Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2013., 06:15   #161
potpisujem,
meni panthenol mast dosta pomaze jer mi momentalno umiri osjecaj zarenja i svrbez na licu. inace mi je lice jako osjetljivo ali danima kad je za ne izdrzat namazem na cijelo lice.
nisam primjetila da cepi pore ali opet strah me stavljat svakodnevno (osim na predjelu oko nosa i usta) zbog teksture. makar provjeravala sam sastav i nebi trebala biti komedogena. imam verziju iz dm-a.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 12:23   #162
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
potpisujem,
meni panthenol mast dosta pomaze jer mi momentalno umiri osjecaj zarenja i svrbez na licu. inace mi je lice jako osjetljivo ali danima kad je za ne izdrzat namazem na cijelo lice.
nisam primjetila da cepi pore ali opet strah me stavljat svakodnevno (osim na predjelu oko nosa i usta) zbog teksture. makar provjeravala sam sastav i nebi trebala biti komedogena. imam verziju iz dm-a.
Može slika? Koliko košta?
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 17:14   #163
Quote:
Orithyia kaže: Pogledaj post
Može slika? Koliko košta?
evo to ti je ova, mislim da je 15ak kuna, stoji tamo di i svi das gesunde proizvodi
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:49   #164
Hvala. Možeš li je usporediti s Bepanthenom, ako si koristila? Ima li razlike u teksturi? Meni paše Bepanthenova masnjikavost , posebno na krasticama i perutavoj koži, ali rado bih našla jeftiniju verziju.
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 06:18   #165
Quote:
Orithyia kaže: Pogledaj post
Hvala. Možeš li je usporediti s Bepanthenom, ako si koristila? Ima li razlike u teksturi? Meni paše Bepanthenova masnjikavost , posebno na krasticama i perutavoj koži, ali rado bih našla jeftiniju verziju.
nisam koristila bepanthen zbog sastava jer je dosta komedogen pa mi nije za lice jer mi odma zacepi pore.
ovaj je isto jako masnjikav(ali meni pase) i odlican za perutavu kozu
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:28   #166
Hvala.
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 11:08   #167
I ja sam jučer kupila Pantexol (JGL) mast u ljekarni, rekla mi žena da se to sad tak zove. Mažem 2 dana, još uvijek me žari sve što stavim na licu (uključujući i umivanje vodom ). Inače ne koristim pretjerano agresivne proizvode, koža mi je suha (zapravo, možda više dehidrirana), ali sklona prištićima i proširenih pora tako da koristim sve za osjetljivu i suhu kožu, navečer operem lice losionom i stavim noćnu kremu. Kroz dan većinom pustim da koža diše, možda 1-2x tjedno stavljam BB kremu, a zimi tekući puder.
Nadam se da će ova krema pomoći. U ljekarni dođe 35 kn, tako da molim iskustva s ovom DM-ovom. Jel dobra?
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 19:24   #168
Cure, trebam pomoć!

Znači doslovno preko noći mi je lice postalo strašno hrapavo. Izbacilo se milijun nekakvih sitnih sitnih prištića, ne ko pravi prištići, nego su toliko sitni da se iz normalne udaljenosti uopće ne vide, samo se pod prstima osjeti jako gruba koža. Vide se skroz iz bliza, mala mala ispupčenja, nisu crveni ni ništa, u boji normalne kože. I pošto inače imam skroz glatku i zdravu kožu, kuži se kako se lomi svjetlost preko tih prištića da nešto nije u redu s njom, kao da je onako dull i blotchy, ne sjaji se kao kad je glatka i normalna. Najviše je creepy na podočnjacima koji su sami po sebi jako tanki, na njima se baš primjeti. Pojma nemam šta je to, bila bih zahvalna ako itko ima uopće ideju, prije nego odem doktoru. Osip, alerigija? Nisam uvodila nikakve nove proizvode u njegu lica, nisam jela ništa što inače ne jedem... Jedina razlika u rutini je što sam bolesna pa pijem kojih tjedan dana antibiotike, ali opet, te iste sam već više puta pila i nikad nikakvih problema, ne znam može li biti neka reakcija na tablete. Ako je itko imao nešto takvo, bila bih zahvalna za bilo kakav feedback.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 13:31   #169
Anarniel, da, to ti može biti reakcija na lijekove, neka vrsta alergije.

Uzimaš li možda još neke suplemente uz antibiotike?
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:29   #170
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Anarniel, da, to ti može biti reakcija na lijekove, neka vrsta alergije.

Uzimaš li možda još neke suplemente uz antibiotike?
Pa ništa šta nisam već uzimala. Pholcodine za kašalj, i paracetamol tu i tamo (Max Flu).
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:55   #171
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Pa ništa šta nisam već uzimala. Pholcodine za kašalj, i paracetamol tu i tamo (Max Flu).
Znam ljude (uključujući mene i moju mamu) koji su imali slične reakcije na lijekove ili neku komponentu iz suplemenata. To ti je tako nešto, proći će ti za par dana, vidjet ćeš. Kad prestaneš te lijekove uzimati i kad se u organizmu malo "raščisti" od bolesti i od lijekova.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:42   #172
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Pa ništa šta nisam već uzimala. Pholcodine za kašalj, i paracetamol tu i tamo (Max Flu).
Nema veze što si već uzimala to. Ja sam kao klinka bila dosta jaki alergičar, znala sam biti pokrivena u crvenim plikovima od glave do pete. Na sto alergotestova uvijek se pokazalo nešto drugo kao okidač. Nikad ne znaš, sto puta nećeš na nešto reagirati, ali sto i prvi hoćeš na istu tu stvar. Mislim da će ti to proći čim završiš s antibiotikom i kako je Solitary cat rekla, kad ti se organizam očisti. drži se!
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:03   #173
Pitanje,jel tko od vas imao nekakve površinske ''prištiće''. Zapravo ne znam kako bih to nazvala jer ne izgleda kao nekakva akna nego je površinski na koži i ostavlja crvene ožiljke ako otkineš. Znam da ružno zvuči ali ne mogu si pomoći. Naime već skoro od više godinu dana imam problem s tim ali nisam našla rješenje čak ni na googlu nisam uspjela naći sliku koja bi bila približno slična ovome mome. Ja to imam na leđima tj. na području ramena i samo na jednoj strani i imam na licu od kojeg je jedno pretvoreno u smeđu mrlju koja jednostavno ne ide s lica a ovo drugo je stvarno ružno i crveno što me konstantno tjera na diranje pa kad otkinem s lica površinski se nakon vremena vrati taj sloj kože koji bude hrapav.
Da napomenem nisam bila kod dermatologa,možda bih i trebala ali stvarno sam već neutješna.

Prvi put kad mi se to dogodilo i kad sam primjetila imala sam čak i na području noge ali to je otišlo i više nemam. Rezultiralo je tada jer sam imala stresno i ružno iskustvo tj. period i od tad ne silazi ni s lica a ni s leđa. Pomislila sam sto posto je od stresa ali eto ne silazi.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:01   #174
Odi do dermatologa, to bi mogla biti virusna bradavica. Ako jest, to ce ti tretirati tekucim dusikom i rijesen problem.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:20   #175
Imam dva problema, jedan je taj da mi se na licu, pogotovo preko zime, pojave neke crvene točkice koje su suhe, ali ne onako masno suhe pa da se ljuskaju kao da je u pitanju seboreja, nego samo random mjesta s tim točkicama po obrazu. Je li to samo pokazatelj dehidriranosti ili nešto više?

I ima li još netko one cherry ˝madeže˝? Sitne, crvene, po tijelu, nazivaju ih i tumorima, a imaju veze s pucanjem kapilara. Čime to spriječiti i kako ukloniti jedan koji mi se stvara na čelu? Problem je što rastu, a ne bih baš da taj na čelu naraste. :S
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:12   #176
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Odi do dermatologa, to bi mogla biti virusna bradavica. Ako jest, to ce ti tretirati tekucim dusikom i rijesen problem.
Ne nije to.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 08:46   #177
Cure help!! Očajna sam viseeee
Pojavljuju mi se fleke na licu i to preko cijelog lica... nije da provodim bas nesto vremena na suncu tako da sam sigurna da nije od sunca ;(
Tamnoputa sam i to se jos jače onda vidi... jeste vi probale s necim ukloniti te mrlje i dali je koja imala taj problem.. Izluditcu s tim vise ;(
mikica m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.