Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2010., 10:42   #661
baš zato što se ništa neće desiti na dan D vi murjaci bi se mogli prisjetiti da smisao vašeg posla nije hvatanje klinaca sa opuškom nego sprječavanje kriminala i pomaganje drugima.Dok se to ne promijeni zločinci i nasilnici će i dalje šetati ulicom dok će oni koji relativno "ne krše zakon ili ga krše" na način da nikom ne štete ispaštati zato jer policija sebi ne moze smisliti konstruktivniju zanimaciju.

al polako sve ide prema boljem..bas vidim na net.hr da su se drzavni odvjetnici/tuzitelji/suci slozili oko toga da ce takve prekrsitelje u principu oslobađat....pa nek vam je ovo smjernica da namlatio ti mene u posstaji ili izvan nje, pokušavanje ljepljenja etikete krivca sa ciljem da se snose sankcije nece proci vise samo tako.

kao i u mom slucaju, tako i u slucaju jednog dobrog frenda bit ce oslobadjajuca presuda zbog beznacajnosti prekrsaja, ili ce jednostavno pasti u zastaru...kako god bilo u mom slucaju su bila 4 ili 5 rocista, stvoren je trosak, taj trosak svi mi placamo s tim da na kraju nista od toga.kada se uzme takvih slucajeva recimo 500..x4 rocista to su 2000 rocista godisnje znaci 4000 dnevnica + razni troskovi...pa si sad svi mislite.

Ja osobno kad bih bio murjak bio bih posten, i djelovao bih po nacelima prema kojim se ulazi u sluzbu.Razmišljao bih svojom glavom i ne bih radio frku oko džointa..isto tako kad bi mi šef nešto prigovorio da nisam nekog klinca uhapsio prema kvoti(...nesto u stilu ovaj mjesec treba biti 15 uhicenja klinaca sa đointom)..rekao bih mu da ne mogu izmisljati događaje koji se nisu desili, odnosno stvorio bih stav, bio bih covjek a ne neki podtlaceni kmet koji krivnju i pravdanja prebacuje vamo tamo.

Kao sto je V rekao, neki su vise krivi od drugih, i za to ce osobno odgovarat, ali istinu govoreci ako trazite krivca, trebate samo pogledati u zrcalo.



edit : Drot...drzim ti fige da postaneš bolji čovjek jer vidim da još ima nade za tebe iako bi mnogi rekli da je nada umrla čim si ušao u službu.

Sve najbolje

Zadnje uređivanje canopus : 05.10.2010. at 10:52.
canopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:25   #662
Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
baš zato što se ništa neće desiti na dan D vi murjaci bi se mogli prisjetiti da smisao vašeg posla nije hvatanje klinaca sa opuškom nego sprječavanje kriminala i pomaganje drugima...
Pa i odvraćanje je oblik pomaganja. Nekima ne pomogne niti to, ali što ćeš.


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... bas vidim na net.hr da su se drzavni odvjetnici/tuzitelji/suci slozili oko toga da ce takve prekrsitelje u principu oslobađat...
Oni moraju postupati po zakonu koji kaže da je ovo trenutno kazneno djelo. Ili ćemo se pridržavati zakona ili nećemo. A i ne možeš tražiti da se u tvom slučaju ne držimo zakona, a u tuđem slučaju držimo.


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... kao i u mom slucaju, tako i u slucaju jednog dobrog frenda bit ce oslobadjajuca presuda zbog beznacajnosti prekrsaja, ili ce jednostavno pasti u zastaru...
Nemoj se uzalud nadati. Kod prekršaja ti neće tako ispasti. Na kraju ćeš platiti kaznu, a jedino će te možda osloboditi troškova.


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... Ja osobno kad bih bio murjak bio bih posten, i djelovao bih po nacelima prema kojim se ulazi u sluzbu...
Provođenje zakona je dio tih načela.


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... isto tako kad bi mi šef nešto prigovorio da nisam nekog klinca uhapsio prema kvoti...
Ne postoje takve norme/kvote.


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... Kao sto je V rekao, neki su vise krivi od drugih, i za to ce osobno odgovarat, ali istinu govoreci ako trazite krivca, trebate samo pogledati u zrcalo...
Sam si napiso da si kriv. Više puta. I recidivist. O čemu onda pričamo?


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... Drot...drzim ti fige da postaneš bolji čovjek jer vidim da još ima nade za tebe iako bi mnogi rekli da je nada umrla čim si ušao u službu...
Nemoj se skrivati iza "mnogih".
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:10   #663
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Oni moraju postupati po zakonu koji kaže da je ovo trenutno kazneno djelo. Ili ćemo se pridržavati zakona ili nećemo. A i ne možeš tražiti da se u tvom slučaju ne držimo zakona, a u tuđem slučaju držimo.
ako se strogo držiš zakona, ako bi kaznio i vlastitu mamu onda ti svaka čast. al čisto sumnjam. mene smeta što smo mi jako korumpirana država i činjenica je da se zakon ne provodi. zašto se bacanje papirića ili zapišavanje ne kažnjava?

po meni bi policajac trebao biti čovjek i popustit tamo gdje je stvarno bolje popustit nego bit represivan. nekog studoša il klinca poslat dvije godie u zatvor zbog jointa stvarno nije humano
koprivnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:15   #664
Pa ne salje ih policajac u zatvor
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:40   #665
Quote:
koprivnica kaže: Pogledaj post
mene smeta što smo mi jako korumpirana država i činjenica je da se zakon ne provodi.
Problem je u tome što u Zagrebu nedostaje 700 - 1000 policajaca. Dok je god tako, a malo se radi da se to promijeni, zakon će se ofrlje provoditi.

Razumljivo je da se policajci u nedostatku kadra usredotočuju na veće i ozbiljnije prekršaje i na kaznena djela. Tako se ovim "manjim" prekršajima nitko ne bavi. Moraš baš biti baksuz da te potrefe. Šteta što je tako.

Inače, za bacanje papirića i opušaka je zaduženo komunalno redarstvo. Ne znam kada sam zadnji put vidio redara na cesti. Svaki put kada šetam psa ugazim u govno. Pa poludio sam. Zvao sam ih sto puta da se prošeću kroz kvart i neka nešto po tom pitanju naprave, ali ništa. To je problem jer moraju osobu uhvatiti baš dok pas kenja. Kao prvo ne moraju, nego osoba mora sa sobom imati pribor, a drugo kako to da ja u 15 minuta šetnje psa vidim bar dvoje građana kako ne pokupe kakicu, a njima je (između ostalog) to posao. Još imaju i svoje komunalne izvidnike koji dobivaju lovu za kaj. Ma strašno. A koliko tek opušaka posvuda ima. Katastrofa.
Nikada niti jedna kazna za to nije naplaćena, a samo bi na jednoj tram. stanici u 5 minuta mogao napisati kazni da boli glava. Sto po sto - tristo po tristo.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:22   #666
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Pa ne salje ih policajac u zatvor

Želiš reći da policija nije u stanju shvatiti da ako me uhiti zbog opuska da cu ici u zatvor?koga ti zavaravaš.... ...a onda se mene optužuje da vrijeđam policiju.


Drot sudskih troškova sam oslobođen, tak piše u presudi i tak mi je i sutkinja rekla.

Misliš da ću lipe platit?...pa radije odem se najest 4 dana u zatvor i mozda stvorit neku vezu za jeftinije nabavljanje itd itd....ali to se nece desit.taj papir je mrtav.ja sam slobodan i nevin covjek drote...a jos sam u vasoj evidenciji...sramota.

btw imam i ja svoju evidenciju.
canopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:23   #667
Joj, canopus, kako ti se vise da...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:30   #668
Zato jer Katrin, ovdje se radi o plemenitim ciljevima...pa dalo mi se ili ne dalo moja je dužnost da ovaj svijet učinim boljim mjestom za živjet.

canopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:38   #669
Aha, ti trolas jer ti je to duznost, poptuno te kuzim. Meni je duznost to isto trolanje zaustaviti, stoga ti je ovo zadnja molba

@svi ostali, drzite se teme, off se brise.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:42   #670
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Pa ne salje ih policajac u zatvor
naravno da o zatvoru odlučuje sud, al policija je ta koja šalje ljude na sud. procesuiraju ljude koji posjeduju marihuanu u tragovima te ih indirektno osuđuju na zatvorsku kaznu (blaže kazne su samo s(p)retnost odvjetnika i milost suca)

kod nas ovakva obrana izaziva prijezir

Zadnje uređivanje koprivnica : 06.10.2010. at 16:50.
koprivnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:20   #671
Quote:
koprivnica kaže: Pogledaj post
naravno da o zatvoru odlučuje sud, al policija je ta koja šalje ljude na sud. procesuiraju ljude koji posjeduju marihuanu u tragovima te ih indirektno osuđuju na zatvorsku kaznu (blaže kazne su samo s(p)retnost odvjetnika i milost suca)

kod nas ovakva obrana izaziva prijezir
Sto je argument koji u svojoj obrani moze koristiti bilo koja osoba koja zivi u

Kaliforniji, Nizozemskoj, Portugalu....i drugim zemljama.

Ako su Portugal i Ceska clanice EU i u njima je dozvoljeno posjedovanje i koristenje ne samo kanabisa nego u drugih "droga" zasto u Hrvatskoj kao zemlji kandidatu za EU nije ?

Zasto klinci idu u zatvor ili na obavezno lijecenje zbog neceg sto je manje stetno od alkohola ili duhana ?

Zasto prisiljavamo ljude koji koriste marihuanu da idu u zatvor ili na lijecenje kada je ocito da takav pristup ne funkcionira ?

Ja mislim da su to legitimna pitanja koja se mogu postaviti u demokratskom drustvu.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"

Zadnje uređivanje Katrin : 07.10.2010. at 11:11. Reason: Vracanje vec obrisanog off-a
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.10.2010., 10:58   #672
Quote:
koprivnica kaže: Pogledaj post
... mene smeta što smo mi jako korumpirana država i činjenica je da se zakon ne provodi...
I mene to smeta, kao što smeta sve nas. Ali to nije isprika da se osobno krši zakon. Ne možeš pozivati nekoga drugoga na red, a sam raditi nered.


Quote:
koprivnica kaže: Pogledaj post
... nego bit represivan. nekog studoša il klinca poslat dvije godie u zatvor zbog jointa stvarno nije humano
Po desettisućiti put - on je dobio kaznu zatvora radi dilanja, a ne posjedovanja. Dvije bitno različite stvari.


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... Misliš da ću lipe platit?...pa radije odem se najest 4 dana u zatvor i mozda stvorit neku vezu za jeftinije nabavljanje itd itd...
Boravak u zatvoru je isto plaćanje za počinjeno djelo. A i u zatvoru nije tako lijepo kako misliš. Nisu to filmovi.


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... ja sam slobodan i nevin covjek...
Opet, sam si napisao da si kriv.


Quote:
canopus kaže: Pogledaj post
... btw imam i ja svoju evidenciju...
Isto kao i ova naša, više će ti donijeti štete nego koristi.

Zadnje uređivanje Katrin : 07.10.2010. at 11:11. Reason: off
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 11:13   #673
Ako je nesto obrisano od strane moderatora onda to ne mozete ponovno napisati u drugom postu. Pogotovo kad se radi o jeftinim provokacijama.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 18:31   #674
Se ovdje može i dalje pisati ili će sva nepoželjna mišljenja biti brisana?
canopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 19:06   #675
Ne pravi se lud, canopus
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 20:04   #676
evo ovako krenut cu ispocetka...imam 20 godina,za mjesec dana 21,znaci jos sam u kategoriji mladeg punoljetnika,prije nepune 2 godine sam priznao krivnju za marihuanu koja je nadena u drustvu cca 0.5 gr...morao sam kod socijalne radnice,ona me poslala u centar za prevenciju ovisnosti gdje sam davao urin 3 mjeseca i svi su nalazi bili negativni...posto sam ja to odsluzio prije,sud me tek naknadno kaznio s tim pisanjem pa daljnjim uvidom u dokumentaciju vidio da sam ja to vec sve prosao te je taj slucaj zavrsen... protiv mene nije bila dignuta nikakva prijava te tuj toj prici dolazi kraj...

prekjučer, prokleta utakmica u varazdinu, ja uzimam od djeda auto,nas 5 unutra i nakon izlaska s naplatnih nas murja zaustavi,pretrese i nade 1,0 gr... krivicu nitko nije htio preuzet,rekli smo da smo svi kupili da je nase....,ja sam probao nagovoriti nekog od svojih da to preuzme jer ovako sam ja u najvecem sranju... zanima me sto ce sada biti samnom....potvrda o privremenom oduzimanju premdeta je isla na mene, posto je moj auto bio,sad ce mi ic kaznena prijava,ja o tome neznam nista,sta da radim? kako da se izvucem??? pomazite, molim vas... unaprijed hvala
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 20:27   #677
Quote:
Redlik kaže: Pogledaj post
evo ovako krenut cu ispocetka...imam 20 godina,za mjesec dana 21,znaci jos sam u kategoriji mladeg punoljetnika,prije nepune 2 godine sam priznao krivnju za marihuanu koja je nadena u drustvu cca 0.5 gr...morao sam kod socijalne radnice,ona me poslala u centar za prevenciju ovisnosti gdje sam davao urin 3 mjeseca i svi su nalazi bili negativni...posto sam ja to odsluzio prije,sud me tek naknadno kaznio s tim pisanjem pa daljnjim uvidom u dokumentaciju vidio da sam ja to vec sve prosao te je taj slucaj zavrsen... protiv mene nije bila dignuta nikakva prijava te tuj toj prici dolazi kraj...

prekjučer, prokleta utakmica u varazdinu, ja uzimam od djeda auto,nas 5 unutra i nakon izlaska s naplatnih nas murja zaustavi,pretrese i nade 1,0 gr... krivicu nitko nije htio preuzet,rekli smo da smo svi kupili da je nase....,ja sam probao nagovoriti nekog od svojih da to preuzme jer ovako sam ja u najvecem sranju... zanima me sto ce sada biti samnom....potvrda o privremenom oduzimanju premdeta je isla na mene, posto je moj auto bio,sad ce mi ic kaznena prijava,ja o tome neznam nista,sta da radim? kako da se izvucem??? pomazite, molim vas... unaprijed hvala
Umjesto na izvlačenje radije sav svoj trud uloži u privikavanje na policijske postaje i sudove budući da ćeš ih često viđati, pošto nisi ništa naučio iz prijašnjeg iskustva.
vivekananda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:04   #678
A jakih ti prijatelja kad nisu htjeli preuzeti odgovornost, ako je njihovo...

Ili ti sam sebi i nama lažeš da nije tvoje i tražiš savjet kako da se izvučeš???

Ako uistinu nije tvoje, nek ti fino frendovi skupe lovu za odvjetnika jer su se oni izvukli, a ti nagrabusio...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:10   #679
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
A jakih ti prijatelja kad nisu htjeli preuzeti odgovornost, ako je njihovo...

Ili ti sam sebi i nama lažeš da nije tvoje i tražiš savjet kako da se izvučeš???

Ako uistinu nije tvoje, nek ti fino frendovi skupe lovu za odvjetnika jer su se oni izvukli, a ti nagrabusio...
Zašto za odvjetnika, nema tu izvlačenja, njegovo vozilo on je potpisao onaj kurac di piše da mu se privremeno oduzima vutra, kazna ga ide i tu kaznu bi trebali platiti ti šupci koje nazivaš frendovima.
U biti nije loša situacija ako ti nitko of frendova nije do sad pao pa ispada da si ti njih spasio, jer ti si i ovako onim svojim prijašnjim padom upisan u registar narkomana. Naime u njega se upisuju svi oni koji pristanu na ta pišanja.
Nagovori šupke nek plate i nađi si novu ekipu.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:50   #680
Quote:
Redlik kaže: Pogledaj post
... protiv mene nije bila dignuta nikakva prijava...
Čim si bio na sudu, znači da je prijava podnesena. Ako si dobio kazneno pišanje, onda si i osuđen.


Quote:
Redlik kaže: Pogledaj post
... kako da se izvucem???...
Kao što ti je već rečeno, nemaš tu što puno. Količina je mala i bilo bi bolje da je netko od frendova priznao jer bi njemu bio prvi put. Tebi je već drugi. Zeznuto je što sad ide samo kaznena prijava. Obzirom na malu količinu, kaznena prijava možda bude odbačena, pa na kasnijem prekršajnom dobiješ samo novčanu kaznu (za koju bi ti frendovi valjda skupili novce). Ako budeš kazneno osuđen, dobit ćeš pišanje (ako prvi put stvarno nisi dobio ništa), a možda i uvjetnu kaznu. Ne bi trebalo biti ništa strašnije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.