Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 22:14   #101
Ne.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:38   #102
trebam pomoć oko uporabe e-dnevnika za roditelje za drugo dijete.
K je 3.razred i njen e-dnevnik bez beda pratim preko e gradjani.
J je krenuo u 1.razred i ne znam kako pristupiti njegovom dnevniku preko e gradjana (mogu preko njegove lozinke)? Što nedostaje u lancu? Kome se obratiti? Školi, e gradjanima...?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:48   #103
Isto kao i za prvo dijete samo opet upises mail i lozinku


Sent from my iPhone using Tapatalk
milkica is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:58   #104
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
trebam pomoć oko uporabe e-dnevnika za roditelje za drugo dijete.
K je 3.razred i njen e-dnevnik bez beda pratim preko e gradjani.
J je krenuo u 1.razred i ne znam kako pristupiti njegovom dnevniku preko e gradjana (mogu preko njegove lozinke)? Što nedostaje u lancu? Kome se obratiti? Školi, e gradjanima...?
Jel vam uciteljica dodala tu opciju?
Znam da ja kao razrednik moram upisati prvo te podatke da roditelji mogu vidjeti
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:04   #105
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Isto kao i za prvo dijete samo opet upises mail i lozinku
Sent from my iPhone using Tapatalk
ja se registriram na e-dnevnik (preko e gradjani) ali mi je vidljiva samo kćer. Dnevnik sina nije vidljiv

Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Jel vam uciteljica dodala tu opciju?
Znam da ja kao razrednik moram upisati prvo te podatke da roditelji mogu vidjeti
iskreno, ne znam. Vidiš, ti mi najviše možeš pomoći kao razrednik
Dakle, na e dnevniku razrednik ima opciju da omogući roditeljima pristup? Možda onda to nije provedeno do kraja?
Uglavnom, mogu se spojiti na sinovljev e dnevnik preko njegovog profila i sve je vidljivo ali ako se sojim preko e gradjani, vidljiva mi je kćer ali ne on
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:43   #106
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja se registriram na e-dnevnik (preko e gradjani) ali mi je vidljiva samo kćer. Dnevnik sina nije vidljiv



iskreno, ne znam. Vidiš, ti mi najviše možeš pomoći kao razrednik
Dakle, na e dnevniku razrednik ima opciju da omogući roditeljima pristup? Možda onda to nije provedeno do kraja?
Uglavnom, mogu se spojiti na sinovljev e dnevnik preko njegovog profila i sve je vidljivo ali ako se sojim preko e gradjani, vidljiva mi je kćer ali ne on
da, razrednik mora unijeti da roditelj ima pristup e dnevniku putem e-građani. to sam prošle godine radila prvi i jedini put.
mislim da moramo upisati e-mail adresu i onda označiti to "da" za e-građani.
vjerojatno je učitelj/učiteljica kćeri to napravila, a za 1. još nisu.
najbolje pitati učiteljicu, a ako ona i jest napravila ona će uputiti dalje (kod nas na administraciju ako nešto ne valja s e-dnevnikom)
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 22:52   #107
Koristite li app za e dnevnik?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 00:46   #108
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Koristite li app za e dnevnik?
Da.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:19   #109
ja ne, odlogira me svaki put. imam otvoreno u browseru na mobu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:46   #110
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Koristite li app za e dnevnik?
da.. imam u bilješkama spremljenu lozinku, pa samo napravim copy paste kad se hoću logirati. korisničko ime mi sačuva
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 10:32   #111
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Koristite li app za e dnevnik?
ne.
opcenito nisam ovisna o e-dnevniku, provjeravam stanje jednom u 2-3 tjedna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 10:55   #112
I ja isto provjeravam valjda samo jednom mjesecno (ali moj je tek prvasic pa ni nemam sto provjeravati). Za ios ima samo jedna app koja nema nikakvih ocjena pa nisam bila ziher dal je pouzdana...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 10:53   #113
Uletavam ko padobranac ali jeste primjetili u e dnevniku ove rubrike za ocjenjivanje, moj je 3.razred i ima po 3 rubrike iz svakog predmeta,
pretpostavljam da su svima "pustili" po novom
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 11:20   #114
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
Uletavam ko padobranac ali jeste primjetili u e dnevniku ove rubrike za ocjenjivanje, moj je 3.razred i ima po 3 rubrike iz svakog predmeta,
pretpostavljam da su svima "pustili" po novom
bas gledam, da pustili su nove.
nema vise usmeno, pismeno, domace zadace
niti 8 rubrika iz Hrvatskog, nego samo tri

bas me zanima jesu li prosli edukaciju iz novog ocjenjivanja svi. i koji je naputak za djecu koja ne rjesavaju probleme i ne promisljaju kriticki, sto nastavnik smije,a sto ne smije napisat
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 11:38   #115
ne znam kako vam se da analizirati elemente ocjenjivanja cak i prije nego je nastava pocela?
ne znam koje elemente ima u imeniku, saznat cu kad se jednom ulogiram tamo za koji mjesec, kad nesto actually bude i pisalo u tom imeniku osim rubrika.
edukacija za "novo" ocjenjivanje?
daj me nemoj..
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 11:46   #116
svima su pustili nove elemente po defaultu, ali za sve razrede koji nisu ove godine u reformi učitelji i nastavnici imaju puno pravo zadržati stare elemente i kriterije ocjenjivanja - samo ih ručno upišu i to je to.
je li i dalje komično?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 16:01   #117
Jedva čekam kad se počnete žaliti jer vam više ne piše prosjek ocjena.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 16:19   #118
Meni je općenito grozno što neki roditelji (u mom uredu skoro sve mame) svaki dan i više puta dnevno gledaju e-dnevnik i onda javljaju klincima sto su dobili (veselo ili se deru na njih) i prije nego su ta djeca sama saznala ocjenu od učitelja/profesora.

Ok. Moj je tek drugi razred, ali prvo njega pitam što ima u školi i trudit ću se prvo od njega saznati koju ocjenu je dobio, a ne mu govoriti unaprijed.

Ali tako bi i bilo da roditelji mogu samo s roditeljskom šifrom uči u e-dnevnik - "Iz pedagoških razloga, ocjene se prikazuju s vremenskim odmakom od 48 sati."
Ovako svi pedagoški razlozi padaju u vodu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 16:59   #119
Ne, ne i ne!

Uvođenjem e-imanika, odnosno, izloženost odnosa profesor - učenik očima roditelja u svakom trenutku obrazovnog procesa učenik gubi autonomiju i mogućnost da bez uključivanja roditelja riješava svoje školske probleme.

Zašto bi roditelj trebao znati baš za svaku ocjenu te sekunde kad je dobivena? Sjećam se da je na mene lošija ocjena djelovala motivirajuće da je ispravim. Nije se o tome raspravljalo s roditeljima. Vidjeli bi svjedodžbu, išli na roditeljske i to je bilo sasvim dovoljno.

Sjećam se učenika prvog razreda srednje koji uopće nije bio svjestan činjenice da je pao razred. Za njegovu mater nije trebao e-imenik, jer je na dnevnoj bazi bila upućena u svaki trenutak u školi, što njegovim dnevnim izvješćima, što čestim odlascima u školu. Dječak nije bio glup, ali je sa 16 godina njegov osjećaj odgovornosti bio na nivou učenika drugog razreda osnovne. Majka sve zna što se dešava u školi, pa će majka sve i riješiti.

Ovo vrijeme izlaganja privatnosti što svojom voljom, što voljom drugih, dovelo je do toga da nam više ne trebaju službe unutarnje sigurnosti. Malo što je ostalo u području privatnosti. Konto, zdravstveni karton, nick, kretanje po gradu, negdje i stubištu, evidentiranje svakog mog klika na webu... sve smo to dragovoljno predali na uvid, čak i kad nam jamče da se podaci tretiraju kao tajni.
azizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 20:56   #120
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Meni je općenito grozno što neki roditelji (u mom uredu skoro sve mame) svaki dan i više puta dnevno gledaju e-dnevnik i onda javljaju klincima sto su dobili (veselo ili se deru na njih) i prije nego su ta djeca sama saznala ocjenu od učitelja/profesora.

Ok. Moj je tek drugi razred, ali prvo njega pitam što ima u školi i trudit ću se prvo od njega saznati koju ocjenu je dobio, a ne mu govoriti unaprijed.

Ali tako bi i bilo da roditelji mogu samo s roditeljskom šifrom uči u e-dnevnik - "Iz pedagoških razloga, ocjene se prikazuju s vremenskim odmakom od 48 sati."
Ovako svi pedagoški razlozi padaju u vodu.
mislim da bi trebalo ograniciti na 2 puta mjesecno
u lipnju na 1x mjesecno
ionak je samo pol mjeseca skola
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.