Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2011., 20:09   #1
Baterija za dječji autić

Pozdrav svima!
Stvarno neznam kud bi smjestio ovu temu, pa sam probao ovdje u muški kutak...
Pa muži pomagajte...
Kupio sam klincu autić na bateriju u kojem se moe vozit, a ima i daljinski tako da ga ja mogu kontrolirat buduči da on ima 1,5 g pa vozi svakako
Skužio sam da auto sve slabije vuče, ponekad ga uopče nemože pokrenut..
Dal je to možda zbog baterije i dali bi možda mogao nabaviti neku jaču, a da mi se nekaj ne desi na njemu?
Trenutno ima bateriju:
"FirstPower"
FP 645 (&V 4.5 Ah/20Hr)
Coonstant voltage charge
Standby use: 6.8~?.90V
Cyclic use: 7.25~?.45V
Max. Initial current:less than 1.35A

Oo gdje je znak ? to mi se nevidi bas dobro na bateriji...


Onda kaj činiti??

HVALA MUŽI!!
zlayo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:19   #2
To ti akomulator

6 V

kapaciteta 4,5 Ah,


možeš staviti akumulator od 6v i 7,2 AH,

imaš ih u čipoteci, samo da li ima mjesta.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:31   #3
Quote:
zlayo83 kaže: Pogledaj post
Kupio sam klincu autić na bateriju u kojem se moe vozit, a ima i daljinski tako da ga ja mogu kontrolirat buduči da on ima 1,5 g


:
kupio si si autić aa , pa sad kao klinji potrošio baterije , ubit će te žena
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:52   #4
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
To ti akomulator

6 V

kapaciteta 4,5 Ah,


možeš staviti akumulator od 6v i 7,2 AH,

imaš ih u čipoteci, samo da li ima mjesta.

znači ako stavim 7,2 AH neče ništa biti? mislim neče pregorjet el. motor?
al dali če iči kaj bolje?
Hvala na odgovoru!
zlayo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:31   #5
Quote:
zlayo83 kaže: Pogledaj post
znači ako stavim 7,2 AH neče ništa biti? mislim neče pregorjet el. motor?
al dali če iči kaj bolje?
Hvala na odgovoru!

Bit će brz ko i prije, samo će moći preći duži put.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:00   #6
Hm.a nakon koliko punjenja i pražnjenja je baterija pokazala znakove rikavanja.
možda mu se isti problem javi i sa tom jačom baterijom. i šta onda, trk po novu.
možda je problem kod punjenja.
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:35   #7
Quote:
zlayo83 kaže: Pogledaj post
znači ako stavim 7,2 AH neče ništa biti? mislim neče pregorjet el. motor?
al dali če iči kaj bolje?
Hvala na odgovoru!
ta oznaka 7.2 Ah je samo količina pohranjene energije u njemu... on će i dalje davat 6 V i 1.35 A ili kolko već piše tamo...
metalmaniacjb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:36   #8
Quote:
metalmaniacjb kaže: Pogledaj post
ta oznaka 7.2 Ah je samo količina pohranjene energije u njemu... on će i dalje davat 6 V i 1.35 A ili kolko već piše tamo...
Pa sad je preko zime stajao na tavanu.. I kad ga napunim slabo vuce..
A dal bi mogao stavit jači motor i gdje bi to mgao nabavit? U auticu ima dosta mjesta za malo vecu bateriju, ali i za nesto veči el. motor
zlayo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:23   #9
Quote:
zlayo83 kaže: Pogledaj post
znači ako stavim 7,2 AH neče ništa biti? mislim neče pregorjet el. motor?
al dali če iči kaj bolje?
Hvala na odgovoru!
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Bit će brz ko i prije, samo će moći preći duži put.
ma čipaj ga pa da vidiš kak bu letil...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:29   #10
Quote:
zlayo83 kaže: Pogledaj post
Pa sad je preko zime stajao na tavanu.. I kad ga napunim slabo vuce..
A dal bi mogao stavit jači motor i gdje bi to mgao nabavit? U auticu ima dosta mjesta za malo vecu bateriju, ali i za nesto veči el. motor

Veći elektromotor ti ne preporučam jer njega napaja nekakva elektronika, a ona je dizajnirana za snagu postojećeg motora!


Pokušaj provjeriti da li ti punjač ispravno puni akomulator,

to ćeš moći provjeriti kod svakog auto-električara,

postoji šansa da ti punjač ne radi dobro, mada sumnjam!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 22:21   #11
Quote:
zlayo83 kaže: Pogledaj post
Skužio sam da auto sve slabije vuče, ponekad ga uopče nemože pokrenut..
možda se momak udebljo?
__________________
Trpaju Nijemci židove u plinsku komoru, i trpaju, trpaju... kad neko iz mase dreknu: "Sta gurate vise, pogusicemo se ovde!!!"
Inquisitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 10:29   #12
Imam djecji autic GAUCHO mislim da mu je oznaka HP252, na akumulator / bateriju 12V / 12Ah, a citajuci po raznim forumima da bih dobio na brzini (trenutno ide u 1.brzini 3 km/h, a u 2. brzini 6 km/h) trebam akumulator od 18V.

Znam da to u stvari ne postoji nego se sastavljaju dva, jedan od 12V i jedan od 6V ili 3 od 6V

Moze li doci do ostecenja zica - kablova ili motora, sto mi preporucate i kako se spajaju, mislim u seriju + od prve baterije na - druge baterije. i onda - od prve i + od druge na spoj prema el.motoru, i kako ih onda puniti - odvojeno svaku zasebno ili ima jednostavniji nacin i koji osigurac i cemu on sluzi

Unaprijed hvala

Zadnje uređivanje Sasa22 : 01.12.2011. at 10:41.
Sasa22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 11:40   #13
Quote:
zlayo83 kaže: Pogledaj post
U auticu ima dosta mjesta za malo vecu bateriju, ali i za nesto veči el. motor
e to te ja pitam

tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:46   #14
Quote:
Sasa22 kaže: Pogledaj post
Imam djecji autic GAUCHO mislim da mu je oznaka HP252, na akumulator / bateriju 12V / 12Ah, a citajuci po raznim forumima da bih dobio na brzini (trenutno ide u 1.brzini 3 km/h, a u 2. brzini 6 km/h) trebam akumulator od 18V.

Znam da to u stvari ne postoji nego se sastavljaju dva, jedan od 12V i jedan od 6V ili 3 od 6V

Moze li doci do ostecenja zica - kablova ili motora, sto mi preporucate i kako se spajaju, mislim u seriju + od prve baterije na - druge baterije. i onda - od prve i + od druge na spoj prema el.motoru, i kako ih onda puniti - odvojeno svaku zasebno ili ima jednostavniji nacin i koji osigurac i cemu on sluzi

Unaprijed hvala
to ovisi o presjeku žica i o snazi motora... ako su žice dosta velikog presjeka onda bi mogle izdržat veću struju (ali problem je i to kaj bi se motor mogal pregrijavat)
metalmaniacjb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 17:25   #15
MOžda je akumulator jednostavno loš pa je izgubio snagu prilikom stajanja na tavanu? Možda je i hladno na tavanu, pa je krepo akumulator ko i onaj u autu, a kako je još bio gore cijelu zimu...šta ja znam....mrska mi je ta elektronika...
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 17:57   #16
Quote:
metalmaniacjb kaže: Pogledaj post
to ovisi o presjeku žica i o snazi motora... ako su žice dosta velikog presjeka onda bi mogle izdržat veću struju (ali problem je i to kaj bi se motor mogal pregrijavat)

hvala na brzom odgovoru

Moze li se ispitati taj presjek zica i da li bi ugradnja nekakvog osiguraca prema motorima (ima pogon na oba zadnja tocka) to mogla sprijeciti, na originalnom akmulatoru ima nekakav osigurac (kao slovo U), cemu sluzi ??
Sasa22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 19:49   #17
pa ako već ima ugrađene osigurače onda nema problema, osigurač štiti od kratkog spoja i preopterećenja...
metalmaniacjb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 01:36   #18
Akumulator moraš napunit i bude ko nov. Ista stvar je i kod auta ako ga ne pališ neko vrijeme mada ti akumulator bio nov ako ga ne startaš 5-6 mjeseci ni nećeš nego ga onda moraš punit. A za napunit akumulator moraš imat naravno onaj punjač sa krokodil klještima i provjeri koliko vode ima u celijama. Ja bih ti preporucio pošto je to 6V akumulator da kupiš novi ipak.
__________________
What goes around comes around.
Gogo vertigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 09:51   #19
Napunim akumulator, 8 - 12 sati originalnim punjacem (slican punjacu mobitela), za Peg Perego bateriju zatvorenu tipa (12 V 12 ah), gura autić (veliki dvosjed) po ravnom dosta lijepo cca 30 - 40 minuta, ali mala uzbrdica jedva ga gura. Baterije su stare mislim desetak godina, moze li se to popraviti ili je vrijeme za novu.,
Nova original 12V 12ah Peg Perego dodje oko 500,00 kuna mozda i vise, a slicna takva 12V 12ah zatvorena kod auto mehanicara 250,00 kuna.

Sto da radim, hvala
Sasa22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 10:43   #20
struja je struja od kuda god dolazila.

postoje i modelarske li-po baterije koje trpe velike struje praznjenja i punjenja, a vise nisu skupe kao nekad. npr. ova: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...3S1P_30C_.html

ima 8 Ah i 30C sto znaci da moze dati 240A struje, dvije takve bi trebale biti dosta za autic s time da ih ne moras spajati vec jednu uzmes sa sobom i zamijenis kada se prva isprazni. baterije su malene i lagane, ova je oko 65dkg, a to je isto prednost. za te baterije treba i li-po punjac koji kosta oko 25 dolara + 10 dolara postarina.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger