Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 18:06   #1021
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Haha! Os rec da trebaju imati3 stana? U jednom zivi djete a roditelji posjecuju a u druga 2 njih dvoje?
Kaj se sve necete sjetit..
a zašto ne? ako ćemo pravo, to je onda najbolje za dijete - na jednom je mjestu, ima svoju sobu, mjesto za odmor, igru. ili misliš da je bolje da se iz tjedna u tjedan (ili kako je već dogovoreno) dijete seli sa svojim kuferima? drugo je to što je tako nešto materijalno neizvedivo mnogim roditeljima. ali ovako bi dijete imalo jedno mjesto na kojem živi, jednu adresu, bez seljakanja. neka se seljakaju s kuferima iz tjedna u tjedan oni koji su doveli do razvoda.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 18:51   #1022
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a zašto ne? ako ćemo pravo, to je onda najbolje za dijete - na jednom je mjestu, ima svoju sobu, mjesto za odmor, igru. ili misliš da je bolje da se iz tjedna u tjedan (ili kako je već dogovoreno) dijete seli sa svojim kuferima? drugo je to što je tako nešto materijalno neizvedivo mnogim roditeljima. ali ovako bi dijete imalo jedno mjesto na kojem živi, jednu adresu, bez seljakanja. neka se seljakaju s kuferima iz tjedna u tjedan oni koji su doveli do razvoda.
Ma da...kaznimo ih
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 19:09   #1023
Najbolje bi bilo dijete prepoloviti, pa pola majci, pola ocu.

Mislim da taj bauk imanja dvije sobe itd. precijenjen. Gledam primjer u praksi koji po tom pitanju odlično funkcionira. Doduše roditelji su se po razvodu donekle usuglasili oko primarnih interesa djeteta, pa iako ne žive dovoljno blizu da odu jedno do drugoga u papučama, nisu ni toliko daleko da ne mogu autom u razumnom periodu jedan do drugoga.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 19:14   #1024
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Gledam primjer u praksi koji po tom pitanju odlično funkcionira.
snađu se ljudi i na sreću svih to na kraju ipak nekako funkcionira, barem je to u većini slučaj s ljudima koje imam prilike vidjeti.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ma da...kaznimo ih
zaboga ne, kaznimo dijete/djecu

da se razumijemo, ja nikog nemam namjeru kažnjavati.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:16   #1025
Prelistala sam temu brzinski.
Pretpostavljam da ne zivite bas daleko s obzirom da je dijete jedan dan kod tebe a jedan dan kod nje.
Pa zar ne mozete dogovoriti slican ritam i za ubuduce?

Ja i bivsi funkcioniramo tako. Djeca su nastavila ici u istu skolu. Poslije skole idu kod njega. Ja ih kupim poslije posla. Neke dane u tjednu ostaju kod njega. Komplicirano je i jos uvijek pokusavamo pronaci dobar raspored ali dali smo i dajemo sve od sebe da djeci ne radimo drasticne promjene u zivotu i da nisu zakinuti ni za mamu ni za tatu.

I da...isto smo imali prvasica...i odradili smo razlaz ljeto prije skole. Ali smo se svojski potrudili da im u tih mjesec i pol prije skole pokazemo da nam je njihova dobrobit i dalje najvaznija.

On je pristao na to da djeca formalno zive na mojoj novoj adresi i to bez velike drame. Dovoljan je bio moj argument da je ionako on taj koji smatra da se majka treba vise brigat za dijete od oca. Poklopio se usima.
Ali taj razgovor smo vodili nakon sto smo vec funkcionirali neko vrijeme razdvojeno. To vrijeme je dobro doslo oboma da vidimo sto mozemo prihvatiti a sto ne, sto mozemo ocekivati od druge strane...

U praksi je to konstantno prilagodjavanje djecjim i nasim obvezama...nekad uspjesnije, nekad manje uspjesno.

Nama je recimo zena u obiteljskom savjetovalistu rekla da ni struka vise zagovara nuzno jedan dom za dijete. I da je za djecu najbolje rjesenje ono oko kojeg se roditelji najbolje slazu. Sasvim mi je to logicno kad se pokusam staviti u polozaj djeteta.

Tako da...pokusajte postici dogovor i djeci ga zajednicki prezentirajte bez velike drame i prilagodjeno njihovom uzrastu...bit ce bezbolnije za svih...za djecu ponajvise.

I da...nastojte ignorirati reakcije i savjete okoline. Ljudi se nekad u najboljoj namjeri petljaju tamo gdje im nije mjesto i reakcije okoline lako mogu potencirati sukobe izmedju vas dvoje. Vi ste i dalje roditelji vasoj djeci. Samo vi i nitko vise. I vi znate sto je najbolje za njih. Vas dvoje. Ne samo ona i ne samo ti.

Cisto za primjer koliko ljudi znaju bit ograniceni u svojim promisljanjima: do mene je jednom dosla dramaticna prica o mom razvodu: da sam frajerica odselila u drugi grad i ostavila djecu tati...jer su njega vidjali s djecom u setnji u njegovom mjestu a mene vise nisu. Zgrozeni ljudi. Zakljucila sam da bi javnost bila zadovoljnija da sam odselila zbilja u drugi grad i odvela djecu sa sobom da tatu vide jednom mjesecno.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 11:39   #1026
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
.

Nama je recimo zena u obiteljskom savjetovalistu rekla da ni struka vise zagovara nuzno jedan dom za dijete. I da je za djecu najbolje rjesenje ono oko kojeg se roditelji najbolje slazu. Sasvim mi je to logicno kad se pokusam staviti u polozaj djeteta.

i:
evo, to je rvacka realnost
na žalost, ono što se u rvackoj naziva struka, i zagovara jedan dom za dijete
u europi i svijetu "struka" takvo razmišljanje naziva zastarjelim

zati i jesmo na dnu sveg ašto se tiče obiteljskih zakona
a znaš zašto "struka" tako misli
jer "struka" su par baba koje se u životu teško maknu i preko ceste...sve im je teško, pa misle da je i drugima
na stručnim sastancima radne grupe često se čuje "a bi li se vi stalno selili", pa kad im onda kažeš da pitaju ogromne skupine ljudi struka zvanja i zanimanja koji veći dio svog života nisu više od 3 noći u sitom krevetu, koliko su oni zadovoljni kvalitetom svog života, dobieš odgovor mko i tu na foprumu.
"to je bio njihov izbor, a djeca razvedenih ne mogu birati"
fenomalanlno
na to ih ja obično pitam
"a djeca razvedenih isto tako biraju da iim se roditelji razvedu?"
svi onda sležu ramenima

poanta je da smo, što se tiče te i takve struke, grozno zakinuti za stručnost
struka proizlazi iz svjetonazora par babetina koje rade nacrte zakona
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:28   #1027
Focal, kaj ima novog?
Jesi se uspio razvesti?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 20:22   #1028
Cekam poziv na prvo rociste.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 20:00   #1029
Focal, sjetim se ponekad tvoje situacije... ima li kakvog napretka?
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:54   #1030
ima.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:37   #1031
Pa pisi
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 19:45   #1032
Nadam se da je sve zavrsilo dobro i da svi zivite mirno, bez previse trvenja.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 20:00   #1033
ma bit će sve ok, dijete se na sve navikne
gortom32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.