Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2010., 10:20   #121
Quote:
-katrin- kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! imam redovite cikluse, ali mi je gin. rekla da bi mi dala duphostone zbog ciste koju sam imala i koja je pukla.. ali mi je rekla da se uz njega može normalno zatrudniti.. da li netko ima iskustva s time? budući da planiram trudnoću što prije...
Može se normalno zatrudniti uz njih...
samo cista otežava stvar..
Najvažnije su redovite kontrole i ciljani odnosi u pravo vrijeme...
Sretno..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 11:36   #122
ma joj zabrinuta sam ful ( godina sam se mučila s cinom 1, hpv 16, sad mi je nakon dvije fulguracije nalaz čist i sad ciste ( nikad prije nisam imala ciste.. na desnom su sitne, ali na lijevom se vidio ostatak velike i dosta tekućine oko jajnika i u c.douglasi i očito je s lijevog jajnika to iscurilo.. brine me sve to zajedno.. ( mada dr kaže da bolje da imam ciste nego cin! idem idući ciklus dan ankon menge na uzv pa će vidjeti šta se dešava u te dane ciklusa..
-katrin- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 12:16   #123
Angry

Drage curke molim pomoć, već godinama pijem dabroston i dobijem 2-3 dan nakon zadnje tablete. Duphaston pijem zadnjih 6 mjeseci i dobivala sam i s njim, ali svaki puta drugačije. Danas mi je već 10 dan od zadnje tablete i još nema M ni traga? Ima li tko sa sličnim iskustvom????
S obzirom da se pripremam za ivf napravila sam sve pretrage i briseve-sve čisto!
Iako imam simptome pms-a (bolne grudi,bobuljice,ubijam se u slatkom itd.)nema vještice.
Poomooooć!
bernardinacmini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 14:01   #124
ženske moje,meni je jučer došla M (10 dana nakon zadnje tablete),
pijen od 11.-25.dc. 2x1, nadala san se T,ali me razočaralo...
pijen i bromergone (zbog prolaktina 2x1)...
ovaj ciklus počinjen i sa vrkutom i maruljom, jer iman neredovite cikluse
(a očito mi i duph.ne pomažu) pa ni neznan za ovulaciju....

ima li još netko da pije duph. od 11.dc ???????

imate li kakav savjet jer želin trudnoću ???????

godinu dana se več ne pazimo,a zadnjih 5,6 mjeseci mi sa tabletama ne dođe kako bi tribalo...svaki misec radin test pa se razočaran,i to me ubija
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:13   #125
Možda ti je najbolje da se javiš ginekologu koji će ti stimulirati ovulaciju ili te poslati u ambulantu za potpomognutu oplodnju...ne moraš nužno ići na nikakav postupak već samo na savjetovanje...preporučam dr Lučingera na Vuk Vrhovcu u Zagrebu...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 13:20   #126
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Možda ti je najbolje da se javiš ginekologu koji će ti stimulirati ovulaciju ili te poslati u ambulantu za potpomognutu oplodnju...ne moraš nužno ići na nikakav postupak već samo na savjetovanje...preporučam dr Lučingera na Vuk Vrhovcu u Zagrebu...

fala mimoza,mislin da će mi (nakon 3 miseca duph) dati klomifen...
to ja pretpostavljan...
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 16:31   #127
Pozdrav cure!

Menstruaciju sam imala 9.3.2010. i nakon 12 dana nije mi došla i napravila sam 2 testera za trudnoću i bila su oba dva negativna. Nazvala sam svoju ginekologicu i ona mi je bez ikakvog pregleda dala Duphaston tablete da pijem 7 dana 3 puta po jednu, nakon 7 dana što sam ih prestala piti opet nisam dobila. Ne znam šta da radim. Ima li ko kakva iskustva o tome?
angelinakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 22:08   #128
Quote:
angelinakc kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!

Menstruaciju sam imala 9.3.2010. i nakon 12 dana nije mi došla i napravila sam 2 testera za trudnoću i bila su oba dva negativna. Nazvala sam svoju ginekologicu i ona mi je bez ikakvog pregleda dala Duphaston tablete da pijem 7 dana 3 puta po jednu, nakon 7 dana što sam ih prestala piti opet nisam dobila. Ne znam šta da radim. Ima li ko kakva iskustva o tome?


koliko ti je dana prošlo od zadnje tablete????

koliko ti je prošlo od testa????

ja več odavno pijen duph. i znalo mi je i do deset dana proči do M (onda san ih pila 2x1, 5 dana)...
od sad pijen po 12 dana 2x1, i isto mi potraje tjedan dana od zadnje tablete do M ...

strpi se...
ako piješ duph.doći će ti i ako ti je test neg...
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 09:52   #129
Quote:
tinaskr kaže: Pogledaj post
koliko ti je dana prošlo od zadnje tablete????

koliko ti je prošlo od testa????

ja več odavno pijen duph. i znalo mi je i do deset dana proči do M (onda san ih pila 2x1, 5 dana)...
od sad pijen po 12 dana 2x1, i isto mi potraje tjedan dana od zadnje tablete do M ...

strpi se...
ako piješ duph.doći će ti i ako ti je test neg...
Prošlo je 7 dana od prestanka pijenja tableta. Test sam napravila nakon 6 dana što mi je kasnila, a drugi nakon 9 dana što mi je kasnila. Ne znam da opet kupujem test?
angelinakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 15:13   #130
Quote:
angelinakc kaže: Pogledaj post
Prošlo je 7 dana od prestanka pijenja tableta. Test sam napravila nakon 6 dana što mi je kasnila, a drugi nakon 9 dana što mi je kasnila. Ne znam da opet kupujem test?

a probaj pričekati još koji dan...
pa onda ponovno napravi test ili pođi kod dr.
imaš li kakve simptome?? (ako je trudnoća)...???
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 15:59   #131
Ne nego prije sam imala jako cudan iscjedak koji je bio kislekastog mirisa i jako me grudi bole, ne znam.
angelinakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 16:31   #132
Quote:
tinaskr kaže: Pogledaj post
fala mimoza,mislin da će mi (nakon 3 miseca duph) dati klomifen...
to ja pretpostavljan...
Moguće da će tako odlučiti..
Meni Klomifen nažalost nije pomogao
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:01   #133
Ja sam dobila duphastone zato što mi nakon prestanka uzimanja kontracepcije nije dolazila menstruacija. Pila sam 2 dnevno, a nus pojave su bile katastrofa, glavobolja do povraćanja, bolovi u svim dijelovima tijela (najviše u leđima), bolovi u jajnicima, preosjetljivost na zvukove, ma bolila me doslovce i koža, nitko me nije smio ni po ruci dodirnuti.
Onda je doktorica rekla da moram prestati s uzimanjem, i da mogu samo čekati jer ona ne zna što bi mi mogla drugo dati da mi pomogne .
Ja sam se onda odlučila za bioenergetičara i moja crvena prijateljica se pojavila isti dan .
Sad je li to od bioenergije ili je "proradio" duphastone ne znam. I sa strahom čekam slijedeći mjesec, ali sam 99 posto sigurna da ga više neću uzimati, jer to što sam s njim prošla je bio pravi pakao.
svetigugl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 20:21   #134
Svako prvo uzimanje hormona može imati takve nuspojave..
s vremenom se to smiri...
Bitno je da liječnik procijeni što je za tebe gore..Izostanci ciklusa ili trpljenje nuspojava...
ovo što si opisala liči mi na migrenu...ja ju imam u drugom dijelu ciklusa ili neposredno pred menstr. a ne pijem hormone...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 16:07   #135
Nemam pojma što je to bilo, ali je bilo gadno. I definitivno ću promijeniti ginekologicu jer me ova užasno razočarala. Lako se hihotati kad je sve super, a kad je došao prvi problem onda ona ne zna. I vidiš nije ni spomenula da se to pojavljuje pri prvom uzimanju hormona, ah.... a poliklinika kao neka elitna... ma samo je lova koju uzimaju "elitna
svetigugl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 18:56   #136
ja san se skroz navikla i na duphastone i bromergone....
ali na početku bi me uvatila panika,nisan mogla sama sebe kontrolirati,užas...

sad mi je skroz ok ali se i nadan se da ih neću morati duuuugo piti....
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:57   #137
...

Evo drage moje OBAVEZNO PROČITAJTE OVAJ POST! Kao sto sam napisala kasnila mi je menga 10-12 dana i napravila sam dva testa koja su bila negativna i zvala doktoricu i bez pregleda mi dala Duphastone i nakon 9 dana nije došla i dotična gospođa je rekla napravite test i ako je negativan čekajte. Ja sam trebala početi raditi od 17.5 i nisam mogla čekati. Naručila se privatniku i došla na red isti dan. Došla ja k njemu i rekla sve to. Kaže on meni ili imaš cistu ili si trudna. Odmah je rekao trudni ste. Eto drage moje koliko je pouzdan test i doktorice koje pošikavaju pacijente da ih se riješe. Trudna sam mjesec i pol, a uzet ću od nje karton i reći joj hvala, ako pita zašto reći ću joj ako me smatrate balavicom neodgovornom onda ste u krivu. Ja ne želim da mi dijete nastrada zbog vas. U zadnji tern sadm došla privatniku, jer da nisam ko zna gdje bi ja bila, a gdje dijete. Za sebe odvojite i zadnju kunu, jer žene su najvažnije i vaša djeca. Kad razmislitekolike žene se muće da zatrudne zaista orate biti sretni kad vidite to maeno biće kojem već kuca srce u vama i koji je dio vas... Pusa svima.

Zadnje uređivanje angelinakc : 07.05.2010. at 15:03. Reason: pogriješila slovo
angelinakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:23   #138
Trudnoću od mjesec i pol svaki test pokaže kao pozitivnu zato ne kužim kaj se tebi dogodilo...
koji test si koristila?
duphastone ionako ne škodi trudnoći, ali dr nije za pohvaliti...mijenjaj odmah
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 11:38   #139
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Trudnoću od mjesec i pol svaki test pokaže kao pozitivnu zato ne kužim kaj se tebi dogodilo...
koji test si koristila?
duphastone ionako ne škodi trudnoći, ali dr nije za pohvaliti...mijenjaj odmah
Koristila sam test od 60 i 20kn. Radila sam ga nakon 6 dana što mi je menga kasnila. Eto sve je moguće kao što je moguće da žena ima menstruaciju i kad je trudna.
angelinakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 19:34   #140
Question Duphastone i menstruacija...

Pozdrav!

Imam 34 godine i gin mi je dala tablete Duphastone, s obzirom da imam problema s dobivanjem menst.
Pijem ih već godinama, na način da ih počnem piti prije nego mi (otprilike) treba doći menstruacija, i tada ih pijem 5 dana, po 2 tablete na dan.
Nakon zadnje tablete, menst. mi uvijek dođe u roku od 3-5 dana! Tako mi je i gin rekla.
Međutim, ovog puta je prošlo već 7 dana nakon zadnje tablete, a nisam dobila menst.

Jel zna netko što to može biti ?
Azra.S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.