Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2014., 13:49   #6741
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Ne pada mi na pamet tako nešto. Već se godinama grijem na pelete i imam nekoliko kotlova od 20 do 200 kw, a godišnje potrošim više šlepera peleta.
Pred dvije sezone došao Ramzay, utaknuo u Viadrusa one svoje instrumente, izračunao vrlo dobru iskoristivost, napisao to i stavio slike na ovaj forum. Mislim da je to dovoljna garancija za ono što sam napisao.
Potpisujem sve ovo napisano, samo da napomenem da mi ovdje pod pojmom Viadrus mislimo na člankasti gusnati kotao koji se loži drvima, a sa prednje strane se na vrata montira plamenik i to najčešće Ferolli.

Kod AGT a je samo ime na kotlu Viadrus, a sve ostalo, pa ni boja nemaju veze s onim kako mi smrtnici vidim Viadrusa, to je savim drugi model kotla koji ima plamenik sa zadnje strane, i ja ga nigdje nisam vidio osim kod AGT a .
ramzay is offline  
Old 16.02.2014., 14:09   #6742
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
5000 do 5500 kg ovisno o zimi od početka listopada do kraja svibnja za 270 kvadrata neto površine u središnjoj Hrvatskoj. Peć radi non stop cijelo ovo vrijeme, dakle samo jedno paljenje bez obzira na vanjske temperature. Temperatura grijanog prostora 24 stupnja i noć i dan, temperatura kotla 65 stupnjeva.
Ove godine bi potrošnja zbog blage zime mogla biti i manja. Od 4. 10. do sada potrošeno cca. 2800 kg.
Nemoguća brojka za samo potrošenih 2800kg u 4 i pol mjeseca,znači 27kg za 135 dana u 24 sata,jest 1kg potrošenih za grijanje 10 m2,fantastično za ginisov rekord usporedbi od mojih 50-60kg za 330m2,za 15-16 sati grijanja i potrošim 6000 tona od 1.11. do sada...,jeli imate drugo dodatno grijanje,osim na pelete,,ma ajde
dadoposušje is offline  
Old 16.02.2014., 14:22   #6743
Quote:
kolman kaže: Pogledaj post
Ne trebaš ništa mjenati. Taj senzor blinka ovisno kako mu padaju pelete.
Bude ono samo prva koja je zelena pa sve do zadnje crvene.
Da ne valja već bi ti se javila greška E9 . Kad zablinka crveno onda signalizira da je dobavna cijev puna i nakon 5 sekundi ako se ne ugasi javlja grešku.
Grešku isto javlja ako je senzor neispravan.
Cijena tog senzora čisto za informaciju je 200,00 kn + pdv
hvala za odgovore,zamalo sam i razmislio o zamjeni,onda neću ni dirati ,dok se ne pojavi greška EO 9,inače dosad nije prestao s radom plamenika,osim slučaja zatrpavanja peletom u cijev zbog velikih komada i prlavštine u transportera,,
dadoposušje is offline  
Old 16.02.2014., 14:26   #6744
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
Nemoguća brojka za samo potrošenih 2800kg u 4 i pol mjeseca,znači 27kg za 135 dana u 24 sata,jest 1kg potrošenih za grijanje 10 m2,fantastično za ginisov rekord usporedbi od mojih 50-60kg za 330m2,za 15-16 sati grijanja i potrošim 6000 tona od 1.11. do sada...,jeli imate drugo dodatno grijanje,osim na pelete,,ma ajde
HERCULES ECO ?
Peletko is offline  
Old 16.02.2014., 14:33   #6745
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
Nemoguća brojka za samo potrošenih 2800kg u 4 i pol mjeseca,znači 27kg za 135 dana u 24 sata,jest 1kg potrošenih za grijanje 10 m2,fantastično za ginisov rekord usporedbi od mojih 50-60kg za 330m2,za 15-16 sati grijanja i potrošim 6000 tona od 1.11. do sada...,jeli imate drugo dodatno grijanje,osim na pelete,,ma ajde
Da imam neko dodatno grijanje ne bi kotao palio 4.10. i gasio 28. 5. Grije samo Viadrus preko dvadesetak radijatora. Doduše imam dobru izolaciju i kvalitetnu stolariju. Imam čak i određeni gubitak temperature na pedesetak metara podzemnih instalacija između kotlovnice i kuće.
agt is offline  
Old 16.02.2014., 14:38   #6746
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
HERCULES ECO ?
Da, mislim da je od 13,5 do 45 kw. Ovaj moj je naštelan na 22-23 kw.
agt is offline  
Old 16.02.2014., 14:54   #6747
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Da imam neko dodatno grijanje ne bi kotao palio 4.10. i gasio 28. 5. Grije samo Viadrus preko dvadesetak radijatora. Doduše imam dobru izolaciju i kvalitetnu stolariju. Imam čak i određeni gubitak temperature na pedesetak metara podzemnih instalacija između kotlovnice i kuće.
ok,ako je dobro izolirana kuča i kvalitetna stolarija,znači uštedi se skoro 40-50% u potrošnji peleta od drugih istih korisnika bez ikakve izolacije,valjda bih razmislio o izolaciji svoju kuču i uštedio u potrošnji peleta skoro duplo,,godišnje bi bila 5-6 tona peleta,tj za 2000km se uštedi godišnje,a sama investicija za izolaciju i stolariju za 2 kuču-600m2 je minimalno 40000km,znači za 20 godine se isplati za investiciju u kuču...
dadoposušje is offline  
Old 16.02.2014., 15:01   #6748


Ovo sam zatekao kod AGT a i nisam imao što štelati, mogao sam samo pokvariti stanje.
ramzay is offline  
Old 16.02.2014., 15:35   #6749
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Mislim da za Viadrus nema bolje kombinacije od one njihove original verzije sa zadnjim plamenikom. Kod mene to odlično funkcionira. Mala potrošnja, dobra iskoristivost, niska temperatura dimnih plinova, a ložište iznutra sivo, skoro bijelo kao nekad auspuh na dobro naštelanom fići sa talijanskim karburatorom.
daj neke slike kotla izvana i iznutra pa tek onda moremo komentirati. ovdje se sve svodi na viadrus u 22 ili eventualno u 26 koji ima još manju iskoristivost da bi zadovoljil co2 normu
ivek-k is offline  
Old 16.02.2014., 15:39   #6750
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
hvala za odgovore,zamalo sam i razmislio o zamjeni,onda neću ni dirati ,dok se ne pojavi greška EO 9,inače dosad nije prestao s radom plamenika,osim slučaja zatrpavanja peletom u cijev zbog velikih komada i prlavštine u transportera,,

Pozdrav,

Moj senzor nikad nije treptao. Svijetli ,jedna, zelena dioda i pelet set nikad nije stao zbog toga.

Pozdrav

P.s.

Za one koji znaju o cemu se radilo... Zadnja dva dana nema huke i buke u kotlu.... Kuc, kuc u pelet da tako i ostane. Cekam burno vrijeme da vidim kako ce se tada ponasati. Ako ostane bez buke i u tim uvjetima ide novo fino postelavanje i eventualno dodatni turbulatori (cisto za probu da zadovoljim znatizelju).


Zbrlj zbrlj telefonom using Tapatalk
Rijeka555 is offline  
Old 16.02.2014., 16:22   #6751
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
http://imageshack.com/a/img715/2469/viadrusco.jpg

Ovo sam zatekao kod AGT a i nisam imao što štelati, mogao sam samo pokvariti stanje.
Jel ima slika kotla da vidimo o čemu se radi?

Zadnje uređivanje City : 16.02.2014. at 19:03.
Gospođa Merzel is offline  
Old 16.02.2014., 17:08   #6752
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Ne pada mi na pamet tako nešto. Već se godinama grijem na pelete i imam nekoliko kotlova od 20 do 200 kw, a godišnje potrošim više šlepera peleta.
Pred dvije sezone došao Ramzay, utaknuo u Viadrusa one svoje instrumente, izračunao vrlo dobru iskoristivost, napisao to i stavio slike na ovaj forum. Mislim da je to dovoljna garancija za ono što sam napisao.

A moje isprike, preletio sam prebrzo kroz post pa sam zaključio da je u pitanju obični vidarus, zato mi nije bilo jasno.
skyman is offline  
Old 16.02.2014., 17:21   #6753
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
ok,ako je dobro izolirana kuča i kvalitetna stolarija,znači uštedi se skoro 40-50% u potrošnji peleta od drugih istih korisnika bez ikakve izolacije,valjda bih razmislio o izolaciji svoju kuču i uštedio u potrošnji peleta skoro duplo,,godišnje bi bila 5-6 tona peleta,tj za 2000km se uštedi godišnje,a sama investicija za izolaciju i stolariju za 2 kuču-600m2 je minimalno 40000km,znači za 20 godine se isplati za investiciju u kuču...
Mislim da nije štos samo u izolaciji. Pred par godina sam na ovoj temi napravio usporedbu sa Viadrusom mog prijatelja koji ima otprilike istu kvadraturu kao ja, odličnu izolaciju i dobru stolariju, a troši skoro duplo više peleta u sezoni od mene. Kod njega se radi o šemi koju je danas objasnio Ramzay. Skinuo je sa prednjih vrata uljni plamenik i stavio Centrometalov na pelete.
agt is offline  
Old 16.02.2014., 18:32   #6754
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Mislim da nije štos samo u izolaciji. Pred par godina sam na ovoj temi napravio usporedbu sa Viadrusom mog prijatelja koji ima otprilike istu kvadraturu kao ja, odličnu izolaciju i dobru stolariju, a troši skoro duplo više peleta u sezoni od mene. Kod njega se radi o šemi koju je danas objasnio Ramzay. Skinuo je sa prednjih vrata uljni plamenik i stavio Centrometalov na pelete.

Ovdje smo svi ponajviše zbog sakupljanja informacija i iskutasva a u cilju uštede peleta. Ima i drugih motiva , ali ušteda je na prvom mjestu.
E, a kad netko to postigne, većina se propne na zadnje noge i proglase dotičnog lašcem.
Kad bih ja, nakon zadnjih štelanja, napisao koliko potrošim, svi bi me popljuvali i bio bih gori od Baruna Minhausena.
Napominjem, ja sam sobni ložač i moji rezultati nisu pogodni za komparaciju sa većinom vas, ali, "princip je isti, sve su ostalo nijanse".
dankobo is offline  
Old 16.02.2014., 19:21   #6755
Pa sad da ne bi mislili da je to kod AGT a išlo samo tako glatko ko po loju, čovjek je osjedio drkajući po kotlu , jedno dvije godine je proveo u kotlovnici , a oni iz Tehnodoma su dobijali mlade kad bi se on javio na telefon , izređalo se njih kod njega , mogli su bure vina popiti koliko ih je bilo i koliko su često dolazili , i ne samo dečki iz Tehnodoma , bili su tu i dečki iz tvornice , pa to je jedini kotao gdje je već bila izbušena rupa za senzor dimnih plinova. Na moje veliko čuđenje, inače nosim dva kofera sa alataom , u jednom bušilica , a u drugom šnjofalica ha ha.

A ima AGT još bisera , mogo bi on održati i predavanje iz rada automatske regulacije ha ha. Kotao radi- sve radi savršeno, kotao zvijer 200 kw na pelet , regulator odlikaš, ma čuva i malu djecu ako treba , pun hotel gostiju , i to ne nekih babaca u mirovini , već macana energetićara , imena da se smrzneš , i smrzavali su se jer je PID regulator rekao meni je toplo, vani je toplo , a vas tko je.e.
ramzay is offline  
Old 16.02.2014., 19:46   #6756
Quote:
dankobo kaže: Pogledaj post
Ovdje smo svi ponajviše zbog sakupljanja informacija i iskutasva a u cilju uštede peleta. Ima i drugih motiva , ali ušteda je na prvom mjestu.
E, a kad netko to postigne, većina se propne na zadnje noge i proglase dotičnog lašcem.
Kad bih ja, nakon zadnjih štelanja, napisao koliko potrošim, svi bi me popljuvali i bio bih gori od Baruna Minhausena.
Napominjem, ja sam sobni ložač i moji rezultati nisu pogodni za komparaciju sa većinom vas, ali, "princip je isti, sve su ostalo nijanse".
Trebamo zahvalit Bogu i Hrvatskom Primorju
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 16.02.2014., 20:33   #6757
Smile

Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Trebamo zahvalit Bogu i Hrvatskom Primorju
Da, svjestan sam kako ova zima nije za neke reference. Bar kod nas u Primorju. Ali ne žalim se. Štedimo. A kako reku naši ljudi: "Ča prođe va dobru, ne va zlu".
dankobo is offline  
Old 16.02.2014., 20:40   #6758
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve ovo napisano, samo da napomenem da mi ovdje pod pojmom Viadrus mislimo na člankasti gusnati kotao koji se loži drvima, a sa prednje strane se na vrata montira plamenik i to najčešće Ferolli.

Kod AGT a je samo ime na kotlu Viadrus, a sve ostalo, pa ni boja nemaju veze s onim kako mi smrtnici vidim Viadrusa, to je savim drugi model kotla koji ima plamenik sa zadnje strane, i ja ga nigdje nisam vidio osim kod AGT a .
vidio si i kod mene samo si zaboravio
stmat is offline  
Old 16.02.2014., 20:45   #6759
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Mislim da nije štos samo u izolaciji. Pred par godina sam na ovoj temi napravio usporedbu sa Viadrusom mog prijatelja koji ima otprilike istu kvadraturu kao ja, odličnu izolaciju i dobru stolariju, a troši skoro duplo više peleta u sezoni od mene. Kod njega se radi o šemi koju je danas objasnio Ramzay. Skinuo je sa prednjih vrata uljni plamenik i stavio Centrometalov na pelete.
treba reći drugima da je unutra puno šamota (nadam se i kod tebe)

9 kom različitih veličina
stmat is offline  
Old 16.02.2014., 20:49   #6760
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Pa sad da ne bi mislili da je to kod AGT a išlo samo tako glatko ko po loju, čovjek je osjedio drkajući po kotlu , jedno dvije godine je proveo u kotlovnici , a oni iz Tehnodoma su dobijali mlade kad bi se on javio na telefon , izređalo se njih kod njega , mogli su bure vina popiti koliko ih je bilo i koliko su često dolazili , i ne samo dečki iz Tehnodoma , bili su tu i dečki iz tvornice , pa to je jedini kotao gdje je već bila izbušena rupa za senzor dimnih plinova. Na moje veliko čuđenje, inače nosim dva kofera sa alataom , u jednom bušilica , a u drugom šnjofalica ha ha.

A ima AGT još bisera , mogo bi on održati i predavanje iz rada automatske regulacije ha ha. Kotao radi- sve radi savršeno, kotao zvijer 200 kw na pelet , regulator odlikaš, ma čuva i malu djecu ako treba , pun hotel gostiju , i to ne nekih babaca u mirovini , već macana energetićara , imena da se smrzneš , i smrzavali su se jer je PID regulator rekao meni je toplo, vani je toplo , a tko je.e.
svaka čast za pametnih koji zna sastaviti shemu spajanja od kotla do radijatora za štedljivu potrošnju,objavite to i barem fotografiju svih spojeva da nešto naučimo,za početnike ,tek mi je 2 sezona,,optimalno sam bavio i prigušio zvjerku od CM EKO CK P 60-90KW,,sastavljeni osnovni sastavi do radijatora bez automatske regulaciju-polaznih voda ,automat.miš ventila ,,još nekih..dobrodošli mi svi pametni savjeti
dadoposušje is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.