Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Da li spavate zajedno s djetetom ?
Ne ! ( To je primitivno i nepraktično) 51 18.61%
Da ! ( najvažnije je da je to bolje za dijete) 114 41.61%
Pokušali ali ne ide 9 3.28%
Nešto između (navedite u odgovoru) 100 36.50%
Glasovatelji: 274. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2005., 20:29   #101
ma ne svira kod bebe,nego kod mene u dnevnoj...

greskom se palio jer je hipersensibilan,a ona je bila majusna,a kad je presla 3500 g...vise se nijednom nije upalio.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:34   #102
Quote:
dodouprolazu kaže:
a koliko se dijete isprepada i sokira kad lazno zavriste? Cini mi se kao prilican sok i za dijete i za roditelje. Nije li jednostavnije da mama i tata kontroliraju bebino disanje, aparat moze zakazati, mamin instinkt valjda ipak manje?
a ti i kad spavash znash dal beba koja pored tebe spava dishe?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:41   #103
Hej Margarita,ja sam ti bila takva spavalica da sam prespavala sve uzbune, auto bombu koja je srusila pol kuce odmah do nase,psa koji je lajao u mojoj sobi i slicne stvari. NIje me nis moglo zbudit i bilo me frka kak cu ja s bebom,ali sad osjetim svaki njen udisaj, svako trzanje, grc ili prdec. Po noci se sto puta okrenem i pogledam je kad je u svom kreveticu do naseg, a kad je sa mnom u krevetu naslonjena na mene,ma nema sanse da se pomaknem, u jutro se znam nekad zbudit sva ukocena,ali fakat promjena nemoguca.Ne mogu si zamislit da mi je negdje u drugoj sobi,jer bi se onda sto put po noci dizala i isla ju provjeravati,ovako sve to obavim u nekom polusnu. Mislim da bi bila i puno umornija,ovak si mi spavamo od 10-9 u jutro sa jednim dojenjem(koliko se ja sjecam ) i jednim prematanjem negdje pred jutro. Zato je prek dana ful gas. Crkla mi perilica za sudje i sad hebem jeza jer ne stignem ni sudje oprat od nje. Al se bar naspavam prek noci
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:43   #104
Quote:
Rita kaže:
Hej Margarita,ja sam ti bila takva spavalica da sam prespavala sve uzbune, auto bombu koja je srusila pol kuce odmah do nase,psa koji je lajao u mojoj sobi i slicne stvari. NIje me nis moglo zbudit i bilo me frka kak cu ja s bebom,ali sad osjetim svaki njen udisaj, svako trzanje, grc ili prdec. Po noci se sto puta okrenem i pogledam je kad je u svom kreveticu do naseg, a kad je sa mnom u krevetu naslonjena na mene,ma nema sanse da se pomaknem, u jutro se znam nekad zbudit sva ukocena,ali fakat promjena nemoguca.Ne mogu si zamislit da mi je negdje u drugoj sobi,jer bi se onda sto put po noci dizala i isla ju provjeravati,ovako sve to obavim u nekom polusnu. Mislim da bi bila i puno umornija,ovak si mi spavamo od 10-9 u jutro sa jednim dojenjem(koliko se ja sjecam ) i jednim prematanjem negdje pred jutro. Zato je prek dana ful gas. Crkla mi perilica za sudje i sad hebem jeza jer ne stignem ni sudje oprat od nje. Al se bar naspavam prek noci
pa niko i ne kazhe da treba spavati u svojoj sobi od rodjenja

ali dok kad je mislish na primjer drzhati u svom krevetu?

kako znate kad je vrijeme da ide u svoju sobu?

ja se ne mogu pouzdat u sebe oko budjenja - muzh mi ima lak san - sva sreca - mozhda se i moj promijeni jednom kad postanem mama - ali ne rachunam na to za sigurno
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:44   #105
Normalno da kod zajedničkog spavanja treba poduzeti neke mjere opreza (kao uostalom i kad dijete spava samo u krevetiću), recimo ne preporuča se baš da beba spava između roditelja, pa onda treba voditi računa o tome da je djetetu koje spava u blizini roditelja toplije nego onome koje spava samo u krevetiću (a općenito se opet kao prevencija od SIDS-a savjetuje dijete ne utopljavati previše) itd. itd.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:48   #106
Quote:
ja se ne mogu pouzdat u sebe oko budjenja - muzh mi ima lak san - sva sreca - mozhda se i moj promijeni jednom kad postanem mama - ali ne rachunam na to za sigurno
mislim da nema tvrdjeg sna od mog i veceg spavalice od mene....prespavala bi i tsunami

a sada,sad sam neispavana...jer se budim citavu noc i pokrivam je...samo sto zaspem sanjam da je otkrivena i budim se i provjeravam,i tako citavu noc.

promjenit ce se to i kod tebe,sigurno.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:01   #107
do kad?ne znam,valjda dok nam svim ne dojadi ili dodje nova bebica pa nam bude tjesno a onda ce mo spavat u dvije sobe sve mi se cini. Mala vec i sad spava vecinu noci u svom krevetu pa mislim da ne ce biti problema sa seljenjem u kinderbed. Ali uvijek ce biti faza kad ce nas trebat vise (zubici, bubina...) pa nam ne gine skupno spavanje.Meni to uopce ne pada tesko,uzivam s njom u svakom pogledu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:26   #108
Quote:
Samantha kaže:
mislim da nema tvrdjeg sna od mog i veceg spavalice od mene....prespavala bi i tsunami

a sada,sad sam neispavana...jer se budim citavu noc i pokrivam je...samo sto zaspem sanjam da je otkrivena i budim se i provjeravam,i tako citavu noc.

promjenit ce se to i kod tebe,sigurno.
nadam se

ej jel imash naziv tog monitora za rad srca?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:27   #109
Quote:
Rita kaže:
do kad?ne znam,valjda dok nam svim ne dojadi ili dodje nova bebica pa nam bude tjesno a onda ce mo spavat u dvije sobe sve mi se cini. Mala vec i sad spava vecinu noci u svom krevetu pa mislim da ne ce biti problema sa seljenjem u kinderbed. Ali uvijek ce biti faza kad ce nas trebat vise (zubici, bubina...) pa nam ne gine skupno spavanje.Meni to uopce ne pada tesko,uzivam s njom u svakom pogledu.
a cuj to znam - da ce s vremena na vrijeme krevet bit pun

zato smo i kupili king

kontamo - sad se s machkom guramo a planiramo dvoije djece

bit ce nam i taj king mali
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:35   #110
Quote:
margarita kaže:
a ti i kad spavash znash dal beba koja pored tebe spava dishe?
moj je prvi mjesec spavao meni na trbuhu


i nije mi krivo
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:35   #111
Ne brini, sad jos da bebicu docekate i sve ce bit Jeste li krenuli u akciju?Nis ne pises
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:37   #112
Quote:
Rita kaže:
Ne brini, sad jos da bebicu docekate i sve ce bit Jeste li krenuli u akciju?Nis ne pises
josh nismo - aktivno
ali ne pijem vishe kontracepcijske
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:51   #113
Monitor
taj super sensitivni sto tuli
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:53   #114
da,taj je moj

imas ga i ti?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:55   #115
Kako taj monito funkcionira
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:56   #116
ima dvije ploce koje se stave ispod jogija...one prate rad srca i disanje
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:58   #117
Onda je isti sistem kao Babysense
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:59   #118
isto
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 22:03   #119
Quote:
Samantha kaže:
da,taj je moj

imas ga i ti?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 22:05   #120
sad sam se sjetila
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.