Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 08:33   #161
Siva boja

"no nigdje nisam našla sivu (nude mi samo srebrnu)."


Zar ne može obična olovka zamijeniti sivu boju?

Samo pitam?
MissAlgebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 08:40   #162
meni je isto nevjerojatan broj stručnjaka za bojice ovdje!

ja ništa ne znam o bojicama. kupujem ih u narodnim novinama (koje su mi blizu posla) i kupila sam mu na početku godine jedne rezervne koje sam mu stavila u ladicu. sinoć sam ga pitala treba li mu kupiti nešto od pribora i rekao mi je da ne treba.

tražio je tehničku olovku (od ove godine smiju je koristiti) i rekao je da mu je super pisati s njom - vidjela sam da piše puno urednije nego s običnom, a urednost je učiteljici jako važna.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:15   #163
Stručnjaci za bojice.

Postaneš stručnjak kad trebaš naći bojice koje mogu obojati nešto na recikliranom papiru koji ne prihvaća boju, kad su Pisanke napravljene od istog takvog papira koji se dere kad jednom prođeš gumicom preko njega, kad shvatiš da dijete upire bojicom iz sve snage da bi nešto obojalo jer na tom istom papiru tvrde bojice ne ostavljaju gotovo nikakav trag.

Onda proučiš dijete koliko bojica je sposobno dnevno izgubit i procijeniš isplati li se kupiti neke malo bolje ili ćeš kupiti vreću jeftinijih jer će ih ionako za dva dana sve izgubiti.

A što se tiče sive bojice i pitanja može li se nešto obojati olovkom umjesto sivom - jeste li ikada pokušali obojati nešto olovkom i koliko vam je trebalo za to? Olovke su tvrđe od bojica, nema šanse da dijete prvog razreda oboji nešto HB olovkom i da ne probije papir. Normalno, sivu bojicu možeš zamijeniti npr. srebrnom (po mome slične su nijanse na papiru), ali kad imaš picajzlu kao što je moje dijete, onda to nije zadovoljavajuća nijansa
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:19   #164
mhm, kak ne? pa samo okoso stavi bojicu i boja ko s pastelom
mislim, moja tak boja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:26   #165
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mhm, kak ne? pa samo okoso stavi bojicu i boja ko s pastelom
mislim, moja tak boja
Tak radim i ja. No priznajem da nisam vidjela puno djece koja se na taj način snađu, pogotovo sama od sebe. Mislim, nije da će svijet propasti jer ja ne mogu naći sivu bojicu, nemojte me sad razvlačiti
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:38   #166
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
moram pogledat u petak kada vrati torbu doma, al gotovo sam sigurna da moja ima ove.
faber castell su sigurno, sad dal su bas te koje pises
kupljene u muelleru na trgu prije dva mjeseca.
siljilo obavezno zeljezno, vulgaris.
ne pucaju spice i sve se lijepo silji.
i ja kupila u muelleru ali ih već više od mjesec dana nemaju. Sad, Trg mi nije usput a ako koja bude išla kakvim poslom do trga neka škicne imaju li junior varijantu Faber castella

I hvala puno ženske na svim savjetima :klap:
Pogledat ću Milan i Maped. Faber castell grip su mi divne ali koliko se sjećam su dosta skupe u većem broju bojica (K želi barem 18, a 24-30 je poželjno ), a još k tome kad dođe iz škole svaki dan s jednom bojicom manje koju je zagubila dobijem napadaje
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:43   #167
nightfall
ak ne nadjes nauci ju ovom

moja ne pusta bojice iz ruke od 15 mj valjda pa je skuzila i nasilji pa prstom sa siljotinom boja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:52   #168
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nasilji pa prstom sa siljotinom boja

bude se uspomene na djetinjstvo a i posve zaboravila na tu metodu
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 11:33   #169
Ok, trebalo mi je vremena dok sam shvatila sto je siljotina

Kako siljiti da ne dobijem zuljeve?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 12:26   #170
kupi normalno siljilo

ne znam, nisam nikad dobila zulj ali opet, nisam nikad ni silila vise od jedno dvije bojice
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 12:56   #171
stvar je u količini onda.
ja kad šiljim, onda sve zašiljim.
jedno 50 bojica sigurno
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 12:58   #172
okp?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:02   #173
ne, nego ih toliko rijetko šiljim da zbilja sve budu tupe
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:07   #174

daj djetetu da silji moja nasilji svako toliko kaj joj treba
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:18   #175
ne da im se

onda meni bude žao da bojaju s tupim bojicama
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:20   #176

nis onda, silji cesce
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:44   #177
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
i ja kupila u muelleru ali ih već više od mjesec dana nemaju. Sad, Trg mi nije usput a ako koja bude išla kakvim poslom do trga neka škicne imaju li junior varijantu Faber castella

I hvala puno ženske na svim savjetima :klap:
Pogledat ću Milan i Maped. Faber castell grip su mi divne ali koliko se sjećam su dosta skupe u većem broju bojica (K želi barem 18, a 24-30 je poželjno ), a još k tome kad dođe iz škole svaki dan s jednom bojicom manje koju je zagubila dobijem napadaje
budem pogledala
mi smo inace prvi set fabera dobili na poklon, kak ja znam i za posao korisitit bojice, jbg, kuzi se razlika, pa sam joj kupila i za skolu

ja obicno kupim veci set, manja je razlika u cijeni a dobis vise komada (iako su to fakat nijanse)

al uzasno je bitno kakvo je siljilo. sva ona lijepa sto fora izgledaju su losa, stovise beskorisna

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
:lol : nightfall
ak ne nadjes nauci ju ovom

moja ne pusta bojice iz ruke od 15 mj valjda pa je skuzila i nasilji pa prstom sa siljotinom boja
to sam i ja radila
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:58   #178
Najbolje šiljilo koje sam kupila je mullerovo. Najobičnije metalno, piše na njemu made in germany.Ne sjećam se cijene,ali oko 7kn. Šiljila sam svakakve bojice i olovke i sve super našilji.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:07   #179
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
stvar je u količini onda.
ja kad šiljim, onda sve zašiljim.
jedno 50 bojica sigurno
Kupi ono elektricno (ili sto li vec) siljilo koje imaju (lijeni) ameri Stavis bojicu, siljilo kaze "bzzzz", izvadis nasiljeno

Mi imamo neko siljilo iz Mullera koje ima cetiri velicine rupe i siljotina se skuplja unutra u kutijicu. To sam pred puno godina uzela jer je mali poceo dobivati bojica svih oblika i sirina i islo mi je na zivce da ne mogu s nicim nasiljiti. Pa sam uzela to koje ima sve. I ok silji, nije lose

Sto se tice siljenja kozmetickih olovaka - daaavno jednom sam se nesto zalila prodavacici oko toga pa mi je rekla da su te olovke puno mekse od obicnih i da bi se trebale siljiti kozmetickim siljilima. Uzela za probu (kostalo par kuna, nije neki veliki trosak) i preporodila se od onda. Sve olovke siljim bez ikakvih problema (a imam svaceg, od skupih do jeftinih iz Bipe)
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 09:15   #180
a kad smo se već dotaknule i šiljila... zapisala metalno iz muellera za doma. Ali u školi mora imati šiljilo s kutijicom jer se ne smiju ustajati radi šiljenja olovke. Trenutno ima Faber castell šiljilo s gumicom i iako je šiljilo oštro, šilji ovako nekako
Znam da nekome tko ovo čita se čin previše analize oko bojica i šiljila ali, iskreno, kad bih stavila na jednu hrpu novce koje smo već dali za svako loše šiljilo i loše bojice, to bi već bio neki ozbiljniji iznos
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.