laju..život je tako lijep a vrijeme tako brzo i nepovratno curi..a ti se toliko opterećuješ time da li i što netko mantra ili ne mantra..
__________________
Just follow the yellow brick road..
Petar Mećava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:41   #1092
Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
S obzirojm da se tjelesnim jezikom ne može izgovoriti Božije ime niti materijalni prostor može bilo što duhovno primiti i predati mantranje je besmislica. Ono što Bog može od nas primiti je naš osjećaj ljubavi. Mantranje je laprdanje kao i papagajsko moljenje Očenaša.
Ako materijalan prostor ne može ništa duhovno primiti onda je automatski i svako tvoje propovijedanje u kojemu koristiš bilo što materijalno (mozak, oči, uši, jezik, ruke, kompjuter, itd.) također materijalno, a ne duhovno.

Teorija i praksa vaišnavizma je puno drugačija od tvog shvaćanja, u njoj nema negiranja materije već preobrazbe svjesnosti korištenjem onoga što nam je dostupno. Drugm riječima, vaišnava će fizička osjetia iskoristiti za preobrazbu svjesnosti, kao alat kojim gradi kuću u kojoj želi živjeti.

Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
Očito je da nisi klasični iskonovac jer ovo što pišeš da si sa zvučne mantre prešao na umnu je čista sablazan njima jer njihov nauk je da je Krišna energetski ušao u zvučnu vibraciju a ne misaonu. No svejedno se proturječiš.
Naravno da nisam klasičan Iskconovac kada nisam uopće Iskconovac
i potpuno si u krivu što se tiče njihovog (Iskconovog) nauka

Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
Tu sam da pomognem vama harekrišnijevcima.
Cijenim tvoj trud
rati1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:51   #1093
Idu li Herekrišnovci propvijedat u Meku, Islamabad i Kabul ?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:02   #1094
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Idu li Herekrišnovci propvijedat u Meku, Islamabad i Kabul ?
naravno
još od ranih 70-tih
pozz
isodyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 00:08   #1095
Zaista , zanima me dal je netko od hrvatskih Harekrišnovaca išao propvijedat u Meku, Islamabad i Kabul ili u neku muslimansku zemlju gde vladaju talibani i radikalni ekstremisti ? I kakva su bila iskustva?
Ili znate možda neke vaše kolege bakte koji su tamo išli?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:58   #1096
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Zaista , zanima me dal je netko od hrvatskih Harekrišnovaca išao propvijedat u Meku, Islamabad i Kabul ili u neku muslimansku zemlju gde vladaju talibani i radikalni ekstremisti ? I kakva su bila iskustva?
Ili znate možda neke vaše kolege bakte koji su tamo išli?
eh na žalost ne znam nikog osobno ali onomad sam čitao na internetu da je npr. jedan bhakta poginuo u čečeniji dok je dijelio besplatnu vegetarijansku hranu "food for life".
navodno da su mu čak i spomenik napravili !!
čitao sam i da je jedan am. vojnik napravio u Ratha Yatru u bagdadu!!
jedan frend iz srbije mi je pričao o njegovim danima u grčkoj ranih 90-tih i propovijedanju u totalnoj ilegali....
ima toga al ja baš i ne znam detalje
trenutno se i grupa bhakta (medicinari) spremaju na Haiti!!
pozz
p.s u kini im navodno niti ne pada na pamet da bi obukli dhotije ili sarije a sve se provlači kroz yogu, zdrav život i tako...
snalaze se kako god umiju
isodyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:05   #1097
Thumbs up

Dugo citam raspravu na temu (iz pozadine) , ali evo dodjoh sada na tren javno da pozdravim sve forumase kojima je GV zanimljiva tema ,pa makar i samo za debatu .Debata je svugdje dobro dosla ,jer gdje ima slobodnog izrazavanja znaci da ima i materijala za kreiranje vlastitog misljenja na koje imamo svi pravo. Bitno je samo da postujemo sugovornike, a vidim da na ovoj temi to se zbilja drzi na finom nivou diskusije (cast banned izuzetcima ;-) , i to me raduje.

Citat cu vas i dalje ,jer trenutno trudna i u "polu-mirovanju" obilazim forume ko luda.

Pozdrav svim forumasima , Vaisnavama ,Krscanima,Muslimanima,Budistima ,Agnosticima ,i svim varijacijama ....


a najveci pozdrav tebi brate (pobogu) Isodyan LOL. )
valjda me se sjecas. Long time no see I pusa cijeloj familiji i klincima .

A kako je vec receno ranije i tvrdim da je tako ....- Usprkos skandalima organizacije , ukoliko zaista nismo bili fizicki i mentalno potpuno unisteni od strane fanatika , nikad necemo zaboraviti nesto sto nas je privuklo k duhovnosti i dalo nam da je okusimo.
Posto aktivno pratim sve dogadjaje u vezi ISKCONA iz pozadine (iako me na ocigled drugih nema) ,moram priznati da mi se cini kako malo pomalo ide na bolje .
Vrijeme ce pokazati, a sam uvijek u skladu s vremenom . ;-)

heli (rijeka)
__________________
We are the Borg. Resistance is futile.

Zadnje uređivanje heli : 31.01.2010. at 16:15.
heli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 04:23   #1098
Quote:
Petar Mećava kaže: Pogledaj post
Sprema se višednevni festival-Pojava Gospodina Nityanande+vyasa puja Sacinandana swamijahttp://portal vvz.hr
Jel' to onaj Guru kod koga čekaš na prvu inicijaciju 10 godina ?
On mi je legenda.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 17:11   #1099
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Jel' to onaj Guru kod koga čekaš na prvu inicijaciju 10 godina ?
On mi je legenda.
ozbiljno 10 godina?
to je onaj švaba kaj ne?
imam doma njegov autogram
meni je leganda jayapataka swami
on je buco ko naš žak houdek
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 00:05   #1100
Ne znam tko je taj Harry Krišna,ali pošujem njega i religiju koju je osnovao.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.