Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2013., 10:31   #1
HR Pošta i varanje na težini pošiljaka

Ako sam na krivom podforumu, premjestite me.

Da li je itko imao iskustava s vaganjem pošiljaka u poslovnicama Hrvatske Pošte, gdje vam zaposlenik kaže da je pošiljka teža nego što ste mislili, odnosno izvagali, te vam potom naplati višu cijenu poštarine?

Šaljem danas paket: doma, u kartonskoj kutiji cca. 460g (250-500g, 70kn); na Pošti, u koverti 516g (500-1000, 110 kn) - meni kao pošiljatelju razlika između 70 i 110 kuna nije mala.

Nije mi se dalo tamo raspravljati u slučaju da sam krivo izvagao/da mi je vaga doma falš (u što sumnjam).

Itko sa sličnim iskustvima?
dcmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 10:51   #2
Quote:
dcmc kaže: Pogledaj post
Ako sam na krivom podforumu, premjestite me.

Da li je itko imao iskustava s vaganjem pošiljaka u poslovnicama Hrvatske Pošte, gdje vam zaposlenik kaže da je pošiljka teža nego što ste mislili, odnosno izvagali, te vam potom naplati višu cijenu poštarine?

Šaljem danas paket: doma, u kartonskoj kutiji cca. 460g (250-500g, 70kn); na Pošti, u koverti 516g (500-1000, 110 kn) - meni kao pošiljatelju razlika između 70 i 110 kuna nije mala.

Nije mi se dalo tamo raspravljati u slučaju da sam krivo izvagao/da mi je vaga doma falš (u što sumnjam).

Itko sa sličnim iskustvima?
Razlika od 50 grama se cesto ne vidi na nepreciznim vagama. Provjereno na vagi za teze terete i onoj za manje terete koja mjeri u tisucinku.
FFshocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 11:07   #3
Ah, znači da mi je vaga govneto. Tenks na informaciji!
dcmc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.