Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2011., 09:57   #21
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
u biti po zakonu HNB traži od agencije za sanaciju banaka da imenuje likvidatore...tak da bi se trebo pojavit netko kog DAB predloži.....možda još nitko nije službeno imenovan pa je zato sve blokirano jer je to sve friško..a postoje ono rokovi..sedam dana 15 dana i sl
Znači onaj neinformirani brko iz DABa je glavni
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 10:12   #22
bome su i rukometaši (Balić, Kopljar) i nogometaši (Mornar, Rapajić) nadrapali

http://danas.net.hr/novac/page/2011/...06.html?pos=n0
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 16:15   #23
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tko uopće sad upravlja bankom?
Likvidatori su već u banci(dva) i snimaju stanje. Vrlo brzo će biti imenovani ovlašteni revizori koji će do kraja godine izraditi likvidacijsku bilancu.
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
taj novac ni ne treba spadat u osigurane depozite jer je to lova na skrbničkom računu nego ovaj koji sad upravlja tom bankom očito ne zna kaj je skrbnički račun pa neda lovu što je prestrašno
Ne bi ja rekla da oni ne znaju što je skrbnički račun već su upali u banku u kojoj se očito nisu poštovala pravila ni zakoni i u kojoj su dobro obaviješteni na vrijeme pokupili što se pokupiti dalo.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 16:37   #24
Abacus brokeri

Ja imam lovu kod abacus brokera, mislite da sam ostao bez nje?
RUDY100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 16:47   #25
Quote:
RUDY100 kaže: Pogledaj post
Ja imam lovu kod abacus brokera, mislite da sam ostao bez nje?
Najvjerojatnije da jer prema napisima u medijima tamo na 13 nema love pa prema tome Abakus to ne može isplatiti kada toga nema. Abakus je zato privremeno suspendiran a credo ide u likvidaciju i najvjerojatnije pojeo vuk magare. Ti ulozi nisu zaštićeni kao štedni ulozi nego su oni na posebnom računu i ne idu u stečajnu masu ali neko ih je ipak potrošio.
Ja bih u buduće bolje birao i brokere jer iako oni nisu krivi direktno oni su izabrali baš Credo banku od tolikih banaka??? Možda će sada ulagači početi pitati i u kojoj banci je lova na 13.
LP!
pomoć1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 17:30   #26
sam da podsjetim da postoji i onaj famozni fond za zaštitu ulagača pa malo i o tome prokopajte po hamfi
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 18:07   #27
Pitanjce, gdje se moze vidjeti u kojoj banci ostali drze taj novac?
mag! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 18:50   #28
Quote:
mag! kaže: Pogledaj post
Pitanjce, gdje se moze vidjeti u kojoj banci ostali drze taj novac?
Vjerojatno nigdje, ali pošalji mail svojim brokerima ako te zanima. Možda odgovore.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 18:58   #29
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
sam da podsjetim da postoji i onaj famozni fond za zaštitu ulagača pa malo i o tome prokopajte po hamfi
To vodi SKDD.

Tko je zaglavio u Abacusu, redom zvati SKDD, Hanfu i HNB. Malo popričati, ljudi su tamo ljubazni, razumiju stvari, a nije im u interesu panika (npr. kad spomenete kako novine ne pišu o ovom slučaju, a trebale bi).
Sve pišem iz osobnog iskustva s Prvom Generacijom. Ovo nije baš isto, ali je rezultati vrlo sličan.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 18:58   #30
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
i u kojoj su dobro obaviješteni na vrijeme pokupili što se pokupiti dalo.
Evo i Nevenka je znala.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 18:58   #31
Quote:
mag! kaže: Pogledaj post
Pitanjce, gdje se moze vidjeti u kojoj banci ostali drze taj novac?
tamo di su podaci di trebaš uplatit kad oćeš radit s njima
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 19:42   #32
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
To vodi SKDD.

Tko je zaglavio u Abacusu, redom zvati SKDD, Hanfu i HNB. Malo popričati, ljudi su tamo ljubazni, razumiju stvari, a nije im u interesu panika (npr. kad spomenete kako novine ne pišu o ovom slučaju, a trebale bi).
Sve pišem iz osobnog iskustva s Prvom Generacijom. Ovo nije baš isto, ali je rezultati vrlo sličan.
Dali ste riješili situaciju s Prvom Generacijom i kako?
RUDY100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:45   #33
Mislim da vam za sada neće pomoći zvanje okolo jer ni oni sami ne znaju.

http://dalje.com/hr-hrvatska/hanfa-i...i-novac/397942

Quote:
No u svojim zakonodavnim okvirima ni Hanfa ni HNB nisu predvidjeli ovakav slučaj – kako zaštititi klijente investicijske kuće u slučaju propasti banke. U Hanfi kažu da to treba riješiti HNB jer su oni zaduženi za platni promet i provođenje ovrha u platnom prometu.

HNB misli da je to nadležnost Hanfe.
Ono što se za sad zna da Hanfa vrši pritisak na DAB i HNB da taj novac bude isplaćen zajedno s osiguranom štednjom, što prije.
Ne preostaje vam ništa drugo nego čekati.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 22:07   #34
Quote:
RUDY100 kaže: Pogledaj post
Dali ste riješili situaciju s Prvom Generacijom i kako?
Da. Svi oštećeni su isplaćeni do određenog iznosa (tko je prijavio, dobio je i kamate).
Sve je išlo preko SKDD i Fonda za zaštitu ulagača.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 03:48   #35
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Da. Svi oštećeni su isplaćeni do određenog iznosa (tko je prijavio, dobio je i kamate).
Sve je išlo preko SKDD i Fonda za zaštitu ulagača.
Znači definitivno treba prijaviti? Ali kome? Hanfa? HNB?
Clint Beastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 08:28   #36
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nigdje, ali pošalji mail svojim brokerima ako te zanima. Možda odgovore.

to vam ja mogu pogledati ali je pitanje u kojem imaju skrbnički.

Abacus ima Zaba-i, Vaba-i , splitskoj, centar , i 2 u Credo banci
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 08:30   #37
Quote:
Clint Beastwood kaže: Pogledaj post
Znači definitivno treba prijaviti? Ali kome? Hanfa? HNB?
Ako se krene tim putem, SKDD će na svom webu obavještavati o proceduri.
Zasad predlažem da zovete SKDD i Hanfu (i HNB) i malo da ih "podsjetite" na sebe i da čujete što planiraju. Ne bi me iznenadilo da su bili vrlo aktivni za vikend i smislili što će.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 10:59   #38
Ova država je fakat banana.

Kada dođe do likvidacije banke ovi računi bi trebali biti isključeni iz stečajne mase tj. o njim se nebi trebalo uopće raspravljati. Hanfa šalje nadzor u Abacus koji nema ništa s tim nego im je HANFA upravo odobrila da imaju skrbnički račun u toj i toj banci koji je pod navodnicima izuzet iz banke samo se kod nas sve može izokrenuti naopačke.

Baš me zanima kako bi to završilo s skrbničkim računima mirovinac koje oni isto tako moraju držati u nekim drugim bankama...
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 11:23   #39
I neznam koliko se ovaj fond za zaštitu ulagača može baš primjeniti na ovaj slučaj, jer radi se o ulagačima u fondove, o ovdje je riječ o računima pojedinaca...

Skupina računa 13 je trebala štititi klijente brokeraja u slučaju da brokeraj propadne da im se isplati lova sa računa banke skrbnika, ali ovdje se desilo nezamislivo propala je banka koja na računima skupine 13 ima u đuture svu lovu pa daj ti sad utvrdi čija je čija lova DAB se naravno ne želi odreći te imovine jer bi onda oni morali manje isplatiti love, a opet zamišljeno je da je ta lova nekako izdvojena...
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 13:38   #40
Quote:
Toxy kaže: Pogledaj post
I neznam koliko se ovaj fond za zaštitu ulagača može baš primjeniti na ovaj slučaj, jer radi se o ulagačima u fondove, o ovdje je riječ o računima pojedinaca...
Nije točno, radi se o Fondu za zaštitu ulagača u dionice tj. onih kojima je imovina kod hrvatskih brokera. Sam Fond se i puni uplatama svih brokerskih kuća.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.