Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2011., 19:48   #21
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Jedan razlog bi mogao biti da samo lijeva ili samo desna kiralnost smanjuje informacijsku entropiju na pola pa je lakše prenošenje tj. nasljeđivanje informacija.

Može biti i prirodno slomljena simetrija. Kako su lijeva i desna kiralnost bjelančevina nekompatibilne, jedna mora pobijediti. Ako je građevni materijal došao iz svemira gdje su uvjeti za nastanak lijevih bolji nego desnih tada su lijevi u startu imali veće šanse za dominaciju.
Pronašao sam jednu raniju raspravu:https://www.forum.hr/showthread.php?t=293495
krena is offline  
Old 09.11.2011., 22:04   #22
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Originalno pitanje....
S obzirom na znanstvenu spoznaju o veličini svemira,o planetama, galaksijama,ostalim sunčevim sustavima skroz je uobraženo razmišljati da smo jedina živa inteligentna bića u svemiru.
Uspijemo li istražiti npr.neku drugu galaksiju kao npr Andromedu i utvrdimo li da tamo nema života ni tada ne možemo tvrditi da smo sami u svemiru.
Što je sa ostalim galaksijama?
Zato..no way da smo sami.
Objasni mi pojam izvanzemaljci i što podrazumijevaš pod tim pojmom?

Pod pojmom izvanzemaljac mislim na bića koja nepripadaju našem planetu i sunčevom sustavu tj. bića koja nisu prošla svoju evoluciju tu, nego negdje daleko u svemiru na svome matičnom planet.
crodiler is offline  
Old 09.11.2011., 22:11   #23
Po spoznaji ljudi poput Bob Deana ili Philipa j Corsa i stotina drugih, ispada da mi ljudi zapravo nikada nismo bili sami da su "ONI" tu od početka ljudske civilizacije, sjetite se samo sumerana i njihovih crteža letećih tanjura kao i egipčana i njihovih freski sa izvanzemaljskim bićem.



Bob Dean

http://www.youtube.com/watch?v=VI9fS8Y-fww
http://www.youtube.com/watch?v=X5vjv...feature=relmfu

Philip J Corso
http://www.youtube.com/watch?v=BFdlwXw9tX0
crodiler is offline  
Old 09.11.2011., 23:22   #24
Quote:
crodiler kaže: Pogledaj post
Pod pojmom izvanzemaljac mislim na bića koja nepripadaju našem planetu i sunčevom sustavu tj. bića koja nisu prošla svoju evoluciju tu, nego negdje daleko u svemiru na svome matičnom planet.
Vanzemaljci ne rješavaju problem nastanka života. Jer kako su onda oni nastali. Od drugih vanzemaljaca ?
krena is offline  
Old 09.11.2011., 23:51   #25
Quote:
The Druid kaže: Pogledaj post



Sigurno nismo sami, ali smo vjerovatno jedina živa biča u svemiru koja mogu razumjeti svemir. Kad kažem živa biča u svemiru mislim na bilo kakvu stanicu koja se ne nalazi na našem planetu
Mi ljudi ni iz bliza ne razumijemo svemir, a vjerovatno to nikad i nećemo biti u stanju.
bukin is offline  
Old 09.11.2011., 23:54   #26
naravno da smo sami u svemiru....
šta mislite da nas tko otkrije, pa bolje bi mu bilo da se sam ubije....
hefest is offline  
Old 10.11.2011., 10:45   #27
Quote:
bukin kaže: Pogledaj post
Mi ljudi ni iz bliza ne razumijemo svemir, a vjerovatno to nikad i nećemo biti u stanju.
Sad bi bilo u redu da svoj stav objasniš, a ne samo napisati ovako nešta bez ijednog dokaza/teorije/ičega koja bi eventualno, mogla potvrditi tvoj stav, ja nevidim smisao takvog posta
erwins is offline  
Old 10.11.2011., 16:05   #28
Quote:
bukin kaže: Pogledaj post
Mi ljudi ni iz bliza ne razumijemo svemir, a vjerovatno to nikad i nećemo biti u stanju.
"Razumjeti svemir" je jako rastezljiv pojam i potpuno subjektivan.
Nekome je dovoljno reći da je bog stvorio svemir i zadovoljan je, drugi je zadovoljan da zna koliko je star i velik, a nekome...

To je pitanje ambicija.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 10.11.2011., 16:42   #29
Quote:
crodiler kaže: Pogledaj post
Postojanje izvanzemaljaca ? Koje je vaše mišljenje u vezi toga, dali smo sami u svemiru ili ne

Ne bojmo se! Nismo sami! Ima i drugih nego mi
koji nepoznati od nas žive našim životom.
I ono sve što bjesmo, čusmo i što snismo
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Zavelim is offline  
Old 10.11.2011., 21:45   #30
Quote:
erwins kaže: Pogledaj post
Sad bi bilo u redu da svoj stav objasniš, a ne samo napisati ovako nešta bez ijednog dokaza/teorije/ičega koja bi eventualno, mogla potvrditi tvoj stav, ja nevidim smisao takvog posta
Pa valjda je to sasvim jasno. Naše razumijevanje svemira je površno. Nije nam jasno milijun stvari. Na primjer, da li postoje crvotočine, podprostor,bijele rupe itd. Sve je to na razini teorije. U redu, napredujemo polako, ali to je svjetlosnim godinama daleko od razumijevanja.
Nego da se vratimo na temu. Pored 100-200 milijardi zvijezda u našoj galaksiji, oko kojih u prosjeku kruže bar dvije planete, i pored od prilike toliko galaksija u našem svemiru, prosto je nevjerovatno da smo jedina razumna vrsta u svemiru. To je bar moje mišljenje.
bukin is offline  
Old 11.11.2011., 07:42   #31
One civilizacije koje još nisu uspostavile kontakt ili koje nisu našle nepobitan dokaz o postojanju konkurencije su same u svemiru, ergo, mi jesmo sami atm.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 11.11.2011., 17:27   #32
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
One civilizacije koje još nisu uspostavile kontakt ili koje nisu našle nepobitan dokaz o postojanju konkurencije su same u svemiru, ergo, mi jesmo sami atm.
Pa ne slažem se sa tobom jer si napisao "o postojanju konkurencije", mislim da nitko nikome nije konkurencija. Daj mi pojasni kaj si mislio pod tim.
crodiler is offline  
Old 11.11.2011., 17:31   #33
Pa zar niste gledali Aliena,Predatora,E.T. i ostalo?
Helter Skelter is offline  
Old 11.11.2011., 18:15   #34
Unhappy

Quote:
crodiler kaže: Pogledaj post
Postojanje izvanzemaljaca ? Koje je vaše mišljenje u vezi toga, dali smo sami u svemiru ili ne
Ne znam, ali je malo vjerojatno da ne. Sumnjam da bi Bog stvorio tako malo biocenoza, a tako puno mjesta koja bi mogla posluziti kao staniste. Ipak, mozda je Bog u nas ulozio najvise truda, jer je najveca vjerojatnost da smo mi najinteligentniji. Ali, ipak bi valjalo ocekivati, da ce, kada se astronauti vrate s dalekih putova, donijeti bolesti, koje uzrokuju vanzemaljske bakterije. Ali, mozda ce te bakterije biti i dobrocudne. Ukratko, mislim da ne bismo trebali ocekivati da su vanzemaljci inteligentniji od nas.
teo1 is offline  
Old 11.11.2011., 21:13   #35
Quote:
teo1 kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali je malo vjerojatno da ne. Sumnjam da bi Bog stvorio tako malo biocenoza, a tako puno mjesta koja bi mogla posluziti kao staniste. Ipak, mozda je Bog u nas ulozio najvise truda, jer je najveca vjerojatnost da smo mi najinteligentniji. Ali, ipak bi valjalo ocekivati, da ce, kada se astronauti vrate s dalekih putova, donijeti bolesti, koje uzrokuju vanzemaljske bakterije. Ali, mozda ce te bakterije biti i dobrocudne. Ukratko, mislim da ne bismo trebali ocekivati da su vanzemaljci inteligentniji od nas.
Joooj, pa otkud se sad i bog uspio uvući u temu
erwins is offline  
Old 11.11.2011., 21:38   #36
[QUOTE=Helter Skelter;36657305]Pa zar niste gledali Aliena,Predatora,E.T. i ostalo? [/QUOTE

e sada ti sa hoolywoodskim glupostima kvariš temu
nema konkurencije u svemiru jer je svemir pregolem i prerazličit da bi ona postojala.
crodiler is offline  
Old 11.11.2011., 23:38   #37
Quote:
bukin kaže: Pogledaj post
Pored 100-200 milijardi zvijezda u našoj galaksiji, oko kojih u prosjeku kruže bar dvije planete, i pored od prilike toliko galaksija u našem svemiru, prosto je nevjerovatno da smo jedina razumna vrsta u svemiru. To je bar moje mišljenje.
To je potpuno promašeno razmišljanje, koje se temelji na znanju jednog faktora, skupa, koji je u ovom slučaju golem broj zvijezda, pa time i potencijalno nastanjivih planeta, ali čak i da nastanjivih planeta zaista ima golem broj, o drugom faktoru mi ne znamo ništa: kolika je vjerojatnost jednog događaja. Npr, recimo, potpuno ugrubo, 100 *10^9 galaktika, puta svaka sa 100 *10^9 zvijezda, iliti 10^22... Recimo da svaka stota zvijezda ima nastanjiv planet, 10^20...

I sad zamisli da je vjerojatnost nastanka (inteligentnog) života - 10^-60 .

Ja ništa ne tvrdim, osim da nam broj galaktika>zvijezda trenutno ne govori-pomaže ama baš ništa.
Rainalcar is offline  
Old 12.11.2011., 00:04   #38
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
To je potpuno promašeno razmišljanje, koje se temelji na znanju jednog faktora, skupa, koji je u ovom slučaju golem broj zvijezda, pa time i potencijalno nastanjivih planeta, ali čak i da nastanjivih planeta zaista ima golem broj, o drugom faktoru mi ne znamo ništa: kolika je vjerojatnost jednog događaja. Npr, recimo, potpuno ugrubo, 100 *10^9 galaktika, puta svaka sa 100 *10^9 zvijezda, iliti 10^22... Recimo da svaka stota zvijezda ima nastanjiv planet, 10^20...

I sad zamisli da je vjerojatnost nastanka (inteligentnog) života - 10^-60 .

Ja ništa ne tvrdim, osim da nam broj galaktika>zvijezda trenutno ne govori-pomaže ama baš ništa.

jesi ti čuo za drakeovu jednadžbu ? ona kaže da samo u našoj galaksiji mora postojati više inteligentnih vrsta kao ljudi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation
crodiler is offline  
Old 12.11.2011., 01:19   #39
Quote:
crodiler kaže: Pogledaj post
jesi ti čuo za drakeovu jednadžbu ? ona kaže da samo u našoj galaksiji mora postojati više inteligentnih vrsta kao ljudi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation
... ne baš kao ljudi... jednadžba se odnosi na civilizacije sposobne za komunikaciju...

neki misle da ova jednadžba ne uzima u obzir još neke bitne faktore i novije spoznaje, da je zastarjela, neznanstvena i toliko neprecizna da je besmislena...
http://www.sentientdevelopments.com/...-obsolete.html


enivej, tu je kalkulator za njeno korištenje, pa tko se hoće zabaviti ...
http://www.activemind.com/Mysterious..._equation.html

Zadnje uređivanje haram : 12.11.2011. at 01:27.
haram is offline  
Old 12.11.2011., 13:07   #40
Quote:
erwins kaže: Pogledaj post
Joooj, pa otkud se sad i bog uspio uvući u temu
Eh, da! Zasto bi Bog stvorio tako veliki svemir, a u njemu samo nas?
teo1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.