Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 14:24   #181
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Naravno da je puno, kao i sve drugo u Rijeci, od prireza (15%) nadalje
a ne, mi u zg ipak imamo veći prirez

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i ovak fakat cijena strsi, ali kada se zbroji kao i kod nas je boravak s prehranom 420 u odnosu na 560 i nije neka razlika (i jos uvijek jeftinije nego vrtic)
da, ali u drugom će plaćati i prehranu i boravak.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 14:27   #182
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
a ne, mi u zg ipak imamo veći prirez
Znam, za ta 2%, pa onda imate jeftinije vrtiće, škole, prijevoz i lalalala, a mi u gradu riječke socijaldemokracije imamo Oblija da nam priča kako smo progresivni grad

Quote:
da, ali u drugom će plaćati i prehranu i boravak.
Tako je, ovo je samo prehrana djeteta u cjelodnevnom, od iduće godine plaćamo i boravak
Old 21.10.2016., 14:29   #183
3%
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 23:42   #184
ja ne gledam meni.
nikad se nije žalila da je gladna, osim kad imaju jabuku za užinu, a njoj se pol zubi klima ili su poispadali. učiteljica je rekla da nije problem narezati joj, al koza mala ne pita.
svako jutro dobije neki biskvitić tipa barnya, budi se u 6:30, a doručak u školi je tek u 8:45. ak nije gladna sačuva ga do užine.
trenutno im je ostalo pun kufer čipsa i smokića iz škole u prirodi, pa to tamane u dežurstvu.

I Summer, tijesto s makom i šećerom je fantastično, isto ko i s orasima i recimo kraš expresom. i ne, nije suho, nije ni bljutavo, dapače, ak ne staviš sol u vodu onda ne valja. to ti je isto ko i žganci s bijelom kavom, ili voliš ili ce čudiš ko pura dreku
Old 22.10.2016., 10:05   #185
a,vise se ne cudim, dapace, super brzinski rucak za mm.kad sam na dijeti
dobro da si me.na te zgance s kavom podsjetila, to je nemjerljivo uzasnije od maka i tjestenine
Old 18.10.2017., 22:06   #186
evo što učenici jedu širom svijeta u školi

http://www.index.hr/black/clanak/kad...e/1001828.aspx
Old 19.10.2017., 11:34   #187
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
evo što učenici jedu širom svijeta u školi

http://www.index.hr/black/clanak/kad...e/1001828.aspx
ovakvu hranu naše škole mogu samo sanjati
Old 10.11.2017., 01:46   #188
HRT-ovi su novinari proveli istraživanje o prehrambenim navikama mladih te došli do zabrinjavajućih podataka koji pokazuju da se hrvatski srednjoškolci nemaju prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok. Stanje je zabrinjavajuće jer stručnjaci Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo ističu kako svaki drugi srednjoškolac niti ne doručkuje.

Redakcija za obrazovanje i znanost Informativnoga medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije (HRT) pokreće edukacijsku javnu kampanju i akciju Jedan zdravi topli obrok za sve učenike srednjih škola.

Riječ je o akciji koju su novinari i urednici ove redakcije odlučili pokrenuti nakon što su proveli jednomjesečno istraživanje o prehrambenim navikama mladih u Republici Hrvatskoj. Došli su do zabrinjavajućih podataka jer ankete među srednjoškolcima pokazuju kako se ne hrane zdravo. Naime, nemaju se prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok.

Stručnjaci Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) kažu kako svaki drugi srednjoškolac niti ne doručkuje. Pripadnici te ranjive društvene skupine, o kojoj treba voditi računa na brojnim društvenim razinama, za doručak najčešće konzumiraju peciva i gazirana pića te druge namirnice niske hranjive vrijednosti. Budući da je riječ o adolescentima, nužno je da konzumiraju zdravu hranu i razvijaju zdrave prehrambene navike u cilju uspješnoga fizičkog i mentalnog razvoja.

Stručnjaci iz europskih država poput Finske, Švedske i Francuske smatraju kako zdravi školski obroci njihovim učenicima pomažu da bolje prolaze na testovima, da su koncentriraniji na nastavi te u konačnici da pokazuju i bolje rezultate.

Ako želimo da naši učenici budu uspješni budući građani koji se odgovorno brinu o društvu, budimo i mi prema njima odgovorni tako da im organiziramo barem jedan zdravi obrok tijekom dana. To je naša obveza kao javnoga medijskog servisa svih građana Republike Hrvatske, odnosno institucije hrvatskoga društva, i izvršit ćemo je u dogovoru s drugim odgovornim institucijama koje se bave mladima, ističe začetnica te kampanje i akcije, novinarka i urednica Hrvatske radiotelevizije Sunčica Findak.
U osnovnim školama školska je prehrana organizirana jer je, među ostalim, osnovna škola obvezna to činiti, za razliku od srednjih škola u kojima to nije slučaj. Iz svih navedenih razloga Redakcija za obrazovanje i znanost Informativnoga medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije odlučila je pokrenuti kampanju i akciju Jedan zdravi školski obrok za sve učenike srednjih škola, kojom će se zalagati za bolje sutra hrvatskih srednjoškolaca.
Old 10.11.2017., 06:57   #189
Quote:
HRT-ovi su novinari proveli istraživanje o prehrambenim navikama mladih te došli do zabrinjavajućih podataka koji pokazuju da se hrvatski srednjoškolci nemaju prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok.
hrt-ovi novinari dolaze do idiotskih zakljucaka.
dakle, skola je kriva zbog losih prehrambenih navika danasnjih srednjoskolaca?
skola je kriva sto ucenici ne doruckuju?

roditelji nemaju bas nista s tim?

srednje skole nemaju kuhinje, to begin with. cast iznimkama.
dijete treba kod kuce svaki dan imati topli obrok koji ce pojesti prije ili poslije skole, ovisno o turnusu. a to sto djece doma nemaju topli obrok, za to je isto valjda kriva skola?

bas sam nedavno pricala s jednom ucenicom kojoj mama nikad ne kuha (jer ima na poslu osiguran rucak), eventualno vikendom, nego joj da lovu da jede u dubravici. cak i vikendom nekad obje jedu u dubravici. ujutro kroasan, za rucak pizzu ili salatu, navecer sendvic.
sve je to skola kriva.
Old 10.11.2017., 10:49   #190
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

dijete treba kod kuce svaki dan imati topli obrok koji ce pojesti prije ili poslije skole, ovisno o turnusu. a to sto djece doma nemaju topli obrok, za to je isto valjda kriva skola?

bas sam nedavno pricala s jednom ucenicom kojoj mama nikad ne kuha (jer ima na poslu osiguran rucak), eventualno vikendom, nego joj da lovu da jede u dubravici. cak i vikendom nekad obje jedu u dubravici. ujutro kroasan, za rucak pizzu ili salatu, navecer sendvic.
sve je to skola kriva.
kriste
Old 10.11.2017., 11:30   #191
Quote:
HRT-ovi su novinari proveli istraživanje o prehrambenim navikama mladih te došli do zabrinjavajućih podataka koji pokazuju da se hrvatski srednjoškolci nemaju prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok. Stanje je zabrinjavajuće jer stručnjaci Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo ističu kako svaki drugi srednjoškolac niti ne doručkuje.

Redakcija za obrazovanje i znanost Informativnoga medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije (HRT) pokreće edukacijsku javnu kampanju i akciju Jedan zdravi topli obrok za sve učenike srednjih škola.

Riječ je o akciji koju su novinari i urednici ove redakcije odlučili pokrenuti nakon što su proveli jednomjesečno istraživanje o prehrambenim navikama mladih u Republici Hrvatskoj. Došli su do zabrinjavajućih podataka jer ankete među srednjoškolcima pokazuju kako se ne hrane zdravo. Naime, nemaju se prilike hraniti zdravo tijekom dana jer u školama nemaju organiziran topli obrok.

Stručnjaci Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) kažu kako svaki drugi srednjoškolac niti ne doručkuje. Pripadnici te ranjive društvene skupine, o kojoj treba voditi računa na brojnim društvenim razinama, za doručak najčešće konzumiraju peciva i gazirana pića te druge namirnice niske hranjive vrijednosti. Budući da je riječ o adolescentima, nužno je da konzumiraju zdravu hranu i razvijaju zdrave prehrambene navike u cilju uspješnoga fizičkog i mentalnog razvoja.

Stručnjaci iz europskih država poput Finske, Švedske i Francuske smatraju kako zdravi školski obroci njihovim učenicima pomažu da bolje prolaze na testovima, da su koncentriraniji na nastavi te u konačnici da pokazuju i bolje rezultate.

Ako želimo da naši učenici budu uspješni budući građani koji se odgovorno brinu o društvu, budimo i mi prema njima odgovorni tako da im organiziramo barem jedan zdravi obrok tijekom dana. To je naša obveza kao javnoga medijskog servisa svih građana Republike Hrvatske, odnosno institucije hrvatskoga društva, i izvršit ćemo je u dogovoru s drugim odgovornim institucijama koje se bave mladima, ističe začetnica te kampanje i akcije, novinarka i urednica Hrvatske radiotelevizije Sunčica Findak.
U osnovnim školama školska je prehrana organizirana jer je, među ostalim, osnovna škola obvezna to činiti, za razliku od srednjih škola u kojima to nije slučaj. Iz svih navedenih razloga Redakcija za obrazovanje i znanost Informativnoga medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije odlučila je pokrenuti kampanju i akciju Jedan zdravi školski obrok za sve učenike srednjih škola, kojom će se zalagati za bolje sutra hrvatskih srednjoškolaca.
Problem kod nas nisu uopce srednje skole nego osnovne gje je u velikoj vecini osiguran samo suhi obrok.
A i tu je Frupy sve lijepo napisala. Ako ti to skola ne osigura onda sto rade roditelji?

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

sve je to skola kriva.
Inace se osta razlikujemo u misljenju ali uvo napisano potpisujem u potpunosti
Old 10.11.2017., 11:34   #192
bas sam.jucer tipkala s dve frendice, kanada i svicarska. osnovna skola, nema kuhinje nikakve, nose od doma a imaju popis dozvoljenh snackova

ja bi uvela automat s vocem u skole
Old 10.11.2017., 12:35   #193
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja bi uvela automat s vocem u skole
brzo bi strunulo u tom automatu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:47   #194
Frendica ima sina u OŠ, a radi i u srednjoj u kojoj jednom tjedno dobiju voće.
Njen sin često donese doma dodatne voćke kad dobiju, iako još dosta djece pojede.
U srednjoj kaže prođu šljive, mandarine, jabuke slabije, kruške skoro nikako. Klinci vuku navike od doma
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:33   #195
nekidan sam vidjela negdje taj aparat, mislim u mupu, jedino sam tam bila
Old 10.11.2017., 13:40   #196
Ne moze skola bit kriva za nečije prehrambene navike.
Valjda doma ručaš i večeras.
U skoli pojedeš meduobrok.

Mom nećaku se recimo o školi hrane ne sviđa. Kupuje si uzinu. Ujutro prije doručkuje. Poslje ili ide doma ručati ili kod mene ili kod nekog o braće ovisno o dogovoru.
Dobije topli obrok svaki dan, kući.

Škola je za obrazovanje. Nije škola za potpuno brigu o djetetu.
Niti su djeca kriva ako roditelji me vode brigu o prehrani.
Old 10.11.2017., 21:58   #197
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Frendica ima sina u OŠ, a radi i u srednjoj u kojoj jednom tjedno dobiju voće.
Njen sin često donese doma dodatne voćke kad dobiju, iako još dosta djece pojede.
U srednjoj kaže prođu šljive, mandarine, jabuke slabije, kruške skoro nikako. Klinci vuku navike od doma
sad je vec ogroman broj skola u kojima se dijeli besplatno voce.
moje zapazanje je da prolaze iskljucivo jabuke.
ostalo voce klinci uopce ne zele uzeti.
Old 18.11.2017., 15:40   #198
Sjetila sam se ove teme neki dan u školi, pred veliki odmor, djeca nose pladnjeve, imaju hot dog za marendu. A riječkom gradonačelniku puna usta zdrave prehrane u školama
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:20   #199
priča mi nedavno sestra (učiteljica razredne nastave)

išli su sa đacima (mislim da je sad ima drugi razred) na izlet i imali organiziran ručak
za ručak između ostalog - pečena piletina, batak i zabatak
nekoliko njenih učenika nije htjelo jesti sa objašnjenjem da to nije piletina
piletina je isključivo pileća prsa - file - bijelo meso

tko je vidio da pile ima i batak

mali off:
na tom istom izletu (Zavižan) jedan učenik joj se skoro upiškio
mama je sva ponosna objasnila da ona svoju djecu uči da nuždu obavljaju isključivo kod kuće
ono, popiškit se u šumi iza drveta - ma tko je to vidio....
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:22   #200
ni moja ne jede batak i zabatak, riga joj se od toga kad vidi
meni to nis cudno nije niti skandalozno, djeci je meso cesto odbojno
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.