Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2010., 11:56   #41
Ja sam prošli tjedan zvala Bel medic i ostavila sam svoje tel.brojeve jer su mi rekli da će mene kontaktirati dr.Džinović i stvarno,nazvao me nakon tri dana i dosta smo razgovarali.Ovako mi djeluje prijazno i spremno da objasni sve što ti nije jasno. Pitala sam ga da li bi mogli malome odmah obaviti pregled i operaciju,da ne dolazimo više puta,obzirom da smo iz Pule pa put dugo traje. Onda mi je predložio da probam malome slikati pišu i poslati mu mailom slike da on procjeni dal može izvršiti odmah zahvat. Evo,sad čekam odgovor.
Anđel007 koliko dugo ti je mali bio u bolnici nakon operacije i koliko je dugo nosio kateter?
Ste morali napraviti neke dodatne pretrage prije operacije kao UZV i sl.?
sibic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:23   #42
Sibic u Rijeci se ostaje 8 dana u bolnici i 7 dan se skida kateter.Ali u Beogradu se mora ostati 7 dana u gradu a 14 dan se vadi kateter pa se moraš vratiti ponovo u Beograd.Ja idem sutra tamo na pregled pa ću ti javiti što sam doznala.Na internetu sam vidjela da ima dosta povoljnih stanova za iznajmiti.Nikakve posebne pripreme osim vađenja krvi i mokraće nismo napravili u Rijeci.Mom dečku nije uspjela operacija ali dečku koji je bio s njim operacija je uspjela.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:00   #43
Bili jučer u Beogradu na pregledu kod dr Đinovića jako smo zadovoljni i srećom da smo otišli tamo jer nas je spasio od muka koje je imao moj sin nakon operacije koja je napravljena tu u Hrvatskoj.Moj savijet je roditeljima odite odmah u Beograd kod nas se još nije nitko usko specializirao za Hipospadiju.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:40   #44
Ja sam poslala mail sa slikama piše mog malog i sad čekam da mi Dr Đinović potvrdi dal možemo odmah napraviti pregled i operaciju na osnovu fotografija.
Anđel007 gdje je tvog malog Dr Đinović pregledao,baš u Bel medic privatnoj klinici ili u njihovoj bolnici,jer oni su navodno na tri adrese?
Molim te,koliko vam je došao pregled?
sibic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:40   #45
Quote:
sibic kaže: Pogledaj post
Ja sam poslala mail sa slikama piše mog malog i sad čekam da mi Dr Đinović potvrdi dal možemo odmah napraviti pregled i operaciju na osnovu fotografija.
Anđel007 gdje je tvog malog Dr Đinović pregledao,baš u Bel medic privatnoj klinici ili u njihovoj bolnici,jer oni su navodno na tri adrese?
Molim te,koliko vam je došao pregled?
Nama su rekli da dođemo u privatnu bolnicu Bel medic u ulici Koste Jovanovića.Pregled košta 100 eura.Rekao je da bi nam operacija došla od 2500 do 3500 eura.Skupo je ali vrijedi .Tamo ljudi dolaze od svuda a i djete ćeš poštediti muka da ideš negdje drugdje pa da ne uspije.Tako smo mi pa si sada nemogu oprostiti.Samo ti pitaj što te zanima.Ljudi su tamo super svi su ljubazni.Danas su nas iz bolnice zvali kako je mali.Baš su me iznenadili.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:26   #46
Dobili termin za operaciju.18.05 moramo doći u Beograd.Opet sve proći je teško ali se nadamo da ćemo sada riješiti naš problem oko Hipospadije.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:53   #47
Question

Quote:
sibic kaže: Pogledaj post
Ja sam poslala mail sa slikama piše mog malog i sad čekam da mi Dr Đinović potvrdi dal možemo odmah napraviti pregled i operaciju na osnovu fotografija.
Anđel007 gdje je tvog malog Dr Đinović pregledao,baš u Bel medic privatnoj klinici ili u njihovoj bolnici,jer oni su navodno na tri adrese?
Molim te,koliko vam je došao pregled?
Sibic dali vam je dr Đinović odgovorio?
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:13   #48
Quote:
anđel007 kaže: Pogledaj post
Sibic dali vam je dr Đinović odgovorio?
Zvala sam ga nakon tjedan dana što sam poslala mail pa mi je rekao da ipak sve to opet pošaljem na neki drugi mail(njegov pretpostavljam privatni) da pogleda pa će mi se javiti.Pričekat ću još dan dva pa ću ga nazvati. Vjerojatno i on ima puno posla pa ne stigne.

Ja ću tražiti kad budu malog operirali da budem s njim u sobi nakon operacije i tih nekoliko dana šta bude morao ostati u bolnici.Pretpostavljam da je to jedna normalna procedura da mama poslije boravi u bolnici s djetetom.
sibic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:34   #49
Sibic da možeš biti sa djetetom.Ovo di smo mi bili smješteni ne izgleda kao bolnička soba nego kao hotelska.Oni žele da mama bude uz dijete.Jedni iz Istre koje smo zatekli tamo i tata je spavao s njima.Mi moramo ostati dva dana u bolnici.Kad zoveš dr Đinovića najbolje je oko 9 ujutro jer je rekao da je onda kod kopjutera.Mi idemo prvi pa ću ti javiti pojedinosti.Javi i ti meni što saznaš.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 15:26   #50
Question

Quote:
nikolina1703 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Moje dijete je takoder rodeno sa Hypospadiom (srednji stupanj- otvor je bio na sredini penisa). Nakon dugog razmisljanja i trazenja kirurga odlucili smo se za dr. Krausa u Vinogradskoj. Doktor je jako pozrtvovan za svoje pacijente i dok je na radnom mjestu oni su mu na prvom mjestu. Ujutro u pola sedam sam obavi vizitu, oko osam sa ostalim lijecnicima i jos zove od kuce nakon radnog vremena da se raspita o pacijentima. Majka moze biti uz dijete do trece godine starosti, ali moj sin je već napunio tri i dozvolili su mi da budem uz njega u bolnici. Uopce nije bilo upitno da li cu moci boraviti s njim u bolnici i to besplatno uz uputnicu za majku. U Klaicevoj su nam rekli da ce trebati 3 operacije, a dr. Kraus je to rijesio jednim zahvatom. Bolovi nakon operacije su uzasni, ali uz sredstva protiv bolova je sve brzo proslo. Osoblje u bolnici je bilo prekrasno. Sve sestre su tako susretljive i dobre, a i lijecnici. Odjel je prekrasno ureden, sve je novo, u sobi boravi najvise po dvoje ljudi, klima, televizija i kupaona sa WC-om je sastavni dio svake sobe. Moj maleni je cijelo vrijeme mislio da je u hotelu, a ne u bolnici i nema nikakve traume bez obzira na tezinu operacije i bolove. Cijelo vrijeme smo se igrali, soba nam je bila zatrpana igrackama tako da je zaboravljao na bolove. Imao je dva katetera, jedan iz pisonje koji je ujedno i proteza koja oblikuje nadogradeni mokracni kanal, a drugi iz trbusne stijenke direktno spojen u mjehur. U bolnici smo boravili 10 dana. Sedmi dan je izvaden kateter iz pisonje, a deseti dan iz mokracnog mjehura. Rupica je brzo zarasla, drugi dan smo maknuli kompresu, ranica je bila suha. Nakon operacije jedini problem koji imamo je taj da ima tanak mlaz kad piski. Mokraca se ne zadrzava u mjehuru, to doktor provjeri svak put UZV-om. Mikrobioloski nalaz je svaki put uredan. Poslije opercije smo jos par puta isli na meatotomiju (prosirivanje mokracne cijevi). Nakon operacije je neko vrijeme mlaz super, ali se opet stanji nakon desetak dana. Doktor ga pri svakom pregledu sondira (metalnom sondom provjerava prohodnost kanala) i to uvijek normalno prolazi. Taj pregled je dosta neugodan pogotovo za malo dijete. Godinu i pol nakon operacije mu je odstranjen visak kozice i pisonja super izgleda(obrezan kao kod muslimana i zidova, bez vidljivih savova i nimalo nagrdeno, takoder je izravnan jos pri prvoj operaciji). Sto se tice mlaza trazit cemo i neko drugo misljenje da se mozemo smiriti i zavrsiti to poglavlje. Doktor je rekao da mu to nista ne utjece na spolni zivot niti na zdravlje samo da malo duze piski od ostale dijece.
Da li je netko imao problema sa mlazom nakon operacije, molila bih Vasa iskustva s tim -jos me to muci?
Nadam se da sam Vam pomogla svojim iskustvom i svima Vama koje ceka ova kalvarija zelim da sve prode u najboljem redu.
Draga Nikolina....i nas evo čeka operacija hipospadije...dogovorena je za 11.6. 2010. u Vinogradskoj kod doktora Krausa.....ludimo od brige i sve nam je tako iznenada jer kada smo prvi puta isšli na pregled doktor nam je reko da dodjemo na proljeće radi dogovora za operaciju ali da se ona u pravilu ne radi dok god je dijete u pelenama. Moj sin ima 18 mjeseci i naravno da je u pelenama ali kada smo sada bili na pregledu rekao je da ćemo napraviti operaciju 11.6. Zanima me koliko djeca budu vezana nakon operacije i ali ste se tvoj sin tih deset dana mogao kretati. Moj je mali nemirko i teško ga možemo zadržati da sjedi više od desetak minuta tako da me užasno strah svega.....Puno pozzzz.....
manja11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 18:44   #51
pozdrav svima,
eto da se uključim
operirao mi je stariji sin(4g) hipospadiju na rebru i taman sutra na kontrolu
koliko sam noći neprospavala radi toga a kad ono NIŠTA STRAŠNO!
operacija trajala sat i pol,malo je bio zavezan dok se budio iz narkoze,kateter izvadili drugi dan i taj dan išli kući
jedino je prvo pišanje lelek do bola a ostalo zaista ništa posebno
Znam da zvuči grozno da su djeca zavezana ali ne može se drugačije,počupali bi to sa sebe i tak u nedogled
to je samo malo privezano gazom za krevetić
stvarno nema trauma za nikog
intermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 23:05   #52
eto malo i dobrih vijesti....
manja11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:33   #53
Quote:
anđel007 kaže: Pogledaj post
Sibic da možeš biti sa djetetom.Ovo di smo mi bili smješteni ne izgleda kao bolnička soba nego kao hotelska.Oni žele da mama bude uz dijete.Jedni iz Istre koje smo zatekli tamo i tata je spavao s njima.Mi moramo ostati dva dana u bolnici.Kad zoveš dr Đinovića najbolje je oko 9 ujutro jer je rekao da je onda kod kopjutera.Mi idemo prvi pa ću ti javiti pojedinosti.Javi i ti meni što saznaš.
Anđel007,kako je prošla operacija,nadam se da je sve sada napokon gotovo za vas.
Ja sam dogovorila termin kod dr.Đinovića za 29.06.Rekao mi je da će biti u prijepodnevnom terminu i 4 sata prije mora biti natašte te da bi otprilike dva dana trebali biti u bolnici.Prva kontrola bi trebala biti tjedan nakon operacije,a slijedeća nakon dva tjedna.
Šta ste uspjeli prenoćiti u bolnici noć prije operacije ili ste vi došli tek ujutro prije operacije?
Je bio i tata s vama u bolnici sve te dane i koliko vas je došlo sve koštati?
Nama je rekao da će doći oko 3000eura.
Mislila sam rezervirati hotel na par dana,neki u blizini,još ću vidjeti.
Već sam luda od brige,a ima još mjesec dana za proći.
sibic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 10:45   #54
Evo mi obavili operaciju i mogu reći da je to u Beogradu puno lakše nego u Rijeci.I moj sin je trebao doći natašte.Kad smo došli jedna doktorica je obavila kontrolni pregled(uši ,grlo poslušala je kako mali diše).Mi smo u Rijeci 3 dana prije obavili vađenje krvi urin i EKG(EKG jer ima mali šum).Kad smo obavili pregled smjestili su nas u jedan apartman di smo čekali.U apartmanu imaju TV sa satelitom tako da ima crtani.Mi smo uzeli igračke i slikovnice da upotpunimo vrijeme.Mi smo dosta dugo čekali da dođe na red za operaciju jer je bila jedna hitna operacija.Djetetu prije operacije daju jedno sredstvo za smirenje tako da ne plače dog ga pripreme za operaciju.(moj ga je nažalost povratio).Djete otpratite do sale .Mi smo čekali da se operacija završi u apartmanu(tata je stalno bio s nama)Naša operacuja trajala je oko 2 i pol sata s time da nije sve napravljeno još ćemo morati jedanput poslije ljeta jer su ožiljci nisu od operacije u Rijeci skroz omekanili pa je sad napravljen širi kanal za mokrenje s time da su uzeli usnu sluznicu.Malog su donijeli i on e nastavio spavati.Malo smo ga mazili kad bi se budio i on bi nastavljao spavati.Imao je kateter kroz trbušnu šupljinu i malu cijevčicu kroz mišića.Taj dan on se okrenuo na bok pa smo se mi uspaničili ali sestra je rekla da može.Kad se sjetim da su ga u Rijeci vezali sedam dana dođe mi slabo.Drugi dan smo do navečer ostali svi skupa u bolnici i navečer su nas pustili jer smo rekli da imamo kamo ići.Moj dečko je treći dan sjedio i igrao se a četvri dan se digao i hodao.Oni osjete što mogu.
Što se tiče tate oni po pravilu nemogu spavati ali svih su pustili čak i hranu mama i djete imaju a nama bi donjeli malo više pa bi i tata pojeo.MI smo se bili spremili ako ne puste tatu da on prespava u autu ali nikom nisu radili problema pa neće ni vama.
Nama je doktor rekao da će nas operacija doći od 2500 do 35oo eura ali pošto je u dva akta dao nam je popust pa smo platili 2000 eura.
Ako te što zanima slobodno pitaj.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 20:26   #55
Quote:
anđel007 kaže: Pogledaj post
Evo mi obavili operaciju i mogu reći da je to u Beogradu puno lakše nego u Rijeci.I moj sin je trebao doći natašte.Kad smo došli jedna doktorica je obavila kontrolni pregled(uši ,grlo poslušala je kako mali diše).Mi smo u Rijeci 3 dana prije obavili vađenje krvi urin i EKG(EKG jer ima mali šum).Kad smo obavili pregled smjestili su nas u jedan apartman di smo čekali.U apartmanu imaju TV sa satelitom tako da ima crtani.Mi smo uzeli igračke i slikovnice da upotpunimo vrijeme.Mi smo dosta dugo čekali da dođe na red za operaciju jer je bila jedna hitna operacija.Djetetu prije operacije daju jedno sredstvo za smirenje tako da ne plače dog ga pripreme za operaciju.(moj ga je nažalost povratio).Djete otpratite do sale .Mi smo čekali da se operacija završi u apartmanu(tata je stalno bio s nama)Naša operacuja trajala je oko 2 i pol sata s time da nije sve napravljeno još ćemo morati jedanput poslije ljeta jer su ožiljci nisu od operacije u Rijeci skroz omekanili pa je sad napravljen širi kanal za mokrenje s time da su uzeli usnu sluznicu.Malog su donijeli i on e nastavio spavati.Malo smo ga mazili kad bi se budio i on bi nastavljao spavati.Imao je kateter kroz trbušnu šupljinu i malu cijevčicu kroz mišića.Taj dan on se okrenuo na bok pa smo se mi uspaničili ali sestra je rekla da može.Kad se sjetim da su ga u Rijeci vezali sedam dana dođe mi slabo.Drugi dan smo do navečer ostali svi skupa u bolnici i navečer su nas pustili jer smo rekli da imamo kamo ići.Moj dečko je treći dan sjedio i igrao se a četvri dan se digao i hodao.Oni osjete što mogu.
Što se tiče tate oni po pravilu nemogu spavati ali svih su pustili čak i hranu mama i djete imaju a nama bi donjeli malo više pa bi i tata pojeo.MI smo se bili spremili ako ne puste tatu da on prespava u autu ali nikom nisu radili problema pa neće ni vama.
Nama je doktor rekao da će nas operacija doći od 2500 do 35oo eura ali pošto je u dva akta dao nam je popust pa smo platili 2000 eura.
Ako te što zanima slobodno pitaj.
anđel007,drago mi je da ste prošli i ovu operaciju i da nije morao biti vezan kao u Rijeci. I ja sam se toga bojala i baš mi je laknulo kad sam čula da u Beogradu imaju drugačije metode.
Reci mi samo koliko mora dugo imati tu cijevčicu u piši i kateter i kad morate na kontrolu?
Je htio mali nakon operacije taj dan jesti i piti?
Pretpostavljam da im daju neko sredstvo protiv bolova.
sibic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 07:44   #56
Mi idemo danas na kontrolu i trebali bi skinuti kateter i cijevčicu iz piše.Da tamo daju protiv bolova.Obično je za 7 dana kontrola.Ja sam za kući uzela lupocet čepiće i samo jednom smo stavili.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 23:16   #57
Quote:
anđel007 kaže: Pogledaj post
Mi idemo danas na kontrolu i trebali bi skinuti kateter i cijevčicu iz piše.Da tamo daju protiv bolova.Obično je za 7 dana kontrola.Ja sam za kući uzela lupocet čepiće i samo jednom smo stavili.
anđel007,kako je prošla kontrola,su skinuli malom kateter i cijevčicu?
sibic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:53   #58
Kontrola je super prošla.Dr Đinović je zadovoljan.Sve je skinuto i to su uz naše prisustvo dr Đinović i još jedan doktor poskidali sve uz igru tako da mali nije ni skužio kad su mu izvukli kateter iz trbuha.Super su za djecu a i nama je odmah lakše.Sad mažemo pišu i najesen na završnu operaciju.
Sibic znam kako ti je jer sam i ja bila jako zabrinuta ali ova operacija u Beogradu je stvarno ništa prema operaciji u Rijeci.Najteže mi je bilo dok operacija nije počela a on traži piti a mi smo od 1 sat čekali pa do 7 navečer.
Kad su ga donjeli u sobu samo je spavao.Drugi dan tj drugo veče išli smo van.Znači u ponedjeljak u 7 navečer operiran u utorak oko 7 navečer izišli jer smo imali kamo otići mogli smo biti da smo htjeli još jednu noć.U srijedu je pomalo sjedio i igrao se a u četvrtak je već hodao i nije se htio ni odmoriti.Od svih bolova jedino je imao neke grčeve i mislim da je to od antibiotika koji je dugo uzimao zbog katetera .Sada zna nekad spomenuti da mu se kaka ali znam da mu je to osjećaj malo pobrkan jer je tako bilo i kod prve operacije kad bi mu se piškilo znao bi reći da mu se kaka.
Osoblje je tamo super i svi ćeti pomoći za razliku od naše bolnice.Pred operaciju dobije neko sredstvo za smirenje tako da ti neće plakati.Neće ni znati.Mi smo nažolost prošli već par operacija kilica,spuštanje testisa ali svaki put se moj sin a i ostala djeca prilagodila situaciji i bili bi mirni baš koliko treba.Nemoraš se brinuti kako će ti dijete to podnjeti oni su nevjerovatni brzo se oporavljaju,Brže nego mi.
Malo dalje od klinike sam čula da imaju dva hotela jedan je skup a jedan oko 50 eura.I tu na forumu sam vidjela da u Beogradu ima lijepih stanova već za 30 eura na dan.
Mi smo išli kod rodbine u Slavoniji koji su 2 i pol sata udaljeni od Beograda.
Dali znaš doći do klinike?
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:58   #59
Quote:
sibic kaže: Pogledaj post
anđel007,kako je prošla kontrola,su skinuli malom kateter i cijevčicu?
Poslala sam ti privatnu poruku.
anđel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:46   #60
evo malo podižem temu...malenom je dijagnosticirana Hypospadia i idemo na pregled kod dr. Bahtijarevića u Klaićevu-ima li netko sa možda kakvim svježim iskustvima kod dotičnog doktora (vidjela sam jedno pozitivno ) ?
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.