Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2016., 14:12   #2041
Poznavaoci sjedalica, help

Znači, do sad smo bili pješaci i korisnici javnog prijevoza, uz povremenu vožnju s nekime u autu uz posuđenu sjedalicu i takoto.

E sad, autoškolu privodim kraju, autek je kupljen i čeka me, curka je velika i prevelika..a ja ne znam kaj da kupimo, sjedalicu grupe II/III ili samo booster, jer je curka stvarno velika...

Znači, 4 god i 7 mj, 25 kg i sad ne znam kolko je točno visoka, bila je 117 cm prije 2 mjeseca...

Gledam one sjedalice sa odvojivim naslonom kod kojih se kasnije može koristiti samo povišenje za guzu, i kod svih takvih na koje sam naišla kaže od 25 kg nadalje da se koristi samo booster bez naslona... onda ne znam zakaj kupit uopće tu sa naslonom...
A opet s druge strane, ona je velika, al je ipak mala...i nekako mislim da bi joj tako bez naslona bilo skroz neudobno...kak će ako zaspi, di će s glavom, pojas će ju žuljat, ovo ono...

I kaj sad kupit?
WednesdayAddams is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 16:17   #2042
ja bih definitivno uzela booster s naslonom jer mislim da joj pojas od auta nece prolaziti kako treba samo sa tim boosterom ispod guze...

evo copy/paste s rodinih stranica

Grupa II (otprilike 15-25 kg)

Ova grupa autosjedalica namijenjena je djeci tjelesne težine od 15-25 kg (ili više, ovisno o autosjedalici).
Dijete je preraslo autosjedalicu grupe II ako je zadovoljilo barem jedan od sljedećih uvjeta:

dostiglo je maksimalnu težinu dozvoljenu autosjedalicom (obično 25 kg ) ili


Ako je dijete dostiglo najveću dozvoljnu težinu autosjedalice grupe II, ali prilikom vezanja pojasevima automobila bez autosjedalice pojasevi ne priliježu pravilno uz dijete (donji dio pojasa mora ići preko kostiju zdjelice, a ne trbuha, dok gornji mora prelaziti sredinom ključne kosti, odnosno ramena, a ne nalijegati na vrat), tada dijete treba premjestiti u autosjedalicu grupe III koja ima višu dozvoljenu težinsku granicu (36 kg).Nakon prerastanja autosjedalice grupe II, ako je dijete dovoljno visoko da pojas automobila pravilno priliježe uz tijelo djeteta i bez autosjedalice, dijete u pravilu može prestati koristiti autosjedalicu.
http://autosjedalice.info/cms/images...na_pocetak.png (http://autosjedalice.info/cms/index....mid=61#Pocetak)

Grupa III (otprilike 22-36kg) Ova grupa autosjedalica namijenjena je djeci tjelesne težine od 22-36 kg. Ove autosjedalice koriste se samo kao podizači, nemaju naslon, već samo podnožje na kojem se sjedi.Dijete je preraslo autosjedalicu grupe III ako je zadovoljilo barem jedan od sljedećih uvjeta:

dostiglo je maksimalnu težinu dozvoljenu autosjedalicom (obično 36 kg) ili
je dovoljno visoko da pojas automobila pravilno priliježe uz tijelo djeteta i bez autosjedalice, obično oko 150 cm ili više, što ovisi o automobilu u kojem se dijete prevozi. Više o tome možete pročitati u članku kako odrediti je li dijete spremno za vezanje pojasevima automobila (http://autosjedalice.info/cms/index....d=49&Itemid=66).


Nakon prerastanja autosjedalice grupe III, ako je dijete dovoljno visoko da pojas automobila pravilno priliježe uz tijelo djeteta i bez autosjedalice, dijete u pravilu prestaje koristiti autosjedalicu.Problem može nastati ako je dijete punije te je dostiglo najveću dozvoljnu težinu autosjedalice grupe III (36 kg), ali još nije dovoljno visoko da se veže samo pojasevima automobila - prilikom vezanja pojasevima automobila bez autosjedalice pojasevi ne priliježu pravilno uz dijete (donji dio pojasa mora ići preko kostiju zdjelice, a ne trbuha, dok gornji mora prelaziti sredinom ključne kosti, odnosno ramena, a ne nalijegati na vrat). U tom slučaju treba konzultirati proizvođača autosjedalice. Na nekim se mjestima može pronaći uputa da se ova autosjedalica može koristiti i nakon 36 kg, budući da ona sama nema sigurnosnu ulogu, već služi samo kao podizač. Međutim, ovakvu je preporuku teško potpisati, budući da je teško procijeniti koja je još težina nakon tih 36 kg prihvatljiva, a da ne dođe do pucanja autosjedalice, odnosno do njena oštećenja. Teško je i predvidjeti kako će se autosjedalica ponašati u slučaju sudara ako se preoptereti te neće li u tom slučaju ona puknuti i dodatno ozlijediti dijete.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 13:33   #2043
I tak, imamo problem


Mala će sad za par dana, 7 mjeseci, ima 10kg i 76cm. Trenutno je u jajetu, ali sad se već nogama odguruje od naslon zadnjem sjedala jer joj je očito sad već sve tijesno, a i kilaža je već ono.

Trenutno je u Bebetto Holland AS.


E sad, da joj kupimo grupu 0+ ili da ide odmah u grupu I?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:05   #2044
Osim kilaže, u grupu I može tek kada se može samostalno postaviti iz sjedećeg u stojeći položaj (prije toga muskulatura nije dovoljno razvijena). Nema veze što djetetu noge vire, pa virit će joj i u svakoj sljedećoj kategoriji.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:22   #2045
pa ovisi koliko vam je jaje do 10 ili do 13 kg? Nogice nisu nikakvo mjerilo prerastanja jajeta... minimalni uvjeti za smjer voznje su 15 mjeseci, 10kg i samostalno hodanje,ali bilo bi dobro da se do barem 2 godine vozi u suprotnom smjeru.
Dakle ukoliko je beba zaista prerasla jaje(glava mu je do ruba autosjedalice,pojasevi smiju biti 2 cm ispod ramena nikako niže) Vama definitivno treba kombinirana AS 0/1 (0-18 kg) ili sada ove novije i-size.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:31   #2046
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
pa ovisi koliko vam je jaje do 10 ili do 13 kg? Nogice nisu nikakvo mjerilo prerastanja jajeta... minimalni uvjeti za smjer voznje su 15 mjeseci, 10kg i samostalno hodanje,ali bilo bi dobro da se do barem 2 godine vozi u suprotnom smjeru.
Dakle ukoliko je beba zaista prerasla jaje(glava mu je do ruba autosjedalice,pojasevi smiju biti 2 cm ispod ramena nikako niže) Vama definitivno treba kombinirana AS 0/1 (0-18 kg) ili sada ove novije i-size.
znam da nisu nogice mjerilo, ali i glava joj je već lagano skoro do ruba (nisam mjerila jel baš 2cm očito ću morat )

u suprotni smjer ide svakako (pa ima i grupa I koja je u suprotnom smjeru šta ne? ). Posjela se već samostalno i sjedi, ali ne hoda. Znači tražimo 0+?



nemam pojma dokle je jaje, cijeli dan panično tražim kilažu po internetu jer sam naravno sve dobiveno s kolicima bacila u smece
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:50   #2047
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
I tak, imamo problem


Mala će sad za par dana, 7 mjeseci, ima 10kg i 76cm. Trenutno je u jajetu, ali sad se već nogama odguruje od naslon zadnjem sjedala jer joj je očito sad već sve tijesno, a i kilaža je već ono.

Trenutno je u Bebetto Holland AS.


E sad, da joj kupimo grupu 0+ ili da ide odmah u grupu I?
Ako već mora u veću (ali ne mora, osim ak ti je jaje stvarno do 10 kg) onda si razmislite o ovome, moj je tek sad sa 4,5 godine prerastao ovu sjedalicu, stvarno je komotna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:54   #2048
ne 0+ jer to su jaja do 13 kg a grupa 1 su autosjedalice od 9-18 kg koje idu u smjeru vožnje! trazite kombiniranu 0+1 (0/1) iliti 0-18 kg. E sad koju cete izabrati ovisi o puno toga..imate li isofix, tt ili samo vezanje pojasom...također treba pripaziti to kada se te autosjedalice trebaju okrenuti u smjer vožnje,puno njih to zahtjeva već s 13 kg ili određeni broj cm(nez sada koliko točno).
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:19   #2049
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ako već mora u veću (ali ne mora, osim ak ti je jaje stvarno do 10 kg) onda si razmislite o ovome, moj je tek sad sa 4,5 godine prerastao ovu sjedalicu, stvarno je komotna
koju?



Quote:
ne 0+ jer to su jaja do 13 kg a grupa 1 su autosjedalice od 9-18 kg koje idu u smjeru vožnje! trazite kombiniranu 0+1 (0/1) iliti 0-18 kg. E sad koju cete izabrati ovisi o puno toga..imate li isofix, tt ili samo vezanje pojasom...također treba pripaziti to kada se te autosjedalice trebaju okrenuti u smjer vožnje,puno njih to zahtjeva već s 13 kg ili određeni broj cm(nez sada koliko točno).
znači kombinaciju nemamo isofix, vezanje pojasom (što ej okej jer je ne vadimo iz auta).
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:34   #2050
Za isofix pitam jer valda 95% kombiniranih AS ide na isofix.
Jedine koje znam da idu u kontra smjeru bez isofixa su ove nove Joie stages i Joie every stage bilo bi super kada bi vam odgovarale u auto samo koliko znam za njih nrma jos nikakvih crash testova.
Ima i maxi cosi mobi koja ide iskljucivo u kontra smjeru do 25 kg ali njih nema kod nas.
Sigurno imaju jos neke malo proguglajte i svakako prije kupovine isprobati s djetetom i u autu
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 20:59   #2051
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
koju?





znači kombinaciju nemamo isofix, vezanje pojasom (što ej okej jer je ne vadimo iz auta).
Ups... Napisala sam 2way pearl al ak nemate isofix, onda nista od tog
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:08   #2052
Odluka je pala jer sad kad smo je vozili sam primjetila da ima taman dva cm do ruba sjedalice


Naručit ćemo Maxi Cosi Opal, 0-18kg, 0-4 godine, ne ide na isofix. Čini se super, a i ADAC joj je naklonjen.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:45   #2053
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Odluka je pala jer sad kad smo je vozili sam primjetila da ima taman dva cm do ruba sjedalice


Naručit ćemo Maxi Cosi Opal, 0-18kg, 0-4 godine, ne ide na isofix. Čini se super, a i ADAC joj je naklonjen.


izgledom mi je ista kao Pearl, vjerujem da školjka ista, samo mjenjaju donji dio zbog pričvrščivanja

super izbor, nisam ni znala da ta postoji
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:50   #2054
Pomoć lepo prosim!!

Čitala sam nekoliko stranica unazad ali ne mogu sve, pa ću pitati što vas je već preko nekoliko pitalo Vidim da ima znalaca koji su već doktorirali na ovoj temi pa je šteta da znanje ne podijele.

Tražimo autosjedalicu jer je dijete preraslo jaje. Pedijatrica je rekla da je vrijeme za autosjedalicu i nek kupimo najskuplju , da se autosjedalice ne posuđuju, da moraju biti nove i najbolje jer ih dijete koristi do škole.
Karikirala je malo, ali eto, naumili smo kupiti novu.

Dijete ima 10 mjeseci i nedavno je prohodalo. Pročitala sam sada ovdje na forumu da je hodanje važno kod odabira. Pročitala sam također da se dijete treba/mora voziti obrnuto od smjera vožnje pa me zanima je li to tako zakonski ili je to preporuka ili kako?

Kada je pedijatrica rekla da je sjedalica do škole, išla sam gledati one I/II/III ali mi se nisu baš dopale. Čini mi se kao da je dijete u zatvoru (mislim na I period). Stoga smo krenuli proučavati što se nudi kod nas na tržištu, što je prošlo i HAKov test (jasno, i sve druge testove, HAK je bio više kao orijentir).

Redoslijed je nevažan, a u uži izbor nam zasad ulaze:
1. MAXI COSI autosjedalica grupa 1 Tobi
2. BRITAX RÖMER autosjedalica grupa 1 King II ATS
3. BESAFE autosjedalica grupa 1 iZi Comfort X3

Koliko sam shvatila, ove sve sjedalice su u smjeru vožnje i pričvršćuju se pojasom. Je li uistinu važno uzeti sjedalicu obrnuto od smjera vožnje i kako to da onda ove koje su u smjeru vožnje i od 9-18 kg imaju dobre ocjene na testovima.

Lijepo molim pomoć oko odabira i zahvaljujem se unaprijed!
__________________
Mitä sinä täällä istut ja unelmoit, töihin siitä!
koivula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:58   #2055
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post


izgledom mi je ista kao Pearl, vjerujem da školjka ista, samo mjenjaju donji dio zbog pričvrščivanja

super izbor, nisam ni znala da ta postoji

postoji, samo ne u RH hvala bogu na amazonu

tenks na savjetima cure
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 11:41   #2056
Quote:
koivula kaže: Pogledaj post
Pomoć lepo prosim!!

Čitala sam nekoliko stranica unazad ali ne mogu sve, pa ću pitati što vas je već preko nekoliko pitalo Vidim da ima znalaca koji su već doktorirali na ovoj temi pa je šteta da znanje ne podijele.

Tražimo autosjedalicu jer je dijete preraslo jaje. Pedijatrica je rekla da je vrijeme za autosjedalicu i nek kupimo najskuplju , da se autosjedalice ne posuđuju, da moraju biti nove i najbolje jer ih dijete koristi do škole.
Karikirala je malo, ali eto, naumili smo kupiti novu.

Dijete ima 10 mjeseci i nedavno je prohodalo. Pročitala sam sada ovdje na forumu da je hodanje važno kod odabira. Pročitala sam također da se dijete treba/mora voziti obrnuto od smjera vožnje pa me zanima je li to tako zakonski ili je to preporuka ili kako?

Kada je pedijatrica rekla da je sjedalica do škole, išla sam gledati one I/II/III ali mi se nisu baš dopale. Čini mi se kao da je dijete u zatvoru (mislim na I period). Stoga smo krenuli proučavati što se nudi kod nas na tržištu, što je prošlo i HAKov test (jasno, i sve druge testove, HAK je bio više kao orijentir).

Redoslijed je nevažan, a u uži izbor nam zasad ulaze:
1. MAXI COSI autosjedalica grupa 1 Tobi
2. BRITAX RÖMER autosjedalica grupa 1 King II ATS
3. BESAFE autosjedalica grupa 1 iZi Comfort X3

Koliko sam shvatila, ove sve sjedalice su u smjeru vožnje i pričvršćuju se pojasom. Je li uistinu važno uzeti sjedalicu obrnuto od smjera vožnje i kako to da onda ove koje su u smjeru vožnje i od 9-18 kg imaju dobre ocjene na testovima.

Lijepo molim pomoć oko odabira i zahvaljujem se unaprijed!
http://www.roda.hr/portal/djeca/djec...ra-voznje.html

https://www.youtube.com/watch?v=Sg5i9YInU64

https://www.youtube.com/watch?v=tuZFVPv3Rpk


Dovoljno je pogledati ovo i sve će biti jasno

Rodina preporuka za vožnju u smjeru vožnje je samostalno hodanje, minimum 10 kg i 15 mj starosti
Ne jedan, nego svi ovi uvjeti
15 mj starosti je zbog jačine muskulature djeteta koja tek tada može podnjeti i izdržati u slučaju sudara

Meni ne bi trebao nikakav zakon propisati što mi je bolje za djete, pogledaš ovo pa vidiš što je bolje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:54   #2057
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
http://www.roda.hr/portal/djeca/djec...ra-voznje.html

https://www.youtube.com/watch?v=Sg5i9YInU64

https://www.youtube.com/watch?v=tuZFVPv3Rpk


Dovoljno je pogledati ovo i sve će biti jasno

Rodina preporuka za vožnju u smjeru vožnje je samostalno hodanje, minimum 10 kg i 15 mj starosti
Ne jedan, nego svi ovi uvjeti
15 mj starosti je zbog jačine muskulature djeteta koja tek tada može podnjeti i izdržati u slučaju sudara

Meni ne bi trebao nikakav zakon propisati što mi je bolje za djete, pogledaš ovo pa vidiš što je bolje

Hvala!
Odmah si me uvjerila. Sve jasno!

Postoje sjedalice koje se mogu poslije okrenuti jel tako?
Imaš kakvu preporuku za sjedalicu koja ide kontra smjera vožnje?
__________________
Mitä sinä täällä istut ja unelmoit, töihin siitä!
koivula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:01   #2058
Quote:
koivula kaže: Pogledaj post
Hvala!
Odmah si me uvjerila. Sve jasno!

Postoje sjedalice koje se mogu poslije okrenuti jel tako?
Imaš kakvu preporuku za sjedalicu koja ide kontra smjera vožnje?
Pročitaj si ovu stranicu cijelu, neći ćeš sve odgovore na svoja pitanja
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:06   #2059
imate li isofix u autu? imate dosta kombiniranih AS znaci idu i kontra i u smjeru voznje,ako imate isofix tih as ima more jedno bitno je samo da vam odgovara u automobil,jer dosta ih ima nakoso sjedala iza pa nekad to nije bas najsretnije za sjedalicu.Najbolje da odaberete neke pa odete na stranicu proizvođača,nađete car fiting list i provjerite...ako vam odgovara odete u ducan probate ju prikopčati i vidite
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:23   #2060
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Pročitaj si ovu stranicu cijelu, neći ćeš sve odgovore na svoja pitanja
Simpatično. Hvala.
__________________
Mitä sinä täällä istut ja unelmoit, töihin siitä!
koivula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.