Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2006., 23:41   #1
Bruno Gröning - tragovima "čudotvornog iscjeljitelja"

Dvorana udruge "PUT"
Preradovićeva 29, 10000 Zagreb
Nedelje 14.svibnja,4. i 25. lipnja 2006
15.00 - 21.00
Ulaz slobodan
Kontakt i rezervacija 01 3770 903
Prikazuje se dokumentarni film
Fenomen Bruno Groning
Tragovima "Čudesnog iscjelitelja"



Svojevremeno je bio jedan od najpoznatijih iscjelitelja s ,navodnim,dokumentiranim nizom "neobjašnjivih" izlječenja potvrđenih od strane liječnika.
Riječi dotičnog:
"Nema neiscjeljivog -Bog je najveći liječnik".
"Ne budite lakovjerni,uvjerite se sami".


Međutim i danas ,50-tak godina od njegove smrti,tvrdi se da gledajući
dokumentarni film koji sadrži intervjue s "izliječenima",razne filmske i tonske dokumente mnogi gledaoci izvještavaju da su iznenada osjetili snagu,etc. pa se čak spominej i nestajanje bolova,oduzetosti i drugih patnji.
Snaga koja je u to vrijeme djelovala kroz Bruu Groninga djeluje i dalje.

Ukratko sam prenio dio letka koji me je dočekao danas u kasliću,i zaintrigiralo me je "ulaz slobodan" s obzirom da najveći broj navodnih iscjeljitelja naplaćuje masno svoje usluge.
O čemu se tu radi i tko je bio Bruno Groning?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 21:32   #2
A baš mi ga jučer prijatelj spominjao. Zanimljivo..

Ukratko ću, mada ni sama ne znam puno o njemu..
Kako i piše, bio je jedan od najvećih iscjelitelja svojevremeno, te danas ljudi, navodno, se iscjeljuju u prisustvu njegove energije.

Nemaju to zašto naplaćivati.

Malo sam bedasto sročila sve, ali kasnije ću dopuniti
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 00:29   #3
Quote:
trailer kaže:
Nemaju to zašto naplaćivati.

Malo sam bedasto sročila sve, ali kasnije ću dopuniti
Ali ipak naplaćuju,bilo direktnom cijenom ili malo indiskretnije putem obavezne kupnje knjiga etc.

Nevjerojattno mi u ovom slučaju djeluje upravo taj dio oko iscjeljivanja u prisustvu njegove energije(tijekom gledanja filma).

Dopuni.

Quote:
Noor Jehan kaže:
znam da sam na njega već prije naletjela, ali ne mogu se nikako sjetiti preko čega/koga...
možda mi se upali lampica s vremenom.
Kad ti se upali..
Pogotovo ako je neko in iskustvo.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 19:24   #4
Quote:
danaye kaže:
Ali ipak naplaćuju,bilo direktnom cijenom ili malo indiskretnije putem obavezne kupnje knjiga etc.

Nevjerojattno mi u ovom slučaju djeluje upravo taj dio oko iscjeljivanja u prisustvu njegove energije(tijekom gledanja filma).

Dopuni.

Kad ti se upali..
Pogotovo ako je neko in iskustvo.
A šta bi?
Da čovjek plaća štampanje knjiga i da ih daje besplatno - uz liječenje.


Pa i mora da ti djeluje nevjerojatno kad ništa ne znaš o monadologiji - kao ni o impulsima internet sistema.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 23:18   #5
Quote:
delija kaže:
A šta bi?
Da čovjek plaća štampanje knjiga i da ih daje besplatno - uz liječenje.


Pa i mora da ti djeluje nevjerojatno kad ništa ne znaš o monadologiji - kao ni o impulsima internet sistema.
Ne očekujem da ih daje besplatno,ali ne očekujem i da uvjetuje liječenje kupnjom knjiga i naziva to besplatnim liječenjem.
Pa napiši nešto o monadologiji,to što ne znam, ne znači da ne bih želio pročitati,tj. naučiti..

Ovo o impulsima "internet sistema" ne kužim.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:52   #6
Bila sam na sastanku Kruga prijatelja Bruna Groeninga, ali ne u Preradovićevoj, jer ne živim u Zg, i samo želim reći da je tamo stvarno sve besplatno.
Postoji kutija za dobrovoljne priloge, od kojih se ovaj Krug isključivo i financira, ali to je upravo to - dobrovoljni prilog. Na kraju predavanja, možete se slobodno dignuti sa stolice i izaći, nitko vas neće ničim uslovljavati ni krivo pogledati.
Prodaju se knjige i knjižice, i razna izdanja o Brunu Groeningu, ali opet, nitko vas ne uslovljava da morate bilo što kupiti. Na kraju uvodnog predavanja, možete ostaviti svoju adresu i dobijaćete njihova redovna izdanja na kućnu adresu, potpuno besplatno. Također, od tada, sva ostala izdanja koja oni izdaju, uključujući i knjige, dobijate na bazi dobrovoljnog priloga.
Pritom, nema govora o bilo kakvim obavezama sa vaše strane, ikakvom pritisku s njihove strane, i tome slično. Sve je dobrovoljno (bar iz mog iskustva).
milena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 15:30   #7
http://www.bruno-groening.org/bivsa-...nogroening.htm

znam da sam na njega već prije naletjela, ali ne mogu se nikako sjetiti preko čega/koga...
možda mi se upali lampica s vremenom.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:16   #8
Kako je i kada Bruno Groning umro? Na slikama sam vidio da ima veliku gusu, pa ne znam jel' bio bolestan...
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:28   #9
Bruno Groening je "obolio" tokom serije sudskih procesa protiv njega, koji nikad nisu završeni, ali za vrijeme kojih mu je zabranjeno da vrši masovna iscjeljivanja i drži predavanja kao do tad. On je to i sam najavio i predvidio, a također je rekao da, ako mu zabrane iscjeljivanje, on će "izgorjeti iznutra". Evo, objašnjenje je dato i na sajtu:
Bruno Gröning je izjavio da ga se kažnjava jer čini Dobro. Žalio se što tijekom cijelog sudskog postupka nikoga nije zanimalo kako nastaju iscijeljenja, pa čak ni njegove odvjetnike. Da se samo ovo pitanje pobliže istražilo, ispostavilo bi se kako njegovo djelovanje nema ništa zajedničkog s medicinskom praksom. Postupak je trebalo obustaviti. Međutim, razjašnjenje ovog pitanja nije nikoga na sudu zanimalo. Čulo se unaprijed stvoreno mišljenje o Gröningu i nitko nije bio spreman da od njega odstupi.

No, ni to nije bio kraj cijelog procesa. Bruno Gröning je dva puta zatražio reviziju postupka. Termin za postupak zakazan je 22. siječnja 1959. pred Višim pokrajinskim sudom u Münchenu. U međuvremenu je Bruno Gröning tragično obolio. kasnu jesen 1958., odvezao se sa svojom drugom suprugom Josette koju je oženio u svibnju 1955., u Pariz i dao se pregledati od njenog prijatelja, specijaliste za rak, dr. Pierrea Grobona. Rendgenske snimke pokazale su slijedeće: rak želuca u uznapredovalom stupnju. Dr. Grobon htio ga je odmah operirati, međutim Bruno Gröning je odbio. Odvezao se nazad u Njemačku i pripremio je proslave Božića u Zajednicama.

Dana 4. prosinca, govorio je na magnetofonsku traku, koju je trebalo pustiti za proslavu Božića u svim Zajednicama. Zatim se iznova odvezao sa svojom suprugom u Pariz. Dr. Grobon je u međuvremenu izvijestio uglednog specijalista za kirurgiju raka, dr. Bellangera. U njegovoj Klinici u ulici Henner, nedaleko Montmartrea, 8. prosinca izvršena je operacija. Rezultat je za liječnike bio zastrašujući: bilo je mnogo gore nego li se moglo naslutiti sa rendgenskih snimki – nije se više moglo operirati. Rana je odmah zatvorena.

Josette Gröning je napisala o tome slijedeće:

"Nisu mogli shvatiti kako je Brunin vanjski izgled otkrivao tako malo njegovih groznih nutarnjih patnji, i kako je još normalno disao, te kako je njegov metabolizam zadnjih tjedana besprijekorno funkcionirao, a krvna slika mu je bila odlična. U toj uznapredovaloj fazi dolazi naime do čestih povraćanja i kod najmanjeg uzimanja hrane, i tako pacijent biva polako izgladnjivan. Kod Brune svega toga uopće nije bilo."
Na čuđenje njegovih liječnika, veoma se brzo oporavljao i odvezao se nazad u Njemačku, gdje je proslavio Božić.

Sredinom siječnja 1959., sastao se na 3 dana sa čelnicima novog Društva i odredio kako treba dalje izgrađivati njegovo djelo. Oba čelnika nisu ni naslućivala kako je to njihov zadnji susret s Brunom Gröningom.

Dana 21. siječnja, iznova je odletio u Pariz. Zbog poteškoća s debelim crijevom nije bilo moguće izbjeći još jednu operaciju. Dana 22. siječnja 1959., u 9 sati ujutro – u isto vrijeme kad je u Münchenu započeo revizijski postupak – Bruno Gröning je iznova operiran. Morao se podvrći onome što je nebrojenim ljudima uštedio. Nije si ni mogao, a ni smio pomoći.

Dok je tog jutra ležao u narkozi, nad Pariz se odjednom spustilo strašno nevrijeme. Njegova supruga je izvijestila:

"Čudnovata je bila ta prirodna nepogoda. Dana 22. siječnja 1959., dok je moj suprug još ležao pod narkozom, nad Parizom se odjednom sve smračilo i sručila se strašna oluja s munjama i grmljavinom, zamračivši vedar i svjetao dan. Bilo je tako mračno da smo morali upaliti svjetlo. Medicinska sestra se je također veoma začudila tako jakoj oluji.

Idućih dana nakon operacije, Brunina temperatura, krvni tlak i puls bili su posve normalni. Još je dva puta ustao i sjeo na stolicu."

Dana 25. siječnja pao je u komu, a idućeg dana 26. siječnja 1959., u 13:46 sati preminuo je na klinici Henner od raka, kako je to liječnik napisao u osmrtnici.

Je li to doista bio rak? Dr. Bellanger je nakon druge operacije rekao:

"Razorenost Brunina organizma jest grozna, došlo je do potpunog nutarnjeg izgaranja. Kako je mogao živjeti tako dugo i bez užasnih bolova, posve mi je zagonetno."

Bruno Gröning je već više godina ranije izjavio:

"Ako mi zabrane djelovanje, iznutra ću izgorjeti."

U suštini, Brunina supruga i liječnik su se složili da se u dokumenta napiše rak kao uzrok smrti, jer je stvarni uzrok smrti (unutarnje izgaranje) bilo medicinski neobjašnjivo.
Što se tiče uvećanog vrata, to nije bila posljedica nikakve bolesti, već djelovanja njegovih icjeljujućih moći. Naime njegov vrat je uvijek bio uvećan, a osobito kada bi držao predavanja i iscjeljivao...
milena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 21:30   #10
Ucenje Brune Groninga

http://www.bruno-groening.org/bivsa-...ja/default.htm


Jucer sam gledala na rubu znanosti, pa sam pomislila da tu ima necega, ali prvi put cujem za tog covjeka.
Da li netko ima nekih iskustava, ili je clan Prijatelja ?
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 04:37   #11
Jel mozes molim te malo opisati što je bilo u toj emisiji, kako je tekla, kakvi su prilozi bili, gosti itd, živo me zanima?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:05   #12
Pa evo u principu je bilo ovo šta se nalazi na web stranici, dokumetarac iz tog vremena, podaci o njemu, i njegovom životnom putu.
Gosti u emisiji su bili dvoje ljudi koji su članovi Kruga njegovih prijatelja, govorili su o njemu, i o svojim iskustvima od kada su postali članovi, te od čega se sastoje njihova druženja i koji su uvjeti za pristup.

Zapravo mi se sve učinilo vrlo jednostavno, nema nikakvih posebnih uvjeta osim vjere u ozdravljenje i dobre volje, jer je sve besplatno, nema nikakvog sektašenja, bar na prvi pogled. Govorili su da je bitan pozitivan pristup životu i sebi da bi stvari krenule na bolje....zapravo ono što i većina nas zna iz vlastitog iskustva. Ali isto tako da je potrebno biti jako jak da bi nadvladali sami sebe i svoje slabosti. Meni su se ti ljudi učinili kao da čvrsto stoje nogama na zemlji i nisu govorili ništa smiješno i neistinito, već sve kako je.
Inače u većini slučajeva u tim emisijama se smijem gostima i njihovim idejama, i Mišek mi je jako simpa sa svojim komentarima i blagom ironijom i skepsom. Ali ovaj put nije bio takav.

Tako da.....ne znam niti sama...ja sam inače fizički zdrava i ne živim u Zgrebu ali imam rodbinu koja boluje od šećerne bolesti od djetinjstva sa tim da su sad već u godinama i stanje im se dosta pogoršalo. medjutim i njihov stav prema životu i svemu je jako negativan i po svemu pljuju i nista im u Zagrebu ne valja....niti inače, te žive u prošlosti.

Poslala sam im ovaj link pa da vide sami, ako žele....mislim da nemaju šta izgubiti.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:47   #13
Viđala sam obljepljene plakate sa slikom i imenom tipa, ali nisam pridavala pažnju. Onda mi je muž rekao da je gledao o njemu na rubu znanosti, da je bilo interesantno, i da se malo informiram. Našla tvoj site (hvala što si ga stavila), pogledala, prijavila se i sad čekam da me kontaktiraju.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 16:10   #14
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Viđala sam obljepljene plakate sa slikom i imenom tipa, ali nisam pridavala pažnju. Onda mi je muž rekao da je gledao o njemu na rubu znanosti, da je bilo interesantno, i da se malo informiram. Našla tvoj site (hvala što si ga stavila), pogledala, prijavila se i sad čekam da me kontaktiraju.

E dobro...pretpostavljam da si u Zg...pa ako budeš imala kakvo mišljenje ili iskustvo, javi na Forum, ako ti se bude dalo....pa da i mi ostali čujemo iz prve ruke o čemu se radi i da li ima kakvog efekta....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 01:30   #15
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Viđala sam obljepljene plakate sa slikom i imenom tipa, ali nisam pridavala pažnju. Onda mi je muž rekao da je gledao o njemu na rubu znanosti, da je bilo interesantno, i da se malo informiram. Našla tvoj site (hvala što si ga stavila), pogledala, prijavila se i sad čekam da me kontaktiraju.
Hm,ja bi se htjela takodjer prijavit i otici na to uvodno predavanje jer me jakko interesira pa ako mozes reci gdje i kako?Moze i na PM.hvala!
__________________
Najbolje i najljepše stvari na svijetu ne mogu se vidjeti, niti dotaknuti...već osjetiti u srcu.
Flower24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:17   #16
U uvodnom postu imas link, odi na njega i sa strane imas link KONTAKT. Tamo ces vec vidjeti za Hrvatsku imas neki broj i adresu u Zagrebu..
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 00:57   #17
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
U uvodnom postu imas link, odi na njega i sa strane imas link KONTAKT. Tamo ces vec vidjeti za Hrvatsku imas neki broj i adresu u Zagrebu..
Zahvaljujem se na informaciji!
__________________
Najbolje i najljepše stvari na svijetu ne mogu se vidjeti, niti dotaknuti...već osjetiti u srcu.
Flower24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:35   #18
Ja sam davno bio na jednom takvom predavanju, predavanju od tog društva. Ljudi su mi se činili rel. OK, medjutim čitava stvar me nije jako privukla, iako me ništa u njoj nije ni jao zasmetalo. Inače, ne bi bio ni i išao na to predavanje da me nije netko vrlo blizak "povukao".
Eto to je moje "iskustvo"
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:39   #19
:)

Gledao sam i ja i snimio emisiju, ali vise zbog prijatelja koji boluje od rijetke i neizljecive bolesti. Jako, jako zanimljivo, a vjerujem i istinito, jer je ova emisija uvijek vrhunska, zahvaljujuci voditelju i izvrsnoj pripremi za svaku emisiju posebno.
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:30   #20
Ja sam prije par dana gledala film, a onda i otišla na predavanje...nisam se puno nadala, nekako mi se činilo da su vezani uz crkvu (što mi se nije sviđalo)...zaista sam očekivala da ću poslušati predavanje i gotovo... Istoga dana sam ušla u klub prijatelja...
Geja76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.