Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 02:56   #1
TUHO-R-A - Turisthotel d.d.

Čitam članak na Lideru o Turisthotelu d.d. Zadar u kojem autor u samom uvodu kaže
Quote:
Živ sam se htio požderati jer nisam imao keša za kupnju zadarskoga Turisthotela, a nisam želio prodati ništa iz portfelja da bih kupio TUHO.
Novinar izvodi svoju analizu i procjenjuje da zemljište na kojem je apartmansko naselje vrijedi 300 eura, te procjenjuje da sami apartmani vjerojatno imaju prosječno 40 kvadrata (mada je većina po 20-30 kvadrata) i da kvadrat mora vrijediti barem 2000 eura (a radi se zapravo o bungalovima i jeftinoj gradnji). Tako je došao da dionica zapravo vrijedi 4.855 kn, dok joj je trenutna cijena 1510 kn. Autor na kraju, kako je red, navodi da među ostalima posjeduje i TUHO dionice. Ko bi reko.

U situaciji gdje mnogi novi dioničari ne znaju kuda s povratom od HT-a, kad se dešavaju ludi skokovi i padovi poput CRAL-a ovakve navlakuše bi mogle biti materijal za Samodola. Pazi, naslov članka, velikim masnim slovima, glasi - Zbog stampeda na T-HT ostalo mi je novca za Turisthotel A nadnaslov TUHO-R-A: Zašto će vrijednost te dionice narasti... kad-tad

Možda niste ni znali za tu dionicu do danas, kao ni ja, pa eto, neka ima svoju temu. Procijenite ju temeljitije od gornjeg novinara ili ulijećite odmah ujutro. Možda je to novi Croatia Airlines ili Željezara Split.

Naselje Zaton (=Turisthotel)
TUHO-R-A Kapital-Plus
TUHO-R-A graf Rast
Prospekt
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 03:00   #2
Mogao bih okrenuti neku lovu na ovoj navlakuši.


Strahota.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 03:06   #3
Majke ti mile, sad čitam članak. Ako je ovo što ti kažeš istina, onda je tip skrenuo s uma. Pa ovo ne može biti veći navlakački tekst. I to ga je još potpisao sa imenom i prezimenom.

Pa hoće li Hanfa reagirati na ovo? S druge strane, vidim da mi je mail na 24sata.hr pa me ne čudi. Ali je malo zaglavio jer isli da je pisati pamflete u tim novinama o nesreći i prebijanjima isto što i pisanje u financijskom časopisu.

Samo ne znam gdje je bila pamet uredništvu Lidera da tako nešto objave.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 03:30   #4
A možda je objavljeno po nalogu uredništva Lidera? Čisto sumnjam da im se baš takav propust dešava slučajno.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:20   #5
ne treba izostaviti da TUHO ima u vlasništvu i najveću praonicu rublja u RH...

a bogami ima i pun k. apartmana (zidanih - čvrst beton ), a ima i onih kućica montažnih, + mjesta za kampere

prošle godine su ubacili i konje (jahanje) u ponudu

muvao sam se tim djelom RH zadnje dvije godine i moram priznati da je napredak preočit

PS - ni u kom slučaju nemam ništa sa člankom, a bogami ne posjedujem dionice gore navedenog društva
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:30   #6
sad sam se sjetio još nečega,

u neposrednoj blizini (Nin), Tankerska planira realizirati projekat lječilišnog turizma Ninsko Blato, tako da bi se i sezona mogla razvući
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 16:33   #7
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Tako je došao da dionica zapravo vrijedi 4.855 kn, dok joj je trenutna cijena 1510 kn. Autor na kraju, kako je red, navodi da među ostalima posjeduje i TUHO dionice. Ko bi reko.

U situaciji gdje mnogi novi dioničari ne znaju kuda s povratom od HT-a, kad se dešavaju ludi skokovi i padovi poput CRAL-a ovakve navlakuše bi mogle biti materijal za Samodola. Pazi, naslov članka, velikim masnim slovima, glasi - Zbog stampeda na T-HT ostalo mi je novca za Turisthotel A nadnaslov TUHO-R-A: Zašto će vrijednost te dionice narasti... kad-tad

Možda niste ni znali za tu dionicu do danas, kao ni ja, pa eto, neka ima svoju temu. Procijenite ju temeljitije od gornjeg novinara ili ulijećite odmah ujutro. Možda je to novi Croatia Airlines ili Željezara Split.
Ne bih ulazio u autorovu procjenu vrijednosti zemljišta ili apartmana TUHO-a, tj. same vrijednosti te dionice, no, što se tiče toga je li to navlakuša ili ne, mogu reći sljedeće:

Autor je priznao da je vlasnik tih dionica, što je plus, i još jedan dodatni plus ima u tome što je rekao da pojma nema koliko TUHO ima apartmana, nego je lijepo čovjek pronašao na internetu da ih ima 553, koliko li već.

Članak zorno prikazuje euforiju mladih ulagača. Euforiju koja dolazi nakon naglog skoka cijene dionica.

Svatko od nas tko je doživio zna da se nakon toga osjećaš kao najpametniji čovjek na svijetu. Ovaj tip je novinar, pa je čak tu svoju silnu pamet podastro naciji na uvid.

Sama analiza je dobar prvi korak (ali samo prvi korak) u procjeni vrijednosti hrv. turističkog poduzeća. Sljedeći koraci bili bi, primjerice, usporediti pokazatelje s ostalim turističkim poduzećima, vidjeti popunjenost kapaciteta, pogledati je li zemljište upisano pod TUHO ili se još uvijek vodi pod državno... Naći koji izvadak iz zemljišnih knjiga pa pogledati s koliko kvadrata TUHO ustvari raspolaže itd itd.

Sve u svemu, TUHO nije navlakuša kao CROL ili ona druga dionica, samo je pitanje je li TUHO najpodcjenjenija tur. dionica u Hrvata. Ja bi rekel da nije, ali vrijeme me možda demantira.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:18   #8
Hmmm, zvučiš mi kao vrlo iskusan dioničar turističkih firmi
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 00:11   #9
Još malo pa će sjest dividendica, pa ja sam bogat čovjek
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:37   #10
samo moraš paziti da ti isplata dividendi 'ne pojede glavnicu' kao što je mnogima na HT-u
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:14   #11
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ne bih ulazio u autorovu procjenu vrijednosti zemljišta ili apartmana TUHO-a, tj. same vrijednosti te dionice, no, što se tiče toga je li to navlakuša ili ne, mogu reći sljedeće:

Autor je priznao da je vlasnik tih dionica, što je plus, i još jedan dodatni plus ima u tome što je rekao da pojma nema koliko TUHO ima apartmana, nego je lijepo čovjek pronašao na internetu da ih ima 553, koliko li već.

Članak zorno prikazuje euforiju mladih ulagača. Euforiju koja dolazi nakon naglog skoka cijene dionica.

Svatko od nas tko je doživio zna da se nakon toga osjećaš kao najpametniji čovjek na svijetu. Ovaj tip je novinar, pa je čak tu svoju silnu pamet podastro naciji na uvid.

Sama analiza je dobar prvi korak (ali samo prvi korak) u procjeni vrijednosti hrv. turističkog poduzeća. Sljedeći koraci bili bi, primjerice, usporediti pokazatelje s ostalim turističkim poduzećima, vidjeti popunjenost kapaciteta, pogledati je li zemljište upisano pod TUHO ili se još uvijek vodi pod državno... Naći koji izvadak iz zemljišnih knjiga pa pogledati s koliko kvadrata TUHO ustvari raspolaže itd itd.

Sve u svemu, TUHO nije navlakuša kao CROL ili ona druga dionica, samo je pitanje je li TUHO najpodcjenjenija tur. dionica u Hrvata. Ja bi rekel da nije, ali vrijeme me možda demantira.
Eto, vrijeme te demantiralo. Prodaja TNPL-a po 6000 i kupovina TUHO ispala dobar potez (ajd, bilo bi lijepo da su se prodale po 8000 koliko su max bile, al opet neki su ih i zadržali pa ih sad mogu prodati po 300 )
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:52   #12
Koja je vrijednost ovih dionica? Isplati li se ulagati u njih?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:41   #13
http://www.057info.hr/gospodarstvo/2...i-po-poluotoku

Ovo je zadnja vijest o Turisthotelu, zvuči sjajno, zar ne... Kolikoj se dobiti mogu nadati...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.