Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 13:49   #1
Kad napraviti atest na novom vozilu sa odamh ugrađenim plinom?

Predao sam već zahtjev za financijski leasing u 3 rate (bezkamatno) za novu Seat Ibizu 1.0MPI 75KS (obični atmosferski benzinac).

Dok čekam odobrenje leasinga dao sam i dodatni zahtjev prema autokući "Porsche" da mi daju pisanu suglasnost da se u auto može ugraditi plin.

Odlučio sam da ću ugradnju povjeriti firmi "Auto Tim", te da ću ugarditi "Landirenzo" sistem.

E sad, pod pretpostavkom da mi odobre leasing i da mi daju tu pisanu suglasnost, kad auto dođe mislim ga odmah odvesti na ugradnju.

Dali uzimati probne tablice i čekati da se izvrši ugradnja ili prvo registrirati auto pa onda naknadno ići na atest plina? Bilo kakav savjet je dobro došao..

Hvala

kum_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:41   #2
...kad sam prije dvije godine kupio neregistrirani auto, serviser mi savjetovao da registriram auto, i da onda ubacim plin.
Reče da ću platiti 600 kn manje neke pristojbe pri registraciji, vezane za plin...
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 05:36   #3
Kako sad stvari stoje, zapelo je kod inzistiranja "Porschea" da ako se odlučim na ugradnju plinske instalacije, gubim garanciju na motor. Dok garancija na ostatak auta vrijedi.

Na prvom razgovoru sam dobio informaciju da ukoliko se dokaže da je plin uzrokovao kvar, garancija ne vrijedi. Dok u ostalim slučajevima vrijedi za sve pa i na motor.

Probati ću postići nekakav dogovor oko ovoga, ali kako sad stvari stoje bliže sam ideji da odustanem. Previše je novaca u igri da bi preuzeo sav rizik na sebe, dok "Porsche" tvrdi da nisu imali takav zahtjev dosada i da je to službeni stav generalnog uvoznika.
kum_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:20   #4
Preporucam ugradi plin, to je jedan od rijetkih novih motora na trzistu pogodnih za pregradnju. Ak izgore ventili budes popravio iz ustede na gorivu i jos ce ti ostati.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:50   #5
U večini auto kuća rade "menageri" kojima je samo za prodati pamet i pobrati dobru plaću. Totalno su nepokretni i neinformirani.
A to što do sada nisu primili takav zahtjev - LAŽU , nego su lijeni raspitati se u EU da li je moguće.
Ne znam - kada uzimaš auto na lizing onda si korisnik, a vlasnik lizing kuća?
u tom slućaju nečeš moći ugraditi plin niti na svoju ruku...jer nisi vlasnik.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 09:15   #6
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
U večini auto kuća rade "menageri" kojima je samo za prodati pamet i pobrati dobru plaću. Totalno su nepokretni i neinformirani.
A to što do sada nisu primili takav zahtjev - LAŽU , nego su lijeni raspitati se u EU da li je moguće.
Ne znam - kada uzimaš auto na lizing onda si korisnik, a vlasnik lizing kuća?
u tom slućaju nečeš moći ugraditi plin niti na svoju ruku...jer nisi vlasnik.
Naravno da takav zahtjev u EU nisu primili.
Kome je na pameti ugraditi plin u takvo vozilo u npr. Berlinu.
Isto tako naravno da proizvođač neće pristati na garanciju na pregradnju.
Lakše im je odjebati kupca nego imati kasnije problema s garancijskim zahtjevima na pregrađenom proizvodu.
U 2017. nova vozila na tvornički autoplin se broje u promilima a nova pa naknadno pregrađena na prste jedne ruke.
Čak ni oni koji imaju tvorničke pregradnje ne propagiraju autoplin-pogledaj novu Daciu Duster i kamo su smjestili model na autoplin koji se nudi-upravo tamo gdje ga nitko normalan neće kupiti.

Što se tiče Ibize slobodno ugradi plin u taj motor, dobro ga podnosi ali se moraš odreći garancije. Pa vidi što ti se više isplati
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 21:10   #7
A te evropljane osobno smatram priglupim ljudima kojima je država isprala mozak. U stanju su guzice dati za 1 € , ali taj isti euro ušparati na 20 km - to ne...
Ako sam s autom na plin napravio 160tkm i za gorivo manje potrošio 8000€ ( za te sam novce kupio slijedeći auto) ne vidim razloga odustanem od plina i vozim se na benzin ili da pređem na traktorijadu.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 03:12   #8
Ako ne postignem dogovor sa Porscheom do sredine idućeg tjedna, svejedno ću kupiti auto i vrlo vjerojatno ga voziti na benzin sljedeće 2 do 4 godine, te na svoju ruku ga ugraditi po isteku leasinga ili po isteku garancije.

Mislim da je svima jasno da bi bilo dobro odmah ugraditi plin, ali u ovom konkretnom slučaju je preglupo to napraviti te odmah izgubiti jamstvo na motor. Potrošnja ovog motora inače nije prevelika tako da sam odlučio strpiti se sa ugradnjom te se prvo uvjeriti da sa autom sve "štima", jer za mene to su jednostavno preveliki novci.

Postoji možda još jedna opcija, ali je malo vjerojatna, a to je da Auto Tim preuzme garanciju na motor. Popričati ću sa momcima iz te firme, ali kažem nevjerujem da će oni pristati na tako nešto.
kum_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:59   #9
stvarno si mazohist, zar je Seat jedina preuzvišena marka koju bi kupio pošto, poto? Daješ svoje novce i puštaš da te guze kako oni hoće
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:09   #10
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
stvarno si mazohist, zar je Seat jedina preuzvišena marka koju bi kupio pošto, poto? Daješ svoje novce i puštaš da te guze kako oni hoće
Zar ti misliš da će bilo koji autozastupnik pristati na pregradnju motora plinom i da ostane garancija?
Svi će ti reći da možeš a kad napomeneš da to ovjerite kod javnog bilježnika krenuti će izmotavanja
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:33   #11
Ma kad si zadovoljan sa autom, a već imam nešto slično ispred kuće (Cordoba 2005g, plin u njoj od 2008g, 215000km) onda manje više uvijek idem linijom manjeg otpora. Iskreno, ne uzima mi se ništa drugo jer ovo auto više znam u dušu. A Cordoba ostaje u mom vlasništvu i dalje, tako da plin imam!

A plin ću u Ibizu i tako ugraditi, vjerojatno u 2 ili 3 godini.

Ovdje smo svi manje više na gubitku, oni zato što ću već nakon 2-3 godine prestati dolaziti u ovlašteni servis na "ovlaštenu deračinu" i ja zato što sam od nule na benzinu umjesto na plinu.

Ljut sam i ja na njihovo nonšalanto ponašanje, da ne kažem bahaćenje i neprofesionalnost kod prodaje. Njihov stav, njihova politika, ali zato postoje ovakvi forumi gdje se o tome može pisati i prenositi iskustva. A negativna iskustva u pravilu donose i negativne rezultate.
kum_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 20:54   #12
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Zar ti misliš da će bilo koji autozastupnik pristati na pregradnju motora plinom i da ostane garancija?
Svi će ti reći da možeš a kad napomeneš da to ovjerite kod javnog bilježnika krenuti će izmotavanja
Evo Suzuki hoće, dalje mi se neda istraživati
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:39   #13
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Evo Suzuki hoće, dalje mi se neda istraživati
Neće Suzuki nego privatna autokuća koja ih prodaje dok ga nisi kupio i pregradio. Naravno ne na pismeno i ne uz dozvolu Suzukija i to na motor koji je notoran da podnosi plin kao moderni dizelaš lož ulje.
Kad se desi kvar Mađari to u troskoku odjebu a ovi iz autokuće se prave mutavi
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:27   #14
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Neće Suzuki nego privatna autokuća koja ih prodaje dok ga nisi kupio i pregradio. Naravno ne na pismeno i ne uz dozvolu Suzukija i to na motor koji je notoran da podnosi plin kao moderni dizelaš lož ulje.
Kad se desi kvar Mađari to u troskoku odjebu a ovi iz autokuće se prave mutavi
Suszuki hoće, provjereno.
A i da je auto kuće, kakve veze ima. Ako ima pisanu garanciju ima...
I zbilja si i meni sad naporan s proserima o tome da nitko neće plin. Valjda radi toga renault i objavio da planiraju dCi motore polako izbacivati iz ponude i ubacivati tvorničke LPG instalacije.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:54   #15
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Suszuki hoće, provjereno.
A i da je auto kuće, kakve veze ima. Ako ima pisanu garanciju ima...
I zbilja si i meni sad naporan s proserima o tome da nitko neće plin. Valjda radi toga renault i objavio da planiraju dCi motore polako izbacivati iz ponude i ubacivati tvorničke LPG instalacije.
Renault se tako isprsio sa svojom težnjom da propagira plin umjesto dizela da je novog Dustera s plinom smjestio tamo gdje ga nitko neće kupiti, što se može vidjeti ako otvoriš cjenik
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:12   #16
Ajd budemo vidjeli.
Iako meni čudno da Duster uppće dobio plin. A i oni te pakete stalno mjenjaju.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 06:33   #17
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Renault se tako isprsio sa svojom težnjom da propagira plin umjesto dizela da je novog Dustera s plinom smjestio tamo gdje ga nitko neće kupiti, što se može vidjeti ako otvoriš cjenik
da je u dusteru 0,9 tce plin bi bio prava stvar i odabir,onaj 1,6 je neki nisanov motor koji baš i nije za plin...mišljenja sam da je 0.9 tce turbak bolji od 1,6 normalni motor.....

da se bacimo na temu...ak ti je do plina ja bi gledao daciju jer imaju serijski ugrađen plin....sandero /logan...i motor je odličan...dosta jaki i malo troši a i pouzdan...

ugradnja plina u 75ks motor ,pa ima li to baš smisla...vjerujem da taj motor ni na benzu ne troši puno...uglavno ak ostaješ pri tome ,kad prođe garancija ugradi,ako ti se isplati
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 12:44   #18
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
da je u dusteru 0,9 tce plin bi bio prava stvar i odabir,onaj 1,6 je neki nisanov motor koji baš i nije za plin...mišljenja sam da je 0.9 tce turbak bolji od 1,6 normalni motor.....

da se bacimo na temu...ak ti je do plina ja bi gledao daciju jer imaju serijski ugrađen plin....sandero /logan...i motor je odličan...dosta jaki i malo troši a i pouzdan...

ugradnja plina u 75ks motor ,pa ima li to baš smisla...vjerujem da taj motor ni na benzu ne troši puno...uglavno ak ostaješ pri tome ,kad prođe garancija ugradi,ako ti se isplati
Ako Dacia nudi 1.6 115ks Nissanov motor na plin budi siguran da je prerađen da podnosi plin i da su mu osjetljivi djelovi zamijenjeni.
Druga je stvar što u RH ne nude konkurentnu opremu Dustera s plinom tako da ga nitko neće kupiti.
U Njemačkoj je LPG dostupan s Comfort opremom, nije mi jasno zašto u Hrvatskoj nije.
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 12:53   #19
vjerojatno zato jer bi bio još skuplji
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:39   #20
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
vjerojatno zato jer bi bio još skuplji
Bio bi skuplji 4000 kuna od običnog koji košta 109000 dakle 10000 kuna manje nego dizel.
Nema nikakvog razloga što nisu stavili lpg opciju u comfort razinu opreme. Essential ionako nitko ne kupuje
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.